Jump to content
Dogomania

Obama

Members
  • Posts

    1092
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Obama

  1. Szczeniaki chyba nie powinny być separowane od matki przed upłynięciem 7/8 tygodni. Po drugie nie wnikając czyje,po co,dlaczego ...polecam dział : PSY W POTRZEBIE na tym forum.
  2. Mam pytanie i mam nadzieję,że nikt nie uzna go za bezsensowne. Czy u młodego psa łapanie frisbee może wpłynąć na zgryz? :oops:
  3. Gratuluję świetnej zabawy i uczestnictwa w mistrzostwach!:multi::biggrina:
  4. Opinii wyrazić nie mogę natomiast na Śląsku znalazłam [url=http://klanposokowcow.prv.pl/]POSOKOWIEC BAWARSKI-Hodowla[/url] [FONT=verdana]www.zkrainyprzodkow.prv.pl [/FONT]
  5. Po raz pierwszy widziałam ten program niedawno i to od razu trafiłam na bulteriera. Aczkolwiek,to co zobaczyłam mnie zniesmaczyło. Jak można żyć z tak niewychowanym psem? Pies gwałci nogę,a pani cierpliwie czeka aż pupilek rozbestwiony skończy..dobrze,że mu nie podkładała pod nos Playboy'a,żeby mu jeszcze przyjemniej było.:diabloti:
  6. [quote name='Ina&Fun']Goddy ja jak rejestrowałam przydomek dowiedziałam sie od pani w oddziale, że moge podac tylko nazwy polskie (co jest bzdurą) ale pani sie upierała przy swoim...mnie zależało podobnie jak Tobie zwłaszcza na jednym (który z Polską nie ma nic wspólnego ;), wpisałam więc go pośród innych polsko brzmiących, co do których mialam pewnośc, że są juz zarejestrowane :) I tak moja propozycja została zaakceptowana w ZG i FCI :)[/quote] Bardzo sprytne! Się wykorzysta :razz:
  7. Przypominam,że serwis wciąż się rozrasta a w bazie pojawia się coraz więcej ciekawych artykułów.!
  8. Brak interpunkcji, brak jakichkolwiek zasady gramatyki i stylistyki zadziwiają jeśli brać pod uwagę deklarowany wiek 22 lata.Przeczytałam i stwierdzam- ja bym Ci bulla nie dała.
  9. Dość nachalnie promujesz jedną hodowlę.
  10. U mnie plan jest taki : jeden pies z hodowli,jedna sierota ze schroniska.W chwili obecnej mam warunki na jednego psa(rodowodowy,z hodowli) więc za jakiś czas dojdzie schroniskowa bieda.:cool3:
  11. [quote name='smutnata2']za rok (mamy jednego psa) jakiej rasy polecacie do dzieci???:razz:[/quote] Przyznam,że nie wiem o co chodzi w tym poście.:shake: Podejrzewam,że pytanie brzmi jakiego psa poleca się do dzieci. Zanim zdecydujesz się wybierać spośród kilkuset ras bądź mieszańców zastanów się czy jest to wykonalne? Oczywiście,dziecko z psem (przy odpowiedzialnych rodzicach) wychowuje się świetnie. Kiedy będzie już nieco starsze prawdopodobnie nauczy się dzięki temu wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzaka. Aczkolwiek... W praktyce,wielu rodziców sobie nie radzi z posiadaniem szczenięcia/psa oraz dzieci.Wymaga to troski,zaangażowania. Zarówno psy jak i dzieci mają swoje wymagania,a często matka pozostająca w domu nie może tego czasowo pogodzić ,stąd krótsze spacery psa,mniej zaangażowania w rozwój zwierzęcia...co może skutkować problemami w późniejszym wspólnym życiu.A to tylko wierzchołek góry lodowej. Zastanów się czy pies w takiej sytuacji jest dobrym pomysłem? Dzieci chcą psa? Świetnie,pamiętaj jednak,że to Ty ponosisz za całą gromadę odpowiedzialność,na Ciebie spadną obowiązki związane z psem( większość dzieci szybko się nudzi) i to Ty będziesz miała dodatkowe zajęcie.
  12. Przepraszam,wysłało się razy dwa.
  13. Wiesz,nie da się jednoznacznie odpowiedzieć bo w świecie zwierzęcym to raczej w dużej mierze kwestia osobnicza,gdzie duże znaczenie ma socjalizacja z innymi zwierzętami.Jednakże,te mini bulle, z którymi się spotkałam na forach bulterierowych prezentowane są jako psy,które świetnie odnajdują się w psim towarzystwie.Nie słyszałam,żeby którykolwiek z udzielających się na bull forach właścicieli mini narzekał,że jego mini nie toleruje innych psów.Często jednak uczestniczą w psich spotkaniach,stąd można wysnuć wniosek,że nie są agresywne wobec psów. Na wystawach również nie widziałam incydentów z udziałem mini. Trzeba jednak dodać,że mini jest wciąż mało w Polsce(teraz to może się nieco zmienić ze względu na mioty,z których maluchy zostały w kraju).Psy raczej ze względu na wysoką cenę i niewielką ilość nie trafiają w przypadkowe i niepożądane ręce stąd też pewnie nie będzie problemów behawioralnych na takim samym poziomie jak ma to miejsce z bulterierami standardami,pitami, amstafami.
  14. [quote name='ania z poznania']Jasne :razz:. Otóż BM są spokojniejsze od swoich większych krewnych, [/quote] Pokutuje opinia,że są znacznie bardziej żywiołowe i energiczne aniżeli standardy.Nie wszystkie standardy są agresywne wobec innych psów. Jeśli chodzi o mini bulle to z opinii,z którymi się spotkałam jasno wynika,że miniuty mogą mieszkać w większym stadzie,ale są psami bardzo aktywnymi,małymi petardkami wiecznie w ruchu.
  15. Cześć, na stronie serwisu (w moim podpisie) masz spis hodowli.Zawsze można popytać u źródła,ewentualnie na wystawach.
  16. Pies z Czech czasem bywa na wystawach w Polsce.Widziałam w tym roku w Katowicach na przykład.Myślę,że warto tam poszukać.
  17. Jeśli chodzi o lecznice w [B]Dąbrowie G.[/B] Kiedy jeszcze żył mój pies to [B]naszym ukochanym lekarzem[/B] był doktor [B]Merta[/B] i to jemu zawdzięczam ostatnie lata życia mojego pupila. Miał świetne podejście do zwierzęcia,wiedział co robił i był...skuteczny.Naszym schorowanym siedemnastolatkiem po przejściach zajmował się sumiennie. Między innymi, zdołał nam uratować psa po [B]nieudanej[/B] interwencji w klinice doktora [B]Molenckiego.[/B] Na wspomnianą interwencję pojechaliśmy,ponieważ wówczas akurat nie było pana Merty. Niestety,niewłaściwie dobrane leki spowodowały pogorszenie stanu zdrowia mojego chorowitka. Mnie to wystarczy, by nigdy więcej już do dr Molenckiego nie pojechać.Odradzam. Obecnie zastanawiam się nad [B]Centrum Zdrowia Małych Zwierząt [/B]na Mydlicach. Widzę,że często organizują akcje, co zdecydowanie wystawia im pozytywne świadectwo jako osób zaangażowanych i skorych do doskonalenia umiejętności. Z moich obserwacji mają mnóstwo klientów. Ciekawe czy warto tam się leczyć :razz: Lecznice [B]poza DG.[/B] Polecam również dr Michała Poloka Elka-Vet Katowice (ul.Kołobrzeska) i panią doktor Katarzynę Wilk z Silesia-Vet Bytom. Podkreślam jednak,że z usług powyższych korzystałam przy leczeniu gadów,nie wiem jak z psami.
