Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. i kolejna porcja wspominkowa surykat w stanie w jakim do mnie trafila:angryy: [img]http://img515.imageshack.us/img515/2136/chss2.jpg[/img] moje dziecie z surykatem i pustakiewiczem [img]http://img515.imageshack.us/img515/8144/dsc00112hg9.jpg[/img] shado [img]http://img114.imageshack.us/img114/2516/c3ye2po5.jpg[/img] surykat w wersji na mokra wloszke:roll::evil_lol: cooo taaam:cool3: [img]http://img201.imageshack.us/img201/3791/li1hd1ep6.png[/img] obraz mokrego znaczy w pelni szczesliwego surykata [img]http://img201.imageshack.us/img201/8890/li6cj2kz4.png[/img]
  2. foty surykata w wersji letniej tj.po mocnej pracy coata:evil_lol: pooozoooraaant:diabloti:-zaraz sie dowie ze surykat rulez 4ever:evil_lol: [img]http://img517.imageshack.us/img517/8555/aaach1cx3jf7.jpg[/img] mam cieniaaasa:diabloti: [img]http://img201.imageshack.us/img201/4821/aaach2rt3hb8.jpg[/img] [img]http://img515.imageshack.us/img515/2801/aaach3vf6eu5.jpg[/img] [img]http://img515.imageshack.us/img515/9319/aaach7qn8xe0.jpg[/img] wraaacaaaj :diabloti::mad: [img]http://img201.imageshack.us/img201/5821/aaach5ed8lu1.jpg[/img]
  3. kilka starszych zdjec surykat -dyskusje na temat wyszczotkowania jej portek:roll::evil_lol: [img]http://img229.imageshack.us/img229/2773/2b2f6623ffab7eb0fe3.jpg[/img] [img]http://img229.imageshack.us/img229/2356/3c344aa725a58942jn2.jpg[/img] surykat-pilkaaaaa:diabloti: [img]http://img201.imageshack.us/img201/478/043849b5ec8404a7wg6.jpg[/img] shadowski-pilkaaa poleciala.fafol w jedna a fafle w druga:cool3::evil_lol: [img]http://img201.imageshack.us/img201/5608/61329f5484b5aceacm2.jpg[/img]
  4. surykat [IMG]http://img164.imageshack.us/img164/4469/ch1gi6.jpg[/IMG] shado [IMG]http://img50.imageshack.us/img50/8370/ch3gt2.jpg[/IMG] oschy -wtulanko w mamusie.cala oschy w jednym ujeciu:evil_lol: [img]http://img299.imageshack.us/img299/4050/oschy11me6.jpg[/img] i na zakonczenie jeszcze raz shado [IMG]http://img227.imageshack.us/img227/7799/li7rj6hk5.png[/IMG] ps.mam nadizeje zezdjec teraz jest wiecej:D
  5. shado-dzisiaj minal miesiac.brakuje mi ciebie kazdego dnia. troche wspomnien. shado i wredny surykat nad dolkiem wykopanym wspolnie-wykopales?dobra to teraz spaduwa:diabloti: [img]http://img352.imageshack.us/img352/9023/li2kz8co8.png[/img] wypad od mojego dolka:mad: [img]http://img170.imageshack.us/img170/8265/li4xl5kz1.png[/img] wccccale nie zartuje boooraku:razz: [img]http://img164.imageshack.us/img164/397/li5oo3nl9.png[/img] mama zuc:razz:.surykat zatkany pilka zeby nie czynil spustoszen w pustakiewiczu:roll: [img]http://img170.imageshack.us/img170/1751/0942cad373c35c22nf4.jpg[/img]
  6. ustawianie arbeitow to niewdzieczna praca:cool3::evil_lol: oschy-jezdem gzecna:grins: [img]http://img209.imageshack.us/img209/9581/oschystoj1rr4.jpg[/img] [img]http://img105.imageshack.us/img105/4589/oschystoj2hs7.jpg[/img] chita-aaale mamuska przyyynuuudzaaa:evil_lol: [img]http://img105.imageshack.us/img105/3937/chitastoj2nq5.jpg[/img] [img]http://img377.imageshack.us/img377/7881/chitastojja5.jpg[/img]
  7. Oschy:loveu:-dzieki ania za fotki:p [img]http://img185.imageshack.us/img185/671/oschy1tl5.jpg[/img] [img]http://img367.imageshack.us/img367/9761/oschy2cq7.jpg[/img] [img]http://img367.imageshack.us/img367/5625/oschy4xe6.jpg[/img] [img]http://img367.imageshack.us/img367/126/oschyrr4.jpg[/img]
  8. ayshe

