Jump to content
Dogomania

Olga132

Members
  • Posts

    3025
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Olga132

  1. no juz dawno miałam zawitać na ten wątek.... ale w końcu jestem i co widze.....jest szansa na domek?
  2. no to teraz czekamy na wieści :)
  3. teraz to musze stanać w obronie lolki i tych ludzi. 1 sprawa - jest tak że konkretny pies chwyta za serce - nie wiadomo dla czego więc akurat Ci ludzie wypatrzyli sunie i ta skradła im serce. Lolka użyła może troche niefortunnego słowa "zamówili". Jeśłi ktoś jest gotowy jechać tyle km po psa to na prawdę dobrze o nim świadczy. Z doświadczenia wiem, że tacy ludzie bardziej cenią sobie wtedy psa i w razie wystąpienia problemów sa bardziej skłonni pracować nad psem. 2 sprawa - pies może uciec każdemu bez względu na to czy dom był sprawdzony czy nie - to sa przypadki losowe. Loka musi tylko uprzedzić państwa aby nie wypuszczali suni na razie samej do ogrodu. A na spacery moga jej zakładać i obrożę i szelki wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo ucieczki Pozostaje sprawa sterylki - uważam że w takiej sytuacji lolka powinna wyznaczyć konkretny termin do kiedy sunia ma być wysterylizowana i uprzedzić ich że ktoś przyjdzie na wizytę pooadopcyjną i to sprawdzi. Powiedz im po prostu, że w razie niedopełnienia warunków umowy - sunia zostanie odebrana. Wydaje mi się, że teraz to jest juz trochę za późno na odwoływanie wszystkiego.
  4. [quote name='lolka'] powiedziałam o tym P Iwonie a ona nie zmartwiła się tym, gdyż u nich w domu praktycznie cały czas ktos jest, a dodatkowo ma zamiar dredule zabierać wszędzie[/quote] hmmm - ja osobiście jestem dośc scepytcznie nastawiona do ludzi którzy biora psa, który niszczy, bo u nich w domu ZAWSZE ktoś będzie. Juz przerabiałam taka adopcję - po 2 tyg pies wrócił do schroniska. Tym bardziej, że są takie sytuacje, że nie ma wyjścia i pies MUSI zostać sam w domu....no ale mniejmy nadzieję, że w razie czego poradzą sobie z tym problemem na pewno na korzyśc domu przemawia fakt, że sami chcą przyjechać po psa...to juz o czymś świadczy ale jeśli sama miałabym wydać komuś swojego podopiecznego to na pewno czułabym sie spokojniesza jeśli odbyłaby sie wizyta przedadopcyjna
  5. Whiski na spacerku.....:painting: tego sie nie spodziewałam :lol:
  6. Gonia można liczyć na pare słów o Pipi? I może jakies zdjęcia?
  7. Puśka ma allegro oraz ogłoszenia na adopcje.org i alegratka może ktos by mógł jeszcze ja gdzieś ogłosić ???
  8. [quote name='Sally (od Koanka)'] Poza tym uważam, że ja i pies równeiż tworzymy coś na kształt stada - wszędzie tam, gdzie spotykają się dwa stworzenia i muszą one żyć razem, układaja sie oni w pewną hierarhię[/quote] tutaj akurat nie moge sie zgodzić gdyz tam gdzie spotykają się dwa stworzenia (lub więcej )odrębnych gatunków powstaje zależnosc gatunkowa (jak wiadomo może ona przybierać różne formy od symbiozy po pasożytnictwo) ale nie tworzy się stado. Ale mniejsza o to skoro bez względu na to czy jesteśmy zwolennikami TD czy też nie [B]zgadzamy sie co do tego, że w szkoleniu psa najważniejsze jest zbudowanie zdrowej relacji z nim opartej na zaufaniu a nie na strachu.[/B]
  9. [quote name='Sally (od Koanka)']Nie sądzę, żeby teoria dominacji nie miała sensu - nie miałam wprawdzie nigdy psa :-(, ale czytałam baaaaaaaardzo wiele o wilkach i wiem bardzo dokładnie jak wygląda ich życie - jest w stu procentach oparte na dominacji! Człowiek zresztą też - jak ktoś na początku wspominał w daaaawnych czasach tworzył grupy o ścisłej hierarhi - zresztą przecież dlatego, że zarówno przetrwanie cżłowieka jak i wilka opierało się na hierarhi, teraz istnieje taki nowy gatunek jak pies A co do "Zapomnianego..." to uważam, ze skoro babka poprawiła relacje wieeelu ludzi z psami i sama miała bodajze 6, to wie o czym mówi... Ja będę się trzymać tej metody ("amichien Bonding"). Oczywiście, zaprowadzić hierahię mozńa również na inne sposoby - niektórzy potrafią to i bez tego, ale ja nie będę ryzykować, ze psa rozpuszczę i on poczuje się za mnie "odpowiedzialny"[/quote] [COLOR=black][FONT=Verdana]Oczywiście, że życie wilków oparte jest na hierarchii ale pies to nie wilk i nie tworzy z człowiekiem stada (def. [/FONT][/COLOR][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black][B]stado[/B][/COLOR][COLOR=black] - grupa [/COLOR][/FONT][/SIZE][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobnik"][COLOR=windowtext][FONT=Times New Roman][SIZE=3]osobników[/SIZE][/FONT][/COLOR][/URL][SIZE=3][FONT=Times New Roman] j[COLOR=black]ednego [/COLOR][/FONT][/SIZE][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Gatunek_(biologia)"][COLOR=windowtext][FONT=Times New Roman][SIZE=3]gatunku[/SIZE][/FONT][/COLOR][/URL][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwierz%C4%99"][COLOR=windowtext][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zwierząt[/SIZE][/FONT][/COLOR][/URL][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black] ) [/COLOR][/FONT][/SIZE] [COLOR=black][FONT=Verdana]Oczywiście, że możemy pokazać psu KTO TU RZADZI ale chyba nie o to do końca nam chodzi w relacjach człowiek – pies – dlatego obecnie tylu znanych treserów wycofuje się ze starych (siłowych) metod szkolenia.[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Zgadzam się z Saint, że:[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]„TD została stworzona po to, żeby poznać psie zachowania i mechanizmy jakie kierują psem, a My możemy to wykorzystać w szkoleniu![/FONT][/COLOR] [FONT=Verdana][COLOR=black]i to pozytywnie wykorzystać! używając pozytywnych metod, pozytywnych warunkowań, a nie koniecznie przepychając się z psem, aby przypadkiem nie przeszedł przez drzwi przed nami..”[/COLOR][/FONT] [COLOR=black][FONT=Verdana]Tylko teraz pozostaje pytanie czy możemy zakładać, że my i pies to STADO? [/FONT][/COLOR] ale jak najbardziej jestem za bezkonfrontacyjnym sposobem ukladania sobie relacji z psiakiem
  10. [quote name='Saint']Nie mylmy pojęć. Teoria dominacji sama w sobie nie jest zła. [/quote] Ale TD jako sama w sobie czy TD w relacjach człowiek - pies? bo w swojej wypowiedzi odnosiłam sie do siłowych metod szkolenia opartych na TD - może nie do końca jasno to ujęłam.
  11. [quote name='Zmysł']Ja też staram się nie jeść przysmaków zwierzęcych przy psiakach i kociakach. Zawsze się zaszywam w kącie i tam wcinam.[/quote] oczywiście jak uda Ci się wykraść coś im z miski ;)
  12. chyba myszy o nic nie chodzi...po prostu napisała że warczenie u psa jest naturalną rzeczą....
  13. [FONT=Times New Roman]Niektóre odpowiedzi z konkursu w Węgrowie z zachowaniem oryginalnej pisowni ;)[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Co robi pies przewodnik?[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]- Prowadzi pana, je, pije, mówi panu gdy jest telelfon jeżeli pan jest głuchy[/FONT] [FONT=Times New Roman]- Przewodzi osobie niewidomej[/FONT] [FONT=Times New Roman]- Pomaga chodzić i podaje różne rzeczy.[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Jakich produktów NIE WOLNO podawać psu?[/FONT] [FONT=Times New Roman]- słodyczy, czekolady, to co jest piepszone i solone, winogron, ziemniaków[/FONT] [FONT=Times New Roman]- ziemniaków, chrupków, marchewki, ogórków i przeterminowanych produktów[/FONT] [FONT=Times New Roman]- chipsów, słodyczy, ziemniaków, winogron[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Co to jest dogoterapia i jakie psy mogą brać w niej udział?[/FONT] [FONT=Times New Roman]- leczenie chorych przez psy[/FONT] [FONT=Times New Roman]- to jest psychologia zwierzęca i psy , które nie wiedzą co z sobą zrobić ida właśnie tam,[/FONT] [FONT=Times New Roman]- to jest taka praca w której psy wyszkolone pomagają chorym dzieciom[/FONT] [FONT=Times New Roman]- jest to leczenie za pomocą psa, spokojne np. rabrador[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]W jaki sposób psy mogą służyć w policji?