  18. Przede wszystkim uważam,że ten konflikt powinien pozostać rozstrzygnięty nie na forum,ale prywatnie.Do czego to doszło,żeby dorośli ludzie (jak domniemam) rozwiązywali, bądź co bądź, istotne kwestie na forum publicznym? Jeśli obu stronom tak bardzo zależy na jakości życia psa to na litość Allacha,schowajcie dumę do kieszeni i zacznijcie rozmawiać o sensownym rozwiązaniu tej sytuacji.Najpierw pies,a potem kwestie etyki,podejścia,(obu stron) i wszelakich innych spraw. Czy ocena niedoinformowanych osób trzecich jest aż tak ważna? Są zastrzeżenia do hodowcy?Pisać do ZK,urzędu ochrony konsumenta,Strasburga albo Świętego Mikołaja.Jeśli uchybienia rażące,a wina udowodniona -wtedy można przestrzegać ludzi na forach.Jeśli,nabywca bezpodstawnie szarga dobre imię - to iść się sądzić,skoro polubownie się nie da. Proste. Skoro nie potraficie zachowywać się dorośle wobec ludzi posługujących się tym samym językiem,to jak chcecie nawiązać WŁAŚCIWE relacje z przedstawicielami odrębnego gatunku (psami)?:cool3:
  19. [quote name='Kora']Sunia, byla ze mna w zeszla i te niedziele na spacerku, w swoim pokoju spi (tak jak wiele bulli czeka az wlasciciwl znajdzie dla niej czas) natomiast na spacerze staje sie zywa, pileczka jej w glowie. [/quote] Jesli dobrze zrozumiałam zabierasz ją na spacery. Kora jak oceniasz zachowanie bullki? Masz w avatarze bulteriera więc może się znasz i jesteś w stanie ocenić czy bulka nadaje się dla osoby początkującej,do domu z dziećmi,do domu z innymi zwierzętami? Wszelkie obserwacje mogą być ważne bo w chwili obecnej powstające (?) stowarzyszenie na rzecz Bulli nie może jej chyba pomóc, więc los bulki jest dość niepewny.:-(
  20. Może ktoś zdecyduje się choć na DT? [img]http://img142.imageshack.us/img142/5424/spotkaniedrugie015.jpg[/img]
  21. Na bulterierowym serwisie pojawiła się informacja o bullce znajdującej się na Paluchu.W chwili obecnej niewiele o niej wiadomo,ale pewne informacje można znaleźć [U][URL="http://e-bullterrier.pl/index.php/forum-dla-milosnikow-bulterierow?func=view&catid=39&id=3607"]Re:Blond dziewczynka na warszawskim Paluchu !!! - e-BullTerrier Forum[/URL][/U] a przede wszystkim w samym schronisku. Dziewczyna,która odwiedziła ją w schronisku zaobserwowała,że suczka delikatnie przyjmuje smaki z ręki,opiekun nie zgłaszał żadnych problemów w związku z zachowaniem suczki.Dziewczyna n zabrała jej na spacery ze względu na kwarantannę. Przez pracowników opisana jako ""fajna,pozbawiona agresji, bardzo łagodna i przyjazna suka"" Suczka jest po sterylizacji i czeka na Paluchu na dom. [IMG]http://img142.imageshack.us/img142/9786/spotkaniedrugie021.jpg[/IMG] [IMG]http://img219.imageshack.us/img219/6015/bulinkablondynka024.jpg[/IMG] [B]Temat przekopiowałam z wspomnianego serwisu.Nie udzielam żadnych informacji,ponieważ ich niestety nie posiadam.[/B]
  22. [quote name='Elitesse']ring 11 bulikow jest 7 a mini bulikow 2 wychodza po 14 amstafach[/quote] Dziękuję Ci dobry człowieku :razz:
  23. Przepraszam,czy ktoś mógłby mi sprawdzić na jakim ringu i o której będą bulteriery oraz mini bule? No i jeszcze ile ich jest? Niestety,coś mi się stało niedobrego z Adobe i nie mogę odczytać pliku pdf- wciąż mi się komp wiesza. Będe wdzięczna!:megagrin::candle:
  24. Zdjęcie z orzeszkami świetne! Mój kradł czekoladę...najchętniej łącznie z papierkiem,kurzem i co się tylko przykleiło:cool3: Cudny ten Twój złodziejaszek:loveu:.
  25. [SIZE=7][B]yaa1[/B][/SIZE] Bardzo dziękuję za fotkę,ale to chyba "pies faraona'.W każdym razie dziękuję za dobre chęci:cool3:
×
×
  • Create New...