Jump to content
Dogomania

Karilka

Members
  • Posts

    6388
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Karilka

  1. jest jezioro? Jak jest jezioro to poproszę o wstępne wpisanie nas na liste. Karina + Dolar + ?
  2. Ah te paskudne kaczki... :). Zdjecia oczywiście poprosimy - wiosenne :)
  3. godzina 15? Tak? Przy tym cmentarzu, tak? My będziemy. Pies mały biały i średni, czarny.
  4. [quote name='2411magdalenka']do wspaniałego dt Śnieżek trafił :) pozdrawiam Cię serdecznie Karilko!! a czy idą mu jakieś ogłoszenia?? wiosna idzie, on lubi "powietrze" może akurat by się komuś spodobał na psiaka domowo-ogrodowego? mizianka dla chłopaka[/QUOTE] Oj zmiana - Śniegus to typowy pies kanapowy! Jak jest hasło "do domu" gna czym prędzej:). [quote name='Javena']Ogłoszenia ma. Przynajmniej te u mnie . Ma ponawiane.[/QUOTE] Polujemy na moją fotografke i mam nadzieję że pogoda w ten weekend dopisze - będą ładne zdjęcia do ogłoszeń. Chłopak się zmienił. Aktualnie: Chodzi luzem, biega jak szalony, bawi sie ślicznie z psami (bez agresji!), aportuje, lubi innych ludzi, nie boi sie windy ani niczego, jest baaardzo towarzyski. Uczymy się frisbee w pojedynke (jest bardzo skoczny chłopaczynek) i codziennie bawimy sie w aport we 2 psy - zazdrość odchodzi w kąt. Zostaje sam w domu przepięknie, tam gdzie go zostawie - również. Nie żebrze przy stole, zna komende "na miejsce", "wyjdź", "chodź", oraz natychmiastowe "wróć!". Jest bardzo karny i uśmiechnięty. Można mu grzebać w misce i głaskać go po pupie, podnosić i tarmosić. Mordka Śnieżna rozdziawiona w uśmiechu z tymi połamanymi zębami - non stop. Zostały nam jedynie do odpracowania małe dzieci - nie mam "pod ręką" brzdąca poniżej 4 roku życia. 5 i 7 latki są faaajne :) (rzucają piłeczki i dają smakołyki!) Wyczesany Śnieg, wykąpany i wyodżywkowany dostaje miękkiej sierści. Podejrzewam uczulenie na nadmiar białka w pożywieniu. Musi dostawać mniej bogatą karmę bo dostaje rozwolnienia. Próbowałam go karmić Nutrą Gold jednak nie bardzo toleruje nawet w wersji wymieszanej z karmą bytową. Musi dostawać karmę klasy premium + suplementy. Oczy przeczyszczam dwa razy dziennie i zakrapiam 3 razy dziennie - uważam, ze jest dużo lepiej. Mamy przewidziane jeszcze 2 dni terapii Dicortineffem - zobaczymy jak to będzie dalej.
  5. Wiek jest nie ważny - ważne są psy. To co robimy? Ja zostawiam swój numer telefonu - wyślijcie smska czy idziecie na ten spacer czy nie. Pogoda jak na razie nie jest tragiczna ;). 691 185 448
  6. Tak. Mój brat sie śmieje, ze ultradźwiękami przebija ściany. Wczoraj o 23 zachciało mu sie biegać z piłką w ryju i miałam dziką galopade przez chałupe. Do tego dołączył się oczywiście drugi i heja! Frajda na caaały wieżowiec :D
  7. ulvhendinn nie rób nam tego - Ja musze choć raz Dolara wysłać na środek Morza Bałtyckiego za żółtą piłeczką. Nie rób nam tego!!!
  8. Śnieżek pięknie aportuje i nauczył się siadać warować na komende. Już nie atakuje innych psów a wręcz przeciwnie. Zaczyna mi się pobobać ten psiak. :)
  9. Tia. Vectra... Ja nie wyrabiam przy nim od 6 lat. Ciągle coś kradnie/niszczy/goni lub po prostu wyje, zeby mu zapewnić rozrywke (straaaasznie wyje. Nie do ogarnięcia). Jak już wyczerpią mu się możliwości to tak sobie na mnie skacze i gryzie, skacze i gryzie. A ja tak fajnie krzycze i piszcze aż wreszcie (chcąc odwrócić jego uwage) wydaje komendy i bawie sie, nagradzam.. itd... STRAAASZNEEE. Zachciało się "użytka"
  10. Tak. Dwa psy. I chyba tak będzie. Dolar nie bawi sie z psami (a w sumie szkoda). To użytek emerytowany :). Śniego - Świnek - Ufoludek raczej chętnie pobiega. Proponuje spotkać się na tym "rowerowym-landzie". Jest najbliżej ulic a wystarczająco daleko, żeby było niebezpiecznie. Do tego przy wodzie moze być mnóstwo ludzi jak będzie ciepło ;)
  11. ulvhedinn to jak z terminem? Ile dni? Ile miejsc? Ile kasy zaliczki i do kiedy?
  12. Tak - ja proponuję, żeby ktoś przejął organizację. Ulvhedinn chyba nie ma czasu i do tego nie wiadomo czy pojedzie. Podjęłabym się organizacji jednak nie mam stałego dostępu do internetu. Co Wy na to? Ulvhedinn?
  13. I zaręczenie: zapewnimy Waszym babciom i dziadkom najlepszą opieke i znajdziemy nowe, wspaniałe rodziny, które zaopiekują się nimi do ostatnich dni życia!