[/FONT] [FONT=Times New Roman]- szuka zwłok, szuka zaginione osoby, pomaga odnaleźć przestępców, szuka dowodów[/FONT] [FONT=Times New Roman]- patrolują, wywąchują narkotik oraz różne żeczy wybuchowe[/FONT] [FONT=Times New Roman]- szczekać na alarm, szukać śladów i pilnować przestępców[/FONT] [FONT=Times New Roman]- mogą wyczuć narkotyki, łapać przestęców, pomagają szukać śladów w śledstwie[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Jakich zachowań należy unikać w obecności psa? Wymień takie, które mogą spowodować agresywne zachowanie ze strony psa.[/FONT] [FONT=Times New Roman]- zabieranie pokarmu w czasie jego spożywania, straszenie psa, bicie[/FONT] [FONT=Times New Roman]- bicie kogoś z rodziny , wtedy uruchamia mu się jego instynkt, nigdy nie zabierać mu pokarmu[/FONT] [FONT=Times New Roman]- rzucanie kamieniami, krzyczenie, noszenie kija, bicie go, jedzenie przy nim jego przysmaków[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Co powinni się zapewnić każdemu psu?[/FONT] [FONT=Times New Roman]- jedzenie, posłanie, wodę, dach nad głową, miłość[/FONT] [FONT=Times New Roman]- miłość, dobrą opiekę, poświęcać mu dużo uwagi i troski, nie trzymać cały czas w domu, nie bić[/FONT] [FONT=Times New Roman]- jedzenie i picie, wygodne legowisko, ruch, świeże powietrze, odpowiednie zabawki[/FONT] [FONT=Times New Roman]- wodę, pokarm, miłość, dom, zacienieni, ruch[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT]
  14. [FONT=Times New Roman]W dniu 25.10.2008 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury przy ul. Mickiewicz 4a odbyła się impreza edukacyjna dla dzieci pod nazwą „Poznaj psa lepiej” zorganizowana przez warszawskich wolontariuszy Fundacji Emir.[/FONT] [FONT=Times New Roman]Celem imprezy było: [/FONT][FONT=Times New Roman]- nauka bezpiecznego zachowania w relacjach z psem, - kształtowanie wrażliwości na los zwierząt, - popularyzacja idei ograniczania i kontroli rozmnażania zwierząt, - zapewnienie dzieciom możliwości spędzania czasu wolnego w aktywny i twórczy sposób.[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Podczas imprezy dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych, w konkursach sprawdzających wiedzę o psie a także w loterii fantowej, w której do zdobycia były bardzo atrakcyjne nagrody. Dochód z loterii (250 zł )zostanie przeznaczony na zakup materiałów edukacyjnych (Niezwykłe zwierzęta BOX: Supernatural. Nadprzyrodzone zdolności zwierząt / Letnie igrzyska zwierząt / Atak mrówek (BBC) oraz model serca ssaka dla Szkoły Podstawowej w Węgrowie prowadzonej przez Panią Barbarę Jakubisiak w podziękowaniu za największe zaangażowanie w promowaniu i przeprowadzeniu konkursu plastycznego na terenie swojej placówki oraz na zakup kagańca fizjologicznego dla psa policyjnego z komisariatu w Łochowie. Pozostała kwota zostanie wydatkowana na bezdomnych zwierząt na terenie powiatu Węgrowskiego w zależności od potrzeb. [/FONT] [FONT=Times New Roman]Dodatkowo do wszystkich szkół biorących udział w konkursie plastycznym zostaną rozesłane plakaty prezentujące rasy psów i kotów podarowane nam przez wydawnictwo „Cztery Łapy”[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników zabawy cieszyło się malowanie twarzy.[/FONT] [FONT=Times New Roman]Uczestniczące w spotkaniu dzieci miały także możliwość wysłuchania pogadanek na temat właściwej opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi przygotowanych przez Stowarzyszenie Odpowiedzialnej Opieki nad Zwierzętami Domowymi.[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Impreza objęta została honorowym patronatem Burmistrza miasta Węgrów p. Jarosława Grendy –[/FONT] [FONT=Times New Roman] za co serdecznie dziękujemy. [/FONT] [FONT=Times New Roman][/FONT] [FONT=Times New Roman]Podczas festynu nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego ogłoszonego w szkołach węgrowskich, na które przybyła Pani Jadwiga Snopkiewicz – zastępca Burmistrza miasta Węgrów.[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Swoje podziękowania za pomoc oraz uczestnictwo w imprezie edukacyjnej pragniemy złożyć:[/FONT] [FONT=Times New Roman]- Władzom miasta Węgrowa za otwartość i zgodę na organizację akcji na terenie miasta[/FONT] [FONT=Times New Roman]- Dyrekcji oraz pracownikom WOK w Węgrowie za ogromną pomoc i wsparcie w organizacji tego dnia[/FONT] [FONT=Times New Roman]- Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie oraz Komisariatu w Łochowie za udział i prezentację psów szkolonych do pracy w policji.