Jump to content
Dogomania

:: FiGa ::

Members
  • Posts

    19137
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by :: FiGa ::

  1. Jak juz sie pozna tego kita i wyciagnie z niego te 150% to zapewne pokocha... :diabloti:
  2. [quote name='nicnasile']Co do tej ostatniej foty. Ściągnęłam ją sobie i odczytałam exif. Jeżeli jest prawidłowy to: masz tam czas 1600s tak? Myślę, że z 800 wystarczy. Wtedy już masz trochę więcej światła. Dodatkowo, iso 320 widzę. D90 jeszcze wyżej nie szumią, więc jak nie kadrujesz mocno, to daj nawet z 500, nie wiem jak wyżej, ale ja bym nie ryzykowała. I znów zyskujesz światełka :-) Kurcze, jeszcze ostatnio czytałam o ekspozycji. Jak robiłam właśnie ostatnio dalmatynce na śniegu, to miałam takie dane: Przysłona: 5.6 (a mam obiektyw 1.8! ), czas 800s, ISO 500 i ekspozycja +2. Podaję ze zdjęcia w ruchu, są w wątku Kamila91. Dodam, że to iso 500, a ja mocno kadruję, bo taki jest urok stałki. No i WB auto, a w PSie mieszam kanały. Dodam przykładowo coś, bez PSa i po PSie za chwilkę. Po domu nie biegają 4 łapki, bo mieszkam z rodzicami. Psa miałam mieć, był nawet "zamówiony", później okazało się, że brat ma alergię, długa historia. Ja choć długo się upierałam, zrozumiałam, że nie wygram. Mieli może trochę racji co do tego, że był to kaprys 14latki, ale wiem też, że skoro do dziś miłość do psów mi nie przeszła, to coś w tym jednak jest ;-)[/QUOTE] Ale gdzie to wszystko sie ustawia :megagrin: Nie mam pojecia o tm wszystkim... :wallbash: Instrukcje po polsku dopiero dopadlam i zamierzam sie z nia rozeznac :lol: Przykra sprawa... A doszliscie do tego na co konkretnie brat uczulony jest?
  3. [quote name='nicnasile']A tam presję, ja też się uczę. Psa w ruchu fotografowałam kilka dni temu pierwszy raz. Swojego czworonoga nie mam, ale jak patrzę na te wszystkie zdjęcia na dogo, galerie to mi żal d... ściska za przeproszeniem. I obiecałam sobie, że po moim domu na pewno będą biegały jakieś cztery łapki :-) Swojej galerii nie mam, mam tylko stronę ze zdjęciami mojego autorstwa, ale zwierzaków tam próżno szukać, bo mówię, pierwszy raz fociłam psa w ruchu niedawno, a w wakacje, jak próbowałam uchwycić konie wyszło mi to tak żałośnie, że szkoda gadać. A tak to jak jestem gdzieś u znajomych to ukradkiem nie fotografuję ludzi, gości, a psiaki :-) Co do twoich zdjęć, nie wiem jak się sprawuje 18-105, bo zwyczajnie go nie brałam, bo nie chciałam. Ale ludzie chwalą to szkło. Wiadomo, jest ciemne, ale nikkor to nikkor. Zamiast używać zoomu, stań bliżej psów, coś pokombinuj. Później fajne kadrowanie + obróbka i jest gicior! :D[/QUOTE]To czemu jeszcze po Twoim domu nie biegaja jakies 4 plapki hmm? ;) Mozesz zalozyc galerie, dodawac zdjecia i czekac na psiaka, zawsze to cos... a my bedziemy mogli podziwiac :cool3: Kadrowanie i obrobka... yyyy... :roflt: Przyciac potrafie, wyostrzyc iii... tyle :lol: [quote name='agrazka']moze wystarczy zmienić balans bieli[/QUOTE] Nie pomoglo :lol:
  4. [quote name='nicnasile']Króliczka mogłaś kadrować inaczej, żeby nie było widać tego mebla, czy coś. On się rzuca w oczy, odrywa uwagę od królika. No i kurcze, ciemno jeszcze, ale ostrość ładna :-)[/QUOTE] Zrob jasniej jak obiektyw... kitowy :evil_lol: Daj dziewczynie czas :lol:
  5. [quote name='nicnasile']E od razu tak dużo. Teraz jest naprawdę jasno, bo śnieżek leży, ładnie odbija ;-) A o jaśniejszym każdy marzy :( W każdym razie gratuluję wyboru, ja z moim Nikosiem jesteśmy razem od marca, mówię, że to mój TZ :lol: Będę zaglądać i oglądać postępy :D[/QUOTE] Witam :oops: To teraz bede odczuwac presje :evil_lol: Jak nie ma jasno to jest tak: [IMG]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSI_k_1XuCI/AAAAAAAAADg/x-q68mjCEkQ/1111111111.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSI_lEFuQwI/AAAAAAAAADk/GRFohgHjBzQ/111111111111111.jpg[/IMG] Albo ja taka "utalentowana" jestem :lol: A masz swoja galerie? ;)
