Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. aaaaa...rozmyslilam sie... ale zeby bylo o czym pisac to napisze: moim zdaniem dla onka najlepsze jest ipo.:diabloti: ps.dorplant-to bezcelowe.:D. Gaga-zastanow sie.mowie ci.powiedz cheiowi jak bedzie robil kolejny slad uzytkowy ze chodzi to fanatyka ipo.niech uwaza.moze sie przyczailam.:D.bieeedny wilczak:D
  2. wypowiem sie i zaraz pewnie bedize dyskusja nt mojej wypowiedzi przez 50 stron ale co mi tam.:evil_lol: 1.jesli zalezy ci na obronie terenu to polecalabym np azjate a nei onka.dla onka najwazniejsza jest wspolpraca z czlowiekiem.jesli kupisz onka-prosze zagwarantuj mu wszechstronny rozwoj psychiczny opartuy na peracy z czlowiekiem[nie napisze...oooo nei napisze....ufff ale jestem twarda:diabloti:]. prawidlowe psychicznie onki sa wrecz tytanami pracy i musza cos robic nietylko biegac z psami i byc glaskane. 2.bardzo bym uwazala na onka wyszkolonego do obrony cywilnej .takie psy robi sie zupelnie inaczej niz onki do pracy sportowej.powinny byc robione tylko do sluzb mundurowych i przez takie sluzby wykorzystywane. 3.azjata rozpoznaje zagrozenie ,ma pilnowaneiwe krwi.z onami bywa roznie a podkrecony on na agresji moze byc psem niebezpiecznym-onek nie potrafi dzialac na wlasna lape ,potrzebuje czlowieka ktory wszystko koordynuje.na to zostal selekcjonowany i takie sa jego cechy charakteru.oczywiscie sa osobnicze roznice. zawsze sie krzywie na onka do pilnowania.sap o prostu rasy do tego lepsze.
  3. staje sie politycznei poprawna zeby nikogo nei denerwowac swoim fanatyzmem:diabloti:. dzieki Lisico.moje kochane ipowskie onki:loveu:.przy cyzm chita baaardzo lubi skakac np na torze agillity[jako rozgrzewke do treningu]i pieknie pasie owce[jak ma okazje wykorzystac swoje umiejetnosci zhgh].. zeby bylo na temat:najsmieszniejsza szate to ma chita.jak na onka.ona to taki lemurowo-surykatkowy mutancik arbeit jest.:evil_lol:
  4. no i to jest kolejne zdrowe podejscie. a zeby bylo o czym dyskutowac w temacie kolejnym z serii:ayshe a sprawa polska:diabloti: napisze: dla onka najlepsze moim zdaniem jest ipo.:cool3::evil_lol:
  5. no fakt szirze pasja do pracy z czlowiekiem na posluszenstwie zostala "wybita".inaczej jest to u innych psow.jak to dobrze ze ipo to i poslusznestwo i obrona i slady prawda?wszechstronnie:evil_lol:. na szczescie szira nei chodzi juz jak na sciecie ale ciezko to odpracowac podobnei jak gemme na posluszenstwie.moze gemme jeszcze gorzej bo to gronek.no ale efekt jest podobny. dla mnei autorytet to nei jest osoba li tylko wykonujaca jakis zawod.autorytetem dla mnie jest osoba formatu Reiser'a,Stephanitz'a,autorytetem jest dla mnie DalajLama.a nie np.prawnik bo jest prawnikiem.ma kompetencje do wykonywania zawodu X.aleniejest dla mnie autorytetem.gwoli uscislenia MOJEGO pojecia autorytet. gosiu-kjazdyczytajakchcejak zauwazylas i szafuje cytatami jak chce byle tylko pasowalo pod jego wersje mojej osoby.:roll:.to specyfika rozmowy na forach. aaa napisze tylko:nie ma to jak IPO jak ma sie ona:diabloti:. Gaga-czy ty wiesz ze oddajesz cheia w rece tepej fanatyczki IPO?ooo bieeedny wilczak:razz::evil_lol:.masz szczescie ze ja tylko tak z onami mam na full.dlatego ony na grupie sa taaakie jednostronne i znudzone tym ipo.biedne psy.:evil_lol:
  6. zadna organizacja polska hodujaca dony nie neguje rodowodow FCI:diabloti:.odwrotnie-juz to inaczej wyglada:diabloti::diabloti:.
