-
Posts
4029 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by BoUnTy
-
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
Prosze o zmiane tytułu. Spajk w domku doopsko grzeje ;) -
[quote name='Klementynkaa'] i jest mi CHOLERNIE przykro bo ktoś temu psu kiedyś zobowiązał się pomóc, potem stwierdził, że nie daje rady i zostawił go na pastwę losu. ja nie podjęłabym się zajmowania Hagerem gdyby nie prośba amikat zwłaszcza, że jak widać "[B]szczerze wierze ze uda sie wam znalezc dla Hagera ten jedyny dom[/B]" czyli tak na prawde co? mam to zrobić sama? dzięki tym, którzy pomagają i ogłaszają bo bez nich ani ja ani Fundacja nie zrobimy nic![/QUOTE] Klemetynko jesteś okropnie nie fair! Ja nie krytykuje Ciebie, ty nie krytykuj mnie! Noż kur.... ja go zostawiłam niby na pastwe losu? Na pastwe losu to bym go do skronu odwiozła :/ Wiesz co, nie jestem pewna, ale chyba nie jesteśmy tutaj z tych samych powódek... ;| [QUOTE]może po prostu lepiej będzie znaleźć dla niego inne miejsce i niech ja juz wogóle nie mam z nim nic wspólnego bo najwyraźniej nie przynosze mu szczęścia [/QUOTE] Ok, fajnie pięknie, mozesz go odwieźc do schronu jak tak bardzo chcesz, mozemy go tez przekazac do kogoś innego, nie ma problemu - popilotuje go dalej, tak jak to było (i tak miało zostać, acz fundacja wraz ze znalezieniem mu miejsca u Ciebie, go przejęła, choć wcale o to nie prosiłam, ale bardzo dziękuję i robie co mogę, żeby zmniejszac jego dług :/), ale nie zrobisz na złość mnie, tej wyrodnej, która porzuciła psa na pastwe losu, nie zrobisz na złośc dogomaniakom, tylko Hagerowi, który w Waszych rekach ma szanse normalnie funkcjonować ;| Ja się nie wycofuje z pomocy, robie co moge, ale oprócz Hagera mamy jeszcze innych tymczasowiczów (Dore, Bąbla, Parszywka, Sunie, Spajka i Beki), a wyobraż sobie, że właśnie przed chwilka wróciłam z egzaminu maturalnego z biologii, a czeka mnie jeszcze chemia, polski i angielski - dla Ciebie moze to nie dużo, dla mnie w połączeniu z podopiecznymi i pracą to jest ogrom :/ I wypraszam sobie naskakiwanie na mnie z niewiadomo jakiego powodu, bo dobrze wiesz, ze wcale nie przestałam sie interesowac jego losem, a osoatni przelew ode mnie poszedł nie dalej niż tydzien temu :/ To, ze masz zły humor to nie znak, ze musisz odreagowac swoje frustracje na mnie - ja wcale nie uwazam, zey nieudana adopcja byla Twoja winą, - Hager to specyficzny pies, a ludzie rzeczywiscie często nie stosują sie do zaleceń :/ Się wkurzyłam...
-
[quote name='jotka']Cholery dostanę z tym wylogowywaniem. Za dwa tygodnie następna akcja w SCC. Tłum fundacyjnych tymczasowiczów czeka. Potrzebni wolontariusze do opieki nad nimi. Potem do schroniskowych psów też. I bardzo proszę, żeby zgłosiło się jak najwięcej osób do kwestowania. Fundacja wolontariuszami stoi! Kto jeszcze chce lub potrzebuje zaświadczenia o wolontariacie?[/QUOTE] Ja juz po maturkach to zgłaszam sie na całe 2 długie dni, azeby nadrobić caly rok lenistwa :D Tym razem skoro jest tłum fundacyjnych psiakow, to nie zgłaszam, że wyrażałabym chec przyjechania z tymczasowiczem - ale gdyby znalazło sie jakies miejsce, to bardzo chetnie skorzystam ;) Mnie tam obojetnie czy do opieki nad psami, czy kwestowania, wolę do opieki nad psami, bo w kwescie kiepska jestem :)
-
[quote name='__Lara']Na wątku katowickim maciaszek napisała, że jest zła sytuacja Dory, w tym finansowa. Mam pytanie: czy rozważałaś Aniu adopcję zagraniczną?[/QUOTE] Ja odpowiem za Anie jeśli moge. Adopcje zagraniczne rozważamy tylko w wyapdku naprawde beznadziejnych przypadków np. Bąbla. Inne w gre raczej nie wchodzą, raz został 'nasz' podopieczny wydany na taka adopcję, nadzorowaną przez zaufaną dogomaniaczke i do dzisiaj nie potrafimy sie dokłądnie dowiedziec co się z psem dzieje, mimo wielokrotnych prób, kazda odpowiedz na pytania jest zakonczona zwrotną informacją 'wszytsko dobrze, choć dawno jej nie widziałam' :| Chyba, ze Larno masz jakąs zaufaną osobą, ale naprawe zaufaną...