  6. [quote name='Avaloth']:D:D ooo ten Nikon zawsze mi się podobał ^^ gratuluję i życzę powodzenia w obsłudze xd jak na pierwszy raz to tym bardziej dobrze Ci idzie. po prostu Figowa jest zdolna ;)[/QUOTE] Ja to generalnie bylam zlamana, myslalam ze tylko bede cykac a aparat wszystko zrobi za mnie.... marzenia :evil_lol: Nie jestem zdolna, mam szczescie :lol:
  7. [quote name='agrazka']Figa witam i tu, mina nieziemska :)[/QUOTE]Ojj witamy pieknie! A gdzie wasza galeria? ;) Jesli nie zalozona to koniecznie zalozcie! W dalmatach... i bedziemy odliczac... :grins: [quote name='Luzia']No gratuluję wymarzonego sprzętu :razz: Jak szachista po zawale :shake:[/QUOTE]Dzieki :calus: Hahahaha :roflt: KochamCIe :megagrin:
  8. Zdjecia z sylwka :multi Z sylwka :multi: DAWAJ :diabloti:
  9. [quote name='Anusia&Saba']O ile fotek :loveu: [url]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5R_iiUgI/AAAAAAAAACo/NuraerxjmBY/DSC_0114.JPG[/url] :lol:[/QUOTE] Taaak :multi: Swietoooo :multi: Widze ze mina Figowej robi furore :lol:
  10. [quote name='Avaloth']jakim sprzętem ?:razz: fajne zdjęcia, ładnie ostre Ci w ruchu wychodzą, Mercelowaty fajnie lata:loveu: jesteś najgrubsza na świecie po prostu :D ktoś pisał że je i nic nie tyje- też tak miałam do 1 klasy szkoły średniej.. potem się skończyło i trza się pilnowac coraz bardziej..:roll:[/QUOTE]2 miechy wyrzeczen oraz dorywczej pracy i.... w koncu moglam sobie pozwolic na cos lepsiejszego :) Generalnie to byla moja pierwsza stcznosc z nim, choc aparat mam w domu od tygodnia. Nie robilam jeszcze zdjec na swoich ustawieniach, podpieralam sie na trybach gotowych, ew cos tam klikalam... nie mialam jeszcze instrukcji obslugi w lapkach :oops: nikos d90 + kitek 18-105, nie lubie go :mad: Ale to dlatego ze nie umiem sie nim poslugiwac :lol: [quote name='Luzia']Wow :o Tyle tego dodałaś że nie wiem które komentować :evil_lol: Ale śmiesznie pokracznie tu stoi :errrr: [url]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5PbNQGpI/AAAAAAAAACU/53kLVsZ5vl4/DSC_0093.JPG[/url] Figa przygotowuje się do założenia biegun ( takich jak dla konika) :razz: [url]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5S5A4YOI/AAAAAAAAACw/v8fgb8ehhDY/DSC_0122.JPG[/url] Jaki sprzęcik ?[/QUOTE]Hahaha bo w koncu wzielam aparat ze soba :evil_lol: Ostatnio z ta moja cyfrowka przepalajaca kazde zdj na sniegu nie mialam najmniejszej ochoty na spacery :mad: Jak wyzej ;) [quote name='Luzia']Kurde uprzedziłaś mnie :lol:[/QUOTE]Slaby masz refleks :evil_lol: [quote name='Czarna_Owieczka'][url]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5SfGmaDI/AAAAAAAAACs/3fyWgNKeDYI/DSC_0115.JPG[/url] te ciemne to but? :hmmmm: [url]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5UURoIKI/AAAAAAAAAC4/UZKmRH3nTs8/DSC_0127.JPG[/url] cała w kropki a ogon bialutki :loveu: Daleko te Twoje Munchen? bo ładną pogodę widzę, u nas takiego słońca to ja już daaaawno nie widziałam...ostatnio doszłam do wniosku, ze mogłabym mieszkać w miejscu, gdzie przez większość roku jest umiarkowanie ciepło i słonecznie, a śnieg przydałby mi się jedynie w czasie Świąt - dlatego w ten czas mogłabym siedzieć na zasypanym podlasiu :lol:[/QUOTE] Tak to but :lol: Samo poludnie niemiec wiec daleko :D U nas tez nie non stop jest tak slonecznie - jak widac na poprzednich zdjecich dopiero po chwili wyszlo to sloneczko :loveu: Jutro mam nadzieje ze od rana bedzie slonecznie i tez wezme aparat na spacer, ten obiektyw potrzebuje DUZO swiatla.... Sie juz zaczne rozgladac za czyms jasniejszym....
