Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. ayshe

    Hodowle ?

    [quote name='Nadia86']no to ja juz nie wiem jak takie hodowle sa beznadziejne to gdzie ja moge nabyc Onka??....w czechach albo w niemczech?/ jesli tak to jakie w tamtuych rejonach hodowle polecacie?/aha i z ciekawosci dlaczego ayshe nie sprzedaje psow w polsce??bo nie rozumiem zabardzo?? In_a a kiedy bedzie wystawa Donkow we Wroclawiu dokladnie i w jakim miejscu? bo chyba sie na nia przejade:) mnie s zakupem psa nie pali.Poczekam na odpowiedni miot..a pierwsze co to chce znalezc jakas hodwle ale jak narazie ztym stoje w miejscu:([/quote]zacznijmy od poczatku ok?:cool3: polecam czeskie i slowackie hodowle.AM w linkowni podala na nie namiary.jesli podoba ci sie starszy typ onka,nie chcesz eksteriera bo obawiasz sie hipertypu.....proponuje kupno onka z linii uzytkowej.dobranie szczeniora do wlasnych potrzeb.nie wszystkie uzytki to maliniaki;) .wtedy mozesz tez przeciez wybrac donka.wybieraj donka z tzw.przedluzonym wlosem.tj.z dluzszymi wlosami u nasady uszu,troszke dluzszym wlosem okrywowym,dluzszymi piorami na portkach i przednich lapach ale nadal dajacego sobie rade w upal i mniej wymagajacego pielegnacyjnie.szukaj skojarzenia po psach z jak najwyzszym wyszkoleniem[nie zrobionym w polsce;)]bo to daje ci mozliwosc oceny zdolnosci rodzicow i tego ze nie sa wyprani z popedow gwarantujac tym samym cechy typowe dla onka. nie sprzedaje psow prywatnym osobom bo mnie to nie interesuje.wystawy robie tylko wtedy gdy sa potrzebne do hodowli[np.zostaje suka] ale dopiero gdy suka przepracuje 2 lata i zrobi wyszkolenie.nie mam polskiej hodowli.nie naleze do zadnej polskiej organizacji kynologicznej. piszesz bardzo rozsadnie-tak,lepiej poczekac.w tej chwili polecam w polsce hodowle de-bes:uczciwie prowadzona przynajmniej od wielu lat,psychika ok. z niemiec mozesz sprobowac kupic donka z noriswand,kirschental.spoza niemiec-noort,della valcuvia,de auringis.dobre onki maja skandynawowie-finowie zwlaszcza.takie jakie masz w wyobrazni. generalnie polecam rozejrzenie sie po nasych poludniowych sasiadach-to prawie tak jakbys kupila z niemiec ale niemcy...no wypychaja nam roznosci wiec ....
  2. ayshe

    Hodowle ?

    [quote name='in_a']O rany...napisałam całą epistołe i mi ją wcięło:crazyeye: . No wiec w skrócie- myśle że po to jest forum o owczarkach, żeby jedni pytali a inni odpowiadali na ten temat. Kto ma to robić jesli nie osoby mające o tym pojęcie? Nikt z nas nie urodził sie z tą wiedzą którą posiada, jakoś ją zdobywał i nie sadze żeby jedynie z książek bo tych w języku polskim za wiele dobrych nie ma/chyba mam wszystkie w domu/. Myślę że i Wy także korzystałyście z wiedzy i doświadczeń innych owczarkarzy- hodowców, sędziów, szkoleniowców... A że ktoś powiela obiegowe opinie, cżesto błędne? - widać z takimi miał kontakt i kto jak nie fachowcy mają go wyprowadzić z błędu?[/quote] wiem ino tyle ze ja tez jestem tylko czlowiekiem i doprawdy czasem nerwy mi puszczaja jak ktos autorytatywnie na dzien dobry pisze cos takiego.i to nie jest akurat ten i teraz odosobniony przypadek.zwlaszcza ze mozna zadac pytanie np:"dlaczego onki maja takie niskie zady i dlugie nogi?czy o im nie przeszkadza w bieganiu?".nie zaczyna sie rozmowy od wyjechania tekstem o kalekich psach. [quote]SAWA, nie wszystkie DON-ki to , jak to ładnie ujęłaś, "niedzwiedzie". Kto Ci powiedział, że nam zalezy jedynie na długosci włosa i potężnej budowie? Zapraszam na naszą wystawe do Wrocławia we wrzesniu, zobaczysz nasze czołowe psy, poczytasz o ich pochodzeniu, to wtedy podyskutujemy. O użytkowości i kątowaniu ON i DON nie bede sie znowu powtarzać bo pisałam już o tym wiele razy.[/quote] niestety ja odnioslam wrazenie ze promowane sa w hodowli donki o grubym futrze.uzytkowosc donkow to kwestia tak dyskusyjna ze..........podziwiam ja w wielu egzemplarzach przez okres wielu lat prowadzenia szkolen.oraz przez obserwacje preferencji zakupu psow do sluzb roznego rodzaju gdzie wymagane sa psy znoszace skrajne temperatury.twoja sprawa ino jest jaki typ psa preferujesz-masz dowolny wybor i bazujac na materiale SV mozesz przetwarzac go jak chcesz poniewaz nie musisz sie stosowac do regulaminow hodowlanych rasy owczarek niemiecki[/quote] [quote]Ayshe, zadałas mi wczesniej pytanie o ten klub..-to jest forum publiczne, więc napisze Ci tylko, że masz racje - to jest tfoor:-?[/quote]dzieki.
  3. :cool3: :lol: to tapsi.zdjecie zrobione wczoraj u nas.:p
  4. no coz-ja dalam im rade zeby go wykonczyc to nie bedzie mial sily domagac sie zabawy.chlopak po prostu ma za duzo energii.pozbedzie sie jej to padnie:diabloti:
  5. ayshe