[/FONT] [FONT=Times New Roman]- Właścicielce cukierni Iglo z Węgrowa p. Piotrowskiej, za wspaniałe wypieki i przekazanie dochodu z ich sprzedaży na rzecz zwierząt w potrzebie[/FONT] [FONT=Times New Roman]- Stowarzyszeniu na Rzecz Odpowiedzialnej Opieki nad Zwierzętami Domowymi za duże zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie licznych atrakcji dla najmłodszych oraz za świetne przekazanie dzieciom zasad opieki nad zwierzętami.[/FONT] [FONT=Times New Roman]- Stowarzyszeniu „Przestrzeń” za pomoc w organizacji całej imprezy i pilotowanie spraw na miejscu[/FONT] [FONT=Times New Roman]- wydawnictwom gazet „Cztery Łapy”, „Przyjaciel Pies”, „ Psy myśliwskie” za przekazanie czasopism na nagrody dla dzieci.[/FONT] [FONT=Times New Roman]- [/FONT][FONT=Times New Roman]SPI VIDEO Sp. z o.o. za przekazanie wspaniałych filmów DVD na nagrody[/FONT][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Times New Roman]- Agnieszce za dzielne malowanie małych twarzyczek [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]oraz wszystkim osobom z portalu Dogomania, które pomogły nam w zbiórce fantów na loterię. [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Szczególne podziękowania dla Zmysła z portalu dogomania za ogromne zaangażowanie w zbieranie i przewóz darów oraz Fundacji „Boksery w potrzebie” za podarowanie na festyn wspaniałych fantów i atrakcyjnych paczuszek dla dzieciaków, które zostały przez nas wykorzystane jako nagrody za udział w konkursie plastycznym.[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman]Dziękujemy też wszystkim wspaniałym dzieciakom biorącym czynny udział w proponowanych przez nas konkursach i zabawach. [/FONT] [FONT=Times New Roman]Wystawę prac dzieci biorących udział w konkursie plastycznym można obejrzeć w Węgrowskim Ośrodku Kultury.[/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT]
  15. Pies.pl
  16. o to muszę zdobyc tą książkę ! dzis byłam u weterynarza i ponieważ mi się dłużyło sięgnełam po jakąs gazetke która tam leżała - był tam taki artykuł w którym pan weterynarz tłumaczył dlaczego nie możńa spać z psem w łóżku: ponieważ dajemy psu do zrozumienia, że jest osobnikiem alfa w naszym stadzi aaa i nie można sie do psa przytulać...bo pokazujemy mu, że jesteśmy słabi... Kurcze - jak dużo jest jeszcze osób które się opierają na teori dominacji....
  17. Ogromna prośba do WAS o pomoc w ogłaszaniu suni. Na razie Puśka ma tylko allegro: [url=http://www.allegro.pl/item472668689_wielkie_serce_na_4_lapach_i_jedno_marzenie_dom.html]Wielkie serce na 4 łapach i jedno marzenie - DOM! (472668689) - Aukcje internetowe Allegro[/url] Zapraszam też na bazarki na rzecz opłacania obu suń w Hoteliku. Miesięczny koszt za nie to 300 zł
  18. [B][SIZE=3][COLOR=#8b0000]Pomózcie w ogłaszaniu !!![/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=red]PLAKAT PUŚKI DO POBRANIA, DRUKOWANIA I ROZWIESZANIA:[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#8b0000][URL]http://upload.miau.pl/3/179945.pdf[/URL][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#8b0000]Dwie śliczne sunie zabrane z Krzyczek są bezpieczne w Hoteliku w Poznaniu[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][FONT=Verdana][COLOR=purple][COLOR=purple]- bezpośrednią pieczę sprawuję nad nimi ja. [/COLOR][/COLOR][/FONT][/SIZE][/B] [B][COLOR=purple][FONT=Verdana][SIZE=3][U]Oto krótka relacja z przyjazdu psiaków do hoteliku:[/U][/SIZE][/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=black][FONT=Comic Sans MS]Udało im się - sunie 37 i 49 przyjechały do nas z psiego obozu śmierci - Krzyczek...[/FONT][/COLOR][/B] [COLOR=purple][FONT=Comic Sans MS]37 ma od dziś na imię Puśka, i oszalała!!! Z zestresowanej, warczącej kupki nieszczęscia, zmieniła się w wylewną, kontaktową, wesołą, całującą, liżącą, skaczącą i pełną życia sunię![/FONT][/COLOR] [COLOR=purple][FONT=Comic Sans MS]49 z początku się bała, a ogonek miała przyklejony do podbrzusza. Ale potem dawała się głaskać i lizała po rękach. Od dziś nie jest juz numerkiem i wabi się Pipi!"[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Comic Sans MS]Zdjęcia :[/FONT][/COLOR] [COLOR=purple][FONT=Verdana][URL="http://picasaweb.google.pl/Bolutojo/PipiIPuKa"][COLOR=#000000]http://picasaweb.google.pl/Bolutojo/PipiIPuKa[/COLOR][/URL]#[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][B]Na razie jedna z suniek które trafiły do hoteliku jest gotowa do adopcji - Puśka:[/B][/COLOR] [COLOR=black][B]Oto jej opis: [COLOR=red]PUŚKA MA DOM !!!! [/COLOR][/B][/COLOR] [COLOR=#800080][SIZE=3][COLOR=#000000][B]Puśka zabrana z Krzyczek jest gotowa do adopcji![/B] [/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=#800080]Serce sie raduje, że ta wystraszona niegdyś i smutna sunia, żyje teraz pełnią psiego życia i śmieje się od jednego psiego ucha, do drugiego![/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=#800080]Została podleczona, wysterylizowana, nabrała ciała, a włos jej lśni. [/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=#800080]Ma cudowny charakter i wszyscy ją kochają. Do pełni szczęścia potrzebny jest jej już tylko dobry człowiek do kochania na wyłączność![/COLOR][/SIZE][/COLOR] [COLOR=#800080][SIZE=3][COLOR=#000000]I zdjęcia :[/COLOR][/SIZE][/COLOR] [COLOR=#800080][URL="http://picasaweb.google.pl/Bolutojo/PuKa"]Picasa Web Albums - Małgorzata - Puśka[/URL]#[/COLOR] [COLOR=#800080]Jak wiecie pieniadze na hotelik juz sie kończą, chociaz i tak większość rachunków pokryłyśmy z Ania W same.[/COLOR] [COLOR=#800080]Sprawa dla nas jest o tyle trudna, że psiaki trafiły do hoteliku pod Poznaniem a my jesteśmy z Warszawy.[/COLOR] [COLOR=#800080][B][U]Dzięki uprzejmości Weroni sa nowe zdjęcia no i mamy nadzieję, ze bedzie więcej wieści od suniek ![/U][/B][/COLOR]
  19. Aga bierz - jak bedą szczeniory to ci pomogę sprzedawac pod Paluchem !!!
  20. to już wszystkie zdjęcia :(
  21. [quote name='tomcug']Nie mogę się doczekać. ;)[/quote] Alez wszyscy niecierpliwi :loveu: [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na festynie było na prawdę fajnie. Dzieciaki bardzo chętnie brały udział w zabawach plastyczny, i różnych konkursach. I były bardzo zainteresowane podczas omawiania warunków, jakie należy zapewnić psu, aby czuł się u nas dobrze.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]No i oczywiście nie obyło się bez śmiesznych sytuacji.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Np. pytanie:[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]- Jakie znacie polskie rasy psów? [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dzieci cisza- więc Ania im podpowiada.: Biały w górach to…..[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Odpowiedź dziecka z sali: Śnieg ![/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Obiecuję, że będzie obszerniejsza relacja z tego festynu . Będzie też fotorelacja i oczywiście podziękowania. Tylko dajcie nam chwilkę na złapanie oddechu. [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]A najważniejsza rzecz: Dom kultury, w którym organizowałyśmy akcje zaprosił nas do cyklicznej współpracy. Także Policja z psami powiedziała, że śmiało możemy dzwonić i oni chętnie się włączą w takie akcje.[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tak więc – PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY ![/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
  22. chociaż znam tą historię odkąd powstał watek o budowie wybiegu to nie mogę ogladać zdjęć bez wzruszenia... i teraz czytając ten artykuł i jeszcze raz oglądając zdjęcia az się popłakałam wspaniała jest ta opowieść i szczęście tego psiaka
  23. pit - zanim organizm bursztynka zacznie odczuwac skutki kastracji to musi minąc troche czasu -tzn kilka miesięcy wtedy jego skłonnosc do ucieczek może sie zmniejszy
  24. jakie dobre wieści !!
  25. on ma zawsze taki wyraz pyszczka jakby był mocno zdziwiony:lol: a czy pisali coś jak Lolek się sprawuje?
×
×
  • Create New...