Jump to content
Dogomania

nidhogg

Members
  • Posts

    175
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by nidhogg

  1. za pozno ;) jak juz otwarte to nie moze sie zmarnowac ;) ojej jak slysze takie straszne rzeczy to az budzik mi si eustawia nie na te godzine co powinien ;)
  2. ojej slowo pisane ? nie wiem czy dam rade bo wlasnie 2 wino rozpracowuje ;) a literky duze ?;)
  3. hehe ayshe a sprawdzisz ty mnei w koncu co ten nieszczesny gronek ma w papierzyszkach :> (tak w ramach off topu ;)) a wracajac do zarcia, moj stary pies byl instnym testerem ;) testowalam na nim chyba wszytsko co bylo wtedy i w dniach blizej dzisiejszych na rynku, lacznie z gotowanymi bonusami (bo moja mama uwazala, ze psuy sie od zycia cos nalezy ;)) - w sumie nei wiem czy dzieki temu mialam psa, ktoremu moglam dac cokolwiek i problemow srakowych nie bylo, bakowe owszem, ale to powiedzmy sobie mneijszy problem ;) a z mlodym coz ;) uwazam ze ma z leksza za niska wage ;) mimo jego skromnego (prawie idealnego ;)) wzrostu waga 19 z hakiem to troszku malo ;) szczegolnie ze najwyzsa jego to chyba 21 ;) ale dobra ;) moze kiedys za jakies 150 lat bedzie ciezszy ;) a z royalem - to ja nie pamietam jak to dokladnie bylo czy to fktycznie waltham ich wykupil ? bo przeca kiedys byly diety whalthama a tera sa te diety royala ? ni cholery nie pamietam ;) moze i faktycznie tak bylo ;) w sumie troszku malo mnei to interesi na dzien dzisiejszy skoro pies na tym dobrze egzystowal i wygladowo i futrowo i w kazdej innej kwestii, ale jak widac jemu po porstu tak lezy, a bewi dog (sport croc) byl chyba nagozej dopasowana do niego karma ;) - ale moj pies jest dziwny wiec coz ja na to poradze.... predzej czy pozniej go uspie ;)
  4. ale to chyba w jumpingu, w agility nie bylo bledu - i owszem Negra miala 4 czas :)
  5. hm ja sie na bewi dogu strasznie przejechalam - w sumie troche moja wina, bo moglam mu wczesniej zmienic a nie meczyc prawie caly wor, pies mi spadl wagowo jak cholera, dodatkowo znacznie pogorszyla mu sie jakosc wlosa i walil kupska jak stodoly. wiec niestety do tej karmy juz sie nawet nie zblize. najlepsza jaka do tej pory jadl moj pies (w sensie dla niego najlepsza) byl RC maxi junior - ale juniora przecie do konca zycia jesc nie bedzie ;) na adulta juz krecil nosem, w tej chwili jest na energy 4300 i jak na razie chyba jest okej, zobaczymy co bedzie za czas jakis. z tym, ze z nim ogolnie jest sporo problemu bo do wielu karm nawet sie nie zbliza ;) pro plana tknac nie chcial podobnie hill'sa, a po bewi dogu troszkem sie boje experymentowac z "dziwnym zarciem", chociaz jeszcze ze 4 mam do przetestowania, bo juz nawet pal licho to, zeby mi pies byl przyzwyczajony do roznego zarcia, ale jemu sie po prostu nudzi ;)
  6. nidhogg