-
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='maciaszek']A kiedy będzie kastrowany? I kto pokryje koszty kastracji? Ty czy nowi właściciele? (nie pytam bez powodu...) A tak w ogóle, to super :) :multi:. Powiedz coś więcej o nowym domku.[/QUOTE] Nowa Pani Niufa jest na zdjeciu z Chopinem ;) Szczerze Kasiu? Jestem tak wypluta, ze nawet nie chce mi sie pisac czegos wiecej, dom jak dom - fajny jest, inaczej bym nie wydała ;) Na zdjeciu zreszta tez widac - fotek mam mase, ale fotosik mi zamula xD Kastracja - po moich maturach, u mnie w lecznicy, na koszt... hmm... raczej domku, chyba, że cos wyskoczy to wtedy trzeba bedzie pomóc, ale narazie tym się nie martwie, wiesz dlaczego... ;) -
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
Spajk w poniedziałek jedzie do domku! :evil_lol: -
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
A kto chce buzi od takiego przystojniaka? :D [IMG]http://images49.fotosik.pl/118/885678ce323b0d06med.jpg[/IMG] Dzięki Kasiu ;* -
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='maciaszek']50 zł poszło. Pod tytułem - darowizna na Spajkiego :). [B]Napisz do PortaNigra[/B]. Oferowała pomoc w szukaniu domu, skoro Spajki jest podobny do niufka. Myślę, że z ich wsparciem (fundacji) udałoby się szybko dom dla Spajkiego znaleźć.[/QUOTE] Wiesz kochana, nie chcę fatygowac kolejnych ludzi w kolejne psy, juz i tak 'spłacam dług' wdzięcznosci w S.O.S, która zajęła się Hagerem... Hager czywiscie na minusie z kaską, więc i to trzebaby zwrócić... TO nie jest tak, ze nie ma odezwu w sprawie Spajka - jest, ale narazie nie znalalżam nic odpowiedniego. Tzn. znalazłam, ale decyzja dopiero zapadnie na dniach... [IMG]http://images50.fotosik.pl/118/4537b06463aa8b0emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/108/44ab391c7acf8065med.jpg[/IMG] Wczoraj byliśmy na sptkaniu przedadopcyjnyym i na spacerku ;) mijaliśmy popiersie Chopina i Spajk po godzinie, gdy je dostrzegł nie omieszkał wyrazic zdania na temat naszego wspaniałego muzyka! Jednym słowem Chopin padł ofiara ostrej krytyki i burczenia czegoś pod nosem. Rzeczyiwście, nie kazdemu musi sie podobać muzyka Chopinia, moze Spajk woli Mozarta? xD [IMG]http://images50.fotosik.pl/118/daf4d33ff932dee9med.jpg[/IMG] -
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='maciaszek']No i nikt nie wchodzi na wątek, cienko to widzę... Bounty, kiedy przelewałam Ci kasę?[/QUOTE] Ooo tak, 20.04 ;) No nic, jakoś będzie trzeba sobie dac radę, ale prosiłabym o choćby jeszcze 50 zł. do końca miesiaca, bo on naprawde powietrzem się nie żywi :D Ale na szczęscie zaczyna jeść gotowane... Później wkleje nowe zdjecia ;) -
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
Spajka tez trzebaby wykastrować przed wydaniem, ja już nie ufam ludziom w tych kwestiach :/ Staram się nie wydawać psów przed zabiegiem... -
P. Bożeno - tak, zgodze sie, ze domy tymczasowe nie podlegają większej biurokracji, ale były juz tutaj przypadki kiedy domy tymczasowe miały kłopoty z weterynarzami/urzedem miasta i robiło sie zamieszanie, bo tak naprawde nikt nie wie jak sprecyzowac taka działalnośc. Czy grupa interwencyjna będzie w jakis sposób chronić potencjalne domki tymczasowe przed ewentualnymi własnie takimi nieporozumieniami. Kiedy chca nas zaszufladkować za jawną działalnosć? No i jeszcze taka sprawa, czy dom tymczaswoy ma prawo odmówić przyjecia do siebie danego psa, nawet gdy w chwili obecnej 'jest wolny'? Tzn. bo ja np. nie moge sobie pozowlic na bardziej wymagającego psa, u mnie na predwstępie odpadają zwierzaki szczekające i niszczace, i nie chciałabym ew. zostac postawiona pod ścianą 'bierz albo...'. Poza tym wiekszosc z nas moze mieć max. 2 psiaki tymczasowe przy 'dobrych wiatrach'.
