Jump to content
Dogomania

xxxx52

Members
  • Posts

    11985
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by xxxx52

  1. [quote name='gryf80']występuje także forma skórna,lekarze nie bardzo chcą stosować iwermektyne,m.in.dlatego że nie jest zarejstrowana dla psó,w razie czego gdyby pies dostał wstrząsu i zdechł,moga miec duże nieprzyjemności[/QUOTE] Wstrzasy po Ivermectinie moga wystepowac,jezeli sie przedawkowuje albo u psow z wada genetyczna zwana MDR1 .Ta wada genetyczna sa obciazone czesto rasy takie jak Colli i Sheltie.W skrocie MDR1 -sa to zmiany w mozgu ,ktore po podaniu w/w srodka moga doprowadzic do wstrzasu i do smierci psa.Z ta wada psy sa wrazliwe generalnie na wszystkie srodki p/parazytom,tez antybiotykom. Dlatego ZK powinny wplynac na hodwcow tych ras zeby wykonywali testy na wykrycie MDR1 i nie rozmnazali obciazonych tym genem psow tych ras.Mieszanki tych ras moga byc tez wrazliwe na srodki farmaceutyczne lacznie ze szczepionkami
  2. [quote name='JamniczaRodzina.']Ivomec kurcze, u nas w Polsce nie jest zarejestrowany dla psów :) Zawsze na studiach straszyli nas kryminałem za zastosowanie iwermektyny.[/QUOTE] Mozna oczywiscie stosowac ,nalezy jednak przestrzegac dawkowanie 0,006mg/kg
  3. xxxx52

    Agresywny mlodzik?