  7. Zosiu-ja tez pozdrawiam wsyztkich ktorzy nie lubia regulaminow itd.szanujmy nawzajem swoje stanowiska i poglady.wtedy mozemy normalnie rozmawiac i doceniac swoja prace nawzajem.:p
  8. znami w klubie jest labka-po prostu pies demolka:loveu:.w zyciu nie hamuje a bo po co:cool3::evil_lol:.odjechana calkowicie.na gryzaku-pies o morderczym warkocie:evil_lol:.po prostu maly czolg:loveu:
  9. mch-i to jest podejscie super.wszechstronnosc i praca. mialam takie obrazek[gosiu...:loveu:].szira-pannamigotka klubowa...kluseczka.skonczylismy posluszenstwo.mowiedo gosi:zostan na pozorancie .gosia zaklada suce szelki a szirek dorekawa[lezal naziemi],nadzieja w oczkach patrzac na mnie,i kicanko i tarzanko z radochy:ooo ale superrr bedzie reekaw:multi:.szire za bardzo nei fascynuja slady[za to lubila i fajnie jej wychodzilo szukanie czlowieka,slad uzytkowy]ale pozorant to jest to.:multi:.kwitnei dizewczynka.mam pare psow ktore z pozorantem pracuja tylko na zasadzie budowania otwartosci i budowania ,wzmacniania lowieckiego:gronka,labka,byla i tollerka,mixinski...aleipo to przeciez nei tylko pozorant. moznaneilubic sztywnych regulaminow-ja to rozumiem.ja po prostu kocham precyzje i ordnung.zaluje ze brak mi talentu,ot jestem takim sobie szkoleniowcem,nie najlepszym przewodnikiem,nie nadaje sie do sportu.zreszta nei mam zaciecia.:roll::evil_lol:.mam psy ktore pracuja wlasciwie tylko na sladzie uzytkowym.mam psy ktore sa przygotowywane do rh.dlatego tak boli mnie okreslenie mnie jako fanatyka.to bardoz przykre.bo moje zdanie dot.tego co najlepsze dla onow-psow wszechstronnych nie powoduje dyskryminacji np.wilczakow na zajeciach:cool3: tylko dlatego ze nie pracuja na pozorancie.:shake:.nie znosze szufladkowania mnei w ten sposob.bo najwazniejsze jest praca z psem.jesli psu pomozebudowaniena pozorancie-na pewno bede to robic bezwzgledu na to czy ktos wybiera sie na jakis egzamin czy zawody.to drugorzedne.slady,posluszenstwo,praca z pozorantem .od szkoleniowca zalezy czy beda ciekawe czy sztampowo przygotowujace do egzaminu..my sie nie nudzimy.psy tez nie.wspaniale razem spedzamy czas.cwiczac ipo-trzy dzialy. Zosia powiedziala bardzo madre slowa:kazdy zostanie przy swoich zabawkach i dobrze.prosze tylko o szacunek do cudzych pogladow.anienotorycznepodwazanieich jako blednych i do tego fanatycznych.przypominam iz wielokrotnei pisalam ze jestem radykalna w swoich pogladach o on-z czasem radykalizuje sie coraz bardziej.uwazam ze jak ktos nei ma czasu na prace z onem,treningi to neipowinien absolutnei miec takiego psa.prosze zamiast debatowac o moich pogladach zajrzec na link ktory podalam.tam jest wszystko.takich ludzijak ja jest troche.oby bylo corazwiecej-moze on wtedy pozostanie sensu stricte rasa uzytkowa itak jak pisal stephanitz nigdy wyglad nie bedzie wazniejszy od charakteru i predyspozycji uzytkowych ona najwszechstronniej widocznych podczas pracy ipowskiej.i nigdy wystawy nei beda wazniejsze od uzytkowosci ona.