    Katowice 2007

    [quote name='panienkabubu'] Sędziował wtedy PONy i Podhalany.. Leciały same doskonałe, nawet psu z wadami oczu dał doskonałą... więc nie taki wilk zły, jak go malują ;) [/quote] no to faktycznie rewela ;) chwalmy pana ;)
  7. co do sedziow to ja w sumie nie narzekam (oprocz tego, ze na europejska w poznaniu zaproszony byl specjalista w rasie, a teraz pani, ktora specjalistka nie jest, a zaproszona pewnie temu ze jakis czas temu w helsinkach tyz belgi sedziowala, natomiast zdecydowanie przeraza mnei sedzie dokonujacy wyboru BOG 1 grupy... ja rozumiem, ze to uklon czy cus, w strone polskich sedziow, ale na litosc boska....
  8. jest jest moj mutant z kosmosu :loveu: dzieki Ci dobry Panie ;)
  9. jeden z moich faworytow to rottka - Bożenka :> jak dla mnei imie boskie szcegolnie dla takiej suczki ;) swego czasu mialam ja na przechowaniu kilka dni i dosyc osobliwie ludzie sie na mnei patrzli jak si wydzieeralam "Boże-nka Boże-nka" po czym leciala lekko przytuczona "morderczyni" ;) swoja droga przeslodka suczka ;) Moj osobisty pies sie zowil Pasek (bynajmneij nei od Jana Chryzostoma ;)), aktualnie drugi pies zowie sie Zark - z kreskowki. Koty - Milton (tez nie od pana "mrocznego" - a od konia, ktory swego czasu zgarnial w skokach) i Regis (od Regosa z Sapkowskiego) - tylko pech chcial, ze jest kocica ;) ah i jeszce dawno temu dawna znajoma miala na osiedlu psa - Kupę ;) pieszczotliwie wolana Kupcią ;)
  10. i znowu mnie bozia pokarala, ze moj pies jest na Z ;) o ile sie w ogole zalapal ;)
  11. ja moze specjalistka nie jestem ale wyglada na to, ze przeszkody strefowe nie maja "antyposlizgu" - to raz kolo chyba nie ma zabezpiecznia od dolu - wiec wyglada jakby przy potraceniu mialo sie bujac. slalom soi tak jak stoi czy jest wkopany ? bo jesli stoi tak jak stoi to pies sie chyba z leksza potyka o to wystajace i musi nozki podnosic i w ogole... hmm kladka nie ma tez podparcia na wyjsciu i zejsciu - przy ciezkim psie nie ugina sie ? i bynajmneij nei chodzi mi o wyzywanie sie bo fajne jest to, ze ktos ma inicjatywe i stara sie cos robic, ale tez wazne jest bezpieczenstwo i jakos robienie tego z glowa.
  12. sajo chcesz nam o czyms powiedziec ?;)
  13. przecie napisalam, ze kolo bazarku na walbrzyskiej, to sie bodajze nazywa pasaz smyczkowa, przy smyczkowej, czy w jakiejs tam podobnej konfiguracji ;) a jak sie mieszka na koncu swiata i sie czeka 20 minut na autobus to i rzeczone pasaze sie zwiedza hehe ;)
  14. eeee co do dolfosu b-karoten+biotyna forte, to ja zem zakupila ostatnio w zoologiku w pasazu jakimstam (za ch... nie pamietam jak on sie nazywa - niemniej to taki kolo bazarka na walbrzyskiej) wersje tabletkowa o ciezarze 1 kg (wg obliczen wychodzi mi ponad 600 tabletek ;)) za zawrotna cene 35 zeta ;) jakies inne dolfosy we "wiadrach" pani tez miala ale siem nei przygladalam. a to taki problem z dostaniem dolfosa we sklepach ?
  15. jak dla mnie - bedzie pol pomnika ;) na zewnatrz w KONCu ring na ktorym da sie pokazac psa w ruchu a nie pseudo ruchu - tak wiec, dla mnei ten minus, o ktorym pisalam wczesniej - siem jakby z lekka zniwelowal ;) sedziwanie w mojej rasie akurat bylo na tyle szybkie, zeodbylo sie 10 min przed zapisanym czasem,, ale jak ktosik sie sponil - sedzia probelmow nie robil - duuuuuuzy plus. (i nawet nie to, ze ocena byla z łaski - nawet z tytulami etc) a czy ktos sie orientuje jak wygladala BOG 1 grupy ? bpo az ciekawa jestem , ja ze wzgledu na seziego stwerdzilam, ze nie mam co zostawac ;)
  16. w bialymstoku: [url]http://www.kudlatyprzyjaciel.ltr.pl/[/url] to juz bylo ;) ale zapewne nie jest to jednorazowe
  17. hiehie no niespecjalnie duze ringi byly najwiekszym i chyba jedynym minusem tych wystaw (znaczy przynajmneij tych ostatnich dwoch na ktorych bylam ;)) wiec jak teraz tego minusika nie bedzie to tylko pomnik wystawiac :)
  18. wow, w koncu bedem na dworze nie na hali. superancko.
  19. nidhogg