    Riba-choc dalej do psiej szkoly. Cwiczenia ze smakolykami na spacerach to pomaga w przywolaniu psa. Kastracja, po czasie pomaga w harmonijnych kontaktach z innymi psami.
  4. Leishmaniosa -jedyna skuteczna obroza ktora nalezy zalozyc psu , 2 tygodnie przed wyjazdem na wakcje do poludniowej Europy Jest obroza Intervet nazwy Scalibor (R) Protectorband. zawiera ona substancje Deltamethisin. Dilofilaria immititis-atakuje i rowija sie w miesieniu serca,plucach ,nerkach watrobie,doprowadza do trombozy.Objawy wystepuja po 2-3 miesiacach od momentu uklucia przez komara. Stosuje sie Ivomec lub Stronghold przed wyjazdem na wakcje.
  5. [quote name='pinka']mój psiak lubi mnie lizac nie wiem czy w ten sposób się przymila ale zauważyłam że lize miejsca zranione lub te w których mnie boli. po pierwsze czy mogę się czymś zarazić czy raczej nie i mu pozwalać na takie zachowanie. proszę o pomoc[/QUOTE] czemu nie moze Ciebie lizac? Czym mialabys sie zarazic,zakladm ,ze twoj czworonozny czlonek rodziny jest systematycznie odrobaczony.
  6. [quote name='pinka']smakołyków nie daje ale jak coś jem jakąś kanapkę czy coś to się dzielę. ale on więcej jak jedną mała puszkę nie chciał jeść, tylko że to było przed lustracja[/QUOTE] smakolyki sa bardzo dobra forma nagradzania
  7. Mala puszka dla sredniej wysokosci psa to stanowczo za malo przed poludniem.Czy miedzy posilkami dajesz psu smakolyki? Jezeli psu widac zebra ,musi otrzymac posilki 3 xdziennie ,karmy dla psow aktywnach.Ja mieszam 1/2 malego opakowania z miesem, ze sucha karma ,wtedy psy jedza chetniej.
  8. [quote name='Anula']Schronisko a Schronisko.Do mnie z Elbląga(szmat drogi) osobiście przywiozła Kierowniczka sunię do DT.Sprawdziła warunki,była w moim domu,rozmawiała ze mną o suczce i sprawdziła mój dom czy się nadaje dla suni,która była u mnie w DT.I tak to powinno wyglądać.Oczywiście nie konieczne jest osobiste zawożenie psa ale chociaż poinstruowanie pracownika jak ma się zachować.Oddanie psa przed blokiem jak przedmiotu, jak zrozumiałam i nie sprawdzając warunków,nie przeprowadzając rozmowy to dla mnie jest niepojęte.[/QUOTE] Masz racje,przeciez nie musi osobiscie kierownik robic kontrole ,ale kontrole powinny wykonywac osoby, powolane do przeprowadzania adopcji
  9. [quote name='Kora']Wiele z Was wie jak sadze zwlaszcza te dziewczyny ktore sa wolontariuszkami w Schroniskach, wiedza jak zachowuja sie psy w stosunku do psow wycofanych i lekliwych, ktore ze strachu gryza i piszcza! Co robia silne jednostki eliminuja je, wszystkie na jednego stad pogryzienia i zagryzienia w boksach Schroniskowych tak moze sie stac i w domu! Obym sie mylila, ale tak czuje niestety.[/QUOTE] ta wersja byla brana pod uwage,ale dopoki PDT milczy mozemy tylko spekulowac.
