Jump to content
Dogomania

Piesologia

Members
  • Content Count

    56
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Piesologia

  1. Które psie przedszkola w Warszawie polecacie i dlaczego?   Pytam tylko osoby, które uczęszczały do psiego przedszkola. Nie pytam właścicieli szkół i szkoleniowców.   Najbardziej interesuje mnie: - ilość zajęć i czas ich trwania - ilość szczeniaków podczas szkolenia - gdzie szkolenia się odbywają (w jakiej dzielnicy) - oraz gdzie odbywają się same zajęcia (ogrodzony plac, nieogrodzony plac, pomieszczenie itp) - czego szczeniaki uczone są podczas zajęć i jakimi metodami - jak socjalizowane są szczeniaki (z ludźmi, hałasem, innymi psami itp) - kto prowadzi zajęcia   Z góry dziękuję za pomoc :D
  2. Piesologia

    karmienie szczeniaka pytanie

    A czemu mieszasz suchą karmę i BARF? Wydaje mi się, że to kiepska opcja, bo nie wiesz ile jakich skłądników twój pies ostatecznie dostaje.
  3. Piesologia

    Barf karmienie suki ciężarnej i karmiacej

    Z tego co wiem, sunia powinna dostawać jedzenie w ilości 2,5% masy ciała. Czyli tygodniowo powinna dostawać 1,4kg karmy. Z tego 0,56kg to mięso, 0,22kg żwacze, 0,17kg podroby, 0,17kg kości. Do tego 0,2kg ważyw i 0,07kg owoców.
  4. Piesologia

    szczeniak boi sie deszczu i mokrej trawy

    Spróbuj zabawy z innym psem na mokrej trawie.
  5. Piesologia

    Psinka skacze, pobudzenie

    Ja polecam poćwiczyć samokontrolę. Sama mam psiaka, któremu czasem "odbija szajba". Zaczyna na wszystkich skakać, podgryzać powarkiwać itp. W takich przypadkach, albo daje mu jakieś zajęcie np "siad" "waruj", ale to zwykle działa na kilka sekund... albo właśnie ćwiczę samokontrolę i to ładnie go wycisza. http://piesologia.blogspot.com/2015/03/kiedy-rozpoczac-szkolenie-szczeniaka.html
  6. Piesologia

    Problem z ustawieniem szczeniaka

    Przygotowuję do pierwszej wystawy mojego szczeniaka wyżła weimarskiego. Ma już 3,5 miesiąca i termin wystawy zbliża się wielkimi krokami, a mamy problem z ustawieniem się. Tzn szczeniak bez problemy staje na stole i potrafi wytrwać w pozycji 5-10 sekund. Gdy tylko próbujemy powtórzyć to samo na podłodze (w domu lub na zewnątrz) zaczyna się walka. Psiakowi wybitnie nie podoba się chwytanie za pysk i ustawianie go. Pokłada się, podgryza, powarkuje, walczy jak może... Nie wiem co robić w tej sytuacji? Ustawiać spokojnie dalej do skutku? Czy może metoda, którą ustawiam jest zła i przerzucić się na kliker? Dodam, że ustawianie na smakołyk odbywa się bez większych walk, więc może tak pokazać szczeniaka. Póki co będziemy w klasie szczeniąt.
  7. Piesologia

    SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów

    Dzięki za podpowiedzi. Wybiorę się na targ w Piasecznie do sklepu Metka. Czytałam w Internetach, że mają tam duży wybór mięs z dobrych cenach...zobaczymy. Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to ceny są dość wysokie 10-15zł/kg lub 5-6zł/kg ale wtedy ceny wysyłki są kosmiczne np 53zł. Jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły, lub kupuje większe ilości i chce się podzielić to zapraszam do kontaktu :)
  8. Piesologia

    Skuteczny środek na blizny

    Mój dwutygodniowy szczeniak został niestety pogryziony przez psa. Skończyło się na punktowej rance na uchu i nosie oraz na dziurze w policzku, którą trzeba było zszyć dwoma szwami. Rany goją się ładnie i nie ma zakarzenia. Pojawiły się już strupki. Jednak rana na policzku jest jakby spuchnięta. Niby nie ma zapalenia, skóra jest normalna, rana jest sucha, ale jest wyraźna wypukłość. Weterynarze za bardzo się tym nie przejmują, bo medycznie to nie jest problem. Zastanawiam się jednak jak ta rana będzie wyglądać estetycznie. Czy włosy odrosną, czy postanie widoczna blizna? Jak pielęgnować taką bliznę? Macie jakieś skuteczne środki? Ja u poprzedniego psa stosowałam Cotratubex i pomagał, zmniejszał blizny i uelastyczniał skórę. Ale nie wiem co w przypadku takiej wypukłej rany? Czy to, że rana jest u szczeniaka działa na plus, czy na minus? Tzn czy blizna rozciągnie się po całym pysku, czy ma większe szanse zniknąć zupełnie?
  9. Super. Kupię więc po kilka kilo każdej i sobie porównam :) Dzięki za kontakt do sklepów :D
  10. Chciałam zmienić karmę z Puriny na coś innego porównywalnego cenowo. Zmiana wynika z tego, że mojemu szczeniakowi karma średnio smakuje. To znaczy jak jest głodny to zje, ale szału nie ma. A ponieważ jest nieco za chudy, to nie chcę go ciągle "przegładzać". Wolałam poszukać jakiejś lepszej, bardziej treściwej karmy. Wybór padł na Taste of the Wild, który nie zawiera kukurydzy i zbórz. Popełniłam nawet wpis na blogu porównujący te dwie karmy, dla zainteresowanych http://piesologia.blogspot.com/2015/03/test-purina-pro-plan-puppy-vs-taste-of_16.html Natomiast nadal nie jestem w 100% zadowolona. Psu bardziej smakuje Purina, a chudy jest jak był :/ Więc szukam dalej ;D
  11. Doktoryzuję się z suchych karm. Zastanawiam się między Acaną a Purizonem. Skłądy dość podobne, ceny też. Więc niby jak mam się zdecydować :P Purizon można kupić w mniejszych opakowaniach na próbę. Acana występuje niestyety tylko w dużych workach. Może macie jakieś doświadczenia z tymi karmami?
  12. Piesologia

    Najlepsza bezzbożowa karma dla szczeniaka

    A co myślicie o karmie Acana?
  13. Piesologia

    Problem z ustawieniem szczeniaka

    Poćwiczyliśmy trochę "na spokojnie" i już widzę postępy. Wróciliśmy do ustawiania na stole, gdzie psiak stoi ładnie i nagradzania tego mega fajną zabawą i jedzeniem. Wczoraj przyzwyczajaliśmy się do ringówki. Pobiegaliśmy trochę i co jakiś czas zatrzymywaliśmy się i ustawialiśmy. Malucha coś zainteresowało, sam ładnie stanął, poprawiłam tylko łapki i delikatnie złapałam za mordkę i...stał przepięknie :D i to za każdym razem. Będziemy dalej spokojnie ćwiczyć i na wystawie nie powinno być problemów. Chyba za dużo i za szybko wymagałam od mojego szczeniaka i stąd jego bunt i walka.
  14. Piesologia

    Jak duży będzie mój pies?

    Jak dla mnie wygląda na psiaka "do kolana". Mój wyżeł w wieku 3 miesięcy waży ponad 13kg i ma jakieś 43cm wzrostu. Docelowo będzie miał 65-70cm i 38-40kg
  15. Piesologia

    Problem z ustawieniem szczeniaka

    Będę próbowała ustawiać go dalej na stole, gdzie stoi grzecznie. I postaram się na spokojnie przyzwyczaić go do chwytania za pysk. Napiszę jak pojawią si e jakieś pierwsze sukcesy.
  16. Piesologia

    Problem z ustawieniem szczeniaka

    Tylko nie wiem, czy mu się będzie to kojarzyć z przyjemnością, gdy każde ustawianie to walka i próba sił :/
  17. Piesologia

    Pies który nie szczeka

    Dla wielu osób nadmierne szczekanie jest problemem. trzeba się więc zastanowić czy brak szczekania też jest problemem? Jeli tak to można psa "rozszczekać". Jeśli nie, to trzeba się cieszyć, że się ma cichego psa ;D
  18. Piesologia

    Psie przedszkole w Warszawie - które wybrać?

    No i wygląda na to, że załapiemy się na grupę w Animagu :D cieszę się ,bo po waszych opiniach i po tym co poczytałam w Internetach to chyba najciekawsza opcja. Do tego w miarę blisko, na hali (w marcu z pogodą bywa różnie). Więc generalnie super. Zaczynamy w najbliższy weekend. Jak będziemy już po napiszę krótką relację, by inni mieli łatwiejszy wybór ;D
  19. Piesologia

    Wesoła Łapka - proszę o opinie

    Może ktoś ukończył kurs na tresera psów i/lub behawiorystę w Wesołej Łapce i mógłby wyrazic swoją opinię na temat tych kursów? A może kończyliście inne szkoły i możecie je polecić? albo odradzić? Szukam szkoły dla siebie i póki co Łapka wydaje mi się najlepsza. Dużo praktyki i teorie przez Internet (oszczędność czasu i pieniędzy). Ale może znaie lepsze szkoły?
  20. Piesologia

    Psie przedszkole w Warszawie - które wybrać?

    W animagu nie zebrała się grupa :( nie wiem czy czekać na kolejną (która też może się nie zebrać) czy szukać gdzieś indziej... tylko białołęka tudzież daleki żoliboż to trochę daleko jak się dojeżdża z Piaseczna...Może znacie coś godnego polecenia naUrsynowie? Mokotowie?
  21. Piesologia

    Klatka dla wyżła

    A jeśli chodzi o klatkę na wystawy? Chodzi mi o taką miękką torbę materiałową. Lepszy wymiar 91 x 58 x 61cm, 99 x 71/61 x 67 cm, czy może 106 x 71 x 68,5 cm?
  22. Piesologia

    Wyprawki czas!

    Wszystko na temat mojej wyprawki znajdziecie tu: http://piesologia.blogspot.com/2015/02/wyprawka-dla-szczeniaka.html
  23. Piesologia

    Książki - kupie / sprzedam / zamienie / poszukuje

    Już znalazłam na Allegro :D
  24. Piesologia

    Książki - kupie / sprzedam / zamienie / poszukuje

    Szukam "Nowoczesne  szkolenie psów tropiących"
  25. Piesologia

    Psie przedszkole w Warszawie - które wybrać?

      Byłam na stronie i wygląda to zachęcająco...choć 600zł trochę dużo :/ ale może warto? ktoś ma doświadczenia z tą szkołą jeszcze? Pozytywne? negatywne?
×