xxxx52
Members-
Posts
11985 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by xxxx52
-
zmielone mieso i osobno dadano zmielone warzywa ,nie razem
-
WYGRALIŚMY wspólnie nowe życie i nowy dom dla Iwanka!!!
xxxx52 replied to sellavie5's topic in Już w nowym domu
moze zaproponowac surowice ,ktora bardzo skutkuje nawet w czasie choroby czy krew pojawia sie w stolcu? jak dlugo piesek ma te objawy? -
[quote name='wymarta']Karma dotarła :) od jutra jemy 3 razy dziennie.[/QUOTE] mysle ze zeberek nie bedzie tak za miesiac widac
-
[quote name='evel']Oczywiście, że dawkowanie jest zawsze orientacyjne, ale tabelka na karmie to "podstawa", którą się w zależności od potrzeb zmniejsza lub zwiększa. A Twoi weci mają barfujące małe psy? Jeśli tak, to powodzenia w jedzeniu samych owiec, krów i koni. Moja suka je surowe już ponad rok, ale je głównie różny drób (indyk, kura, gęś, kaczka) właśnie ze względu na to, że jest mała i kośćmi z większych zwierząt się zatyka :roll:[/QUOTE] Nie moi weterynarze ,bo nie mam prywatnych swoich weterynarzy.Byla audycja w TV i dyskusja roznych weterynarzy i dietetykow psich. Pokazali na przykladach rozne przygotowanie z BARF psie jedzonko. Co do kur mowil dietetyk ,ze tylko pies moze surowe mieso jesc ale musi byc zakupione od pewnych zrodel ,bo te ze sklepow moga miec salmonnele,ktora dopiero sie zabija pod wplywem gotowania czy pieczenia,a podana w postaci BARF jest bardzo niebezpieczna.Mysle ,ze dotyczy i ptactwa innego. ja nie mam problemow z zadnym miesem bo nie jadam od 10 lat,a moje psiaki jedza karme sucha i rinti.Do rzeznika nie moglabym wejsc ,a zupelnie nie wyobrazam mieso dotknac rekom np.mieso slicznego konia ,czy pieknego baranka ,a krowa jakie ma sliczne madre oczy.To nie moglabym przygotowac BARF,chociaz widzialam w telewizji z jakim apetytem psiaki zjadaja np.zmielone:mieso z krowy z dodatkiem zmielonej spazonej marchwi ,brukselki ,salaty i dodajac 1 lyzke oliwy .Az sie im uszy trzesly.Ta opiekunka co karmi tylko BARF, ma nadzieje ze te pieski 8-letnie ,wyciagniete z stacji usmiercania zwierzt na Wegrzech ,beda zyly 20 lat.
-
WYGRALIŚMY wspólnie nowe życie i nowy dom dla Iwanka!!!
xxxx52 replied to sellavie5's topic in Już w nowym domu
czy dostal surowice? -
weterynarz badajac psa,musi ocenic aktualny stan zdrowia pieska i zacydowac czy w danej chwili mozna zabieg przeprowadzic.Wirtualnie nie mozna ocenic .
-
dobry kaganiec jest wazny podczas spacerow.
-
oczywiscie ,ze mozna przeprowadzic ,ale nalezy dobrze przed narkoza zbadac serce i pomyslec narkozie wziewnej .No i zabieg usowania macicy musi przeprowadzac doswiadczony wet.