  10. Zosiu-alez oczywiscie ze kazdy zostanie przy swoim zdaniu.mamy inne co nie znaczy ze czyjes jest gorsze albo lepsze.po prostu inne.cytowanie postow i odnoszenie sie dokazdej linijki negujac zdanei inne nizwlasne nie jestdla mnie interesujace. cenie podejscie hodowcow iszkoleniowcow takich jak astrid-hodowczyni balto.a propos laczenie schh z ratownictwem.np.rowniez matki balto czy jego siostry.nie zmaierzam brac udizalu tylko w wymianie pogladow typu maslo jesty lepsze od margaryny.podkreslam [nudno juz ale widoczneitak trzeba}ze moimzdaniem i ludzi ktorzy sa dla mnie autorytetami od onow ipo jest dla ona najlepsze .MOIM ZDANIEM.nieiwme jakjasniej moge wyluszczyc swoje stanowisko.:roll:.psyzipo robionym niepod wielki sport rowneiz nie wchodza w oo jak szukaja pozoranta w lesie.nigdy.to zupelnie innasytuacja a onki sa BARDZO schematyczne.ba.praca z pozorantem pozzwolila niektorym z bardziej dystansowych psow pokonac ow dystans do obcych i psy staly sie bardziej pewne siebie i otwarte na ludzi. dorplant-dobrze nei byc samej naprawde.jesli czujesz to samo co ja to mnie buduje jak....pozorant onka.:D.sluzby specjalistyczne to strefy dla niewielkiej grupy.ich nie namawiam docwiczeniaipoz onami bo zdaje sie ze maja inne priorytety prawda?;).badzmy realnie rozsadni ok?;).awszystko zaczelo sie od tego ze "osmielilam"siepolecic ipo przyszlemu wlascicielowi ona jako forme pracy z psem.mea straszliwa culpa.;).
  11. nie ukrywam ze arsa jest mij akos tak szczegolnie bliska:loveu:
  12. blotnisty...powoduje dziury w ubraniu...choc odkad latam w demobilu bundeswehry to dziury mam z glowy:multi:. jak ostatnio bylo bloto to wrocilam z placu i polazlam do sklepu.osiedlowego bom padnieta byla:lol:.no i se mysle:co oni wszyscy sie tak na mnie gapia?w kamuflarzu przeciez nie widac blota:diabloti:.alejak wrocilam do domu to zobaczylam dlaczego:mialam gebe we wzorki.:oops::evil_lol:.
  13. dorplant-powodzenia dla arsy:loveu: no i dla baru oczywiscie.:p
  14. praca z psem nie jest obowiazkiem.:p.jest najlepszym co mamy dla siebie.:loveu:
  15. post Zosi jest wyrazem tego ze najwazniejsza dla psa jest praca z czlowiekiem.pod tym tez oczywiscie sie podpisuje. jednak moim zdaniem dla ona wszechstronnego psa-najbardzije wszechstronna dzialalnoscia jest ipo.nie jestem autorytetem ani fachowcem.podkreslam zawsze ze to co pisze jest MOIM zdaniem i mam prawo je miec.prosze tylko o akceptowanei tego prawa.piszac ze najwieksze szczescie onowi daje ipo pisalam o TRZECH dzialach ipo.poza ytym on moze jeszcze biegac na agillity,robic 100 rzeczy.moje zdanie wywolalo burze i atak na moje poglady.zeby nei brac w tym udzialu,z szcunku dla formy prowadzenia dyskusji posanowilam jazakonczyc poniewaz ja NIE BEDE udowadniala czy mam racje czy