-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
oczywiscie nie jest to pies klasy np.quenna loher weg czy larusa batu-ale mi chodzi o typ.jeszcze raz-jaguar:loveu: [img]http://img313.imageshack.us/img313/5170/ja5ul.jpg[/img]
-
co ci sie miesza skarrrbie?:cool1: nowoczesny typ uzytka-danny lesimo o.xato bosen nachbarschaft [IMG]http://img515.imageshack.us/img515/3430/dy7nv.jpg[/IMG] dag roderburg [IMG]http://img515.imageshack.us/img515/2210/dag11fc.jpg[/IMG] i jeszcze raz ....:oops: zdjecie typu ktory jest w moim typie:cool1: .typie jak zamieszczone w tym temacie jaguar mausenspitze czy laska kirschental:loveu: ellute mohnwiese [IMG]http://img476.imageshack.us/img476/3581/ell8pm.jpg[/IMG] lubie takie zwarte psy,stojace na mocnym fundamencie....mniam mniam;)
-
ojciec chiciej mamusi-lord karthago [img]http://img247.imageshack.us/img247/2841/l29lg.jpg[/img]:roll:
-
merlin-pedro:roll: [img]http://img284.imageshack.us/img284/3875/pe0zz.jpg[/img]
-
wspanialy nabytek[nasi poludniowi sasiedzi maja "nosa"] tyson kine syn manto kahlenberg[rocky gleisdreieck jest wnukiem manto] [IMG]http://img176.imageshack.us/img176/7994/tyson19yi.jpg[/IMG] chwale sie:)-chita jest wnuczka tysona-tyson jest ojcem merlina conneforde-ojca chity.
-
na przykladzie hodowli gleisdreieck,hodowli DDR,nadal istniejacej ,teraz w SV-zmiany w budowie . blacky gleisdreieck [img]http://img362.imageshack.us/img362/2590/ddr110gg.jpg[/img] jeszcze na papierach DDR-meggy gleisdreieck,rok ur.1995 [img]http://img362.imageshack.us/img362/1719/ddr109rd.jpg[/img] jej syn-rocky gleisdreieck,rok urodzenia 2002. [img]http://img63.imageshack.us/img63/4506/ddr126fh.jpg[/img]
-
powspominajmy DDR-to sa czolowe psy swoich czasow. zacznijmy od kessy haus himpel.DDR siegerin67-68. [IMG]http://img485.imageshack.us/img485/4741/ddr57lh.jpg[/IMG] olita baruther land [IMG]http://img485.imageshack.us/img485/2222/ddr64lc.jpg[/IMG] i quindt baruther land z piekna wyrazista glowa i juz w lepszym typie-syn olity [img]http://img359.imageshack.us/img359/9379/ddr79oi.jpg[/img] i w podobnym typie-olm christensruh [IMG]http://img356.imageshack.us/img356/960/ddr84ys.jpg[/IMG]
-
kolejny pies:bardzo dlugie ledzwia,krotki zad,marne udo,zwroccie uwage ze pies ma wypukle ledzwia [img]http://img501.imageshack.us/img501/115/brz113mu.jpg[/img] suka z bardzo krotkim zadem[jest bez wlosa na zdjeciu co poteguje niekorzystne widzenie psa ale ma ladniy przod-ramie ladnie ustawione,niestety krotki zad "scina"optycznie psa] [IMG]http://img306.imageshack.us/img306/9726/brz26zs.jpg[/IMG] tutaj mamy samca pozbawionego pietna plci,rowniez ze scietym zadem,do tego slaby przod i tyl [IMG]http://img388.imageshack.us/img388/6273/gl13ol.jpg[/IMG]
-
fatalny molosi tyl,slabe stawy skokowe,sciety zad,jakby sie kto pytal to suka jest [img]http://img231.imageshack.us/img231/9483/zl3kp.jpg[/img]
-
pies dla mnie w fatalnie zbudowany,krotkie strome ramie,bez pietna plci,niezwiazany,fatalne udo,krotki sciety zad [img]http://img119.imageshack.us/img119/9829/fa0mn.jpg[/img]
-
wspanialy grzbiet larusa,piekny dlugi klab,krotkie ledzwie,dlugi pieknie ulozony zad-larus batu [img]http://img86.imageshack.us/img86/6272/gl4kx.jpg[/img]
-
onek uzytek w doskonalym typie,ellute mohnwiese [img]http://img124.imageshack.us/img124/2558/ell6mh.jpg[/img]
-
czarny onek w starym typie,carlo bosen bruderschaft [img]http://img406.imageshack.us/img406/5066/car15ug.jpg[/img] cash vom salztablick-juz lepiej zbudowany pies [img]http://img406.imageshack.us/img406/4514/ca14dq.jpg[/img] blacky neuen lande [img]http://img109.imageshack.us/img109/493/by4ew.jpg[/img] buster adelmannsfeld land [img]http://img113.imageshack.us/img113/3559/bu17bu.jpg[/img]