-
[quote name='pysia126']bejasty -ok rozumiem,ale jak wet np. bedzie chcial psiaka zaszczepic,to mam sie nie zgodzic??[/QUOTE] jezeli moge doradzic to ja bym sie nie zgodzila na szczepienie, tylko bym sie zapytala kiedy ,czy wogole kuracje powtorzyc,czy dac pozniej stolec do badania na obecnosc robakow i odczekala okolo 10 dni i psinke zaszczepila.Gdyz nic ciebie goni z tym szczepieniem ,bo i tak dopiero latem jedziesz do Polski.Musisz tylko uwazac ,zeby w tym czasie psinka nie zachorowala i w gabinecie wet nie wachala katow , podlog innych psow
-
le-moniade -bardzo dobrze uczynilas,tym sposobem psinka zyje . Ciekawe czym smierdziala ta torba ,ze taki apetet mial na nia twoj piesek?Ale ma upodobania
-
[quote name='bejasty']sorki za offa ale xxx52 masz swoje teorie a ja swoje doświadczenia ,nie wiem co bardziej wazne ?[/QUOTE] o co chodzi?w czym problem? ps.Praktyke mam ocho i to 20 letnia
-
pysia- szczepienie p/wsciekliznie wykonuje sie tylko raz w roku co do innych szczepien to w terminie 8 lutego ,o ile psa wet.zaszczepi ,psinka powinna otrzymac pelne szczepienie z w tym leptospirosa,kaszel kenelowy,hepatiitis itd jakie przepisy sa w Angli odnosnie wyjazdu psow zagranice to nie wiem,ale wiem ze wscieklizny nie doszczepia sie . Prosze nie szczep psa jak ma robaki i dostaje srodek p/robakom.Pies moze dostac szoku ,lub nawet zachorowac na chorobe ta co sie poda w zastrzyku(z oslabienia)Znam przypadek psa co byl odrobaczany jednoczesnie zaszczepiony ,mial biegunke i wyklulo sie parvo, mimo ze byl juu wczesniej zaszczepiony juz jeden raz (imunizaqcje).Piesek umarl.
-
[quote name='bejasty']Tak zgadza sie ale po co podawac dośc "agresywny" środek ,jeżeli nie te robole dręczą psiaka. Poza tym z tego co mi wiadomo przy kuracji pancurem sa podawane antybiotyki i środki osłonowe. Np przy wsłosogłówce mój wet za pózno podał antybiotyk i byly problemy z jelitami /stan zapalny i niestety steryd/[/QUOTE] Po co podawac przy zarobaczeniu antybiotyk ,czy to nie jest za duzo dla psa? Nie slyszalam ,zeby przy Panacur podawac antybiotyk ,ktory jeszcze bardziej oslabia org..Po co oslonowe lekarstwa.To w takim razie przy wszystkiych p/robakom Drontal-Dehanil,Fluenol)nalezy podawac rownoczesnie oslonowy leki. Leki osolonowe podajemy psom koniecznie ktore otrzymuja srodki p/bolowe,ale nawet ostatnio twierdza ,ze pies ktory ma chora watrobe np.raka nie moze otrzymac lekow /Pbolowych
-
Pysia -znalazlam Panacur 500mg w lodowce i dawkowanie : 1-5 dni 1x dziennie ,dawkowanie , zalezy od wagi psa nastepnie 14 przerwy i powtorka czyli 1-5 dni 1x dziennie tabletke w zaleznosci od wagi psa po tej kuracji kontrola czyli badanie stolca ps Panacuor podaje tylko jak pies ma biegunke mimo ,ze wczesniej otrzymal inny srodek p/robakom. Normalnie przy malym podejrzeniu ,ze pies ma robaki to podaje Drontal-tabletki
-
[quote name='bejasty']nawet przy zarobaczeniu nie muszą pojawić sie w kale jakieś "znaleziska" jezeli byly w gornym odcinku p.pok. to martwe mogą zostać rozlożone .Ważne !! zapytaj weta o badanie kału w kier.pasożytów. Z pozbyciem sie robali bywa różnie -zależy jakie sie zadomowily np włosoglówka jest dość oporna ,podobnie lamblie.[/QUOTE] Ale na lambie jest przede wszystkim panacuor
-
[quote name='pysia126']Mamy jutro przyjechac o 10.30 tak jak byla umowiona wizyta,i wtedy zobaczymy co wet powie, chyba wie co robic,nie??piesek i kotek po otrzymaniu panacur poszli spac, zobaczymy czy jak wstana,wyjda z nich te paskudztwa... czy trudno jest sie pozbyc tych robali?? Czy ktos z Was mial panacur,i czy faktycznie dobrze dziala??[/QUOTE] tak odrazu nie wyjdzie wszystko,nalezy powtorzyc, gdyz moga i jaja zostac, to nalezy znowu powtorzyc.wszystko zalezy od stopnia zarobaczenia. Moje psy czsto otrzymuja Panacuor zawiesine gdyz czesto maja i Giardie,ale Panacuor na tasiece nie dzala. Moi weterynarze nigdy ,przenigdy nie szczepia psow kiedy pies ma robaki ,nie jest odrobaczony,ma biegunke ,czy jest krotko po odrobaczaniu.Musi uplynac okolo 10 dniu,to chopdzi tylko o dobro psa ,a nie o wklejke w ksiazeczke psa.Czasami i terminy szczepien dla dobra psa nalezy przesuwac.
