Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. asher-no wiesz ze nieczesto sie zgadzamy ale twoje ostatnie posty:piekne sa.:loveu::evil_lol:.a moje psy sa kundlami:cool3:.i fajnie.onki to takie wiejskie boorasy:cool3::evil_lol:.nic mnei nie obraza jak mi kto powie ze moje psy to kundle a phi bez rodowodu.przeciez ja nie mam zwierzat rasowych zeby sie obruszac i obrazac na to ze moze komus sie wydaja nierasowe.mamrasowe bo wyzanje pewne zasady-mam z rodowodem uznawanym przez sv/rodowodem sv bo takie jest dla mnie pojecie rasy ON.ON to dla mnie psiur bedacy onem wg sv. zdanei innych na temat rasowosci moich psow mnie nie interesuje-to nei moja sprawa.tak samo moja sprawa jest posiadanie tropheusow wylacznie z certyfikatem legalnego odlowu a myszy rasowych z rodowodami PMC. to moje prywatne kryteria. jeslibym brala pod uwage mozliwosc wziecia psa z innej organizacji kynologicznej rowneiz bylby to moj swiadomy wybor.tzn.zejakbym miala np.ona zkhronu to kwestia czy sv uwazaloby go za zwierze rasowe badz nie by mi zwisalo:eviltong:. ja podejmuje decyzje do jakiej organizacji chce nalezec i jeslibym okreslala ja mianem strupieszalej itd to chyba bym se darowala przynaleznosc do niej.chocby z powodu szacunku do siebie samej.:p. naleze do sv i mimo swiadomosci ze jakkazda organizacja i ta ma swe wady to wiem z czego one wynikaja i widze cieeezko ruszajacego sie kolosa ktory dziala zgodnie z wielkoscia.cenei jednak pewne rzeczy.jesli przestane-wypisze siez sv i zapisze do...takiej organizacji ktora jest najblizsza memu sercu i postrzeganiu ona.
  2. [quote name='sagaj']chodzi mi o łagodność i brak agresji, której to synonimem w umysłach większości ludzi są właśnie te rasy. Owczarki niemieckie jako psy pasterskie są od zaganiania a nie polowania. I jeżeli życie nie zmusi je do tego by w ten sposób zdobywać jedzenie Z ZASADY nie są zagryzają innych zwierząt[/quote]to prawda.jesli onek atakowal stado bydla lub jesli onek atakuje gryzac-zeby zadac dotkliwe rany/zagryzc to jest to nienormalny onek.onki maja bardzo silny instynkt pasienia.onki oczywiscie majainstynkt lowiecki alenieco ;) inny niz psy sensu stricte mysliwskie.i jeszcze jedno...onki nie sa agresywnymi psami.normalny onek zlewa ludzi obcych-nieinteresuja go.zas w ipo psy agresywne to ....duzo pracy jesli juz dlapozorantai szkoleniowca zeby odpracowac agresje,budowac psana lupie i jak zrobi sie stabilny -bardzo ostroznie obronczy.jednak o wiele czesciej nie nadaja sie do ipo.wlasnie dlatego ze sa agresywne. ps.dzialanie malin od onkow rozni sie tym czym specyfika dzialania grupy antyterrorystycznej[maliny] od sluzby patrolowej[onki].obie sluzby sa rownie wazne i w obu wybiera sie wg wlasnych predyspozycji.jesli komus odpowiadamaliniak kupi maliniaka-srebro w reku.jesli komus odpowiada onek-kupi swojego "robola".stal. srebro i stal.to tylko kwestia wyboru wg wlasnych odczuc.
  3. MarzenaS-linki mi sie nie otwieraja:-(
  4. mch-no fakt...zapomnialam dodac..ale tepol ze mnie:diabloti:
  5. na ipo i td regulaminowo nie wolno oczywiscie uzywac kolcy na plycie.tylko lancuszki nie dlawiki..nic nowego.natomiast na placu nikt nei zneca sie nad psem kolcami czy oe.nie do tego sluza.i tutaj podpisuje sie pod postem Wladczyni.plaga jest zakladaniekolcy psom zeby nei ciagnely i byly "grzeczne".czasem bardoz mlodym psom.ostatnio zapytal mniewlasciciel 3 miesiecznego ona czy nie za pozno na kolce bo on ciagnie.po prostu szczeka mi opadla.okazalo sie ze polecano mu takie rozwiazanie w sklepie.w glowie sie to po prostu nei miesci jak mozna zalozyc kolce takiemu psu.