-
przerywam grzbiet [na moment] bo zaintrygowalo mnie pytanie niemieckiego onkarza w ktorym poczulam ...hmmm....ironie.....:roll: .chce tylko nadmienic ze ow onkarzma hodowle onkow linii tzw.uzytkowej.otoz gadalismy sobie glownie o jego psie ktorym krylam i niedlugo bedzie miot....a on mi zadal pytanie:byl sobie pies np.taki sobie manto kahlenbach.manto byl synem lorda gleisdreieck[v-ddr-ms]linia meska v ingo rudingen-czysty ddr,matka manto jak to czesto bywa byla juz wnuczka urana kirschental.i teraz pytanie...no wlasnie.....czy uran kirschental byl uzytkiem czy eksterierem?urana ojeciec to drigon fuhrannshof[milosnikom uzytkow nie trzeba przedstawiac]i....fendji kirschental[wiadomo kto to byla fendji i wiadomo jak wygladala]czy uran byl uzytkiem czy eksterierem?:diabloti: greif zum lahntal-czesty w rodowodach uzytkow-to uzytek czy eksterier?pytanie:jesli uzytek ma w rodowodzie VA i wywodzi sie linia od np.marko cellerland czy mutza albo lepiej canto czy quando itp.to taki pies jest uzytkiem czy eksterierem?jesli eksterier ma w rodowodzie uzytki to jest eksterierem? chodzi o definicja uzytka-uzytek to pies z linii uzytkowej.hmm.:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: wydaje mi sie ze to dosc teoretyczny podzial.wlascicwie bez podstaw genetycznych.rasa jest jedna.to my wybieramy psa pod swoje mozliwosci.uzytki sa cenne dla populacji ON bo sa ogromnym rezerwuarem genow.hodowla inbredowa nie stanowi wlasnie dlatego niebezpieczenstwa w tej rasie ze jest ogromna,wspierana przez SV populacja onkow bez inbredow np.na urana wildsteiger land czy jecka noricum.
-
to moja prywatna opinia.onkom polecam karmy ktore onkom sluza najlepiej.a purine pro plan z lososiem wybrzydzala?:razz: .RC niestety wg.moich obserwacji nie sluzy najlepiej rozwojowi onka choc oczywiscie krzywdy mu nie zrobi:roll: .sama karmilam 2 lata RC wychowalam na nim 12 miotow.potem przeszlam na eagle pack-jak chcesz wydawac kupe kasy-polecam:lol: .noi dobra karma.z przystepnych[bo czasem to ceny karm w porownaniu do odchowu na nim miotu sa hmmm no nie wiem skad]cenowo i dobrych karm pro plan-bardzo dla onkow polecam lososia-onki maja tendencje do uczulania sie w okresiewzrostowym-omijamy ta karma wszelakie mieso"uczuleniowe"potencjalnie.oraz np.proformance-naprawde dobra karma.z nizszych polek polecam britta activity-no u mnie pojawil sie lupiez wprawdzie ale nie duzy i karma byla doskonale jedzona i przyswajana[koopy-rewelka].ja karmie bewi dogiem ale pierwsze mioty na nim zaczna sie chowac za ok.1,5-2 mies.i wtedy bede mogla miec czyste sumienie polecajac go badz nie..dorosle psy i mlode psy sa bardzo ok.jedzac bewidog-az dziw bierze ze taka karma,tak tania .....:roll: :lol: .czasem wydaje mi sie ze jak ludzie wydadza kupe szmalu na karme to mysla ze onek bedzie super bo dostaje droga karme-i wyrastaja sareneczki albo przypasione balwanki:cool1: :evil_lol:
-
Nowalijka-no ocz wlasciwie to juz odpowiedzialam....genetyka.....w DDR i w okresie przedwojennym byloa duza populacja onkow czarnych.potem tak sie zdarzylo ze te filarowe dla rasy onki o ogromnym genetycznym potencjale na ktore sie inbredowalo i inbreduje nadal przez ich doskonalych potomkow byly czaprakami.niestety nie trafil sie zaden wybitny czarny pies.i tak to sie stalo wlasnie.SV od wielu juz lat zajmuje sie poprawieniem eksterieru onkow o innych umaszczeniach niz czapraki ale to zmudna praca,dla wielu pokolen.poprawienie psow z krwia DDRow trzeba robic tak by nie zatracic masci.a czarne ladne onki zdarzaja