-
[quote name='pysia126']Witam,juz chyba wiem,co dolega/ło mojemu pieskowi... kupka juz normalna,ale dzisiaj rano piesek zwymiotowal glizde czy jak to mowicie robaka,wygladala jak makaron,ale po chwili sie rozwinela, w kupce tez znalazlam "pełno nitek" podjechalam do weta,pielegniarka dala nam panacur ,i kazala dawac o tej samej porze przez 3 dni... ,a jutro do weta mamy normalnie przyjechac na umowione spotkanie w sprawie szczepien,wet zadecyduje czy zaszczepi czy nie.Powiedziala,ze gdyby dala tabletke a nie paste to jutro piesek musialby miec odwolana szczepionke,a daje to by jutro moc z nim przyjechac. czy sadzicie,ze ta krew byla od tego?? podobno piesek powinien odrazu zwymiotowac,a on narazie nie wymiotuje a ni nie wykupkuje tych robali....[/QUOTE] oczywiscie ,ze krew moze pojawic sie jezeli psy sa zarobaczone.Wazne jest teraz ,o ile ma obecnie przeprowadzaona kuracje Panacuorem nie wolno jednoczesnie szczepic ,bo organizam psa jest teraz bardzo oslabiony, po pierwsze z powodu robactwa w org,a po drugie srodki na odrobaczneie tez oslabiaja psi organizm.Stad o ile pies sie pozbedzie robakow ,szczepi sie tak najlepiej okolo 2 tygodnie po kuracji odrobaczania.
-
Analiza przypadków pokąsania przez psy - art Życie weterynaryjne 12/2012
xxxx52 replied to Jara's topic in Rasy 'agresywne'
Ciekawy artykul ,ale nic nowego nie napisano.W kazdym przypadku winna pokaszen sa niedouczeni ludzie nie znajacy psychiki psow.Straszne jest to ,ze do tego sa nieodpoweidzialni ,nie szczepiac nie socjalizujac swoje psy . Rowniez statystyka ras czy mieszancow ktore najczescie kasaja swoich opiekunow sa owczarki czy jamniki ,a teraz doszly i husky to tez jest wiadoma ,gdyz sa to rasy najbardziej obecnie popuklarne i sa czesto w domach ,na podworkach w budach kojcach ,lancuchach np.owczarki niem i mix.Idac do schronisk to tak statystycznie 80% to mieszance z owczarkami i duzo jamnikowpodobnych,no i coraz czesciej pojawiaja sie husky z mix wlacznie.Te psy wymienine w tabelach jako najczesciej statystycznie kasajace to sa psy najczesciej wiszace na lancuchach ,siedzace w budach i kojcach.Co do jamnikow, to tych ras i mix ,jest bardzo duzo gdyz byly dlugi czas w modzie,stad tyle namnozylo sie mix.Ludzie zapomnieli rowniez ,ze maly pies to tez ma swoj charakter i godnosc i nalezy go traktowac jak duzego psa,a nie jak pluszaczka. -