nie.mam wlasne zdanie.i prosze o szacunek dla niego tak jak ja szanuje osoby ktore z onami nie praucja zipo[ale daja im co innego do roboty].uwazam ze fajnie by bylo gdyby sprobowaly.ale to ICH sprawa.natomiast kazdego przyszlego i obecnego wlasciciela ona BEDE namawiala na prace w trzech dzialach ipo.i mam do tego prawo.szacunek dozdaniainnych podpowiada mi zeby nie prowadizc dyskusji na pewny poziomie.ja pisze swoje zdanie po czymjest lawina postow "ale..."i wciskanie mi w usta rzeczy ktorych nie mysle istanowiska ktorego nie mam.nie jestem fanatykiem.prosze o nie wciskaniemnie w zaden wymyslony przez siebie szablon.mam ony w klubie ktore np.nei beda robily C.najwyzej bawia sie gryzakiem z pozorantem .zastanowicei sie czasami zanim zaczniecie rzucac siena kogos tylko dlatego ze nie podziela waszego zdania i ma inne poglady na rase ON.i do czego zostala ona wyhodowana i jakie cechy ma zachowac.proponuje zajrzenie tutaj [URL]http://www.sv-2000.de/de/51/Philosophie.html?s=RbSzpESt1p8ZY[/URL] i moze ktos zrozumie moje stanowisko bo sama nie jestem ani nie jestem jakims dziwolagiem.jakbym miala psa mysliwskiego to mimozenieznosze polowan-polowalabym z nim.nawet na sztucznejfarbie cos bym robila.moglabym rowniez go wystaiwac,trenowac agillity itd.jakmamona-to DLA nich pracuej napozorancie,ukladam slady,cwiczeposluszenstwo.wielokrotnei pisalam otym ze sport mneinieinteresujejako cel samw sobie bo cenie przede wszystkim prace zpsem.najwyrazniej szybko zostalo to wymazanez pamiecie.tak wygodniej czytac tylko to co pasuje do formy prowadzenia sporu i udowadniania ze jestem tepym fanatykiem.. dodam zeswoja corke ucze teraz pracy ze zwierzetami na...kliker wlasnie jakobardzoczysty i wygodny srodekwarunkowania.zwierzetami sa myszy.4.fascynujace i polecam.jako tepy fanatyk ipo.myszkisa shs choco,shs black,sh agouti i shs agouti.slodkie zwierzatka.i baardzo kumate.pozdrawiam hodowczynie ktora jest dogomaniaczka.:D..i to EOT z mojej strony.
  16. monisu-zauwazylam.mysmy wrocili cwiczac to nudne monotematyczne ipo kolo 16stej.od 8rano.aaale bylo monotematycnzie i malo wszechstronnie-ubaw po pachy.:evil_lol:.co caly czas robilismy?ipo:evil_lol::evil_lol:.. monisia-pies na ipo kasa:razz:.nie znasz sie.kasa wszystko i robi sie strrraszliwie agresywny.po prostu potffforrr:cool3:.lec na GSD-wstawilam zdjecia myszorow.:multi:.chita je w koncu zobaczyla ...hehe...znaczy sie grzanke z miodem na reku-mina chity-bezcenna:evil_lol:.a grzanka:eej a ty co jestes?i na nochal chicie.:roll::evil_lol:.goopi jednostronny onek zdebial.pewnei sie jej ipo rzucilo na glowe i ta monotonia.:evil_lol:.dobra spadam stad kochajac nadal funkcje ignoruj:loveu:.
  17. demokracja jest do d....:evil_lol:.coraz bardziej sie w tym utwierdzam:diabloti:.