sie naprawde rzadko.ale juz sa.niestety poza mascia nie zawsze przekazuja swe cechy potomstwu jako ze sa malo stabilne genetycznie.ladny pies-to nie wszystko.czarne psy maja bowiem tendencje do "szczurowatosci"-braku pietna plci i braku np.zwiazania.w partii ledzwiowej sa dlugie,maja strome przody.uzyskanie takiej klasy jak np.buster adelmannsfeld land mial jest ciezkie.buster laczyl w sobie linie meska-DDR przez przodkow z czolowej hodowli DDR-baruther land i linie zenska bardzo czesta u uzytkow-mutza pelztierfarm[przez VA anderl'a kleinen pfahl.linie mutza obecnie w eksterierach prowadzi VA hill farbenspiel i jego bardzo udane dzieci. my w polsce mielismy swego czasu tez psy z linii mutza-po sax wittichland i byl w VA pies fando sudblick.linia mutza jest bardzo ciekawa-daje wspaniala uzytkowosc.dlatego nie stronia od niej hodowcy uzytkow SV.w hodowlach uzytkowych czesto spotyka sie tez np.VA dingo haus gero.ale to juz ciekawostka.doskonale rezultaty dawal wlew urana wildsteiger land do uzytkow. tak wiec czarne onki sa i byly i beda-beda coraz lepsze pod wzgledem typu. a jak juz siedzimy w temacie uzytkow-dla zainteresowanych jak to robia w SV proponuje zajrzenie do rodowodu takich psow jak naro vom sternbush-utytuowany pies wspaniale laczacy w sobie inbredy na jack'a furstenberg[marko cellerland],pirola kirschental,anderla kleinen pfahl[mutz pelztierfarm].a uzytkowych cech nikt mu nie moze odmowic-universalsieger DJJM 2005 na przyklad.inbredowany na mutza przez anderla jest tez np.sid von der fasanerie-czarny onek.czy np.czarny znowu hasko vom fern-tal z pieknymi inbredami.
-
[quote name='AM'][B]ayshe,[/B] jak zwykle dobrze mówisz...:cool2:[/quote]:oops: a bo siem denerwuje zaraz zawsze:oops: :oops: .a na swiatowce widzialam odpadajace od rekawa uzytki i eksteriery:cool1: .tyle ze procentowo eksterierow jest wiecej.no i musze napisac ze utrzymanie na rekawie eksteriera tez ciekawe jest bo ....no ....troszke wiekszy jest:roll: .nie mam ochoty zeby z onkow zrobiono maliniaki.i bardzo sie ciesze jak sie na maliniaki przerzucaja coraz to nowi.jest bardzo mocny w polsce nacisk na dwie linie onkow.tymczasem najlepsze hodowle uzytkow MYSLA i wiedza ze trzeba siegac do eksterierow zeby poprawic co nieco.np.bardzo czeste kontuzje uzytkow o slabych zwiazaniach,marne pietno plci,mocniejsze[o ironio]obciazenia kregoslupa.a eksteriery-no wiemy.przerastanie,hipertyp,dopuszczanie nagminnie psow z IPO wysepionym dla psa ktory PT nie powinien zdac[dlaczego nie zrobic BH i zapraszac sedziow:diabloti: ].eksteriery maja klatwe-wystawy.nadal nie wiem po co klasa otwarta w onkach albo championat?no i gloopia umre:razz: :diabloti:
-
chcialam tylko dla przypomnienia napisac ze sa i lekliwe uzytki badz skrajnie agresywne sa tez doskonale psychicznie wspaniale eksteriery.i vice versa.to ze pies jest z linii uzytkowej nie gwarantuje super charakteru .i nie kazdy eksterier to pies na kanape.przyklad znany na tym forum:shado.eksterier.delikatnie mowiac ma genialny charakter i wspaniale popedy.znam takie eksteriery.jest ich bardzo duzo. przepraszam ale mocno zle reaguje na przyklejanie nalepek wiec na wszelki wypadek.....:diabloti:
-