    Jak wyostrzyć psa

    i tak legenda szrikavel cywila z domieszka lessie wiecznie zywa. na palcach wniemczech uzywane sa kolce i oe.krzywdy sie psom tym nie orbi.ba psy zdaja sie poprostu kochac te narzedzia "tortur" bo sauzywane do awersji pozytywnej ktora mooocno przyspiesza psa.kolce=super praca.negatywne ,powszechniewyobrazane sobie tzw.przywalenie psu kolcami to naprawde dla znajacych sie na rzeczy bo trzeba wiedizec po co i dlaczego i td.;) jak pies warczy to taksamo jakby gryzl.skutki warczenia sa niezauwazalne[w przeciwienstwie do gryzienia;)]ale to tak samo wymaga pracy niwelujacejtakie zachowanie.bo jest niedopuszczalne. psy atakujace lub grozace ludziom to neidopuszczalne zaniedbanie wlasciciela.:mad:
  9. a znasz nie deklowatego onka?:loveu: bo ja nie. oschy jest po prostu niemozliwa.zlapalapierszy raz rekaw w zeszlym tygodniu to tak przywalila ze juz teraz ma szerszy usmiech.:evil_lol:.teraz goimy pysk bo wprawdzie jej nie przeszkadza[chyba ze chce posmarowac to wtedy sie wierci]alebedize sie paprac.nieznosny typ.jak zaczyna pasc to sie tak zatraca ze wolami trzeba odciagac-wcozraj w dooopala zarwala bo naprawde sluch jej siadl kompletnie.:mad:.potem nagle mnie slyszala. koszmarny typek. chita sie zaczela nia opiekowac tj pokazuje jej jak ma sie zachowywac[znaczy wrednie].zwariowac mozna.:multi::multi::razz::diabloti:
  10. tam juz sa fotki ale malusio.mam starsza suke tez wyrwana i tez uzytke.linki podawala kiedys AM wrzuc ja na wyszukiwarke to ci powinno wyskoczyc.zajrzyj do hodowli vigor team;).polecam.ara fuchsgraben jest zarabista. masz szczurasy?jakie?ja mam myszony :loveu:.duuuuzo:cool3:.
  11. znajdziesz nawet czarne.mowie oczywiscie o onach czyli psach z rodowodem.trzeba tylko poszukac,albo poczekac. oczywiscie wczechach i na slowacji jest latwiej bo tam jest sporo wieksza;) populacja arbeitow.z wilczastymi jest mniejszy problem.:cool1: ps.ja mam suke uzytka w typie posrednim.jej matka niesie eksterier[wildsteiger land]no i ma kirschentale:D w zwiazku z tym pasie ze jej dym uszami idzie:D. jakbeda fotki tj bedize wstanie ustac minute do fotki a nie robic 100rzeczy na raz to wrzuce do galerii.[temat surykat,łoś i wspomnienei shado;)].
  12. wszystko zalezy od decyzji szkoleniowca-od tego jak prowadiz zajecia i od jego "taktyki";).generalnie te pierwsze zajecia ind.sa dla przewodnika.;)
  13. ayshe

    2 psy

    to nie bralabym drugiego ona.;)
  14. soti-zrob fotke przodu jak stoi.najlepiej niech zatrzyma siez klusa do zdjecia przodu.a potem mozesz ustawic przod i zrobic drugie zdjecie.wrzuc tu albo mi na pw to ci wszystko wytlumacze.bo tak to obawiam sie ze sie nie dogadamy.odkop sobie temat historia rasy on-gdzies tam jest wsio.:cool3:
  15. ayshe

    2 psy

    dziewczyny onki sa troszke inne niz psy.kazda z tych plci ma swoje plusy iminusy:cool3:. japisalam o wieku idealnym;).moim zdanie onek 5-6 letni to dojrzaly pies,ktory z przewodnikiem ma ta "pozazmyslowa"wiez[dla ktorej uzalezniona jestem od onow:evil_lol:].do takiego uksztaltowanego ona i do nas jako do swiadomych i juz doswiadczonych jakos przewodnikow ona mozna kupic dzieciaka bardizej przemyslanie.;)
  16. nadgarstki na zewnatrz:cool1:?u onka:cool3:?i jednoczesnie wcisniete lokcie:razz::razz:?
  17. ayshe

    2 psy

    nie jestes.dwa onki to o polowe mniej problemow nizjeden onek...pod warunkiem ze starszy onek jest takim typem psa od ktorego mlodszy mialby sie czego uczyc+jest wychowany.;) moim zdaniem idealna roznica miedzy onami to jest 5-6 lat.tj jak moj starszy on ma 5-6 lat to kupuje malucha.:evil_lol:
  18. ayshe

