-
Posts
11377 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ulaa
-
Krówek-mix Dalmat. Krew mu nie krzepnie, nóżka obcinana po kawałku...MA DOM
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Mama jest coraz bardziej załamana stanem Felka łapci. Myślała, że dzisiejsza wizyta w lecznicy będzie bardziej owocna (nie wiem czego oczekiwała, pewnie cudu :-(). Jak pojadę z Abrą do Krakowa do dra Derkowskiego, to mam zabrać też jego. Mama pokryje koszt tej wizyty. Ale to oczywiście za kilka dni, jeśli nie będzie poprawy po lekach i ćwiczeniach. -
Stały element okolicy chrzanowskiego parku i ronda przy muzeum. Mały, spokojny czarny-podpalany pseudojamniczek... Deszcz, wichura, śnieg, upał, dzień, noc. Śpi pod krzaczkiem albo na progu jakiejś kamienicy, gdy nie ma siły już stać... Nieraz skopany, pobity, głodny, zmarznięty, pogryziony... Uliczny kundel. Chyba każdy mieszkaniec miasta widział go choć raz w życiu. Ale mało kto zwrócił uwagę, tak jak pomija się wzrokiem uliczne śmieci... Mógł umrzeć już dawno, i tak nikogo by to nie obeszło. A jednak żyje. Jakimś cudem udało mu się przetrwać - wg karmicielki - 2 lata! To, co w tym czasie przeżył, wie tylko on... My jedynie możemy domyślać się - po kompletnej rezygnacji i braku nadzieji. Ma ok 3-4 lat. Wygląda starzej. Smutek go zniszczył. Ma coś z łapkami tylnymi i zapalenie siusiaka. Od życia w zimnie, brudzie i wilgoci... Nie boi się ludzi. Wie, że strach i tak nic nie da, bo jeśli ktoś będzie chciał się wyżyć na małym byle jakim kundlu, i tak to zrobi. On przeczeka, jak nieraz już... Ja też go widziałam. I wiele razy obiecywałam sobie, że zabierzemy go, znajdziemy dom. Ale wciąż były inne, biedniejsze... On sobie jakoś radził. Aż w końcu znalazły się wspaniałe osoby, które nie pozwoliły, by dalej czekał - na śmierć. Trafił do domu tymczasowego i pod opiekę fundacji. Mamy nadzieję, że odzyska radość i zdrowie, mamy nadzieję, że ktoś go pokocha i znajdzie dom... Mamy nadzieję... On już jej nie ma. Edit 10.05: Misio jest poważnie chory. Ma zapalenie układu moczowo-płciowego, być może także uszkodzone nerki. Dostaje kroplówki i wymaga leczenia. Bardzo prosimy o pomoc dla pieska, który nic nigdy w życiu nie miał, oprócz swojego życia - a teraz traci i to... Fundacja Pro Animals - Na Pomoc Zwierzętom ul. Żeromskiego 6, 32-500 Chrzanów [SIZE=2] PKO BP Oddz. I. w Chrzanowie 24 1020 2384 0000 9502 0095 0717 [SIZE=2] z dopiskiem "dla Misia"
-
Siostrzyczki z króliczych klatek. Zapomniane:( Rudaska 2x wróciła z adopcji!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Tatuś okropnie rozrywał sobie szwy, więc jednak nałożyłam mu ten kołnierz. Znalazłam jakiś rozmiar mniejszy niż największy. Oczywiście okropnie mu się nie spodobał, ale jakimś cudem nawet do budy się w nim wcisnął... Nie lubię psa w budzie, szczególnie po kastracji, ale nie ma wyjścia... Wysprzątałam mu, założyłam czyściutki kocyk, nie ma nawet źdźbła słomy czy siana, a trawa w kojcu wykoszona. Może jakoś wytrzyma te najgorsze pierwsze dni. A sunie zostały przez weta ocenione na młodsze niż facetka mówiła :cool3: Możemy reklamować je jako 8 - miesięczne, co z pewnością wpłynie pozytywniej na chętnych niż "ponad rok" :cool3: -
Krówek-mix Dalmat. Krew mu nie krzepnie, nóżka obcinana po kawałku...MA DOM
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
bazarek [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10104916[/url] zapraszam :) -
Krówek-mix Dalmat. Krew mu nie krzepnie, nóżka obcinana po kawałku...MA DOM
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='hanek']Ulaa, ja mam w domu Meloksam, ponad 10 tabletek (7,5 mg).[/quote] Super! Weź do lecznicy. -
Siostrzyczki z króliczych klatek. Zapomniane:( Rudaska 2x wróciła z adopcji!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Tatulek tak rozkosznie zasnął po narkozie, aż miałam ochotę go wycałować. Mało który psiak tak uroczo "odpływał" :loveu: -
Krówek-mix Dalmat. Krew mu nie krzepnie, nóżka obcinana po kawałku...MA DOM
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Felek częściowo nie ma czucia w łapce - na to będzie Nivalin, oraz tworzą mu się zaniki mięśni i na to jest HMB (z którego zostanie "okradziona" znowu moja Abra :shake:...). Przeciwzapalnie i przeciwbólowo Movalis lub Meloxicam (albo coś podobnego z tej grupy). Do tego Acudex na rankę na łapce, który mam w domu jeszcze po Rebitku. No i ćwiczenia Felusia... Zaraz wystawię malutki bazarek. -
[quote name='hanek']A gdzie ja mam hasło do Allegro? Bo nie wiem gdzie, a bym się chętnie podzieliła z dorixx! Ulaa, prześlij mi proszę adres madzia lew, bo w tytule przelewu jest niepełny. Haseł nie wolno wysyłać na pw, ponieważ pw nie jest tajne. Hanek podawałam Ci kiedyś i to 2 razy :mad: Wszystkie adresy z allegro wysyłam Ci na meila :) Przeszukaj spam ;) Dorixx podaj mi meila, wyślę Ci hasło i zasady wystawiania aukcji charytatywnych na allegro.