  11. [IMG]http://lh6.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5V7mF59I/AAAAAAAAADA/SESDwe5_33Q/DSC_0137.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5WeISlWI/AAAAAAAAADE/fFbSkIIctdI/DSC_0144.JPG[/IMG] I to ostatnie juz gnioty na dzis :lol:
  12. [quote name='Czarna_Owieczka']krowy i kozy zacne :loveu: [url]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5R_iiUgI/AAAAAAAAACo/NuraerxjmBY/DSC_0114.JPG[/url] mina Figowej genialna, fajne zdjęcia w ruchu Ci wychodzą podoba mi się ta ilość fotek, coś Ci się FiGa stało, że zmieniłaś zdanie i postanowiłaś rozpieszczać nas dzisiaj fotami? :razz:[/QUOTE] Bo bylismy dzis na spacerze z aparatem w koncu :lol: I poznajemy sie z nowym sprzetem ;)
  13. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5SfGmaDI/AAAAAAAAACs/3fyWgNKeDYI/DSC_0115.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5S5A4YOI/AAAAAAAAACw/v8fgb8ehhDY/DSC_0122.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5Ta37f8I/AAAAAAAAAC0/wB2mVlg4-5o/DSC_0123.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5UURoIKI/AAAAAAAAAC4/UZKmRH3nTs8/DSC_0127.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5VieRAfI/AAAAAAAAAC8/Sw9Mr89l4jE/DSC_0129.JPG[/IMG]
  14. [IMG]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5PbNQGpI/AAAAAAAAACU/53kLVsZ5vl4/DSC_0093.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5P3K1mcI/AAAAAAAAACY/BmIriIcH4Ik/DSC_0095.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5Q0mJTcI/AAAAAAAAACg/f4YI1qMU-Fs/DSC_0098.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5RfzlElI/AAAAAAAAACk/G3pL3SH_KuQ/DSC_0099.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5R_iiUgI/AAAAAAAAACo/NuraerxjmBY/DSC_0114.JPG[/IMG]
  15. [IMG]http://lh6.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5LZmHDFI/AAAAAAAAAB0/-I02GdMsjV4/DSC_0069.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5LxOmklI/AAAAAAAAAB4/yihkkLESTLo/DSC_0072.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5NaDXMiI/AAAAAAAAACE/46A-wlYIZt8/DSC_0080.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5N0CNXrI/AAAAAAAAACI/jDu2ftzZpIk/DSC_0082.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5O1DMQWI/AAAAAAAAACQ/XEjoxsoGjqU/DSC_0092.JPG[/IMG]
  16. [url]http://img233.imageshack.us/img233/1491/1008412.jpg[/url] :loveu: Brawooo :multi: U mnie bylo super z Marcelkiem. Chodzil przy nodze skubaniec i nigdy go nie zapinalam na smycz. Ostatnio nie mialam czasu na wychodzenie z psami i ok 2 tyg wychodzilo z nimi moje rodzenstwo - Marcel ucieka! Nie wiem jak do tego doszlo ale wychodzimy z domu a ten normalnie daje dyla i leci 100m przede mna.... Skonczylo sie :mad:
  17. Ja jednak zdania co do robali nigdy nie zmienie :lol:
  18. Gaduly :mad: Fotki daj :razz: Te z poprzedniej strony juz obejrzalam :evil_lol:
  19. Wroc do naaaaaas... :placz:
  20. Twoja postawa jest jak najbardziej zrozumiala. Nawet dziwilabym sie gdybys tryskala szczesciem i cieszyla sie magia swiat... Tak musialo byc... Zobaczysz jak sie odfutrzy na wiosne/lato :diabloti: Pol kota Ci zostanie :evil_lol:
  21. Ale ja tez nie mam :placz: [IMG]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5HdM0p4I/AAAAAAAAABc/MK_Oo9FYDoQ/DSC_0043.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5ITkxiyI/AAAAAAAAABg/Fe4faZAycbw/DSC_0047.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5JwXvi9I/AAAAAAAAABo/3tMSngRzMCQ/DSC_0055.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5KHhsAFI/AAAAAAAAABs/_teWcT2uXQY/DSC_0056.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_1MmmB7POtnk/TSH5K61qSBI/AAAAAAAAABw/rS9xmMnLc9o/DSC_0061.JPG[/IMG]
  22. Zgadzam sie, zdecydowanie za krotkie :evil_lol: U nas na sylwka zeluzje w moim pokoju byly spuszczone totalnie w dol, a muzyka wlaczona glosno, psy wychodzily tylko na siq i z powrotem i obylo sie bez wiekszych nerwow :multi: Pozdrawiamy :calus:
  23. Nie, ale mialam sporo do nadrobienia :lol: Dawaj oczywiscie! ;)
  24. Kciuki macie :kciuki: A fotki bowsskie :loveu:
  25. Wiem, ze latwo jest mi pisac, ale wierz mi, bedzie lepiej :calus: I beda jeszcze takie swieta kiedy powiesz ze jest wspaniale :) Dziubaski dla Loui'ego :loveu: (mordercze spojrzenie :scared:)
×
×
  • Create New...