-
Kochani, kto moze pomóc w ogłszaniu naszych psiaków? Bardzo pilnie potrzebna pomoc, adopcje stoją, a mamy pare nagłych sytuacji... nie mozemy wziac kolejnych zwierząt, bo nie uciągniemy, jest cięzko... Spajk przejada ok. 400 zł. miesiecznie, deklaracji wpłat jest 150 zł. Beki nie jest na płatnym DT, co wpadnie to wpadnie - narazie 0 wpłat, to duże psisko, spoo je, wymaga leczenia (rana na łapie, oraz infekcja uszu) Hera na niepłatnym DT też musi coś jeść Bąbel - wplaty niepełne Trzeba jeszcze wspomóc finansowo Hagerka Dora na niepłatnym DT Koty na niepłatnym DT Czyli jak widać nie jest zbyt pięknie... Dora i Spajk potrzebuja odrobaczania i szczepień w celu uaktualnieia ksiażeczki zdrowia (której Spajk w ogóle nie posiada). Hera też powinna zostac zaszczepiona na wirusówki, a Parszywek wykastrowny... ADOPCJE STOJĄ JAK NIGDY! Jest źle... Niestety wlasnie dowiedziałyśmy się, że mamusia Hery znowu spodziewa sie potomstwa... Trzeba ja wyłapać i ciachnac póki szczeniaki nie przyszły na świat, ale po zabiegu trzeba ją gdzies móc trzymać, a my nie mamy juz miejsca! Kto moze pomóc ogłoszeniowo i finansowo (narazie koce itp. nie są nam potrzebne, znajomi bardzo pomogli i te rzecz mamy)! BARDZO PROSIMY!
-
Kochani, jakies 2-3 tyg. temu trafił do Was taki psaik: BARI jest to sliczny, masywny pies, bardzo miły, zrównoważony, ok. 3 letni. Nie lubi kotów, ale jest moim zdaniem super psem! Żyje w kojcu, nic nie umie - trzeba go wszystkiego uczyć! BARI JEST KASTOWANY. [IMG]http://zdjecia.cafeanimal.pl/63520x800m800.jpg[/IMG] Tafił do Was z domu opieki społecznej... Mogę dostac informacje co się z nim dzieje? Wczesniej ja miałam pilotowac adopcje, moze potrzebujecie pomocy? Mam specjalnie dla niego napisany tekst do ogłoszeń, mooge założyć wątek... BARDZO BĘDE WDZIĘCZNA ZA WIADOMOŚC CO SIĘ DZIEJE Z PSIAKIEM...
-
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
Nie bedzie... klops... Wiesz, on za karmą suchą nie przepada zbytnio, oczywiscie przydałaby się dla innych naszych podopiecznych, ale nie będziemy nadużywać... ;) Utrzymanie Spajka jest dośc kostowne, bardzo mało rzeczy je... W sumie jak tak podliczylam, to wyjdzie ok. 400 zł. miesiecznie za samo utrzymanie go :/ Na samych puszkach, kiełbasach dla psów i mięsie... A to spore psisko... -
Ja różniez zapisuje, ciekawa inicjatywa, ale mysle, że powinno odbyc sie spotkanie otwarte - informacyjne dla wszytskich, bo ja osobiście z tych informacji co przeczytałam mam dosc mieszane uczucia. Potrzebe domy tymczasowe - no ok, ale np. domy tymczaswoe nie maja prawnej regulacji, jeśli działają formalnie to co z urzedem skarbowym, co z ew. kosztami wyżywenia itp. - takich spraw jest dużo. Poza tym diziałanie na taką skale jak to zostało wymienione są - przykro mi to mówić, ale prawie niemozliwe do osiągniecia, a przynajmniej nie w Polsce, gdzie na każdym kroku człek boryka się maksymalna biurokracją, i wszelkie takie formalnosci moga sie ciagnąć latami, a pies/kot/koń/żaba bedzie tkwił w czelusciach piekła czekając na pozytywne rozpatrzenie swojej sprawy.... Ja osobiście wybrałabym sie na takowe spotkanie, o ile byłoby w póxniejszym terminie (po 22 maja) i dowiedziałabym się czegoś wiecej, trudno myślec o współpracy z kimś nieznająć drugiej strony...
-
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
Tytuł maciaszku jest dobry, to prawie identyczne psy, stad ta pomyłka... Czy cos sie kroi? Zobaczymy... Powiem szcerze, że nie zauwazylam tego błędu dopóki nie zaczeli ludzie dzwonić i pytac o Lampo, no i co teraz? Zdjecia Spajka, opis Lampo, pomieszanie z poplataniem... ;| Poza tym wkurza mnie, że wszyscy rzucili sie jak muchy do g*** na flat coated retrievera :/ Będzie przesiew, ojjj... będzie... ;| -
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Porta Nigra']Ci z psiakiem? Są nowe fotki? Jeśli to rzeczywiście mix niufka moglibyśmy spróbować znaleźć mu dom, ale potrzebujemy więcej informacji, zdjęć...[/QUOTE] Kochani nastąpiła pomyłka, Naa pomyliła psy - niufek Lampo, to nie Spaiki. Dzwonią do mnie ludzie w sprawie Lampo, ale ja nie mam zupełnie ni wspólnego z tym psiakiem. Za Spajka trzymajcie kciuki. -
Piękny Mix Niufka uratowany przed schronem.JUZ W SWOIM WŁASNYM DOMU!!!
BoUnTy replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='MartynaP']dobrzeby bylo jakby mial fotki na ktorych widac go w calej okazalosci[/QUOTE] Będe próbowac zrobić na spacerze... Jakos tak boi się aparatu i ciągle mi się kładzie jak go widzi... ;) -
[SIZE="4"]starowinka Suzi 20.04.2009 zasnęła spokojnie. Za dużo chorób było na tym niewielkim ciałku, pozwoliliśmy jej godnie odejść, teraz już nie cierpi... biegaj zdrowa i szczęśliwa po zielonych łąkach... Suzi Wplaty: 200 zl. -wemalo 20 zł. - mimiś 25 zł. - mimiś -bazarek (wykrywka) 30 zl. - mag602 50 zl. - Poker 50 zł. - Katarzyna Anna M. (Warszawa) 20 zł. - agusiazet 50 zł. - K. MONIKA (SOSNOWIEC - PUNKT KSERO) 20 zł. - Żabusia 200 zł. - K. Monika (SOSNOWIEC - PUNKT KSERO)/ 21.01.2009 20 zł. - funia 13 zł. - bazarek (patusia0922) 50 zł. - ANULA195555 15 zl. - Magda M. (kolczyki) 5 zł. - bazarek (minika083) 38 zł. - bazarek (Yana) 11 zł. - bazarek (potoczanka) 6 zł. - bazarek (beba) 10 zł. - bazarek (Asiaczek) 20 zł. - bazarek (maciek84) 16 zł. - bazarek (Aska7) 15 zl. - Od Żabusi z bazarku ceramicznego 15 zł. - bazarek (Jo37) 20 zł. - bazarek ceramiczny (figa33) 10 zł. - bazarek ceramiczny 50 zł. - od JOMY 100 zł. - K. MONIKA (SOSNOWIEC - PUNKT KSERO) 30 zł. - MARIOLA CZERNECKA 30 zł. - anita666 (allegro cegiełkowe) 25 zł. - żabusia (marzec) 25 zł. - żabusia (kwiecień) Wypłaty: - 287 zł. - badania (przelałam DT) - 60 zl. - koszta jedzonka, benzyny itp. (od 26.12) - 174 zl. - DT (do końca stycznia) - 14,50 zł. - leki (5 tabletek Aniclindan 13.01.09) - 14,50 - leki ((5 tabletek Aniclindan 19.01.09) - 40 zł. - zeskrobiny i wizyta - 20 zł - telefony w sprawie leczenia Suzi - 190 zł. - DT (luty) - 20 zł. – szczepienie p/w wściekliźnie - 50 zł. - wymaz z uszu (12.02) - 100 zł. - DT (połowa marca marca) - 18,05 - za wystawienie allegra - 94 zl. - DT (do połowy kwietnia) - 90 zł. - utylizacja SALDO KOŃCOWE: -3,05