-
Chrzanów: Przerażona Nerusia ze śmietniska - ma dom!!!
Ulaa replied to Lintie's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lintie']Też tak mi się skojarzyła: te nóżki i podkasany brzusio lekko chartowaty, a pysio i charakter bardziej labkowy ;) : Nerusia jest bardzo energiczna i dość silna - trzeba dla niej szukać wysportowanego człowieka... :razz: Do weta mogę z nią jechać niestety dopiero po weekendzie: chwilowo jestem bez auta, rozsypały mi się tarcze hamulcowe w mojej boskiej terenówie :placz: Nerusia jest na razie zaopatrzona. Co by się jej jeszcze przydało, to jakaś dłuższa smycz. Jak sprawa ogłoszeń? Jest szansa na Przełom albo Jeża? A możemy prosić ciocię Hanek o śliczny plakacik dla naszej ślicznej panienki? :cool3:[/quote] Pójdzie do Przełomu, a w jeżu nie mamy ogłoszeń indywidualnych, tylko modułowe. [quote name='gosiaczek20']Czyli w ogłoszeniach podawać namiary na fundację,tak,czy może ja coś znowu żle zrozumiałam :roll:?Jutro rano porobię dziewczynce ogłoszonka.[/quote] [quote name='hanek']Postaram się dzisiaj zrobić plakat, ale właśnie, czyj nr telefonu podać?[/quote] Dzisiaj lub jutro będę miała komórkę, więc można już mój. -
Jako sunia fundacyjna, nie zostanie wydana bez sterylki.
-
[quote name='hanek']U mnie też jest kot[/quote] Jeden????? :-o
-
Siostrzyczki z króliczych klatek. Zapomniane:( Rudaska 2x wróciła z adopcji!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Tatuś rozpaczliwie nie chce byc sam :-( Szukaj domku psiaczku, abyś wreszcie był szczęśliwy! -
Krówek-mix Dalmat. Krew mu nie krzepnie, nóżka obcinana po kawałku...MA DOM
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
Jutro zrobię Ci bazarek, moja Ty bidko kochana. Pani nie musi spieszyc się z adopcją Felusia. Może u nas zostac jak długo zechce... Nie sprawia żadnych problemów. -
Kochana puchata sunia z krzywą łapką MA JUŻ NOWY DOMEK!!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
P. Ariadna chce wiedziec, jak wygląda sprawa szczepienia suni. -
Chrzanów: Przerażona Nerusia ze śmietniska - ma dom!!!
Ulaa replied to Lintie's topic in Już w nowym domu
Cekinka13 witamy w fanklubie Nerusi :loveu::loveu::loveu::multi::multi::multi: -
[quote name='dorixx']z resztą dotarło własnie do mnie, nie należę do Fundacji, więc nikt przecież nie udostępni mi konta Allegro. Dobra sklecę czasem jakiś bazarek ;)[/quote] Jak to nie. Przecież nie będziesz żadnych przekrętów robiła :roll: Hasło do allegro ma też Hanek, jako pani skarbonka, więc i Ty możesz, jako wystawiaczka :p Tylko wystawiając aukcje charytatywne trzeba przestrzegać kilka zasad określonych przez serwis.
-
Siostrzyczki z króliczych klatek. Zapomniane:( Rudaska 2x wróciła z adopcji!
Ulaa replied to Ulaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='black_cat']sorry, jestem durna, tylko chcialam zażartować ;/[/quote] Każde podnoszenie wątku jest dobre :cool2: -
Chrzanów: Przerażona Nerusia ze śmietniska - ma dom!!!
Ulaa replied to Lintie's topic in Już w nowym domu
Na stronce podałam tymczasowo nr tel Ady-jeje w ogloszeniu suni