    Hodowle ?

    a dobermanom odbija po 3 roku zycia bo im mozg nie miesci sie w czaszce..... pity to mordercy...musza czuc krew jak dorosna...... belgi maja padaczke i sa niezrownowazone psychicznie...... pinczery miniaturowe rasowe musza sie trzasc i miec wylupiaste oczy-to dowod na ich rasowosc..... rottweilery sa skrajnie agresywnymi,nieobliczalnymi bestiami i tylko czekac az im odbije....... charty sa najglupszymi psami ,wogole nie sa w stanie sie niczego nauczyc...... i tak mozna w nieskonczonosc.... kazdemu kto kocha jakas rase takie etykietki ludowe na temat "jego"rasy podnosza cisnienie i trudno przejsc obok tego obojetnie.:shake:
  6. najswiezsze info:"po nocce z uroczym baroszkiem jestesmy niewyspani i bliscy samobojstwa!!!.ten oszolom nie sypia tylko skacze radosnie po wszystkich z kretynskim wyrazem pyska-bawmy sie!!:roll: "
  7. ooo faaajnie onkarz z odzysku:multi: onki takie sa.jak tylko zostawic im marginesik swobody to NAPEWNO wymysla cos interesujacego:diabloti:
  8. ayshe

    Hodowle ?

    opowiem wersje ktora znam. no wiec owczarek alzacki przylgnal do onka juz po pierwszej wojnie swiatowej w ktorej onki dzielnie pomagaly jako psy kablowe,meldunkowe i wartownicze.no i jak wojna sie skonczyla krajom europejskim wszystko co niemieckie kojarzylo sie ekhem no niezbyt tenteges:cool3: i zaczeto nazywac owczarki niemieckie alzackimi.:roll: .tak mi opowiadali niemcy.po drugiej wojnie bylo jeszcze gorzej:cool3: :cool3: .ale na szczescie byl "swietlany'tfor zwany DDR wiec mozna bylo byc poprawnym majac owczarka alzackiego z DDRu:p czyli wilczura:diabloti: .zreszta onka z sv to raczej niezabajdzio mozna bylo se kupic;) .
  9. ayshe

    Hodowle ?

    ...........bo moze sie okazac ze wyrosnie na egzemlarz ktory uwazasz za kaleki dodam tylko.....:razz:
  10. ayshe

    Hodowle ?

    :evil_lol: bo onkarze to takie niewychowane sa[poza donkarzami-przepraszam za uogolnienie]. zajrzyj na historie rasy ON.obrazac sie nie ma co bo wchodzisz na forum rasowe i walisz z grubej rury,ja wejde na yorkowe i napisz ze yorki sa takie bleee i smakie i co nikt sie nie oburzy?:cool1: . nikt tu rozumow nie pozjadal :crazyeye: tylko serdecznie mam dosc takich tekstow obiegowych o onkach z ugietymi nogami:shake:
  11. ayshe

    Hodowle ?