  10. Dziwi mnie ,ze rodzime schronisko tak szybko o piesku zapomnialo,a powinni tez sie czuc odpowiedzialni przeciez piesek bez prob socjalizacji przesiedzial u nich od szczeniaka az 5 lat. Dlaczego nikogo nie wydelegowali ,zeby razem z PDT -Karmelcia ustalic plan poszukiwan Igi? Dlaczego nie zorganizowali akcji oplakatowania,kontaktow z okolicznymi schroniskami? Kontaktow z hyclami? Kataktu z mediami? Uwazam ,ze schronisko powinno starac wspolpracowac z osobami chetnymi pomoc? Dlaczego osoby, ze schroniska nie zostaly oddelegowane do przed-kontroli,przeciez oddajac psa do DT i to platnego, nalezy zobaczyc , czy osoba przejmujaca psa schroniskowego jest osoba kompetentna,tym bardziej ,ze IGA byla psem specyficznym ,ktory wymagal nadzwyczajnej opieki i powinien dostac sie nadzwyczaj doswiadczonej osoby majacej do czynienia z dzikimi psami.Powinni na wlasne oczy (a nie za pomoca posrednikow) obejrzec mieszkanie Karmelci i zobaczyc otoczenie domu ,czy jest dobrze zabezpieczone przed ewantualna ucieczka.Poniewaz tych i innych obowiazkow nie dopelnili ,sa tak samo winni jak Karmelcia ,bo ona czyni dla zarobku ,ale schronisko powinno czynic dla zabezpiecznie psa i bezpieczenstwa.Juz przekazanie Igi w rece karmelci na podworku ,a nie w domu to skandal. Zastanawiam sie jak te dwie "partie"moga spokojnie spac?Co stalo sie Z IGUSIA ,nie widomo ,dopoki osoba winna nieszczesciu milczy. Poniewaz ciala pieska nie znaleziono ,zawsze nalezy miec nadzieje ,ze sie IGUSIA odnajdzie ,gdzies sie pojawi,ktos zauwazy,bo ona sama dobrowolnie do czlowieka nie podejdzie.
  11. Na szczescie idzie ocieplenie i psinka nie zamarznie w swojej budzie. Chociaz ma duzo w niej slomy?
  12. xxxx52

    Spacery

    [quote name='bp&mikus']No powiem szczerze, ze pierwszy raz spotykam sie z czyms takim...pies byl w ostatnich dniach badany ale rozumiem ze po prawidlowych wynikach badan nie moge powiedziec ze pies jest zdrowy :) oto Polska wlasnie :) To jest oczywiste ze nie kazdy pies wytrzyma 12 godzin bez wyjscia i dopisalam ze nie jestem za tym - [B]prosze czytac ze zrozumieniem[/B]. Mysle, ze kazdy z nas przezyl sytuacje gdzie fizyczna niemozliwoscia bylo wyprowadzenie psa w przeciagu 5 czy 6 godzin. Oczywiscie jak sie siedzi w domu i nie pracuje to inna sprawa ale zdarza sie, ze ludzie pracuja zawodowo a w pracy i zyciu roznie bywa ale chyba nie wszyscy to wiedza. I tak z czystej ciekawosci zapytam, ktora odpowiedz byla niegrzeczna?[/QUOTE] Jezeli pieski musza czasami siedziec same w domu te 12 godzin,to moze masz kogos w okolicy ,po sasiedzku co wypusci pieski do ogrodka na siusianie?
  13. Wiesz weterynarzom to jest wszystko jedno ,bo czy piesek przezyje operacje czy nie czy operacja sie uda czy nie i tak musisz zaplacic. zmien lepiej weterynarza,to co ona poleca to zostawie bez komentarza. Czy pytalas sie o ryzyku operacji przy tym stanie zdrowia pieska (chore seruszko)
  14. [quote name='ania z poznania']Na bank, nie chcieli wydawać kasy na leczenie to oddali :([/QUOTE] Dlatego sobie nie wyobrazam ,jak mozna zawozic za darmo pod same drzwi , psy juz przygotowane ,wychuchane i wydmuchane .Jezeli ludzie zakochaja sie w psie to zmierza setki km zeby tylko psu dac miejsce w swoim sercu i swoim domu.Jezeli kogos nie stac na zwrocenie kosztow zwiazanych ze szczepieniami ,kosztami za bendzyne mozemy przypuscic ,ze beda posiadali psa tylko do czasu kiedy bedzie zdrowy ,mlody,no ale nie zawsze tak jest.Juz nie mowic co beda dawac do jedzenia ,resztki z talerza?.A potem ? Ps Nie wiem jak bylo w przypadku Scoobi i nie chce nawet wiedziec.
  15. xxxx52

