-
Posts
10156 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kakadu
-
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
kakadu replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
pomysł z ulotkami w skrzynkach jest znakomity; tak dotrzecie do największej liczby osób; najgorsze, że dropsik się boi ludzi i to nowe miejsce nie kojarzy mu się z niczym dobrym, bo nie miał czasu zakosztować uroków domu; dlatego obawiam się, że on tam może nie zabawić zbyt długo...; raczej nic go tam nie trzyma niestety... -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
no, to jest zagrożenie dla mojego planu, którego nie brałam pod uwagę... :cool3: coś wymyślę ;) -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
[quote name='edek']Czyli jednym słowem Chomiczek udaje, co by Cioteczki się o nią zamartwiały :eviltong:[/QUOTE] o, to już prędzej ;) to po prostu taki mały, wredny chomik-manipulant :eviltong: ale zrobiłam kilka dni przed operacją przymiarki do tych sanek - będą jak znalazł jak noga wyzdrowieje; nawet zdjęcie mam tylko się boję zamieścić, żeby ciotki na serce nie wysiadły ;) -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
ej dziewczyny, dajcie spokój; ona może nie jest w świetnej formie, wiadomo operacja trwała prawie 4 godziny, noge ma sztywną itd, ale wcale tak nie cierpi; macha ogonkiem, zerwała sie wczoraj jak wróciliśmy, mama ledwie ją dogoniła przed drzwiami, złapała na ręce i wyniosła po schodach; nastrój ma dobry, jedzenie wciąga jak odkurzacz, pogoniła wczoraj onkę, chętnie by się przeszła na spacer o własnych siłach tylko jej nie pozwalamy, bo lekarz nie zezwolił; tak więc jakiejś tragedii nie ma; naprawdę; ona ma po prostu taki melancholijny wyraz "twarzy" ;) a na zdjęciach jest po "spacerze", po zastrzyku p.bólowym i co najważniejsze po kolacyjce, więc się uwaliła na podusi i odpoczywa :) -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
[quote name='edek']Kakadu to Cioteczka WARANSKA. Cioteczka zaszalała :loveu: [/QUOTE] a czyli to jednak nick :) - to juz zapisuję wszystko na pierwszej, a [B]cioci waranskiej serdecznie dziękujemy [/B]:Rose::Rose::Rose: -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
i świeża porcyjka zdjęć z wczoraj dla cioteczek :) tak właśnie tusia trzyma nóżkę: [IMG]http://i53.tinypic.com/10i8pkm.jpg[/IMG] ale jak nie zwija się w kulkę to kładzie ją normalnie: [IMG]http://i54.tinypic.com/ta0zo1.jpg[/IMG] -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
legowisko zrobione z materaca, koca i śpiwora - bardzo się przydało :) zdjęcie rtg mamy sprzed operacji, a w zaleceniach pooperacyjnych jest napisane, że następne zdjęcie mamy wykonać dopiero za 6 tygodni; za dwa tygodnie jedziemy na wizytę kontrolną; poproszę tż'a żeby jakos przegrał z cd to zdjęcie i wstawię, żebyście zobaczyły jak to wygląda; były zrobione dwa, ale przy drugim tusia sie chyba poruszyła, albo ja nie umiem go czytać, ale moim zdaniem jest cos jest z nim nie tak; wczoraj pojechaliśmy na zastrzyk p. bólowy, dziś tez jedziemy i myślę ze do piątku będziemy jeździć codziennie, żeby zaoszczędzić bólu chomikowi; w sobotę ja poobserwuję, jak zobacze, że ją boli to tez pojedziemy; te zastrzyki nie zwiększą długu tusi, bo tż je sfinansuje bez mrugnięcia okiem ;) w ogóle cały jest przejęty tą sytuacją i martwi się bardzo; postanowiłam, że na razie daruję tusi ten zaprzęg (choć znalazłam już odpowiednie sanie przy budowie gazociągu) ;), ale wczoraj wzięliśmy ją na spacer; bardzo chciała wyjść, machała ogonkiem pod drzwiami jak zapinaliśmy obroże pozostałym psom, więc zawinęłam ją w kocyk i przeniosłam całą trasę; potem przez 15 minut nie mogłam wyprostować lewej ręki :evil_lol: przyszły wpłaty od cancer43 - [B]130,00[/B] z dyndałkowego bazarku :loveu: oraz wpłata na dużą kwotę [B]100,00[/B] w której tytule było napisane: na operację tusi nick wa...ńska; nie znam nikogo o takim nicku, może to nazwisko? jeśli ktos się do tej wpłaty "przyznaje" to proszę o informację :) skasuję też wtedy nazwisko -
opiekunka po udarze, 18 psów i 15 kotów w markach czeka na pomoc...
kakadu replied to kakadu's topic in Już w nowym domu
widzi mi się, że ja w ogóle guzik o nich wiem; tyle tylko co napisane pod zdjęciami... lucky jest ogłoszony przez malawaszkę i mgie; może leśna? ona jest taka piękna... tekst do ogłoszeń jest nad zdjęciem; zdjęcia są dwa, ale dobrze ją na nich widać; jest portret i zdjęcie przy człowieku; można dodac, że jest zdrowa, zaszczepiona, zachipowana i wysterylizowana - czyli komplet ;) -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
kakadu replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
o nie... tylko nie to... :placz: mam nadzieję, że się znajdzie... -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
niestety musze już leciec - reszta informacji jutro; w razie czego niech edek dzwoni ;) -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']sorki ,ale nie bardzo rozumiem co to znaczy ,że Tusia nosi nogę prawie na plecach? Nie ma jej w normalnej pozycji ?[/QUOTE] nie ma; myślę, że jej przeszkadza ten opatrunek, nie wie co to jest i próbuje tę nogę od niego "odsunąć", więc podnosi ją do góry, bo gdzie indziej nie da rady "uciec"; jak sie przyzwyczai to będzie trzymała łapke normalnie; oby jak najpóźniej, bo lepiej, żeby nie stawiała jej na ziemi; dodatkowo, ona tę nogę właściwie miała zawsze tak wysoko podniesioną, tylko, że jak koniec był ułamany i wisiał to nie było tego tak widać; noga była trzymana w takiej pozycji, żeby maksymalnie podnieść wiszący kikut; teraz jak kikut nie jest kikutem, tylko stał sie integralna częścia nogi to efekt jest taki, ze koniec łapki jest nienaturalnie wysoko; -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
i jeszcze mały pokaz na prędce zorganizowanego spania na podłodze ;) jak widac chętnych na materacyk było wielu: [IMG]http://i46.tinypic.com/1dzh3l.jpg[/IMG] -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
z tego co zauważyłam weci unikają tabletek; frodek brał czopki, potem jeździłam z nim na zastrzyki; może zastrzyki lepiej działają, nie wiem, ale dla nas nie ma problemu, żeby jeździć, nawet codziennie; opatrunek na pewno się w końcu zabrudzi, ale póki co tusia nosi nogę praktycznie na plecach; mam nieco doświadczenia w przyklejaniu worków kanapkowych - może jakos dam radę; frodzio systematycznie sikał sobie na zoperowane i zabandażowane nogi - musiałam mu przytrzymywać i odchylać bo sikał sobie nawet do tych worków; myslę, że z tusią nie będzie takich problemów, zwłaszcza, że póki co nie ma ochoty chodzić; -
Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)
kakadu replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
[quote name='b-b']Lili mnie zaprosiła. Groszem nie pomogę...bazarek i owszem ale fanów brak...Chyba, że...Mam robić dla Bei bazarek z fantów od Ewu - jak wróci z Anglii. To może ja tych trochę świecidełek, które miałam dać na Beę dam na Dropsa? Zawsze by coś było na początek. Co o tym myślicie? Jak ktoś chciałby podarować fanty na małego to mogę zrobić bazarek, na który darczyńca przyśle mi zdjęcia z opisami fantów.[/QUOTE] mam kilka kubków i książek - może sie trafi jakiś chętny; podaj adres to wyślę zdjęcia; niechby i po złotówce poszły...; jak uzbieramy trochę fantów to może coś ruszy z miejsca... -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ghanima']Czyli, że można przyjąć, że najgorsze za Tusinką? Cioteczki, ale opiekę ma Chomiczek - wnoszenie, wynoszenie, marcheweczka z kurczaczkiem - luksusy! kakadu, Mamę mocno od nas całuj. Siebie tez możesz :)[/QUOTE] cmoknę się w łokieć ;) ok, udało się wstawić większy skan; uwaga - opis tylko dla ludzi o mocnych nerwach ;) o, teraz zobaczyłam, że tam jest zapis: zapłacono 1000,00, ale to pewnie dlatego, że operacja tyle kosztowała; 200 zł było za znieczulenie i przyległości; my w każdym bądź razie zrobiliśmy przelew na 1200,00 zł i w recepcji jest potwierdzenie; a żeby było śmieszniej właściciel przychodni powiedział paniom w recepcji, że wpłynęło 1300,00, a pani doktor jak oddawała tusie wyczytała, że operacja 1000,00 a koszty dodatkowe 130,00; tak więc nie wiem ile w końcu; okaże się na następnej wizycie ;) -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
cholera, nic nie widać; może tż powiększy to wtedy wstawię bardziej czytelną wersję; dzwoniła mama z raportem ;) wyniosła tusię na dwór, ale mała nie chciała nic zrobic i zaczęła iśc w kierunku domu więc mama wniosła ja z powrotem; ja wynosiłam tusie o 4:30 i wtedy zrobiła duże siku, nic nie piła, zjadła tylko odrobinkę indyka z ryżem i marchewą i to pewnie dlatego nie ma nic do oddania; zwłaszcza, że wczoraj cały dzień nic nie jadła przed operacją; -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i49.tinypic.com/1568ncn.jpg[/IMG] -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
drogie ciocie, dziękuję, że jesteście z chomikiem :) wczoraj nie chciałam juz pisac do edka bo się bałam, że śpi, ale sie do mnie dobijał na szczęście, więc wiecie, że operacja zakończona; czy się udała, okaże się za dwa - trzy miesiące; w ostateczności, jeśliby się nie udało uratowac łapki, to i tak jak pisała poker tusia jej nie używała, więc będziemy mieli chociaż świadomośc, że próbowaliśmy ją usprawnić; jestem trochę nieprzytomna, bo noc spędziłam na materacu w salonie przy posłanku tusi; oczywiście nie musze dodawac, ze cała banda skrzętnie skorzystała i wpakowała sie do mnie; tusia noc przespała spokojnie, aż sprawdzałam czy oddycha, taka była cichutka; dzis pojedziemy na zastrzyk p. bólowy do najbliższego weta, żeby biedactwo nie cierpiało; zaraz spróbuje wstawic skan opisu pooperacyjnego bo mi sie nie chce przepisywać... -
opiekunka po udarze, 18 psów i 15 kotów w markach czeka na pomoc...
kakadu replied to kakadu's topic in Już w nowym domu
malawaszko - straszliwie dziękujemy mgie za ogłoszenia :loveu: -
opiekunka po udarze, 18 psów i 15 kotów w markach czeka na pomoc...
kakadu replied to kakadu's topic in Już w nowym domu
[quote name='Atomowka']Zapisuje wątek, jedynie jak mogę pomóc to ogłoszenia. Psiaki z jakiej miejscowości się znajdują? Ktoś je dokarmia, mają w ogóle jedzenie? One tam zostały same, na jakiejś posesji czy w domu ?[/QUOTE] ogłoszenia to bardzo dużo... zwierzaki są z nieletnią córką tereski; jedzenie mają zapewnione; spacery są potrzebne jedynie ostatnio dodanej leśnej, reszta jest wypuszczana na posesję; psy są w markach pod warszawą; [quote name='Morska']Kakadu, a są może zdjęcia i tekst dla suniek? Jak długo te psiaki mogą w ogóle tam przebywać max?[/QUOTE] chwilowo mam tylko zdjęcie leśnej - piękna suka; psy nie muszą opuszczać posesji; to jest regularny dom tymczasowy; warunki są dobre, psy są zadbane, zaszczepione, zachipowane, najedzone; intensywniejsza niz zwykle akcja szukania domów musiała zostać podjęta ze względu na to, że nie wiadomo kiedy i w jakim stanie tereska wyjdzie ze szpitala; po prostu może nie mieć już zdrowia, żeby zajmować się taką ilością psów, albo trzeba będzie wręcz to td zlikwidować... -
opiekunka po udarze, 18 psów i 15 kotów w markach czeka na pomoc...
kakadu replied to kakadu's topic in Już w nowym domu
ok, mam 3 dodatkowe zdjęcia sznaucerka: [IMG]http://i47.tinypic.com/2cptk6f.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/2ahgold.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/2ugp0ew.jpg[/IMG] -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ghanima']Ciotki, to od 18 (profilaktycznie trzeba zacząć wcześniej) mobilizacja i kciukotrzymanie. kakadu, trzym się, my wirtualnie z Tobą i Chomiczkiem cały czas.[/QUOTE] dziękuję; dobrze, że jestem w pracy bo bym chyba oszalała; dopóki po operacjach wszystko było ok, to się wcale nie bałam; wystarczyła śmierć rysia i koli i teraz już panikuję za każdym razem i boję się nawet głupiego czyszczenia zębów; zapytajcie edka jak go męczyłam przez telefon przed sterylizacją tusi... mama juz się szykuje; zostanie z nami przez tydzień; mam nadzieję, że to wystarczy, żeby chomiczka przypilnować... -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
cancer43 - chyba na dobrym bazarku potwierdziłam wpłatę? jeśli cos pomieszałam to daj znać...:oops: -
Tusia w dt czeka na druga operację - prosimy o duchowe wsparcie
kakadu replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
przyszły wpłaty od anika i cancer - 100,00 zł za bazarek; straszliwie dziękujemy :Rose::Rose::Rose: