Jump to content
Dogomania

xxxx52

Members
  • Posts

    11985
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by xxxx52

  1. ale bez soli prosze i nie ugotowana bo wszystkie witaminy znikaja
  2. pisalam przeciez ze nalezy zeskrobine zabrac wczesniej . Psy w tej ilosci i w takim zaniedbaniu, niedozywieniu moga sie latwo pozarazac. Moge na oko przeciez powiedziec i porownac ,a i tak weterynarz musi stwierdzic badaniem,oby nie nuzyca bo leki sa tak bardzo szkodliwe na watrobe ,chyba ze ludzie pozabieraja psy i pojedynczo beda ziolami leczyc(ale w to watpie bo czytam watki) zapomnialam ,o lasmaniosy ale ona nie panuje w naszym wojewodztwie masowo(psy wygladaja podobnie ,maja tylko powieki troche obrzmiale)
  3. przy nuzycy jest skora jak slon Podajemy Advocat przy swiezbowcu i dodatkowo Imunkomplex krople na wzmocnienie
  4. [quote name='pysia126']Piesek teraz czuje sie dobrze,kupke robi normalna...dalam jej dzis troszke marchewki.Wiecie co to za skroty szczepien,ktore podalam powyzej??Prosze o odpowiedz;)[/QUOTE] Dla ciekawoski marchewki surowej psina nie strawi ,dlatego .gotujemy 5 min i wtedy mozemy podac,wtedy zostanie strawiona przez psa takich skrotow to nie znam :musisz napisac cala nazwe szczepionki
  5. [quote name='ania z poznania']I to wystarcza czy jeszcze coś trzeba podać? Nigdy nie miałam kontaktu z nużeńcem, ale właśnie słyszałam o advocate.....[/QUOTE] Na moje oko (moze sie myle) psy maja swiezbowca albo......Hmmm grzybice ?? (ale wokol oczu nie ma grzybica takich zmian )przy grzybicy sa placki np.na glowie ,to podaje sie Imawerol i Intrafugol .Podaje sie advocts(swiezbowiec) i przy stanach zapalnych antybiotyki i dobre jedzenie bogate we witaminy.psy musza przebywac w ciepelku w bardzo czystych pomieszczeniach.Bron boze zadnych sterydow gdyz oslabiaja i tak slabe org.-sytem imunologiczny tych biedakow. Powtarza sie podanie kropelkow po 4 tygodniach Czasami nalezy podac 3 raz ,ale juz po 2 razie wloski beda wyrastac i psy nie beda sie drapac.na alergie pchel nie wyglada,a z ta nuzyca ,no nie wiem ,skora wyglada troche inaczej Moze sie myle ,dlatego warto zrobic badanie zeskrobiny. Przy nuzycy kapie sie ziolami neem i podaje antybiotyki gdy wystepuje zakazenie skory,ale to jest paro- tygodniowa kuracja.Waznym objawem -wizualnym jest typowy wyglad skory ,a mianowacie cala skora bez wlosow jest przypomina" skore slonia"Nie widze takiej skory u tych psiakow.
  6. [quote name='pysia126']To akurat jest temat dlugi do debatowania. Jest jakoś tak (chyba) ,ze od rodzicow z rodowodem moga byc tylko iles pieskow przy ktorych jak sie rodza to musi byc weterynarz,reszta podobno jest uypiana,wiec jakby taki piesek mial byc uspiony,to wole ja go miec. Dalismy za pieska 475f.i moze masz racje ,ze mozna by bylo go wziasc ze schroniska,ale mamy go z miejsca pewnego dla nas.[/QUOTE] Nie wierze z tym uspieniem,ale to inna para butow. No juz kupilas wymarzona istotke ,to wazne jest ,zeby byla zdrowa i sprawiala dobrze wychowana duzo radosci.
  7. [quote name='joaska8']jejku poważnie jest tam a czemu jej zwiał? To niedobry Misiek. Kurcze ja tam byłam po 14 i nie widziałam go :( Oby się udało złapać. xxxx52 to nie tak prosto moja córka ma dwa latka w dzień mogę ją wziąć i owszem chodzimy na szukanie na saneczkach ale nie wieczorem bo śpi już :) A ze mnie też taka pomoc ani biegać ani nic bo druga dzidzia w drodze. Dlatego jestem ograniczona z pomocą a bardzo bym chciała pomóc więcej.[/QUOTE] no oczywiscie o tej godzinie dzieciaczki musza byc w lozeczkach ale moze na swieze powietrze wyslesz meza?
  8. [quote name='pysia126']bejasty- kocham ja. milosc od pierwszego wejrzenia;) Dla nas nie bylo np. wazne czy z rodowodem czy nie,poprostu jak ja zobaczylam,a jeszcze ta kruszynka tak slodko piszczala,musialam ja zabrac do domku;)i tego samego dnia po nia wieczorem pojechalismy.[/QUOTE] Nie wiem czy dobrze zrobilas ,ale ja nie kupowalabym psa z litosci celowo plodzonego bez papierow.Z litosci moglabym zabrac tylko psy ze schroniska ,ale nie ze sklepuZOO,albo bym kupila psa od hodowcy w domu, ktorego musialbym odwiedzic zobaczyc rodzicow i rodzenstwo,piesek musialby miec papiery (rodowod i metryke)No ale to inne zagadnienie.To ja bym uczynila. wazne jest zeby teraz twoj psiak byl zdrowya ,jak sie teraz czuje?
  9. [quote name='Kocurek']Nie jest długo goszczona:)Przeciez pisala wcześniej,ze napisze nowiny dopiero poznym wieczorem......[/QUOTE] acha ,nie doczytalam
  10. A gdzie go widziala napisz!!!!
  11. Ale dlugo goszczona jest dogomanianka w DS Peggi.
  12. jak znosi piesek te mrozne dni? Te niskie temperatury nie sluza mu na juz seniorowate kosteczki
  13. [quote name='omry']Wybacz, zapomniałam, że jesteś nowa :) Nie to miałam na myśli, xxxx52 jest dość specyficzną osobą i taki niewinny żarcik mi się wymsknął w jej stronę :evil_lol: Nie piłam, absolutnie, do Ciebie.[/QUOTE] dziekuje za komplement,niech sie wiecej tobie" wysmykuje" hi,wau wuf hau
  14. [quote name='Mapi']Bardzo śmieszne. Nie mam już 18 lat, a psy mam od małego dziecka. Jedne żyją dłużej a inne krócej, w ciągu mojego życia było już ich sporo, niektóre były znajdami i to starszymi, więc bez takich komentarzy proszę.[/QUOTE] dziekuje za odpowiedz
  15. wezcie swoje pociechy ,dobrze im swieze powietrze zrobi,nie mozna psa w tym mrozie zostawic bez pomocy.
  16. gryf80-czy to bylo pytanie do ciebie, ze za pysie odpowiadasz? to jedno,drugie co nie wolno sie pytac,co tu mimozy zakwitly?To straszne co czytam, ze sprzedaja psy w sklepach ZOO w Angli,gdyz nie znam takiej formy sprzedazy.To jest jak pseudo?
  17. Mapi-"mialas sporo kundelkowON i mieszance ON,ni goledena"czy mozesz przekazac co sie z nimi stalo?
  18. [quote name='pysia126']Wiesz co,ja widze tak w ksiazeczce zdrowia,mam jakies dwie najklejki od szczepienia. ,ale nie mam w niej nic o odrobaczeniu itp,ale mam to napisane w kontrakcie o psie z zologicznego, ktorego kupowalismy. I mamy napisane ,ze po 4 tyg kolejne,czyli wypada tak jak szczepienie;/[/QUOTE] W sklepie ZOO sie psy kupuje????????????????To nie od hodowcy jest?Nie widzailas mamy pieska? Idz lepiej do wet.niech obejrzy pieska i zobaczy kasiazeczke szczepien Wynika z tego co piszesz ,ze dostal tylko imunizacje ,a po 4 tygodniach dostanie pelne szczepienie.O ile bedzie zdrowa Twoja psina, musisz 10 dni przed terminem szczepienia psa odrobaczyc.
  19. umowic sie, ze znajomymi ,rozdzielic sie i szukac dzielnicami ,kontakt mozna miec przez komorki.Mozna zabrac suczki ,najlepiej w cieczce na przynety.
  20. podajcie wszystkim advicats i po 4 tygodniach powtorka bedzie wszystko okey
  21. najleopiej sie kilka osob zebrac i obrac teren do poszukiwan
  22. [quote name='pysia126']Odrobaczana była 9 stycznia,odpchlona czy jak to sie odmienia rowniez 9 stycznia,i tego samego dnia mam w papierach ze byla szczepiona. Rozumiem,ze to kaszel,a suni zdarzylo sie ta piana tylko raz,tyle ze teraz ma rozwolnienie typu jakby woda zabarwiany kupka z jej kawalkami...czy jej przejdzie??Moze to od przysmakow to rozwolnienie ,ktore dostaje?? jakie warzywka jej dawac??[/QUOTE] To mam rozumiec ze ,ta malizna byla tego samego dnia tzn 09.p01 2013 odrobaczona,odpchlona i zaszczepiona? To chyba ten weterynarz powinien zamknac praktyke ,gdyz szczepiac ,odrobaczajac odpchlajac ,rezykuje zycie i zdrowie psa.To jest zabronione.? Przeciez po srodkach na odrobaczenie piesek sie oslabia ,spada mu odpornosc calego organizmu.odrobaczamy zawsze 10-14 dni przed szczepieniem.Podobnie czynimi ze srodkami p/pchlom czy kleszczom ito. Idz prosze koniecznie do innego weterynarza nich pieska dokladnie obejrzy. Mialam przypadek ze po zaszczepieniu piesek dostal parwo.
  23. Ach z tymi kubeczkami ,dawaj tyle jedzenia zeby piesek byl najedzony,tak jak pisalam wzbogacaj pokarm owocami . Ile razy na dzien wychodzisz na spacer?
  24. Moze ja dodam karmy jakimi ja karmie Josera kids,Happy Dog Junior,Royal Cannin Junior
  25. [quote name='zakonna']dajesz jej syf marketowy, pedigree TO NIE JEST DOBRA KARMA. Pies jest w okresie rozwoju, wybierz jej WARTOŚCIOWĄ karmę. Poza tym, nie ma potrzeby mieszać karmy z gotowanym, zdecyduj się czy chcesz karmić karmą czy gotowanym żarciem[/QUOTE] To prosze podaj jaka karma duza zawrtosc miesa?
×
×
  • Create New...