    Spacery

    bp&mikus- troche nie moge rozszyfrowac-to generalnie ile razy ,systematycznie wychodza psy na dwor,lacznie ze spacerami? Nie dziwie sie psom jak nasiusiaja w domu, nie bedac na dworze na siusiu przez 12 godzin.Wczuj sie w role psa?Poza tym masz dobrze wychowanego psa ,ze idzie siusiu zrobic do lazienki.To ci super pies.Moje psiaki by na dywan nasiusialy ,chociaz lazienka bylaby otwarta. Moje wychodza na dwor lacznie z pobytem w ogrodzie tez min 5 razy w tym 3 x spacer.Uwazam ,ze 3 do4x wychodzenie na dwor w rownych odstepach czasowych psom wystarczy.
  16. Jakie sa refeleksje po sobotniej wizycie u Peggy? Dzisiaj mamy juz poniedzialek ,a tu ani slychu o piesku? Czy znowu ta przelozona kontrola sie nie odbyla? co sie dzieje ,ze nastapila taka cisza na watku???
  17. [quote name='ania z poznania']Podejrzewam, że jak był u "wariatów", na osiedlach jest przecież mnóstwo bezdomnych kotów. Co do Waszych to chyba nikt nie ma wątpliwości co do ich czystości :)? Poza tym, już przyszedł do Was chudy i z początkami tej biegunki, no i z Hillsem weterynaryjnym, czyli musiał zaliczyć przynajmniej jedną wizytę u weta z biegunką :/[/QUOTE] Bardzo sluszna uwaga. Mysle ,ze w tym ex domu sie zarazil .
  18. dziekuje za uswiadomienie ,bo nie slyszalam o rzesistku bydlecym.Gdzie ten psiak zlapal tego rzesistka? Trzymam kcuki za zdrowie psiaka . Przy takiej kuracji i leczeniu bedzie zdrowiutki jak" rybka"(zdrowa rybka)
  19. bokusiowa-moze na poczatek dyplomatycznie sprobowac i telefonami go zameczac,ale lagodna perswazja. Na inny ton to przyjdzie czas.Nie jestem zwolenniczka ostrzezen ,itp.na wstepie nalezy lagodnie ,bo w wielu przypadkach skutkuje,ale jak nie to nalezy kropke na" i" postawic i sprawe ciagnac do konca.Czy tem wlasciciel nie odda dobrowolnie? Nastepnym problem jest ,ze jezeli kamyk bedzie uwolniony to czy przyjdzie na lancuch nowy pies?Moze wplynac, zeby opiekun zrobil duzy kojec i dac mu psa nadajacego sie do budy ze schroniska w zamian Kamyka? Moze by tak zobaczyc czy kamyk jest zwalniany po tych 13 godzinych(to ci ustawa glupkowata)bo jak to wykonac w warunkach zimowych? Czy Kamyk ma szczepienia p/wscieklizny?
  20. Czy te rzesistki to lambie-Giardie,bo jezeli tak to one te mikroorganizmy wyniszczaja psa . ja na dzien dobry jak pies nie ma robakow ,to nie jest parvo,a ma biegunke, podaje Panacur zawiesine(wygodniejsza forma podania ) lub tabletki Panacur tabl-500mg podaje sie przez 5 dni tabletke od wagi psa pozniej 14 dni przerwy i powtorka kuracji.Po skanczeniu leczenia powtorka badania kalu na lambie. Zawisina podawana jest w ml.-od wagi psa. Ps o ile rzesistkiem nazywacie girdie-lambie? Co do karmy jest bardzo dobrze podawac do posilku wywar ze siemia lnianego,serek ziarnisty,karme na wrazliwy zoladek od wet canin ,rozgotowany ryz ze zmielonym miesem kuraczaka Mozna upiec ciasteczka (siemie lniane ,kawalki ugotowanego kurczaka,rozgotowany ryz,jablko surowe utrate)i zrobic ciasteczka i do pieca ,nie piec tylko wysuszyc
  21. zagladam do kawalera z nadzieja ,ze go nie ma w schronisku
  22. aduska-warczala bo przekazala "zostaw bo mnie bardzo boli" uwazam ,ze jeszcze sprobuj podac inny srodek p/bolowy ,jezeli po nim nie bedzie cierpiala mozna postarac sie o wozeczek.Bo slepota psa nie powinna przeszkadzac w poruszaniu sie . Jezeli natomiast nawet po silnych sr.przeciwbolowych suczka bedzie cierpiala, to uwazam ,ze nalezy ja od tego cierpienia uwolnic ,pozwolic jej odejsc za teczowy most.
  23. dusja-(na wczesniejszych watkach pisalam)ze rozmwaialam droga telefoniczna z byla szefowa tej org.w Tarnobrzegu ,ktora adoptowala Kamyka na lancuch.Prezesowa przekazala wtedy ze postaraja sie psu pomoc ,ale teraz jest" powodz" i nie moga dojechac do Kamyka.Po czasie znowu sie przypomnialam i mnie ta sama osoba przekazala ,ze z powodu spraw" popowodziowych" nie moze dotrzec do psa. Zastanawiam sie czy te powodzie beda wieki w tym regionie trwaly? Moze teraz nowy prezes dotrze do psinki i sprawi ze znajdzie kacik w cieplym domu. Trzymam kciuki
  24. lilk_a-nie mowie ze karma jest sucha najlepsza ,tego nie pisalam. Bo sa suche karmy zle i dobre,sa takie co pies ma alergie,sa takie co psy nie lubia ,albo lubia,sa takie dla psow grubych chudych ,z klopotami jelit ,zoladka watobony ,na choroby stawow,choroby nerek itd uwazam jednak ze gotowane mieso bedzie dla psow najlepsze ,wzbogacajac warzywami nasionami .No ale to mozemy sabie pozwolic jak mamy malo pieskow.Mozemy i ciasteczka piec z nudow. No jezeli Twoj pies lubi BARF i dozyly wszystkie okolo 18 lat na tej karmie ,mialy do konca zabki jak perelki , no to karm dalej,ja bede karmila miesem gotowanym z warzywami ,karma sucha Josera i Happy Dog.Poniewaz nie dalam nigdy surowego miesa psom ,nie moge powiedziec czy psy moje by dozyly w zdrowiu ca. 20 lat .Stad tylko bez emocji przedstwilam ,ze sa i negatyne strony tej karmy. Jezeli tak ta karme BARF polecasz to zalatw dla Samsunga .
  25. [quote name='Dioranne'][B]Hikaru[/B] czy nadal może macie myszoskoczka? Jeżeli tak to [U]koniecznie[/U] dokupcie mu towarzysza z hodowli, tej samej płci. Myszoskoczki to zwierzęta stadne, muszą być trzymane przynajmniej w parach jednopłciowych, w terrarium/akwarium o wymiarach 60x30x40cm. W ogóle polecam zajrzeć tu: [URL="http://www.gerbile.pl/forum"]www.gerbile.pl/forum[/URL] Podziwiam również za wytrwałość, która przynosi ogromne sukcesy! Psisko śliczne, a ten wzrok... :p[/QUOTE] Czy dla myszy pustynnych nie potrzeba wiekszego akwarium ,ja mialam w domu zawsze dwie siostry ,ale akwarium mam 150dl/50/50 Moja corka wspanaiale urzadzila podloze workowe ,tunele ,zakamarki z kamieni ,kartoniki po jajkach jako zakamarki doniczka do suchej trawy,krotka rura z kaminki itd
×
×
  • Create New...