Jump to content
Dogomania

talkwithdog

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

About talkwithdog

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://talkwithdog.pl/
 • Skype
  dera.m

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

725 profile views
 1. talkwithdog

  REsocjalizacja - warsztaty

  Już 27 LUTEGO kolejna część warsztatów: "REsocjalizacja psów - Psy Młode (6-9 miesięcy). Zapisy: http://www.dobrypies.pl/wydarzenia-nowosci-szkolenie-psow/resocjalizacja-psow-warsztaty/ Serdecznie zapraszamy!
 2. talkwithdog

  Psie przedszkole w Warszawie - które wybrać?

  Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami DOBRY PIES serdecznie zaprasza na zajęcia socjalizacyjne dla szczeniąt :) http://www.dobrypies.pl/psie-przedszkole-dla-psow/
 3. 18 kwietnia 2015 roku Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami DOBRY PIES zaprasza na warsztaty!   Dziecko i pies, dwa żywioły trudne do opanowania, szczególnie gdy występują jednocześnie ;) Jak je ujarzmić? Jak sprawić by czuły się ze sobą dobrze? To cel naszych warsztatów.   Warsztaty przeznaczone są dla rodziców, którzy planują wziąć do domu psa oraz tych którzy mając psa, czekają na pojawienie się dziecka. Zapraszamy także osoby na co dzień pracujące z dziećmi. TEMATYKA WARSZTATÓW: *Jak przygotować dziecko, na pojawienie się w rodzinie psa? *Jak przygotować psa na pojawienie się w rodzinie dziecka? *Bezpieczne wspólne zabawy. *Przyczyny nieporozumień między psami a ludźmi. *Co robić gdy dziecko boi się psów? *Jak pomóc psu przestać bać się dzieci? *O psach asystujących i terapeutycznych pomagających dzieciom. PROGRAM WARSZTATÓW: 10.00 – Wykład 11.30 – Przerwa 11.45 – Zajęcia praktyczne 14.00 – Przerwa 14.15 – Omówienie zajęć praktycznych i c.d. wykładu 16.00 – Zakończenie warsztatów i rozdanie dyplomów. Cena: 200 PLN Miejsce: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej SWPS, ul. Chodakowska 19/31, sala N224 godziny: 10:00-16:00 Zgłoszenia prosimy wysyłać za pomocą formularza zamieszczonego na stronie: http://www.dobrypies.pl/dziecko-i-pies-warsztaty-2015/ Zapraszamy również do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/658740100903139/?ref_newsfeed_story_type=regular Serdecznie zapraszamy!
 4. talkwithdog

  Kiedy lepiej odebrać szczeniaka?

  Szczenięta w naturze pozostały by przy rodzicach około roku czasu. Potem bądź zostały by w rodzinie, pomagając przy kolejnym miocie, bądź wybrałyby założenie własnej rodziny.   Zabieranie szczenięcia przed 12 tygodniem życia od matki sprawia, iż traci on możliwość odebrania od niej ważnej lekcji - ZAHAMOWANEGO GRYZIENIA. Poza tym, nikt lepiej nie nauczy go psich zachowań i komunikacji niż matka. Ponadto, jak ktoś wcześniej wspomniał ok 8 tygodnia życia szczenior przeżywa okres lękowy, więc zabranie go w tym momencie, może być dla niego traumatycznym przeżyciem. O ile matka jest normalna, tzn nie lękliwa, agresywna, itp. najlepiej zabrać szczeniaka jak najpóźniej się da. Oczywiście, wiadomo, że hodowca chce jak najwcześniej wykopać szczeniory, jednak w miarę możliwości, postaraj się, by Młody został z mamą chociaż do 12 tygodnia. Potem nauczycielami staną się Twoje psy, jednak mama to mama.   Pozdrawiam, Mag :)
 5. talkwithdog

  pies i dziecko

  Podstawą przy psie i dzieciach jest wprowadzenie zasady: gdy pies je, śpi albo odpoczywa, to się mu absolutnie nie przeszkadza. Dzieci muszą wiedzieć, że pies to nie zabawka. Jeśli suczka rzuca się na dzieci gości, najlepiej, jeśli ją odizolujesz na czas ich wizyty. Zamknij ją w spokojnym miejscu, innym pokoju, daj suszony gryzak do memłania. Niech wie, że jak nie ma ochoty, to nie musi spędzać czasu z dziećmi. Musi wiedzieć, że rozumiesz jej problem i nie będziesz jej wkładać w niefajne, trudne sytuacje. Jednak oczywiście najlepiej, jeśli poprosisz o pomoc specjalistę, który znajdzie podłoże problemu i pomoże Ci go skutecznie rozwiązać. Zwłaszcze, że chodzi o Twoją przyszłą Dzidzię :)   Pozdrawiam, Mag :)
×