Jump to content
Dogomania

Mraulina

Members
  • Posts

    1751
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Mraulina

  1. Cała sprawa podważa wiarygodność czasopisma.
  2. Yoreczka wędruje z watku na watek i mąci. Już dawno powinna dostać bana.
  3. Jeżeli DP ma choć krztynę przyzwoitości - powinien przeprosić. Skrzywdził człowieka. Uważam, że sprawę nalezy skierować na drogę prawną. Jeżeli dziennikarz formułuje pod czyimś adresem poważne zarzuty, musi przed ich opublikowaniem sprawdzić rzetelność swoich informacji. W przeciwnym wypadku powinien ponieśc za swoją publikację konsekwencje prawne.
  4. Hodowla - to dobieranie do rozrodu najlepszych eksterierowo i psychicznie egzemplarzy. A cięcie ogonów i uszek to łamanie prawa. Dwie odmienne sprawy. Gdyby na wystawy nie trafiały okaleczone psy - nie wchodziłyby do rozrodu. Gdyby położyć okaleczaniu psów tamę u podstaw, nie byłoby sprawy. Karać hodowców i vetów za ciachanie - i już!!!!! Ale wróćmy do tematu jak w tytule.
  5. Zaraz - czy to był atak czy nieszczęśliwy wypadek??????? Wygląda na to, że to drugie. Mamusia zostawia niemowlaka, jedzącego chrupki???? I idzie w pierony????? Nie myśli o tym, że dziecko może się zakrztusić chrupką i udławić?????? Nie przepadam za ttb, ale tego psa mi cholernie żal. I jeszcze to: Wg Dehasse - o prawdopodobienstwie agresji u konkretnego osobnika decyduje ilosc agresywnych przodkow - po dwojgu agresywnych rodzicach i czworgu agresywnych dziadkach, prawdopodobienstwo wystapienia zachowan agresywnych jest najwieksze. Zachowanie na wystawie to za malo, moim zdaniem wszystkie rasy powinny podlegac testom oceniajacym predyspozycje psychiki przed dopuszczeniem do hodowli. Nie trzeba eliminowac z zycia psa, ktory jest niezrownowazony, dopoki mozna to kontrolować. Ale nie wolno rozmnazac. Zofia ŚWIĘTA RACJA.
  6. [quote name='PANGEA']Wzglednie cztery cyfry i literka tak jak maja sznaucery miniatury z naszego oddzialu.[/quote] Cztery? A gdzież to zmieścić? Jaki to oddział? U nas po zakończeniu numeracji zaczyna się od początku (ONy - ponad 1000).
  7. Myślę że zamiast atakować Anusię należy jej po prostu uswiadomić, jak się rzeczy mają. Spokojnie, jasno. I już.
  8. Yoreczko - czy ty wiesz, na czym polega hodowla?????? Nie dekonspiruj się ze swoja niewiedzą. Zaraz mi zarzucisz, nie czytając moich wcześniejszych postów (jak to masz w zwyczaju!), że jestem zwolenniczką cięcia ogonów i uszek. A to akurat nie jest prawda. Wróć do swoich awantur na wątku pogryzionej jamniczki, gdzie pracowicie zarabiasz na bana.
  9. [quote name='Migotka']eee w bloku mieszkam ...mam jeszcze yorki ale hodowla łóżkowa ,a niewiele ich się w nim mieści.[/quote] Hodowla łóżkowa... Genialne!
  10. [quote name='Saint']To jest krzyżówka, czy efekt selekcji, po mutacji?[/quote] Utrwalona mutacja yorgka.
  11. [FONT=Verdana]wójta, weterynarza powiatowego, policjanta, tych co mają trzymać porządek a są bezradni? No ludzie. Psy terroryzują okolicę, zagryzają a urzędnicy zza biurek obserwują sytuację, może nawet na kamerach i monitorach. Oni nie mogą być bezradni. Nikt za bezradność im nie płaci. Dlatego najmniejszą stratą byłoby a zarazem nauką gdyby psy zeżarły np. tego dupka co za policjanta się tam przebrał, albo sołtysa. Demagogia w stanie czystym, [/FONT]