    BeataG-ale sie zgralysmy w czasie:lol: z tymi postami. dokladnie tak.
  12. ayshe

    Hodowle ?

    co do zdjec...... ocenianie nieustawionych standardowo psow na zdjeciach jest dosc wrednym zajeciem ale i jeden i drugi pies ustawiony standardowo mialby nizutko pupke:cool3: .daleko im obu do "staroniemieckich"onkow-tu mysle o ddrach.oba psy maja podebrane tyly.odstaw je w wyobrazni a bedziesz miec opadajaca gorna linie:roll: . czy wyzej wymienione zdjecia to jakas proba udowodnienia czegos?wyzszosci margaryny nad maslem?no to pomylka:p .albowiem donki w duzej mierze maja rodowody nafaszerowane psami z czolowki NIEMIECKIEGO "wstretnego"SV:lol: .ja do donkow nic nie mam-podkreslam to tak czesto ze juz mi sie nudzi.jako hodowca SV mam tylko zastrzezenia do hodowli psow o wadliwym wlosie ityle.nic poza tym i zadnych podtekstow w tym nie ma.jak ktos chce hodowac donki prosze uprzejmie-a co mi do tego...moze mi sie to niepodobac ale przeciez nikogo nie ppobije nie?:lol: .obowiazuja mnie wytyczne wzorca ON.wlos dlugi jak i kosmaty jak i kreci jest dyskwalifikujacy do hodowli.to wszystko.
  13. ayshe

    Hodowle ?

    powtarzam raz jeszcze[moge tak 100 razy co mi tam....]u onkow sciety zad jest wada.dalam malo przykladow prawidlowej budowy w historii ON?rrrany. a gdzie to my sie klocimy?:-o .mamy INNE zdanie.ale do klotni to nam chyba daleko zdaje sie.nikogo nie obrazam.napisalam tylko ze powtarzajac obiegowe plotki o onkach typu:psy maja sciete zady albo chodza na ugietych nogach ,przewracaja sie na gorkach i wogole chodzic nie potrafia....nie dajesz mozliwosci polemiki ze swoja opinia tylko odruch:splat: :drinking:
  14. cytuje za ani smsem:"no coz na razie nie usiadl nie ma czasu podniesc nogi,dostaje szybkie lekcje zycia z kotem[:diabloti: moj komentarz],po prostu jazda bez trzymanki".:diabloti: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:
  15. [quote name='Ewa-Jo']No przy Bu i Larze nie wiem czy nie zdecyduje się na wolność u Glonków.:eviltong:[/quote]barosz juz zapomnial:roll: :lol: .ale radosci z powitania bedzie co niemiara:loveu:
  16. ayshe

    Hodowle ?

    [quote name='SAWA']ayshe ,już wiesz czemu nie mam siły dalej pisać o ONkach .Pozdrawiam .[/quote]wiem SAWO.ja za bardzo kocham ta rase zeby pomyslec o zamilknieciu.zwlaszcza ze takie bzdury sa niestety nosne bardzo.:shake: .trzeba mowic i mowic.rowniez o zlych rzeczach ktore mozna zrobic z onkami jesli przylgnie do nich opinia ze rasowy onek to taki co szoruje zadem po ziemi.hipertyp jest tez bardzo nosny.prawie tak samo jak niedzwiedzie donki:cool1:
  17. ayshe

    Hodowle ?

    [quote name='Nadia86']tak zgadza sie podkreslilam nawet ze Donka ale poprostu dlugowlosego nie niedziedziego ale in_a rowniez mi na moje pytanie odpowiedziuala bo klub rowniez dotyczy DONKOW a nie niedziewdzi..za ktory namiar dziekuje bo nie wiedzialam nawet o istnieniu takowego:)..co jednak do rasy to mnie sie najbardziej podobaly zwykle staroniemieckie owczarkie nie niektore kaleki ktore maja tak sciety zad ze ledwo nogami ruszaja tak maja ugiete..dla mnie to meczenie ale coz niemcy wymyslili my sie musimy podporzadkowac nie mniej jednak najbardziej mi sie podobaly i byly chyba najbardziej uzytkowe owczarki staroniemieckie z normalnym zadem a nie scietym pod katem 45 stopni.[/quote]nie istnialy nigdy owczarki staroniemieckie.zawsze istniala rasa owczarek niemiecki.juz sp.szymankiewicz-ojciec polskiego owczarkarstwa walczyl z rozmaitymi legendami i nazwami wymyslonymi dla udziwnienia roznych wlasnych teorii nie popartych wiedza.niemcy hoduja najlepsze onki -twoj przyszly pies tez bedzie opieral swoje pochodzenie na niemieckich psach wiec zastanow sie zanim napiszesz kolejna plotke i skiniesz glowa ze to prawda:shake: .sciete zady sa wada u rasy ON.nie masz pojecia o czym piszesz.powielasz tylko obiegowe opinie.nie jest istotne co ci sie podoba a co nie w ON.jest tyle ras ze mozna wybrac co ci sie podoba.onki maja specyficzna budowe uwarunkowana wieloma potrzebami.glowna miara budowy onka jest niestrudzony klus.na ten klus fenomenalny u onkow pracowaly pokolenia wspanialych hodowcow.zanim zaczniesz kogos obrarzac zastanow sie.onki w niemczech sa szkolone do schh3,fh2,hgh....jesli niepodoba ci sie budowa onka to zastanow sie czy rozumiesz rase.rozpowszechniajac obiegowe plotki na ktorych swa dzialalnosc opieraja rowniez chodofffcy dzialasz na szkode rasy.donki to potomkowie niemieckich psow,sa to tez importy z niemiec.SV ma najlepszy system selekcji hodowlanej w kynologii. ps.onki nie maja zgietych nog.co za bzdura.dowiedz sie dlaczego onki maja dlugie kosci poskladane w ostre katy,co to posuw i wykrok i wtedy mozliwa jest polemika.na takim poziomie niestety porozmawiac mozesz ......z chodofffca ktorych niestety niebrakuje .
  18. porodowodowe...niezdegenerowane.....ojciec:pies policyjny w starym typie-pyrosik vel kluseczek.owczarki staroniemieckie,donki,eksteriery...wsio z jednej produkcji....pelna oferta.....:diabloti:
  19. [quote name='Ewa-Jo']No nie a nas nikt do hodowli nie zaprosi :-( -mamy przeca tyle zalet:eviltong: :megagrin: :evilbat: My też chcemy wprawdzie dysplazji chyba nie mamy ale tyle innych przypadłości napewno wam się coś przyda.:eviltong:[/quote]no prosze kolejny leproduktor:lol: .suk nam znaczy sie brakowac zaczyna.:roll:
  20. [quote name='Folen']Pytanie było ile jest tu owczrkarzy więc odejdę od tematu toczącej się dyskusji i powiem, że też tu jestem. Owczarkarka z Azją, Havaną ['] i być może Astrą z adopcji (w przyszłości Indią) :) Witajcie :):):)[/quote]witamy i zapraszamy do wspolnego radosnego pisania;) . aga-no superancko.ja pamietam ze jak u mnie byla to tyz probowala sie bawic ale ona to troszku tak masochistycznie robi-zebole ,gulgoty....:roll:
  21. [quote name='Pyros-Aga']Hodowla " Marzenie owczarkarza" Stephanitz to sie chyba w grobie by przewrocił. Max reproduktor...hihihi[/quote]nazwa choddofffli juz widzem jest,Stephanitz i tak sie w grobie obraca......a max mial zapedy reproduktorskie to mu brutal shado powiedzial ze jeszcze jest za maly:diabloti: [B]mam nadzieje ze WIECIE jak bajdzio bredzimy:roll: :cool3: [/B]
  22. no.to mamy zapasik reprodukcyjny na pare latek.rozkrecamy interesik.:diabloti:
  23. :evil_lol: :evil_lol: to ja sie dorzucam z chita:evil_lol: .snieta zaba.:cool1:
  24. [quote name='Szira/Gosia']Trudno:roll: pocieszam się tylko tym że te głupawy trwają dość długo a wiec jeszcze się załapię:cool3:[/quote]no to fakt.radosna tforczosc nie konczy sie bowiem nigdy:roll: :lol:
  25. [quote name='Szira/Gosia']Adopcja napewno sie uda:lol: i bedzie spoko:cool3:[/quote]no ja mysle.tyle pracy wlorzylismy w te suki.chodza jak w zegarku teraz.czekaja nastepne....:shake:
×
×
  • Create New...