  18. myslisz ze pies "odwdziecza"sie uczuciem bezinteresownej milosci za mozliwosc wyboru?:diabloti:.hmmm.to od dzisiaj bede dawala swoimp som wolny wybor oparty na zaufaniu:multi:.Berek-a ty o warunkowaniu zachowan...afuuj:evil_lol::evil_lol:
  19. ara-bo najwazniejsze to sie nie dac wkrecac w pseudodyskusje ktora ma na celu nei wspolne zrozumienie swoich stanowisk ale tupanie nozka i to ja mam racja i zaraz ci to udowodnie.;).ja rozumiemze ktosnie lubi ipo albo w zyciu tego nei bedzie z psem trenowal.onekjako pies wszechstronny naaapeeeewno to przezyje.szkoda tylko ze nie bedzie wtedy mogl zrealizowac sie psychicznie.w pelni.i przewqodnik z onkiem. przytaczanienp.momentami tekstow o sluzbach mundurowych to kompletna paranoja dlateog ze ja pisalam o psach cywilnych.gdyby onki nie byly selekcjonowane do predyspozycji w trzech dizalach schh przez stulecie to by sie nie nadawaly do zadnej sluzby.przykladow takich ras mozna przytaczac wiele,ktorym zniesiono obowiazkowe ipo[albo np proby polowe w przypadku ras mysliwskich] albo go nigdy neimialy.iiii polecialy na wyglad. proponowanie onkowi wszechstronnej pracy zczlowiekiem czyni go spelnionym we wszystkich popedach.dlatego bede propagowala ipo z onami.kto ma ona z popedami i cwiczy ipo ten mnie zrozumial.po prostu-taki suchy fakt.ruszciesie i zabierajcie swoje ony na cwiczak:multi:.na sllady,posluszenstwo i pozoranta.jesli to robicie-cwiczycie ipo:multi:.co ja i reszta z GSD niniejszym zrobi juz za chwile.:D
  20. saJo-jestes wielka.:loveu:
  21. [CENTER]nietylko onki z ratownictwa-te z hgh tez maja bardoz czesto schh.rekaw tu w niczym neiprzeszkadza.wrecz przeciwnie-czesto praca lupowa na rekawie buduje pozytywne kontakty z obcym czlowiekiem.czesto ludzie decyduja sie na prace z pozorantem wcale nie chcac zdawac ipo z psem.tylko go budowac.psy do sportu ipo sa calkiem inne-pod innym katem dobierane i pod innym hodowane niz psy dla kowalskiego. to prawda slawku-moje slowa sa nadinterpretowane-ale sie uodpornilam i daje slowo nei zamierzam wiecej tak prowadizc dyskusji.poradzono mi to i naprawde slusznie.;).pisalam o psach ktore do ipo sie nie nadaja .rodza sie takei psy i wsrod onow.aczkolwiek staraneim hodowcow powinno ich byc jak najmniej poniewaz sa to psy bez popedow wlasciwych dla rasy. ruda-do ipo nie nadaje sie pies bez popedow.nieinteresujacy sieani praca na sladzie,ani lupem.duzo rzecyz da sie wypracowac ale trzeba miec jakas baze.pies wyprany z popedow nei nadajesiedo ipo.pies lekiwy lub posiadajacy agresje lekowa nei nadaje sie do ipo choc moznawiele rzecyz poprawic. i wiele rzeczy wyprostowac z rozumnym pozorantem.ale czy taki pieszda ipo?nie.zreszta co innego praca pod egzamin,co innego sportowe ipo a co innego praca z pozorantem ot tak po prostu budujaca psa. ps.ignor to piekna rzecz.:evil_lol:[/CENTER]
  22. ayshe

    Hodowle ?

    decyzjeneistety;) musisz podjac sama.wiem ze w haus tchorz jest teraz fajny miot nakreconych eksterierow.wiem tez ze sa szczeniaki w tensorze.a hodowle wolf jar zna napewno dorplant.a tak naprawde wybrac musisz sama.:cool1:
  23. to prawda aga-praca bez nadzoru odpada bo wchodzi w gre agresja.kurcze nie ma kolo ciebie naprawde nikogo sensownego?kto nie wyznaje teorii zdominowania?:cool1:.bardzo bym chciala pomoc ale nie moge wtakim przypadku wrozyc z fusow i z wlasnych koncepcji bo sprawa jest powazna.
  24. jasne ze mozna jakos to zorganizowac.trylko trzeba o tym wiedziec,ze trzeba to przemyslec i wziasc pod uwage potrzeby ona.czyli te nasze kochane 1/2 etatu nadliczbowego:loveu:.
  25. [quote name='dorplant']moje psy wybraly....... pozoranta, a ja IPO, jako najlepsze dla ON-ka :lol:. dlaczego najlepsze ?,bo sprawdzajace go w trzech dziedzinach i to tyle na temat IPO .nie da sie rozmawiac jak to ujela aysche "ze slepym o kolorach",po prostu sie nie da :shake:[/quote]podpisujac sie pod tym proponuje zeby dyskutowaly ze soba asher z BeataG.szkoda nerwow dorplant.ja se wrzucilam ignora zeby nie dac sie juz wiecej wkrecic w takie rozmowy ktore zgrabnie podsumowala ara.paaaa:loveu:
×
×
  • Create New...