Jump to content
Dogomania

Szira/Gosia

Members
  • Posts

    1393
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Szira/Gosia

  1. [quote name='ayshe']mam zupelnie powazna propozycje zrobienia zajec tylko dla onkow-takiej onkarskiej grupy.co wy na to?[/QUOTE] Jeżeli tylko zostaniemy zaproszone:mad: to jesteśmy zaaaaaaaa:eviltong: :lol:
  2. [quote name='Parysówna'][B]Szira/Gosia[/B] bardzo się cieszę, że mimo niewielkiej wiedzy o rasie na początku udało Ci się dopasować psa do siebie. Niestety jednak niejeden pies trafił do schroniska bo właściciel nie przemyślał decyzji i temperament zwierzaka go "przerósł". Dlatego też wszyscy radzimy zawsze żeby najpierw poznać rasę, poczytać o jej potrzebach i charakterze, a wtedy po pierwsze decyzja o zakupie będzie łatwiejsza i zapewne trafniejsza, po drugie, i właściciel i pies będą się lepiej ze sobą czuli ;) .[/QUOTE] Zgadzam się w 100%, że trzeba przed kupnem psa zastanowić sie czy dana rasa pasuje do nas, ale również uwazam, że nie należy odrazu krytykować dziewczyny, która poprosiła o pomoc w poznaniu ONków, tylko odpowiedzieć jej na pytania. Podać parę plusów i minusów posiadania akurat tej rasy, bo takie istnieją. No i nie należy skreślać jej jako przyszłego właściciela, który kupi sobie psa, a następnie wyrzuci w lesie albo odda do schroniska lub nawet gorzej (chociaż jestem świadoma, że tacy ludzie istnieją)
  3. No i co z tego, że decydując się na psa często niewiele wiemy o danej rasie. Ja kupując ONka nie zawiele wiedziałam, co powinien jeść, jak się nim opiekować jakie może sprawiać problemy :diabloti: Trochę dowiedziałam się od hodowcy, następnie rozpoczęliśmy szkolenie w Związku (czego bardzo żałuję), a następnie poznałam GENIALNEGO TRESERA i jednocześnie hodowcę tej superowej rasy, który nauczył mnie jak postępować z moim psem (nadal mnie uczy już drugi rok siedzimy mu na głowie, ale uważam, że ONki to muszą cały czas coś robić, a więc chyba nigdy sie nie rozstaniemy:diabloti: ) A więc Pysia06 nie poddawaj się i jeżeli naprawdę chcesz mieć ONka i wiesz, że bedziesz miała dla niego duuużo czasu, będziesz go szkolić to kup sobie takiego psa. Napewno możesz jeszcze poczytać o ONkach, jakieś książki, albo forum i dobrze się zastanów. No i nie obrażaj sie na ludzi za to że maja swoje zdanie, bo kto go nie ma:lol:
  4. Ja jak niektórzy wiedzą mam inny problem. Dałabym się pokroić aby jakaś obca osoba chciała pogłaskać mojego pieska:lol: bo niestety Szirka jak jesteśmy na spacerze (nie mówię o szkoleniu) i ktokolwiek cokolwiek do niej powie (cmoknie) to zaraz zaczyna dziamać. Może raz czy dwa znalazły się osoby które olały to dziamanie podeszły i pogłaskały.:multi: a ta pochwili już cichutko łasiła się do tych osób. Oczywiście też uważam że nie można głaskać psa bez pozwolenia właściciela:lol: :mad:
  5. [quote name='Romas'] Ale opowiem Wam z innej beczki historie.Majac mlodego psa zawsze ide z nim na szkolenie PT lub choc przychodze na plac szkoleniowy.Wiec w ciagu ostatnich 10 lat bylam trzy razy na takim szkoleniu grupowym. I musze oddac sprawiedliwosc , o ile te wwszystkie ONki na ulicy zachowuja sie paskudnie o tyle pracuja na placu tak jak zaden z moich psow. Wiem ,od dawna sa selekcjonowane na wspolprace z czlowiekiem.Ale to piekne jak szybko ucza sie i w jakim stylu podczas gdy moje psy potrzebuja zupelnie innego podejscia.To mnie zawsze zachwycalo ,kiedy patrzylam na ONy ,ze ucza sie wlasciwie nawet wbrew wlascicelom ,nawet kiedy wlasciciel ma dwie lewe rece do szkolenia,nawet kiedy nieslusznie karci i slabo nagradza.Taka potrzeba pracy w nich jest .Fajne i niefajne -myslac tu o tych co przymusowo spedzaja zycie na kanapie.[/QUOTE] No i właśnie doszliśmy do sedna sprawy. ONki potrzebują bardzo dużo zainteresowania a przedewszystkim PRACY a skąd to wiem? bo mam ONka sunię to ta na avatarku:loveu: i mogę powiedzieć że kiedy mam weekand zajęty bo muszę iść do szkoły to mój psiak wariuje i staje sie właśnie takim szczekliwym onkiem który wyskakuje na dwór i odrazu szuka kogo by tu obszczekać?może jakaś zadyma i dlatego ludzie którzy znaja nas tylko z podwórka moga powiedzieć bosze jaki to rąbnięty i agresywny pies:-( i uciekają. Żałuję że nie mogą jej zobaczyć jak jedziemy na ślady lub obronę lub obedience itd. itd. wtedy to jest inny pies i jak wracamy to jest tak zmęczona że nawet nie spojrzy na psa którego obszczekała dzień wcześniej. Kocham tą rasę i dzięki Beacie poznaję ją coraz lepiej każdego dnia i muszę powiedzieć że każdego dnia ONki zaskakuja mnie czymś nowym.:loveu: Czasami tylko się zastanawiam czy może to jednak ja nie nadaje sie na właściciela ONka:-( Jeżeli chodzi o inne rasy to mi one wcale nie przeszkadzają i podziwiam ludzi którzy zajmuja się labkami, goldenami czy bokserami bo ja nie wiem czy bym potrafiła:lol:
  6. [quote name='ayshe']szirka gosiu jest wnuczka yasko-jak moglaby nie miec speeda do rekawa i sladu?:lol:[/QUOTE] Wiem wiem jak tylko Ci pokazałam rodowód to odrazu pokochałaś Szirkę:evil_lol: :eviltong: no a przez to musisz znosić jej właściciela:diabloti: :diabloti: :diabloti: Oczywiście nie mówię że nie masz świra na punkcie innych onków które nie mają w papierach Yasko
  7. [quote name='asher']Ja od dziecka lubię blondynów :diabloti:[/QUOTE] No a ja na odwrót:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  8. [quote name='asher'] Ale przeciez ja nie kocham tej rasy dlatego, że jako dziecko zakochałam się w Szariku (no dobra, zakochałam się w Janku Kosie, serio :razz: Przez co zresztą jeden mój wujek o mało nie wylądował na tamtym świecie z powodu uduszenia, ale to zupełnie inna historia :lol: ), czy dlatego, że sobie psy na zdjęciach pooglądałam... [/QUOTE] Janek Kos:lol: a mnie sie zawsze bardziej podobał Grigori:eviltong:
  9. [quote name='Romas']I ja naprzyklad wiem ,ze faktycznie sporo sznuacerow srednich jest puknieta lub inaczej maja nieszczescie byc w rekach ludzi nieprzygotowanych do obcowania z psychika sznaucera. Podobnie jak zapewne biedne ,popularne ONki .[/QUOTE] Ja mogę powiedzieć że mój Onek uwielbia się bawić z takim "pukniętym" sznaucerkiem :eviltong:
  10. [quote name='ayshe']a jak chcesz zobaczyc onki to prosze cie uprzejmnie na szkoleniu jest kilka .na sladziki zapraszamy.obejrzysz sobie jakie to one sa niekumate,tepe,agresywne..........:diabloti:[/QUOTE] O nie tępe to napewno nie są :shake: sprytne, wiecznie kombinujące co tu zrobić aby aby Pańcia nie zauważyła, niewinne:shiny: No jeżeli agresją można nazwac wieczne szczekanie to mój psiak jest baaaaaardzo agresywny:evil_lol: ale olej jej szczekanie i podejdź do niej to przekonasz sie jak uroczym jest psem:p o tak jestem z niej dumna:loveu:
  11. [quote name='ayshe']ale uzytkowo jest super,slad,aport,rekaw.......;)[/QUOTE] Rękaw to jest to:diabloti:
  12. [quote name='ayshe']trudno jest kupic dobrego onka w kraju w ktorym jest taka wolnaamerykanka hodowlana,i to jeszcze rasy popularnej.[/QUOTE] No i właśnie to jest najsmutniejsze:-( kupujesz pięknego pieska, który ma całkiem dobry rodowód a tu:placz:
  13. [quote name='ayshe']baaaardzoooo zabaaawne Gosiu:lmaa: .o onkach moge non stop -no przeciez wiesz nie?za radio ci robie w samochodzie:grins:[/QUOTE] Jak już Ci wiele razy mówiłam to to radio mi wcale nie przeszkadza:lol:
  14. [quote name='ayshe']tyle ze ja jako nieliczna mam odwage bronic onkow[/QUOTE] Ja też bedę bronić onki:mad: jest tylko jeden problem ja nie mam takiego gadanego jak Ty:zly7: :eviltong:
  15. [quote name='Behemot']No to się cieszę, że Wam poprawiłam humor :lol: chociaż kosztem własnego wstydu :oops::cool3::lol:[/QUOTE] Jaki wstyd jest:thumbs: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  16. [quote name='Behemot']Ja - jak widać - kompletnie się nie znam :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] To nic nie szkodzi :lol: przynajmniej atmosfera się poprawiła na tym poście :evil_lol: i jest weselej:evil_lol: :evil_lol: :eviltong:
  17. :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  18. Mój psiak jest szczekliwy, dziamie cały czas:lol: ale właśnie za to ja kocham:loveu: A Ty Beata nie denerwuj sie tak bo jak ktoś się uprze że dzisiejsze onki są zdegenerowane to i tak go nie przekonasz:-( rób swoje a może ludzie którzy poznają Ciebie i Twoje psy w przyszłości spróbują cos zrobić dla tej rasy i będzie lepiej z onkami i w Polsce:cool1:
×
×
  • Create New...