-
Posts
6388 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karilka
-
Nie, ja lubie inteligentne dyskusje, nawet na głupi temat - jednak z ludźmi, którzy mają coś do powiedzenia. Niestety - Ty masz odwrotnie: wpadasz w mądry temat i gadasz głupoty. Nie nadajesz się:shake: A tak do tematu... Rottek: umiarkowany próg pobudliwości, średnio energiczny, spory, czarny... dość odporny na warunki pogodowe. Pobiega z pańcią a i poleży... Wygląda na mordercę... To chyba dobry pies na tą działkę przy lesie.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Inaczej sie trawi niż normalne jedzenie. Pewnie mnie za to zlinczują - ale uważam, tak jak Wy. U mnie psy teraz jedzą mięso + płatki ryżowe + coś i w sumie.. powiem Wam szczerze, że widzę zmianę. Wcześniej karmiłam karmą półki Nutra Gold, Brit Care (czyli te "lepsiejsze") a psiunie nie wyglądały tak jak po mięchu.
-
omry - podważasz AUTORYTET szanownej xxxx52 :mad:! [CENTER]:diabloti::diabloti::diabloti: [/CENTER]
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Diana S to wyróżnienie czy obraza?:evil_lol: Bo nie wiem jak się zachować...:shake: :diabloti:
-
mańka- ok. I dlaczego uznajesz je za trudne? I za łatwiejszego uważasz rottweilera? Ta xxxx52 - zwłaszcza podhalan potrzebuje obiedence do szczęścia. [SIZE=1]wgl.. jakim CUDEM znasz takie trudne słowa? [/SIZE]:crazyeye: :diabloti:
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Cholera...Diana S - to mnie wrobiłaś. Ja też mam małe pieski:shake:... :diabloti::diabloti::diabloti: El perro? Kurcze.. kiedyś fajne skóry robił champion, te z zooleszcza mi się nie podobają jakościowo, woza się spitoliła (na polski rynek). Ładne jest Hoffero i dingo, to eksluzywne ale ... cena:crazyeye:..
-
mańka - ok. To ile znasz jużaków, osobiście i jak dużo czasu z danymi psami spędziłaś?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
A czemu uważasz, że jużak jest trudny? I co rozumiesz przez "pies trudny"? Dla mnie trudny jest malinois, doberman, labrador (z typu: rozentuzjazmowane ADHD), owczarek użytek. Takie psy wymagają pracy i jeżeli jej nie dostaną - będą duże skutki uboczne, typu: demolka, ucieczki, agresja. Natomiast taki jużaczek zadowoli się zwykłymi, jasnymi zasadami i odda całe serce rodzinie.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Bo doświadczenie nie jest najważniejsze tylko MÓZG. Taki pies ma często dużo pewniejszy charakter niż wszystkie inne. Są niemodne - przez to stabilne w typie.[SIZE=1] Moim pierwszym psem był doberman, który miał być uśpiony z powodu agresji i "durnoty ogólnej".[/SIZE]
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Oczywiście. Szastam tylko takimi rasami, które widziałam osobiście. Z jużakami do tej pory miewam kontakt, natomiast jeśli chodzi o anatoliany - zdarzyło mi się, jednak to nie są psy w "moim typie". Widzę takiego psa na działce przy lesie. To naturalni stróże terenu. Jeżeli miałabym mieszkać w takich "przyleśnych" warunkach i bywać sama - wolałabym mieć mocne oparcie w psie.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Tak. Bo nie są to psy, które rozniosą dom. Mogą mieszkać w kojcu i z pewnością obronią dom, przewodnika i cały dobytek. A o to tu chodzi. Jeśli chodzi o ON - dostosuje się. Hodowli użytkowych jest kilka i mogę polecić przynajmniej 3. I swoją drogą - jest bardzo dużo fajnych psów w typie ;). Jest z czego wybierać.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
A ja bym poleciła na działkę przy lesie. Znaczy - biorąc pod uwagę, że ktoś nie bierze psa w ciemno. I zanim powie "biorę" - poczyta o rasie. I zrezygnuje, jeżeli uzna, że to za dużo.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Tepes, Ty lubiłaś być wyprowadzana na spacerki przez mojego Dolczyczka:loveu::loveu::loveu: [IMG]http://img194.imageshack.us/img194/7564/dsc0099vq.jpg[/IMG]
-
Mańka_ - to pojęcie względne. Cecha osobnicza raczej. Chociaż owczarki niemieckie, robią wrażenie poprzez swoją szczekliwość. Jak ktoś sie chociaż mniej więcej orientuje w rasach psów - będzie wiedział, że dużo łatwiej jest "unieszkodliwić" szwajcara. Przy ON raczej się zastanowi ;). Co do psów typowo obronno - stróżujących, nadwornych to poleciłabym rasy: kaukaz, kangal (lub owczarek anatolijski), owczarek środkowoazjatycki i jużak.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
phase - tak to chyba jest, ze doberman nie chodzi tylko biega.:diabloti: Znam tryb poruszania się: chodzenie na smyczy lub bieganie. Nie ma nic pomiędzy.