  6. AM-i wlasnie tak powstaja mity..jeden drugiemu powie a trzeci zinterpretuje cos tam po swojemu i po sieci sie niesie...:evil_lol:
  7. boszsz..znowu zgadzam sie z Mraulina....:evil_lol:..z tym zoopsychologiem. dysgresja:wszystko bowiem opiera sie na odpowiedzialnosci hodowcy,cale istnienie ras,ich rozwoj i przyszlosc.nie na rozmnazaniu dwoch osobnikow tej samej rasy byle byly szczeniaczki.a z odpowiedzialnoscia ludzka przy wizji kasiory to roznie bywa;). co do pkpru...jak i zkwp....jak i czegokolwiek innego a dotyczacego onow....dla mnie wyznacznikiem jest korung sv[to doprawdy minimum],ipo,hd,ed i dna.jak organizacja tego nei przestrzega to ma u mnei minus.i pkpr ma ooogrooomny bo onki to nei sa psy ozdobne i do towarzystwa.:angryy:
  8. Mraulina-no tez mnie to troche zmraza szczerze mowiac bo wymaga to duzej odpowiedzialnosci a nei checi wyprodukowania wiekszej ilosci szczeniat.:roll:
  9. bo normalni ludzie wiedza do czego sluza kolce i oe i stosuje sie je w treningu po cos albo nei stosuje.to niesa narzedzia tortur albo jakies straszliwe urzadzenia do lamania psow:razz::evil_lol:.powiedzialabym ze wrecz przeciwnie.:diabloti:. kolce powinny byc zapiete wysoko ,tuz za uszami.chooociaz ...;)widzialam tez u zawodnikow wielokrotnie kolce jak korale[hmmmu finow?..nie pamietam...].
  10. ups...a ja nie naleze do zkwp...:cool3::evil_lol:. krycie cieczka w cieczke nei jest jakims ewenementem byle robic to z troska o suke.no i suka musi byc odpowiedniejwartosci genetycznej bo tak to ....pozostaje kasa ale tu podzialu na zkwp i pkpr jakos niezauwazylam:diabloti:.wszedzie sa hodowcy i rozmnazacze.
  11. zaintrygowal mnie temat pt:"ony potrzebuja wiecej "rozkazow".....:cool1:aledobrrabede twardai nei czepne sie tego.;) wydaje mi sie ze z bernami ciezko z trenowaniem czegokolwiek bo nie maja swietnej psychiki... zbytnio ;).raczej po prostu duze ladne pieski.a jak juztrafi siejakis fajniejszy to niestety cos sie przydarza ze zdrowiem.:-( ps.nie wytrzymam:to nie wiedzialas Laluna ze wszyscy sie znaja na onach w tym kraju:D?np.wlasciciele i hodowcy bernow doskonale znaja sie na prowadzeniu onow szkoleniowo.:D.przepraszam najmocniej ale ubawilo mnie to setnie.
  12. tez mam skale porownawcza Mraulina.;).do tego ddrowskie czyste ony nadal znam i to sporo.polowke takiego ona mam w domu.:cool1:.takze i pamietam te ony i znam je dizsiaj oraz porownuje.dzisiejsze ony ddrowskie?czy wspomnienia wyidealizowane onow ktore sie kiedys znalo?ja tam nie iwem.nadal sa problemy w kazdej z linii i byly problemy.zawsze tez mozna wlaczyc sie czynnie w organizacje Raisera zamiast krytykowac dzisiejsze ony.same sie takie nie zrobily jesli juz.;).sv2000czeka.:cool3:.
  13. wiekszosc czarnych onow jednakowoz niewyglada jak buster na zdjeciu wyzej.;).
  14. ech...kiedys to byli panie wilczury....:diabloti:...temat-bumerang.niesmiertelny.testy dla onow w zkwp sa po prostu genialne w porownaniu zwymaganiami wzgledem onow w pkpr-to dopiero zabawne traktowanie psow uzytkowych.:roll::evil_lol:
  15. ludzie nei powinni napierac na kontakt.to wywoluje jeszcze wiekszy stres.obojetnosc az pies sam sieprzelamie i wtedy nagrodka,dotyk na koncu.
  16. [quote name='saJo']To nie pros. Wyegzekwuj polecenie.[/quote]dokladnie.:diabloti:.