    Jak wyostrzyć psa

    romas-:oops:dzieki. najwyrazniej my jako spoleczenstwo mamy duze problemy z poczucciem wlasnej wartosci skoro musimy dowartosciowywac sie duzym,groznym i "nieustraszonym"wlasnym psem.a to w sumie jest juz zupelnie drugi temat na dluga dyskusje dlaczego na pytanie np do mnie:gryza?mam ochote odpowiadac:nie.zjadaja w calosci.:lol:.bo jak mowie ze nie a jak juz to tylko w rekaw taki ktos patrzy na mnie i moje sucze z politowaniem:jesooo to na co jej takie kiepawe wilczury.;):D mialam raz w zyciu suke ona ktora byla naprawde niestabilna.baaardzo.delikatnie mowiac.:roll:. wiem co to znaczy..ile to nieustannej pracy kosztuje i samozaparcia. moje ony na szczescie nie musza byc nieustraszone:evil_lol: .ale juz "on" mojego sasiada-tak:roll:.i opowiada mi jaki to jego on jest szuper a moj shado byl dooopowaty bo jego to jak ktos podejdzie to od razu go broni.i tak to wlasnie jest.a mnie zal jego psa.biedne sfrustrowane zwierze....:shake:
  19. ayshe

    Jak wyostrzyć psa

    [quote name='Mrzewinska']Zwracam uwage jeszcze na taki "drobny" szczegol, Pies sportowy ma chwytac rekaw i rekaw puszczac, reką bez rekawa pozorant moze go glaskac lub uderzac palką, i pies nie smie zaatakowac golej ręki. Nawet mu to do glowy nie przyjdzie. [/quote]dokladnie!:multi:.cudnie napisane. tak to wlasnie wyglada.czasem jest to dosc zabawne jaksie pomysli o potocznym mniemaniu o pracy "obronczej "psa:cool1:.bo pozorant strzalazbata,uderzapsa palka,pies szczeka,po prostu "agrecha":evil_lol:,pozorant podchodzi a pies...no dobra...TAM rekaw zostawiles mloootkuuu:cool3:.w zyciu do glowy mu nie przyjdzie zeby zaatakowac pozoranta bez rekawa.po co?:roll:.przeca NIE MA rekawa.:evil_lol: romas-ile to pozorant musi wykazac sie swiadomosci zeby budowac psa.jak malo psow wytryzmuje naprawde dynamicznego pozoranta i zachowuje stabilnosc chwytu .czy puszcza rekaw..;).obawiaam sie ze dla sporej ilosci ludzi ten pies ktory z taka pasja atakuje pozoranta gryzie czlowieka.jakze to mylne prawda?:D.no ale mania posiadaniapsa ktory nas obroni jest baaardzo silna.ja jestem absolutnie przeciwna wykorzystaniu psow do obrony cywilnej poza psami sluzbowymi w rekach sluzbowych.
  20. sliska podloga nie ma wplywu na wcisniete lokcie.:p
  21. ayshe

    Jak wyostrzyć psa

    soti-ufff.:loveu: tak pobocznie....podobnie jak saJo uwazam ze mam prawo absolutnie wymagac od wlascicieli psow jakiegokolwiek ze ich pieski mnie nie zaatakuja/mojego dziecka/moich psow.przechodzac kolo czyjegos psa,zatrzymujac sie kolo niego neutralnie czy pytajac o cos wlasciciela oczekuje ze ten ktos jest normalny:diabloti:[oooo naiwnosci:cool3::evil_lol:] i zadabal o stan emocjonalny swojego psa.i niedopuszczalne jest zeby pies rzucal sie na czlowieka czy drugiego psa.niestety czesto gesto sie tak dizeje naulicy.i najczesciej bez reakcji ze strony wlasciciela albo przy reakcji....z disneya wprost,z cala przemowa dot.niestosownosci owego zachowania.apies ryczy dalej w moja strone lub moich suk:D.to jest chyba najbardizej wnerwiajaca mnie rzecz na ulicach stolycy.:angryy:.a notoryczne wyskoki pieseczkow do mnie i do mojego dizecka[goruja tu jamniki wmoim bloku,puszczane sobie luzem]trenuja moje nerwy bo ciagle jak mantre powtarzam sobie zeby nie zrobic krzywdy temu psu bo to nie jego wina tylko jego imbecylowatego wlasciciela.:razz: Taischi-to smutne ze tak malo osob wie na czym naprawde polega praca psa z pozorantem.i jak to malusio ma wspolnego ze "szkoleniem obronnym"[cokolwiek to jest].mozna sietym nie interesowac po prsotu itd alesmuci mnie ze wiekszosc uwaza ze ipo to skzolenie do bronienia wlasciciela psa przed atakiem jakiegos przeciwnika i ze pies ma zaatakowac czlowieka i go gryzc.ipo ma z tym tyle wspolnego co przecietny ringowy onek z likaonem:D:D.tez psowaty.:D
  22. ayshe

