Jump to content
Dogomania

Piesologia

Members
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Piesologia

 1. Które psie przedszkola w Warszawie polecacie i dlaczego?   Pytam tylko osoby, które uczęszczały do psiego przedszkola. Nie pytam właścicieli szkół i szkoleniowców.   Najbardziej interesuje mnie: - ilość zajęć i czas ich trwania - ilość szczeniaków podczas szkolenia - gdzie szkolenia się odbywają (w jakiej dzielnicy) - oraz gdzie odbywają się same zajęcia (ogrodzony plac, nieogrodzony plac, pomieszczenie itp) - czego szczeniaki uczone są podczas zajęć i jakimi metodami - jak socjalizowane są szczeniaki (z ludźmi, hałasem, innymi psami itp) - kto prowadzi zajęcia   Z góry dziękuję za pomoc :D
 2. Piesologia

  karmienie szczeniaka pytanie

  A czemu mieszasz suchą karmę i BARF? Wydaje mi się, że to kiepska opcja, bo nie wiesz ile jakich skłądników twój pies ostatecznie dostaje.
 3. Piesologia

  Barf karmienie suki ciężarnej i karmiacej

  Z tego co wiem, sunia powinna dostawać jedzenie w ilości 2,5% masy ciała. Czyli tygodniowo powinna dostawać 1,4kg karmy. Z tego 0,56kg to mięso, 0,22kg żwacze, 0,17kg podroby, 0,17kg kości. Do tego 0,2kg ważyw i 0,07kg owoców.
 4. Piesologia

  szczeniak boi sie deszczu i mokrej trawy

  Spróbuj zabawy z innym psem na mokrej trawie.
 5. Piesologia

  Psinka skacze, pobudzenie

  Ja polecam poćwiczyć samokontrolę. Sama mam psiaka, któremu czasem "odbija szajba". Zaczyna na wszystkich skakać, podgryzać powarkiwać itp. W takich przypadkach, albo daje mu jakieś zajęcie np "siad" "waruj", ale to zwykle działa na kilka sekund... albo właśnie ćwiczę samokontrolę i to ładnie go wycisza. http://piesologia.blogspot.com/2015/03/kiedy-rozpoczac-szkolenie-szczeniaka.html
 6. Piesologia

  Problem z ustawieniem szczeniaka

  Przygotowuję do pierwszej wystawy mojego szczeniaka wyżła weimarskiego. Ma już 3,5 miesiąca i termin wystawy zbliża się wielkimi krokami, a mamy problem z ustawieniem się. Tzn szczeniak bez problemy staje na stole i potrafi wytrwać w pozycji 5-10 sekund. Gdy tylko próbujemy powtórzyć to samo na podłodze (w domu lub na zewnątrz) zaczyna się walka. Psiakowi wybitnie nie podoba się chwytanie za pysk i ustawianie go. Pokłada się, podgryza, powarkuje, walczy jak może... Nie wiem co robić w tej sytuacji? Ustawiać spokojnie dalej do skutku? Czy może metoda, którą ustawiam jest zła i przerzucić się na kliker? Dodam, że ustawianie na smakołyk odbywa się bez większych walk, więc może tak pokazać szczeniaka. Póki co będziemy w klasie szczeniąt.
 7. Piesologia

  SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów

  Dzięki za podpowiedzi. Wybiorę się na targ w Piasecznie do sklepu Metka. Czytałam w Internetach, że mają tam duży wybór mięs z dobrych cenach...zobaczymy. Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to ceny są dość wysokie 10-15zł/kg lub 5-6zł/kg ale wtedy ceny wysyłki są kosmiczne np 53zł. Jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły, lub kupuje większe ilości i chce się podzielić to zapraszam do kontaktu :)
 8. Piesologia

  Skuteczny środek na blizny

  Mój dwutygodniowy szczeniak został niestety pogryziony przez psa. Skończyło się na punktowej rance na uchu i nosie oraz na dziurze w policzku, którą trzeba było zszyć dwoma szwami. Rany goją się ładnie i nie ma zakarzenia. Pojawiły się już strupki. Jednak rana na policzku jest jakby spuchnięta. Niby nie ma zapalenia, skóra jest normalna, rana jest sucha, ale jest wyraźna wypukłość. Weterynarze za bardzo się tym nie przejmują, bo medycznie to nie jest problem. Zastanawiam się jednak jak ta rana będzie wyglądać estetycznie. Czy włosy odrosną, czy postanie widoczna blizna? Jak pielęgnować taką bliznę? Macie jakieś skuteczne środki? Ja u poprzedniego psa stosowałam Cotratubex i pomagał, zmniejszał blizny i uelastyczniał skórę. Ale nie wiem co w przypadku takiej wypukłej rany? Czy to, że rana jest u szczeniaka działa na plus, czy na minus? Tzn czy blizna rozciągnie się po całym pysku, czy ma większe szanse zniknąć zupełnie?
 9. Chciałam zmienić karmę z Puriny na coś innego porównywalnego cenowo. Zmiana wynika z tego, że mojemu szczeniakowi karma średnio smakuje. To znaczy jak jest głodny to zje, ale szału nie ma. A ponieważ jest nieco za chudy, to nie chcę go ciągle "przegładzać". Wolałam poszukać jakiejś lepszej, bardziej treściwej karmy. Wybór padł na Taste of the Wild, który nie zawiera kukurydzy i zbórz. Popełniłam nawet wpis na blogu porównujący te dwie karmy, dla zainteresowanych http://piesologia.blogspot.com/2015/03/test-purina-pro-plan-puppy-vs-taste-of_16.html Natomiast nadal nie jestem w 100% zadowolona. Psu bardziej smakuje Purina, a chudy jest jak był :/ Więc szukam dalej ;D
 10. Piesologia

