-
Posts
24949 -
Joined
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Aga76
-
może wejdź na wątek YORK DAY - obecnie jest pod koniec strony... tam się chętni ogłaszali :-)
-
Zdjęcia poprosimy :modla:
-
[quote name='bea100'];) Powiem Ci, że do takiego samego wniosku i ja właśnie doszłam :lol:[/quote] :wink: dziwię się każego dnia, gdy patrzę na biegającego po domu "dorosłego smroda" 2.40 żywej wagi... ale szczeka, lubi kości, więc chyba jednak pies (w tym wypadku suczka) :loveu:
-
Myślę, że jest bardzo dobra - napełnia nadzieją i wycisza, daje siły i wiarę - przy PwP to wszystko jak najbardziej jest potrzebne.
-
bea100, yorki to psy tylko trochę dziwne :wink: kochani posiadacze yorków proszę się nie obrażać :kiss_2: (to tylko taki żarcik)
-
Myślę, że obraz będzie miał wzięcie na bazarku :-)
-
Wszystko jest czytelne :-)
-
I nasza kochana para dostaje emotikonowe kwiatki stokrotki zuzkowe :Rose::Rose:
-
:loveu: jak już jesteś z nami to się przyłącz kochana do rozmowy :loveu: a co Avik robi?
-
York pozbawiony jest podszerstka i jego włos schnie jednak trochę w szybszym tempie. [B][B]Pielęgnacja oraz strzyżenie włosa u Yorka[/B][/B] "Po kąpieli, gdy Yorkshire Terrier nieco podeschnie nakładamy na jego sierść balsam bez spłukiwania lub spryskujemy go specjalnym kosmetykiem w sprayu. Delikatnie rozczesujemy włosy susząc ciepłym (nie gorącym) strumieniem powietrza. Susząc, kierujemy powiew z góry, jednocześnie rozdzielając włos szczotką lub grzebieniem. Włoski pod oczami, na bokach uszu, wąsy i brodę czeszemy specjalnym, malutkim, gęstym grzebykiem. Trzeba uważać, żeby nie szarpać i nie wyrywać włosa. To sprawia psu ból i może skutecznie zniechęcić go do czesania. Pamiętajmy, że Yorka zawsze czeszemy zgodnie z naturalnym kierunkiem układania się sierści. Do ostatnich pociągnięć szczotki używamy lekko natłuszczającego preparatu. Dużą sztuką jest prawidłowe spięcie włosów na głowie. W tym celu zbieramy grzebieniem włosy z czoła i boków głowy-od kącika oka do podstawy ucha, blisko jego dolnej krawędzi, ale jeszcze w zakresie wnętrza małżowiny oraz z tyłu głowy do linii łączącej uszy. Zaczesując włoski łapiemy jednocześnie sierść z zewnętrznych brzegów uszu aby zbliżyć je mocno do siebie. Włosy modelujemy w 'bombkę', modelując stop. Dopiero na gumce zapinamy kokardę. Gumek nie ściągamy, bo wyrywają włos. Należy je delikatnie rozcinać. Końce uszek, około 1/3 ich wysokości powinny by bardzo krótka i dokładnie wystrzyżone w szpic. Długi, piękny włos na ciele Yorka rośnie przez całe życie. Aby nie stał się dla psa uciążliwy, przycinamy go równo z podłożem. Zbyt długi włos powoduje, że Yorkshire nie może swobodnie chodzić, przydeptuje włosy i wyszarpuje je. Ze względów higienicznych przycinamy też sierść w okolicach narządów płciowych i odbytu. Przycinamy także sierść wokół palców, formując małą, zgrabną łapkę. Strzyżenie psów takich jak Yorkshire Terrier nie jest łatwa czynnością, jeżeli nie mamy o tym żadnego pojęcia a chcemy aby nasz york prezentował się ładnie na wystawie proponuję wizytę w salonie dla psów."
-
Avik po kąpieli jest przez Nadzieję suszony suszarką (brzmi niezręcznie - trudno), naprawdę Nadzieja zachowuje się profesjonalnie i odpowiedzialnie w pielęgnacji swojego Szczęścia.
-
Cytat ze strony:[B] Hodowla Psów Rasy Yorkshire Terrier [/B]"Kąpiele są jednym z ważniejszych elementów mającym wpływ na stan włosów naszego Yorka. Błędnym jest przekonanie, że młodych szczeniąt nie wolno kąpać. Zwykle słyszymy takie stwierdzenie od hodowcy lub lekarza weterynarii. Kąpiele możemy zacząć już od 10 tygodnia życia. Musi on jednak być do tego odpowiednio przygotowany. Małego Yorkshire bardzo wygodnie jest kąpać w umywalce - dotyczy to kilku pierwszych, krótkich kąpieli. Dno umywalki wykładamy kawałkiem gąbki lub miękką gumową kratą, aby piesek nie ślizgał się i niepotrzebnie nie stresował. Odkręcamy wodę delikatnie, nie bezpośrednio na psa. Ciepłą wodą zwilżamy sierść pieska i nanosimy szampon. Myjemy pieska delikatnie masując, a w razie potrzeby chwalimy go i uspokajamy. Spłukując mydliny uważajmy, aby woda nie zalała mu pyska i uszu. Mokrego pieska owijamy na kilka minut ręcznikiem. Nigdy go nie wycieramy, ponieważ takie energiczne ruchy mogłyby spowodować uszkodzenie włosa. Yorka kąpiemy raz na 7-10 dni. Kiedy piesek już nieco podrośnie i przyzwyczai się do kąpieli możemy zacząć kąpać go w wannie. Pielęgnacja psa takiego jak Yorkshire jest bardzo ważna i nie możemy jej bagatelizować dlatego kąpiel yorkshire powinna odbywać się raz na tydzień."
-
Nadziejo ... :Rose:
-
Nadziejo :loveu: :loveu: :loveu: bardzo dobrze dbasz o Avika, yorki naprawdę wymagają specyficznej pielęgnacji :loveu:
-
Malutka Edna i Sahara z radomskiego schroniska-juz w nowym domku
Aga76 replied to Tigraa's topic in Już w nowym domu
Błagam o ciepły kąt ..... :cry::cry::cry: [IMG]http://img351.imageshack.us/img351/8972/niunia1ye6.jpg[/IMG] -
Wierzę... W dniu, gdy staniemy u bram drugiego świata, w tęczowej poświacie wyjdą nam na przeciw psy ukochane, przywitamy się radośnie i znów - tym razem na zawsze - będziemy razem.
-
Malutka Edna i Sahara z radomskiego schroniska-juz w nowym domku
Aga76 replied to Tigraa's topic in Już w nowym domu
Edna błaga rozpaczliwie o domek ..... :-( -
A Poni ma ładną doooopcię :-)
-
Tupek jest suuuper :-)
-
Malutka Edna i Sahara z radomskiego schroniska-juz w nowym domku
Aga76 replied to Tigraa's topic in Już w nowym domu
Może ktoś zauważy maleństwo.... :-( -
Jak pisanie pracy idzie?
-
Kolorowych snów...
-
Sznaucerkowaty,10 mies.piesek!jest w wymarzonym domku!!!
Aga76 replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
MARCHEWA JESTEŚ WSPANIAŁA :loveu: PIESIO NA PEWNO JEST TOBIE WDZIĘCZNY ZA ZAANGAŻOWANIE, ZROZUMIENIE I MIŁOŚĆ Niech to będzie ostatni - bardzo kochający domek maluszka :bigok: -
Jest Avi i jego czapeczka :-)