-
Cudak - obydwa wątki są Twoje, na Ciebie jest Umowa Tymczasowa.. wszystko wychodzi na to, że to na Twojej głowie powinno spoczywać utrzymanie tego, konkretnego psa. Myngey jest dobrym Domem Tymczasowym i z szacunku: do Urgo, Myngej i innych BDT - musisz to uszanować i zrobić co w Twojej mocy, aby pies był zabezpieczony finansowo. Uważam, że jeśli nie mogę - nie podejmuję się. I tyle. Pies pojechałby do pierwszego, lepszego/gorszego schroniska, my byśmy o nim nie wiedzieli i tyle. Nie byłoby tematu i zmartwienia. Urgo byłby "psem jak każdy inny". Tutaj zacytuję: "stajemy się odpowiedzialni, za to co oswoiliśmy". Gdyby nie Twój apel - pies nie znał by świata, poza łańcuchem. Musisz wykazać się odpowiedzialnością. Koniec. Kropka. Czytając wątek - nie widzę aktywności Cudak tylko: Baloniarek, tobciu, arim, elinka... I nie zgadzam się na to, droga Cudak. Podejmujesz się - realizuj. Myngey - trzymaj się.
-
Dalmatyńczyki nie mają też wpisanej w rasę agresji, a 70% psów wraca z tego powodu z adopcji. Jest jakaś firma, robiąca ładną skórę oprócz: pitman, woza i zooleszcz?
-
:loveu::loveu::loveu: Cudne ma palenia na łapach.
-
Tepes :roll: Tęsknie za latem i zlotem dogomaniackim... Dog.. Ty wystawiasz Jupika?:diabloti: Może przyjedziesz do Łodzi w maju na wystawę czy tam jakieś egzaminy... ? My będziemy, mam nadzieję zdawać IPO:oops:. Jak nie zorganiuzują to sie pochlastam. No i - jest też możliwość noclegu w ośrodku wypoczynkowym. Z dobermaniarzami.
-
No ten mix dobermana z foksterrierem... To coś jakby połączenie dog 193 i Karilki:diabloti:
-
Osobiście, jakbym była sama w domu, z dużą działką - chciałabym mieć psa czujnego. Myślę, że owczarek niemiecki byłby dobry. Tylko nie eksterrierek. Pasowałby też beuceron, owczarki francuskie, rottweiler... Doberman. Co do "agresywna do innych zwierzaków" - jak psa ułożysz, takiego masz.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Jużaki i jużakopodobne w potrzebie - czekają na dom.
Karilka replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
W Łodzi co chwile jest jużak - szczeniątko:shake:. Elaja - znam ten ból -
Jużaki i jużakopodobne w potrzebie - czekają na dom.
Karilka replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
W Łodzi jest ok. 3 miesięczny szczeniak. Oczywiście w schronisku. Bardzo w typie [IMG]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/tmpimg/99256209.jpg[/IMG] -
Milva nadal bez domu:shake:. Jest taka urocza i ...przypomina jakieś zwierzątko pustynne:evil_lol:.
-
Jakie wieści?