  Problem z ustawieniem szczeniaka

  Poćwiczyliśmy trochę "na spokojnie" i już widzę postępy. Wróciliśmy do ustawiania na stole, gdzie psiak stoi ładnie i nagradzania tego mega fajną zabawą i jedzeniem. Wczoraj przyzwyczajaliśmy się do ringówki. Pobiegaliśmy trochę i co jakiś czas zatrzymywaliśmy się i ustawialiśmy. Malucha coś zainteresowało, sam ładnie stanął, poprawiłam tylko łapki i delikatnie złapałam za mordkę i...stał przepięknie :D i to za każdym razem. Będziemy dalej spokojnie ćwiczyć i na wystawie nie powinno być problemów. Chyba za dużo i za szybko wymagałam od mojego szczeniaka i stąd jego bunt i walka.
 11. Piesologia

  Jak duży będzie mój pies?

  Jak dla mnie wygląda na psiaka "do kolana". Mój wyżeł w wieku 3 miesięcy waży ponad 13kg i ma jakieś 43cm wzrostu. Docelowo będzie miał 65-70cm i 38-40kg
 12. Piesologia

  Problem z ustawieniem szczeniaka

  Będę próbowała ustawiać go dalej na stole, gdzie stoi grzecznie. I postaram się na spokojnie przyzwyczaić go do chwytania za pysk. Napiszę jak pojawią si e jakieś pierwsze sukcesy.
 13. Piesologia

  Psie przedszkole w Warszawie - które wybrać?

  W animagu nie zebrała się grupa :( nie wiem czy czekać na kolejną (która też może się nie zebrać) czy szukać gdzieś indziej... tylko białołęka tudzież daleki żoliboż to trochę daleko jak się dojeżdża z Piaseczna...Może znacie coś godnego polecenia naUrsynowie? Mokotowie?
 14. Piesologia

  Wyprawki czas!

  Wszystko na temat mojej wyprawki znajdziecie tu: http://piesologia.blogspot.com/2015/02/wyprawka-dla-szczeniaka.html
 15. Piesologia

  Psie przedszkole w Warszawie - które wybrać?

    Byłam na stronie i wygląda to zachęcająco...choć 600zł trochę dużo :/ ale może warto? ktoś ma doświadczenia z tą szkołą jeszcze? Pozytywne? negatywne?
 16. Piesologia

  Psie przedszkole w Warszawie - które wybrać?

  Póki co pisałam do Azorres i zerowy odzew. Okazuje się, że nie ma za bardzo wyboru, więc pewnie będę musiała się zdecydować na jakąś szkołę, która akurat będzie prowadzić zajęcia w lutym/marcu.
 17. Właśnie czytam książkę Inki Sjosten "Posłuszeństwo na co dzień" i mam wątpliwości co do jej "rewelacyjności...no chyba, że zmieniła podejście do psów i metody szkolenia. W książce czytam między innymi: "Musisz w "twardy sposób" zmusić psa do wykonania polecenia, tak żeby zrozumiał, że czegoś od niego wymagasz, a nie tylko prosisz. Co oznacza "twardy sposób", to już musisz sam zdecydować." "Bardzo rzadko, ale czasem musimy udzielić psu reprymendy zamiast pomocy, kiedy nie przychodzi na nasze zawołanie. Jako przywódcy stada musimy pokazać nasze prawo do decydowania." W podrozdziale "Alternatywa dla korekty fizycznej" czytam: "Jeśli kupiłeś dużego, silnego psa, a sam jesteś osobą drobną i nie masz szans chwycić psa tak, żeby zrozumiał to jako naganę, musisz spróbować za pomocą tonu głosu okazać mu swoje prawo do decydowania. ... Musisz mówić niskim i pustym, bezdźwięcznym głosem: MAASZ MNIEE SŁUUUCHAAAĆ... TY NIEDOBRRRYY PSIE... UUUHHH..." to tyle w kwestii tej "rewelacyjnej" trenerki.
 18. Piesologia

  Wesoła Łapka - proszę o opinie

  Dzięki za opinię na temat poziomu mojego bloga ;D A mogę cię zapytać, czy kończyłeś Łapkę, COAPE lub silva lupus? Albo ktoś z twoich znajomych? Chodzi mi głównie o opinie osób, które kończyły te szkoły, bo opinie z Internetu już sobie poczytałam :D Z tego co widzę Psia watacha oferuje "64 godziny wykładów, 40 godzin zajęć praktycznych i 40 godzin praktyki własnej uczestnika." cena 2900 Wesoła łapka oferuje masę materiałów on-line (co jest wygodne, zwłąszcza dla osób pracujących)4 zjazdy praktyczne (18 dni) pracę w schronisku (chyba 20h?) oraz 10 własnych przypadków. Cena sporo większa 6900 (ale w tym jest mieszkanie i wyżywienie podczas zjazdów). Z tego co widzę Łapka zaprasza też trenerów z innych szkół i z innych krajów. Generalnie decyzja nie jest łatwa. Najlepiej chyba skończyć wszystkie kursy i z każdego wyciągnąć coś dla siebie ;D
×