[quote name='jovi']A ja w tym wątku chciałam zapytać o jeszcze jedną sprawę: czarny ON, a wystawy , w Polsce. Chciałam kiedyś mieć czarnego ONka i jeżdżąc po wystawach pytałam wystawiających ONy przy ringu owczarkowym o czarne. Co mnie bardzo zasmuciło to większość tych osób ( może trafiłam na niewłaściwe) twierdziła, że czarny ON nie ma szans na polskich ringach. Nie chodziło mi o to, że ma zwyciężać, ale żeby chociaż hodowlankę był w stanie zrobić i te osoby właśnie twierdziły, że samiec to musiałby być wybitny żeby dostał te 3 razy doskonałą, natomiast z dobrą suką to MOŻE. Dlatego pytanie kieruję do ludzi, którzy orientują się w temacie, jak to jest. AM- masz pięknego owczarka bo widziałam go 'na żywo', ale też wielokrotnie pisałaś, że w Polsce nie ma on właściwie szans na hodowlankę bo jest 'inny' ;) Czy faktycznie?[/quote]wlasnie to jest lekko chore ze licza sie wystawy i koniec.moze by nasz szanowny klub wreszcie zainteresowal sie jak to jest w SV?tu nie chodzi o masc psa tylko o to ze uzytki sa czasem delikatnie mowiac malo podobne do onka.nie chodzi tu o katowania-w eksterierach ped do hipertypu sie skonczyl,niestety nie we wszystkich hodowlach a i czesc polskich sedziow radosnie promuje taki typ byc moze niezbyt swiadomie.bylam na stronach kilku hodowli i 2 maja psy w hipertypie:shake: .mimo ze SV absolutnie takiego typu nie promuje i takie psy nie sa wysoko oceniane.z bardzo prostej przyczyny-niewydajnego,chwiejnego ruchu.dobra.wracam do tematu.chodzi o to ze onki czarne zostaly w liniach uzytkowych.dlaczego?bo filary byly czaprakami.no i tez dlatego ze w DDR lubiono wilczaste i czarne onki.z wilczastymi SV odwalila kawal dobrej roboty,z czarnymi jest troche wiekszy problem ,to umaszczenie wymaga wiecej czasu na wprowadzenie do populacji z podniesiona jakoscia budowy.uzytki tez maja problemy;).w niemczech pies ani suka nie musza miec super ocen wystawowych,ba moga wogole nie pojsc na wystawe i przejsc sam przeglad.to przywilej dla uzytkow.eksterier tak nie moze:roll: .polityka hodowlana SV jest bardzo madra i dalekowzroczna.przydaloby sie w polsce takie nastawienie do ON.do tego hodowcy nie boja sie uzycia eksterierow w hodowli uzytkow i odwrotnie.
-
[quote name='Jula']Ayshe, a czarnego ON długowłosego (DONka) też mozna? Zaraz będzie :mad: i :angryy: .[/quote]ja nie mam nic przeciwko donkom-mam tylko zastrzezenia co do hodowania psow z wadliwym wlosem.mozna a dlaczego nie?
-
wystawianie suki z cieczka jest moim zdanie sprawa ....dyskusyjna:roll: .jesli nie jest to naprawde wazna wystawa np.klubowa[zalozmy ze w pkpr maja takie:razz: :diabloti: -musialam,no sorry:diabloti: ]to nie wiem czy jest sens.
-
zdecydowanie najlepiej onka zywic karma typu proformance czy pro plan[genialna np.z lososiem].royal canin nie polecam.puszek tez nie.nawet animondy .chyba ze jako dodatek smakowy do karmy-lyzka np.
-
to prawda babel-bron boszsze nie chcemy ci "dokopac".na mnie takie chodofffle[i to nie tylko te nie rodowodowe-rozmnazalnie]dzialaja jak plachta na byka.:angryy: .a pies niech ci sie chowa zdrowo-tylko nie nakrecaj rozmnazaczowi interesu podajac link do chodddofffli . przypominam wszystkim ze onki czarne mozna kupic z doskonalych hodowli,po sprawdzonych rodzicach,od hodowcow z pasja i dbajacych o rozwoj rasy.nie jest to duzy problem miec czarnego onka.wystarczy troche zainteresowania.zreszta kupujac "banalnego"czapraka tez zdaje sie dobrze jest troszke sie rozejrzec:roll:
-
bylam na stronie.zalamka.czarne onki wydaja sie ludziom strasznie rzadkie a tak nie jest-bez przesady.i gosciu zwietrzyl interes i ma chodoffffle psow bez papierow,bez HD,bez......typowy biznesik oparty na ludzkiej naiwnosci i checi posiadania czarnego unikatowego onka:shake: .a wystarczylo pojechac do poludniowych naszych sasiadow i kupic super czarnego onka za nie wygorowana cene.szlag mnie trafil.ale cfaniaczek.i jeszcze nazwal sobie hodowle,bajer.ohyda:angryy:
-
Babel fajnie ze jestes zadowolony i ze sunia jest fajna-ale zlituj sie nie dawaj namiarow na rozmnazalnie:shake: