-
Posts
1393 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Szira/Gosia
-
:new-bday::tort::new-bday::BIG: :drink1:
-
nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Obedience
STO LAT STO LAT NIECH ŻYJE ŻYJE NAAAAAAAAAM :new-bday::new-bday::new-bday: SHADOWSKI :BIG::BIG::BIG::tort::drink1: -
[quote name='ayshe'] szira-ty placisz frycowe za wychowanei sziry jak byla knypem.jakby ci to powiedizec[a wielokrotnei mowilam wiec wiesz]-zrobilas wszystko co ci kazano czyli wybilas w niej jakakolwiek spontanicznosc i nakrecenie.a odpracowanie tego jest praktycznei niemozliwe.za to suka ma drive'a tam gdzie ise nei dotykalas-na pozorancie.wprawdzie jak to eksterier-ciezko o duzy ,twardy obronczy[no fighterem to nie jest:evil_lol:]ale poza tym...no przyzwoicie.:p[/QUOTE] No od wczoraj mój pies szaleje (śnieg):multi::multi::multi: słyszysz ayshe szaleje:lol::lol::lol: dzisiaj wieśniak mnie ugryzł, skakał jak głupek i szczekał na mnie :loveu::loveu::loveu:
-
[quote name='ayshe']absolutna prawda.:p siem wtrace-ja mam na szkoleniu psa bez popedow z bardzo slabiutkim drivem.kilka z miernymi-praca zostala zaczeta juz jak psy byly uksztaltowane.ciagle zmagamy sie z roznymi problemami "technicznymi";).jednak na szczescie cos wogole robily[pisze wyzej o pracy z pozorantem].ale bardzo dlugo wdrazane byly do pracy z pozorantem,o wiele dluzej niz psy ktore zaczely pracowac od malego.[/QUOTE] Ojejku czyżby była mowa o nas:evil_lol::evil_lol::evil_lol::loveu:
-
nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Obedience
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9213552#post9213552[/url] Masz młotku:evil_lol::evil_lol::evil_lol: -
[quote name='asher'][B] ps. rrraaanyyyy, jak mi się nie chce sprzątać :placz: Ayshe, odezwij się, no! Bo jak zamilkniesz, to będę musiała myć okna... A tak - mam pretekst :cool3::lol:[/QUOTE] Ayshe w Niemczech się bawi więc się narazie nie odezwie:lol::lol::lol: chyba że dorwie tam kompa:cool3:ale nie wiem czy sie o to postara bo pojachała baterie naładować:razz::lol:
-
Fotki naszych psiaków (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Szira/Gosia replied to doddy's topic in Owczarek niemiecki
Śliczny psiak:loveu::loveu::loveu: -
onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Owczarek niemiecki
No tak bo normalnie to ona robi to: [IMG]http://img518.imageshack.us/img518/6885/p8080170sl7.jpg[/IMG] :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: -
onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Owczarek niemiecki
[quote name='LAZY']Hymmm...czyli ona z natury malo energiczna? [/QUOTE] No jakbyś zgadła :diabloti: Szirka to taka stateczna księżniczka:loveu::loveu::loveu: co prawda nie twierdzę że zupełna klucha bo czasami daje rade :evil_lol::evil_lol::evil_lol: wg mnie to jej się po prostu nigdzie nie śpieszy:evil_lol::evil_lol::evil_lol: -
onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Owczarek niemiecki
[quote name='LAZY']A jak z energią po Orijenie?[/QUOTE] Powim Ci tak :lol:mój pies jest trochę inny niż te które tu wszyscy opisują (ayshe może zaświadczyć:lol:) ale jak na nią to ma dużo energii:lol:ćwiczymy IPO i daje radę:lol:a w orijenie podobało mi się to że suuper wysuszył mi psa i nareszcie była taka jakbym chciała (przy tej samej energii co na innych karmach:lol:) -
onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Owczarek niemiecki
Moja sunia ślicznie się "wysuszyła" na Orijenia Adult:lol: co prawda teraz dość trudno jest go dostać:cool1: Bewi Dog też się sprawdza:lol: -
[quote name='mch']asher ,na forum onkowym chyba pies osoby o nicku ,,ruda" to ma, mysle ze jakby to byla tak nagminna choroba to nie byloby problemów z diagnozą jak oni mieli .[/QUOTE] Moj pies to ma:roll:czy jest to nagminne u onków???:roll: Wg mnie nie czestsze niż u innych ras:roll: na grupie mamy ponad 10 onków (nie chce mi sie liczyć ile dokładnie:roll:) i nie należą one do psów chorowitych bardziej niż inne:roll:u wetów cały czas nie siedzimy:shake:pamiętajmy że ONki to rasa bardzo popularna jest ich po prostu bardzo dużo a jeszcze wiecej ONkopodobnych:cool1: ja czasami wchodze na pewne forum gdzie właściciele ONków bezpapierowych publicznie chwalą się że kryja bądź mają zamiar kryć swoje suki. Twierdzą że sa zdrowe bo na to wygladają. Ile z nich bada te suki??? I stąd moim zdaniem bierze się ilość "chorych" psów:angryy: a co do wetów to ja zawsze jak pójdę do tej "lepszej kliniki" to na mus próbuja mi chorobe psa wynaleźć "bo ONki to mają":angryy:
-
nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Obedience
[quote name='mimoza']Podobno pod Łpdzią i w stronę Warszawy aż do Piotrkowa Tryb. była dzisiaj zamieć śnieżna. [/QUOTE] U nas dzisiaj była bardzo ładna pogoda na śladzikach:lol::lol::lol:trochę zimno ale tresser postarał się o rozgrzewkę:cool3::eviltong: -
nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Obedience
[quote name='Aga i Eto']wczoraj robiłam tylko wyniki moczu .. wiem że to nerki, ale i tak się dużo poprawiło .. bo wczoraj siku wyglądało strasznie... [/QUOTE] Znam ten ból już trzy razy babeszje przechodziłyśmy z Szirką:cool1:naszczęście na nerki za dużego wpływu to nie miało:lol: Trzymamy kciuki:lol: -
nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi
Szira/Gosia replied to ayshe's topic in Obedience
[quote name='Aga i Eto']z Eto ciut lepiej .. widze po apetycie .. ale nadal tylko kima i kima.. i siku jeszcze takie ciemne ma .. temp raczej nie .. ale i tak dzisiaj kroplówkę mu zasolę...[/QUOTE] Ciemne siku to nerki:cool1:a robiłaś mu badania krwi??? No i kroplówka to koniecznie:cool1: -
[quote name='Waldek'] Jedynie czego żałuję to tego że nie mieszkamy tam jeszcze i psy z pewnością jeszcze co najmniej rok będę dopieszczał dojeżdżają dwa razy dziennie.... wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie ale lepsze niż schronisko ....tak sądzę ....a co Wy o tym myslicie ?[/QUOTE] Super to wszystko wygląda:lol::lol::lol:jestem pewna że im wynagrodzisz brak Ciebie jak juz tam zamieszkasz:lol::lol::lol:a teraz też nie jest im źle:lol::lol::lol: Pzdr
-
[quote name='BeataG']Gosiu, no teraz to pobiłaś nawet Orwella. :evil_lol: Czy to znaczy, że sędziowie mają sprawdzać, w czym kto na co dzień ćwiczy z psem? I jak zawodnik ma udowadniać, że w jakimś stroju ćwiczy albo nie ćwiczy? No sorry, to już paranoja do kwadratu. :angryy:[/QUOTE] Ale właśnie o to chodzi:cool1:gdyby przez te wszystkie lata nie dochodziło do przekrętów to nikt by się kamizelki nie czepiał:cool1:ale przekręty były i teraz dmucha się na zimne (a przynajmniej powinno się) :cool1: a molos powinien wiedzieć bo czytałam że do Czech jeździ/ł i widział:cool1: A jak jest w innych sportach, kiedyś się tak często zawodników nie badało a teraz po wpadkach tych najlepszych coraz częściej się sprawdza czy aby napewno sportowiec jest czysty:cool1:doping to doping:cool1: Odemnie EOT
-
No i znowu brak czytania ze zrozumieniem:cool3:ale nie mam siły juz psiać bo to jak rozmowa z wariatami, Ty jedno Oni drugie:cool1:niestety nie da sie wszystkiego napisać bo byłaby to rozprawka:roll: To powiedz mi jeszcze molos jak takie ładne zdjęcia wstawiasz czy zawodnicy Ci trenują w tych kamizelkach na ćwiczaku??? to może Ci rację przyznam:cool1:bo widzę że Ty z tych co muszą mieć rację bo inaczej:flaming: a ja pokojowa jestem i dla świętego spokoju mogę powiedzieć tak masz rację i zostałeś strasznie skrzywdzony:roll:
-
[quote name='ayshe']zapewne wiez podobnie jak ja ze to sliski temat i jak widac mozna za wlasne zdanei oberwac po caloksztalcie.po prostu lepiej sie przymknac i suszyc zeby do siebie nawzajem.mysle ze to o wiele wygodniejsze emocjonalnie jest.:D.[/QUOTE] Szczerze powiem po mnie to ścieka :diabloti:niektórzy wyżywają się pisząc a ja jestem spokojna:lol: zdania nie zmienię:cool1:
-
[quote name='ayshe']gosiu-chodzi o to ze kamizelki sa uzywane jako motywatory[/QUOTE] No mnie też o to chodzi:cool1: jeśli zakładam tę kamizelkę tylko na zawodach bo to super wygląda:cool1: no to ok super:lol:ale jeśli wcześniej używałam jej jako motywatora to już nie jest super:cool1: Tylko nie chce mi się tego 10 tyś razy psać.:cool1: molos sam powiedziałeś że ćwiczyłeś w tej kamizelce i używałeś jej jako motywatora i o to sie wszystko rozbija. Może przeszedłeś na bluze, gacie czy co tam chcesz ale jednak kiedyś jej używałeś w ten określony sposób:cool1:
-
[quote name='molos'] zaręczam cię, że to nie Polacy wymyślili kamizelki z systemem, mało tego znam już przecieki o nowych rozwiązaniach obchodzących nowe przepisy "kamizelkowe" i nie robią tego Polacy!!! Tak nie my ale tylko w Polsce na płytę wychodzą zawodnicy w niej:cool1:a sędziowie nie reagują:cool1: ktoś wymyślił może i nawet fajną rzecz ale obecnie jest ona "nadużywana":cool1:
-
[quote name='BeataG']Hm, no nie wiem, czy gdybym weszła na płytę w garsonce i szpilkach, to organizatorzy nie wezwaliby karetki z panami ze zgrabnym kaftanikiem. :cool3: Bo to jest jedyny strój, w którym nigdy nie ćwiczę z psem. :evil_lol: [/QUOTE] Czyli jak wkońcu kiedyś wprowadzą przepis zakazujący wchodzenia na płytę w kamizelce:cool1:a wydaje mi sie że tak bedzie bo w Polsce często się przegina (nie mówię teraz o molosie) to będziesz się sądzić się z twórcami przepisu??? czy zastosujesz sie do niego??? jakoś zawodnicy poza granicami już dawno załapali dlaczego Te kamizelki nie są mile widziane, a u nas nie można??? ja wiem że niektórzy sędziowie to olewają ale jak chcemy się rozwijać w psim sporcie to trzeba coś zmienić. I właśnie zawodnicy własnym postępowaniem i zasadą fair play to robią. Używam kamizelki na treningach to ją zdejmuję na zawody, używam spodni z kieszeniami na treningach to na zawody zakładam spodnie bez kieszeni, czapka motywuje psa to ją zdejmuję i tak dalej. Naprwdę jest wiele możliwości ubrania sie niekoniecznie szpilki czy ta nieszczęsna kamizelka. molos pisze że już tej kamizelki nie używa na treningach, ale kiedyś to robił i fair byłoby zdjąć tą kamizelkę i tyle. Czemu Polak jest chory jak nie kombinuje??? tworzy się przepisy a my musimy się zastanawiać jak je obejść. Może w sprawie ubioru nie ma przepisów zapisanych ale chyba utworzył się pewien zwyczaj ( w innych krajach) i to dobry zwyczaj:lol:
-
[quote name='BeataG']I jeśli taki był wymóg organizatora, to już jest dla mnie przegięcie i ewidentny przerost formy nad treścią. Niechby mi ktoś kazał na zawodach w taki ziąb zdjąć kurtkę czy bluzę, to sprawa skończyłaby się w sądzie. A jeśli to sami zawodnicy tak nadinterpretowali zakaz dopingu, no cóż... Jak ktoś lubi marznąć, to niech nie wymaga tego od innych. :angryy:[/QUOTE] Nie nie był to wymóg organizatora:cool1:zdejmowali bo wiedzieli że może to być nie fair w stosunku do innych zawodników:cool1:i chceli być fair w stosunku do siebie bo wiedzieli że na codzień pracują w tych ubraniach i pies wie że właśnie tam w tej kieszeni jest nagroda:cool1: To wszystko jest kwestia fair play:cool1:a jeśli ktoś tego nie rozumie to juz jego sprawa, ale chyba do sportu się nie nadaje:cool1:no sory ale takie mam zdanie:cool1: i z takim podejściem daleko nie zajedziemy :cool1:
-
[quote name='molos']to jest temat o dopingu na zawodach, dlaczego mój występ, który też zaliczam do treningowego i pisałem o tym nie raz (brak czytania ze zrozumieniem?) uznawany jest za skandal, a ktoś pięć razy powtarza komendę pod nosem (i nie tylko) i wszystko jest cacy bo się szkoli u ayshe? on może dopingować cicho licząc, że sędzia nie usłyszy a ktoś spoza, nie mając wpływu na szeptanie to skandal? :diabloti: wybiórcze to "myślenie ze zrozumieniem" :lol: tak tylko z ciekawości pytam :lol: bo gdyby nie ten temat nigdy bym tych pytań nie zadał :p Tylko widzisz Ty wchodziłeś na płytę w kamizelce, chociaż mówiono że nie powinno się tego robić:cool1:, a Oni zdejmowali kurtki puchowe, kamizelki polarowe i inne rzeczy które mogłyby wzbudzić podejrzenie o doping:cool1: Tobie pomagał ktoś z boku:cool1:a Oni radzili sobie sami 10 komendą i przegrali:cool1: Nie byłam na wielu zawodach, ale filmiki oglądam i nie widzę aby zawodnicy z Czech, Niemiec startowali w Tych kamizelkach:cool1:Oni chcą być czyści bo wiedzą że takie ubranie wzbudza kontrowersje:cool1: Ty jako osoba która szkoli innych też powinieneś o tym wiedzieć i świecić przykładem:lol: przecież są kurtki z napisem Gappay czy koszulki które w ramach reklamy możesz założyć:lol:nie musi to być ta nieszczęsna kamizelka:roll:
-
[quote name='molos'] ale ok, sprawę szeptania mamy rozłożoną na czynniki pierwsze - to teraz może się ayshe wypowiesz co sądzisz o dopingu w postaci kilku komend do jednego ćwiczenia na zawodach? po 3 moim zdaniem powinna być dyskwalifikacja (tak żeby było po sportowemu) bo pies nie jest pod kontrolą (tak jest na IPO). Widziałem psy na tych zawodach, które dostawały sporo ponad 3 komendy, cały czas "noga" przy chodzeniu przy nodze, klepanie w nogi przy aporcie i wielokrotne powtarzanie komend, chodzenie do psa po aport oraz wiele innych - dlatego właśnie chciałem żebyś pokazała występy z tych zawodów nakręcone na kamerę i domyślam się, że właśnie dlatego uczynić tego nie chcesz... Oj kłania się brak czytania ze zrozumieniem:eviltong: molos ludzie od nas pojechali w ramach treningu przygotowany na zawody był tylko border reszta miała dostać po dupie i dostała:cool1: koniec tematu:cool1: