pw do Mysi już wysłalem - pędem na pocztę i robić dziką awanturę, niech pani pocztówka poszuka przesyłki porządnie, a nie tak że wraca do nadawcy ze stemplami "awizowano", "awizowano powtórnie", "zwrot do nadawcy" - a adresat pyta na poczcie i mu mówią, że nie ma tej przesyłki...
a listonoszom nagminnie nie chce się wypisywać awiza. najczęściej w ogóle nie biorą poleconych z poczty, i powtórne awizo jest wypisywane poprzedniego już na poczcie i noszą tylko te powtórne.
a na drugi raz, to z Gdańska do Zabrza jest bezpośredni pociąg o 12:35, jedzie 7h 35' i na 20:12 jest w Zabrzu, 25 zł kosztuje przesyłka konduktorska i chyba nie warto oszczędzać...