  12. [quote name='Migotka']Następne szczeniaki myślę ,że latem lub jesienią będą......[/quote] Jakim psem będziesz kryła? Naszym czy niemieckim?
  13. [B]Dla mnie nie istnieje coś takiego jak rasa agresywna. Ona może być tylko trudna, ale każdy pie może taki być.[/B] Takie rasy istnieją. Niestety. Są skutkiem działalności człowieka, dobierającego do rozrodu egzemplarze agresywne. Bo, jak wspomniałam wyżej, żaden doświadczony psiarz nie ma watpliwości co do dziedziczenia skłonności do agresji.
  14. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/83750.html"]aniyae[/URL] - święta racja.
  15. [B]z tym sie nie zgodze. kazdy pies w dobrych rekach nie jest agresywny,[/B] Niestety - to nieprawda. Agresja jest dziedziczna. To wie każdy doświadczony hodowca, obserwujący długie lata pewne psy i ich potomstwo. Potwierdziły to ostatnie badania genomu psa. Dlatego eliminuje się z rozrodu psy agresywne, żeby tej cechy nie przekazywały dalej.
  16. Charty są głupie, bo mają wąskie głowy i mało miejsca na mózg.
  17. Prawidłowy tatuaż ZK to [B]TRZY[/B] cyfry i litera, umieszczona przed- lub po cyfrach. Moje psy - np. 026J, 035K, 338J. Niestety - często się zdarza, że tatuujący veci pomijają zera. A to błąd. Tatuujemy w uszkach względnie w pachwinie.
  18. [quote name='SZPiLKA23']Bo nie sa uznane przez FCI :hmmmm:[/quote] Ale tę rasę prowadza inne organizacje kynologiczne - psy są tatuowane i chipowane! Kilka lat temu w ramach PKPR hodowani piękne red nosy bodajże w Warszawie.
  19. Cudne! Kiedy następny miot?
  20. DEMOLKI są świetne. Dodaję: NORA Postrach Osiedla (dobermanka) ...(zapomniałam imię) Krowiasta Niewiasta (bullterrierka) Duma Bojarów (borzoje) Ze Sfory Carycy (j.w.) Małe Wielkie Serce (jamniki długowłose - chyba miniaturowe)
  21. Podnoszę wątek. Pomoc potrzebna!
  22. To już nie jest dyskusja. A co? ....Pchają mi się pod palce (klawiatura!) brzydkie słowa.......:diabloti:
  23. Sposób, w jaki yoreczka usiłuje nas obrazić, jest arcyzabawny. Fakultaty.... :shake: Właściwie dlaczego ta dziewczyna nie ma jeszcze bana????? Niedopatrzenie? Litość dla ... niemądrego dziecka?
  24. Pytanie - czy piesek ma tatuaż?
  25. Puszcza Pandory. Genialne! Yoreczka napisała: [FONT=Verdana]4. Skoro cel dla którego rasy zostały stworzone przestał istnieć (walki są nielegalne) to po co te psy trzymać???? Muzeum kynologiczne? A chociażby muzeum.... W muzeach jest sporo rzeczy, które możemy nazwać niepotrzebnymi. Skrzynia na odzież z I poł. XIX w. w muzeum etnograficznym, szabla z początku XVI w. w muzeum historii wojskowości, nagranie muzyki popularnej z lat 20-tych XX w. w Archiwum Dokumentacji Mechanicznej... Rasy psów są też wynikiem działalności człowieka, należą do jego dorobku kulturowego. Teraz ratuje się ginące rasy bydła, które za komuny wybijano stadami... Do walki wykorzystywano wiele ras, które teraz z walką nie mają i nie mogą mieć wiele wspólnego (np. bulgoga angielskiego). A w Azji do walk używa się nadal kaukazów... Przyznam się, że większy lęk budzi we mnie kaukaz niż ttp. Na szczęście moda na te psy już się skończyła. [/FONT]
×
×
  • Create New...