    Jak wyostrzyć psa

    przepraszam ze nie czytalam calego watku:razz::diabloti:. soti-nie wyostrzaj sobie psa.plizzzzz.zajmij sie jego praca,popedami,zajmij sie jego pewnoscia siebie,budowaneim jej itd. tzw.ostry on to przewaznie on lekliwy,o malej pewnosci siebie.normalny onek to chamowaty bezczel:loveu:,ktory od wieku bardizej doroslego[samce ona 20-24 mies.]zaczynaja tryzmaja uprzejma ignorancje doosob obcych:evil_lol:.ipo jest tylko sportem.nie ma absolutnie nic wspolnego z atakiem na czlowieka-czlowieka.:cool3:.jak tylko pies zaczyna chocby zbaczac w ta strone to juz czuc rozny swad problemow i w 99,9% przypadkow od prowadzacego szkoleniowca i pozoranta oczekujesie natychmiastowego wyrownania psa na popedach.ten 0,1% to zawodnicy wysokiego sortu ktorzy startuja i maja odpowiednie do tego psy/umiejetnosci zeby panowac nad psem.jednak nigdy nei jest to atak na czlowieka w sensie potocznym. ja jak zwykkle[za co od razu pokornie przepraszam]osmielam siem iec poglad wlasny na rase on:to nei jest ochroniarz ani nieufny,obronno zaczepny wilczur.jakby moj pies czal sie zachowywac w jakikolwiek sposob tego typu-mialabym w glowie duuuzy czerwooony alarm ze cos sie dzieje nie halo. sa razsy ktore sa idealne do pilnowania terenu i po to sa rasy zeby wybierac.jak dla mnei super strozem jest np azjata-nie onek.onek to pies pracujacy z czlowiekiem.ponad wsyzstko.a potem moze sa podziamac pod brama na kanarki w egipcie:evil_lol:;).byle bez piany ,agrechy i rzucania sie do reki tudizezinnych czesci ciala przewaznei w pozycji mowiacej ze za bardzo macho to nie jest.w rozumieniu roznicy miedzy specem od pilnowania np.azjata a onem. reasumujac moje bzyczenie:cool1::nie wyostrzaj ona.po co ci to.i psu.:cool1:
  23. nie maja wplywu. wcisniete lokcie a francuz w nadgarstkach to dwie roznewady postawy.poza granicznymi wypadkami kiedyto wynika z zaburzen przyswajania/niedoborow to przewaznei po prostu wada .podobniejak zbiezna[krowia]badz rozbiezna[beczka]z tylu nie wplywa na jakosc zycia ona.no chyba ze wada jest bardzo znaczna ale przewazniesa to po prostu wcisniete lokcie.jesli chodzi o przod;).jesli chodzi o ekspoatacje i obciazenia aparatu ruchu ona ma wplyw wprost proporcjonalny do skali wady:cool3:.tj.inaczej pracuja po prostu nozki.nie optymalnei sa obciazone stawy.dlatego jest to wada budowy.czyli:pies od tego nie bedzie cierpial katuszy ale jest to wada.:cool1: ps.jesli pies jestpoza pewnym etapem wzrostu kosci dlugich-suplementacja tej wady u onow ma niewielki wplyw na likwidacje wady.tj.czytaj:mozna a i owszem jak trzeba ale w sumie to cudu nei bedzie.:).jest to neizaprzeczala cecha wad wrodzonych nei wynikajacych z zaburzen przyswajalnosci[tutaj powiedzialabym ze magnezjest wazny dosc]/niedoborow ostrych makroelementow. sorry zazabranei glosu na forum eksperckim :D.nie wytrzymalam.jestem tylko czlowiekiem.:D.przypominam ze pisze tylko o onach ktore rosna dosc...specyficznie z powodu duzego zroznicowaniawzrostu kosci dlugich i krotkich..ta specyfika rasy jest zeklabym niespotykana nigdzie indziej jak tylko u onow.:D
  24. nooo przykro mi aledekli,mlotkow i metroseksualnych to jestwiecej nagrupie:cool3::evil_lol:
×
×
  • Create New...