[quote name='monika083']ja to wolalabym wygladac chociaz na te 20 :evil_lol:..juz mne wkurza to pokazywanie dowodu w sklepie... Ale jesli chodzi o Misia ,to chyba lepiej pisac prawde.[/QUOTE] a skad wiadomio ile ma lat,czy ex opiekun podal ksiazeczke psa z data urodzenia? jakie ma zabki i serduszko? Wiesz moze nie ma 7 lat ps ach z tym wygladem ,najlepiej sie pogodzic ,zakceptowac nasz wyglad i zyc w zgodzie z ludzmi ,byc zdrowym i otaczac sie zwierzetami to czlowiek staje sie automatycznie 20 lat mlodszy.Po prostu unikac sytuacji stresowych i nosic" rozowe okulary"
-
ach z tymi gramami, ja daje psom nie patrzac na gramy i kubeczki ,daje w zaleznosci od psa ,jego wygladu wieku i temperamentu.wszystko zalezy od psa .Jednemu nalezy dac wiecej jednemu nalezy dac mniej.Oczywiscie jakosc karmy jest b.wazna. Co do BARF ostatnio troche sie tym sposobem karmienia zajmowalam,ale teoretycznie.Wiec np.weterynarze zajmujacy sie dietetyka u psow sa zdania ,ze ten sposob odzywienia jest bardzo dobry ,ale nie kazdy org.psa dobrze reaguje na podawanie swiezego miesa . Po drugie BARF -swieze mieso nalezy kupowac tylko u zaufanego rzeznika ,czy zrodla.Podawali ,ze nie wolno podawac miesa z kurczakow ze sklepow i swin,ze najlepsze jest mieso z owiec ,krow i koni. Poza tym odradzali zakup BARF juz gotowego do podania psom, gdyz to mieso zmielone jest zlej jakosci ,odkryli w laboratorium duze ilosci tchawicy i przewodu pokarmowego z tarczyca,co w efekcie psy po spozyciu gotowego BARF zaczynaja chorowac na tarczyce.
-
[quote name='evel']Purina Dog Chow to prawie same warzywa, więc nie wiem, jak dodatek warzyw miałby coś zmienić ;) Ale autorka wątku już pisała, że zmieni karmę ;)[/QUOTE] zmiana karmy to jedno,ale ilosc karmy musi sie zwiekszyc.na takiego duzego psa 2 kubki karmy to stanowczo za malo. Ja polecam Josere lub Happy Dog .
-
[quote name='joaska8']Na tym też miał 5 ale , że ma 7 to zmieniłam :D Wiola nie ma za co :) ja to dla Misia robię :)))[/QUOTE] ach kobietki i psy nie lubia byc postarzane ,wiec moze mu latek tak nie dodawac
-
[quote name='wymarta']Smród z pyska to raczej była stęchlizna , jak stare śmieci albo coś zdechłego :) najbardziej pod wieczór.Bru dostaje rano jeden kubek i o 19:00 drugi.Smakołyki dostaje za "bycie grzecznym" :) jak robię obiad to też coś mu spadnie - kawałek mięsa itp.[/QUOTE] mysle ,ze to dla niego stanowczo za malo .Moze podawaj 3 dziennie tzn rano,w poludnie i o godzinie 17-18 .Mysle ,ze powinnas zwiekszyc porcje jedzenia i podawac bardziej wartosciowa karme z dodatkiem warzyw.Twoj pies musi przytyc bo widac mu zebra ,jest stanowczo za chudy.Kiedy nabierze cialka ,mozna mu jeden posilek zredukowac ,ale sprobuj mu podawac o jeden kubek karmy wiecej.
-
wymarta-ile razy dajesz te 2 szklanki karmy na dzien? czy w miedzy czasie dajesz smakolyki?
-
a macie fajne zdjecia psinki ?jedne z domu ,jedne zrobione na dworze ?