  14. Dobra - pomyślimy jeszcze. Najlepsza opcja to wziąć dwa ale tego "świeżaka" mam jeszcze krótko i sprawdzam go pod każdym względem. Zobaczymy, w jakim będzie to wszystko stanie do ogarnięcia ;). Kto jeszcze? Są 4 osoby - kto jeszcze chętny?
  15. Z tego co wiem - Ciaputka pilnuje posesji, jest zakochana po uszy w swojej pani i nie chce na krok jej opuszczać. Chodzą razem i razem sobie zyją. Teraz jest sezon "porządków" na działce i Kropa ma dużo roboty bo ogód jest imponujący ;). Na pewno nie tylko ja mam nr telefonu do tej pani - myślę, ze ucieszy się, że ktoś sie nadal interesuje sprawą suńki :).
  16. 9 Vectra, 9 lat. I to jest bardzo sportowy typ. Przed chwilą, kiedy porządkowałam teren - on rozpitolił w drzazgi starą kanape (za moim przyzwoleniem) z wielką radochą a potem zdążył wykopać dwie dziury po 1,2metra głębokie i 1,5 szerokie (czyli swoje ulubione w myśl zasady "dziura ma mieścić dwa psy") I ukradł jeszcze piłke do nogi z garażu sąsiada i oczywiście unicestwił (nie wiem ile ma już na koncie ale cholera mnie strzela. Kupiłam już takie zapasowe, jak były w promocji i je rozdaje jak komuś zniszczy)... Także jeśli chodzi o żywotność - jest w niesamowitej formie. Wiem, jednak, ze ciężko mu ze stawami. Widzę, ze go boli. Kuleje i jak nie dostanie tego przeciw bólowego i zapalnego - cierpi. To bardzo smutne.. on jest taki wesoły i pomysłowy. Niszczy mi życie w kwestii planowania czegokolwiek od 6 lat a tu zdrowie staje na przeszkodzie.. Każe mu sie oszczędzać (np. teraz zamknęłam go w pokoju, żeby nie biegał po tym świrowaniu na dworze) ale to ne to samo.. Pełnia życia to pełnia życia.
  17. Taaak. Dzisiaj jest "sprzątanie świata" czyli porzadkujemy teren na wsi. Dolar rozniósł w drzazgi starą zrujnowaną kanape - bardzo pomógł bo dało sie ładnie spalić i powyrzucać co nie potrzebne. Śnieżek vel Świnek chodził ze mną i szukał śmieci po lesie. Iwan przypalił sobie brode w ognisku (no na to bym nie wpadła) a tak ogólnie - wszyscy w domu odpoczywają. Na mnie czekają jeszcze dwa doły "poDolarowe" o głębokości metra i szerokości 1,5 do zasypania ale teraz już nie mam siły. Wesoło ;)
  18. Tak, ja to wiem ale nie zabrałam klatki ze sobą na wieś - chodzi cały czas luzem. Bałam się, że wskoczy na łóżko na którym śpi Dolar i będzie awantura. Dlatego dostał własną rezydencje. Ogólnie to jest cały czas ze mną. Chodzimy wszędzie razem. Wszyscy. Śnieżek poznaje nowych ludzi i nowe sytuacje non stop. I cały czas mnie pilnuje :). To bardzo miłe.
  19. Nieśmiertelnik ma Dolarowy ale z moim adresem i numerem telefonu. W nocy przeżywał, że zamknęłam się w pokoju. Dostał własny pokój + korytarz + łazienke + kuchnie i nadal było mu źle :). Nie wiem jaką on tą bude w polu miał. Może tylko z zewnątrz trzy deski na krzyż a w środku Szeraton? :)
  20. :loveu::loveu::loveu: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-cNwwudJHNpU/T20Qzc9GWPI/AAAAAAAAACI/rwjaWjW7IEI/s600/P1000522%25281%2529.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-yTV9frMgSL4/T20RRDqJYHI/AAAAAAAAAC4/5MMU9wZRAHY/s600/P1000550%25281%2529.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-XIQsR2UEpl4/T20QHhCB14I/AAAAAAAAABA/hTaj4942jIU/s600/P1000477%25281%2529.JPG[/IMG] I Śniegus aportuje ;) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-tqJjIYXzCPM/T20Q1l6tiBI/AAAAAAAAACQ/IlhWUA4M968/s600/P1000523%25281%2529.JPG[/IMG] Wygląd niedźwiadka polarnego a temperament staffika ;)
  21. to dwie osoby, kto jeszcze? Ja mam teraz na DT psa do socjalu także idealnie. Nie wiem czy wezme tylko jego czy dwa. Zobaczymy w jakim stanie psycho-fizycznym będe ;). Kto jeszcze? kto jeszcze? Zróbmy fajny dogo - spacerek, co? Jak możecie to pościągajcie tutaj ludzi z łodzi i z tego wątku. Ja nie wiem czy bede miała neta.
  22. Dostawał Carprodyl a teraz próbujemy z meloksamem. Jeśli chodzi o arthrofos - myślę, że zachowawczo jest ok. Kupię arthroflex w tym miesiącu. Nie ma co - właścicielce takiej gromady TTB trza wierzyć ;)
  23. Został nabój w ranie? Jeżeli tak - da sie zidentyfikować broń i sprawdzić w ewidencji (?)do kogo należy. Myślę, ze należy zrobić coś z tym "człowiekiem". Jeżeli potrafi strzelić do psa to zaraz będzie strzelał do ludzi.. ten wojskowy lub policjant.. Trzymam kciuki za zdrowie suńki - zapisuję i będe odwiedzać.
  24. [quote name='Avaloth']Tak, masz rację :D[/QUOTE] :sweetCyb:
×
×
  • Create New...