  17. hmmm:roll:.mam dwa adoptowane dorosle psy ktore nie wiedzialy co to wanna.mowie hop pokazuje i wskakuja,czekaja az skoncze,w wannie wyciskam wode zsiersci,potem mowie hop,wyskakuja,wyciskam reszte wody w recznik,prosze zeby sie otrzepaly i wychodza z lazienki.to trzeba uczyc tego od szczeniaka:crazyeye:?dziiiiwne:cool1:.
  18. [quote name='Equus']jak już pisałam w Polsce też, ale faktycznie potwornie drogi:crazyeye:[/quote]gdzie?:multi:
  19. :oops::oops::diabloti:juz pisalam o tym i wstaiwalam fotki[filmy chyba tez] na dziale o onach. jestem grzeczna i konformistyczna do cna.:oops::diabloti::razz:.i juz naprawde spierniczam stad na paluszkach z plyta chodnikowa na glowce. [img]http://img292.imageshack.us/img292/7862/359bp8.gif[/img]
  20. Laluna-ja tylko wtracilam offa na post dorplant .sorrka. jak juz zakonczy sie organizacja osrodka w niemczech i zacznie sie ruszac cos poza ipo:roll: to oficjalnie moge zapraszac na owce.ale jakos tak wychylanie sie zle mi sie kojarzy ostatnio i zrobilam sie o wiele mniej gorliwa:evil_lol:.i juz cichutko spadam.:oops::diabloti:.
  21. dorplant-skontaktuj sie z onkarzami pasacymi w niemczech.zapraszam tez na swoje owce do neugalmsbull:cool3:.w tej chwili mamy 80 owiec przy ktorych codziennie pracuja psy.bardzo wazne jest nauczenei onka operowania stadem i sluchania pasterza.onekoperuje "bryla"stada i utrzymuje jej calosc.naturalnym zachowaniem ona jest wlasnei pilnowanie spojnosci "bryly". ps.przepraszam za offowy wtret.
  22. BeataG-podpisuje sie pod twoim wyzej mnie postem. asher-miedzy chita a bugajskim jest taka sama roznica jak miedzy mna -volksdojczem a rodowitym niemcem.:lol:.bugajski to piszpan onek a ja piszpan niemiec.:evil_lol:. twoj przyklad o powstaniu zwiazku na podstawie mieszanca podobnego do ona i rodowodowego ona uzytkowego daje przyklad tego jak takie myslenie ze kazdemu wolno nazywac co mu sie podoba onem jest ...hmmm....zalosne w sumie.:cool1:.i doskonale oddaje roznice miedzy onem wg pojecia sv/fci a ...reszta.:diabloti:
  23. bo ....bo ma lemurowy ogon w paseczki i spojrzenie jak sepi od kogos zarlo [dosc bezczelnie zreszta sepi:diabloti:]
  24. jeeszuuu robi wymach,znaczy sie pooleci:multi:,surykat startuje rowniez:cool3: [img]http://img251.imageshack.us/img251/3777/o1111aw0.png[/img] dwa goopki ponownie [img]http://img247.imageshack.us/img247/9316/o1108ll0.png[/img] shado w wersji artystycznej wykonanej przez Gage.:p [img]http://img247.imageshack.us/img247/5918/shheq4.png[/img]
  25. fotki z wczoraj-autor-Gaga-dzieeeki Gaga wielkie.:loveu:.:cool3: pustakiewicz i surykat vel lemur dwa goopki w lesie [img]http://img301.imageshack.us/img301/647/0181xq4.png[/img] nie ma to jak piaskowa duuuza gooorka:diabloti: [img]http://img251.imageshack.us/img251/4904/0108lv8.png[/img] mama rzuc-dam rade,co mi tam11 roczek:evil_lol:,surykat vel lemur w odwodzie[rzuci wiesniakowi,ooo hanba,rzuci mu:mad::evil_lol:]surykatmacieczke ,jest do krycia od soboty wiec pustak ma calkowity przerzut energii na goopafke:evil_lol: bo musi ja calkowicie olewac.:evil_lol: [img]http://img251.imageshack.us/img251/5181/010802wh6.png[/img] nie ma to jak latanie w gore i w dol za patykami:evil_lol::roll: [img]http://img401.imageshack.us/img401/5152/0108pv3.png[/img] [img]http://img210.imageshack.us/img210/6065/o1108aw9.png[/img]
×
×
  • Create New...