    Katowice 2007

    [quote name='resuruss']Grupa I Ewa BUKŁAD (Polska) ceskoslovensky vlcak,australian cattle dog,ow belgijskie,ow holenderski,schipperke,juzak,bouvier,ow.pikardyjski [/quote] za jakie grzechy jezuuuuuuuuuuuu bylam grzeczna w tym roku a tu taki hmm psikus ;) w sumie katowice i tak mi nie leza specjalnie wiec strata niewielka ;) musialoby mnei niezle hmmm popedziec zebym sie tam znalazla
  20. a do mnei doszedlo ;) nie wiem czy bylo alfabetycznie czy jakos inaczej (ja na W pies na Z ;)) niemniej - jak zawsze doszlo przed wystawa ;) i to tydzien przed. za to lubie ten oddzial :]
  21. ja juz widzialam jak psy w szceniakch dostawaly dyskwalifikacje - duzo zalezy od sedziego ;) moj pies na pierwszej wystawie w szceniakach dostal li jedynie obiecujaca, bo swirniety byl kompletnie, drygiego dnia nie znormalnial ;) ale juz byl 3/7 wiec tu raczej wiele zalezy od sedziego. co do napiecia, to raczej ja bym sugeorwala opcje "wiecznego oczekiwania" - uczenia psa, ze nagroda spadnie niewiadomo kiedy i niewiadomo skad. w sensie tej zabawki, chociazby dawania w momentach naprawde fajnego stania, pozniej nieoczekiwanie i z nienacka, to wyrabia w psie poze - ojej ojej zraz cos sie stanie i stoi jak sprezynka. pozniej jak masz wyrobionego psa wystaczy machniecie reka i on juz jest nakrecony i zakrecony bo wie ze "cos sie zaraz stanie".
  22. zdjecie rtg mozna robic - zadnego glupiego jasia sie nie podaje, zdjecie robi sie w zwyklej pozycji bocznej - nie ma potrzeby tutaj zwiotczac miesni ;) idac za Wojciech Empel - "Radiodiagnostyja weterynaryjna" - "Wykonanie jednego9 zdjecia pod koniec ciazy nie stanowi duzego zagrozenia dla plodow. Nalezy natomiast unikac czestego napromieniowywania suk ciezarnych w pierwszym okresie ciazy, w okresie organogenezy. (...) Na dobrych technicznie zdjeciach, wykonanych niezbyt "twarda" technika, mozna dostrzec kosciec plodow u suk w 45 dniu ciazy (...) Na zdjeciach suk w 4-6 tygodniu ciazy stwerdza sie jedynie powiekszenie macicy nie rozniace sie ksztaltem od powiekszenia macicy wywolanego ropomaciczem". Jesli idzie o wskazania - ja robilam zdjecie znajomej suczce. Powod byl taki, ze na usg widac bylo tylko 3, poczym suka zrobila sie koszmarnie gruba, a ze rasa jest srednia i moglaby miec problem z urodzeniem "potworow" warto bylo sprawdzic ile tego talatajstwa w niej siedzi. wyszlo 10 i mozna bylo spac spokojnie. Wizja jechania w srodku nocy ze srodka wsi na cesarke oddalila sie ;)
  23. a ja sie chcialam zapytac czy ktos z Was moze robil zdjecia na BIS Weteranow na krajowce i klubowce pastewnych ? jesli ktos ma takowe zdjecia najlepiej z pudla :> to ja bym bardzo poprosila, poniewaz chcialabym wstawic na strone :]
  24. wiecie to jest troche tak jak z tym czy pary homoseksualne moga adoptowac dzieci. zaraz beda krzyki skad - przeciez to zarazliwe. a za chiwle pochlipywania - ojej jakie te dzieci w domach dziecka sa biedne. to takie torche irracjonalne, bo skoro dziecko ma mozliwosc na kochajacych rodzicow (nawet jezeli sa jednej plci - co z tego, przeciez homoseksualizm nie jest rzecza nabyta od rodzicow), a wszyscy krzycza nie nie bo dzieci sie zwichruja. heh to podobnie jest z psami, wszyscy kwicza - ojej biedne pieski, trzeba wszytskie uratowac, ale jakos nikt nie pomysli o tym, ze pies za przeproszeniem po*******ony nie bedzie mial dobrego domku, bo taki nawiedzony co to wszytsko ratuje go wezmie, a za chwle odda, bo zagryzie mu kotka, pogryzie dziecko czy samego nawiedzonego. uwazam, ze wszytsko w granicach rozsadku i tez podoba mi sie to co robia bodajze anglicy - pies przechodzi "badania psychologiczne" - czy bedzie w stanie zaadaptowac sie w nowym domu czy nie i sory nie ma problemu z syfem, chorobami przepelnionymi schroniskami z glodujacymi zwierzakami i zyciem w syfie. i nie przepraszam za moje poglady - uwazam, ze kazdy zasluguje na godne zycie i godna smierc. a i jeszce zeby nie bylo - nie popieram uspiania starych, schorowanych, ale NORMALNYCH - takie zawsze maja szanse na dom. natomiast popieram usypianie agresywnych. przeciez to nie jest tak ze peis od razu idzie do odstrzalu sa podejmowane proby resocjalizacji, w moemencie gdy nie daja skutku - sory, nie widze zeby lespze bylo meczenie sie psa z samym soba - bo to ani kontaktu z ludzmi ani ze zwierzetami bo zagryza wszytsko. w czym niby takie zycie ma byc lepsze od godnej smierci.
  25. nidhogg

    Odrobaczanie

    a ja powiem prosto - wiekszosc informacji od wetow wynika z ich niedouczenia - sory ale tak jest. co daje odrobaczanie co 3 czy 6 miesiecy ? kiedy pies nie ma robakow ? to, ze kochani robaki sie uodparniaja na leki i za chwile nie bedzie czym odorbaczac. o ile rposciej jest zaniesc gowno do badania - raz na meisiac raz na 2 raz na 3 - przeciez i tak odrobaczacie co 3 czy co 6 ? co za problem ? - kosztuje mneij niz prochy na robale, a przynajmneij wiadomo czy jest co leczyc. myslicie, ze taki srodek sie nei wydala z organizmualez owszem wydala sie, lezy na trawie i dzieki temu mamy coraz odporniesze robale. po za tym jak odrobaczacie ? podajac jedna tabletke w jeden dzien ? milo mi - jesli cchecie wiedziec polowy robali to nie zabije - te co zostana, uodpornia sie o pozniej dopiero bedzie jazda jak nie bedzie ich czym wytluc. przepraszam, ale dla mnie "profilaktyczne" odrobaczanie - podajac jedna tabletke w jeden dzien jest po porstu idiotyzmem, jak juz nikomu gowienek sie nie chce zaniesc do badania, niech to zrobia przynajmniej porzadnie - przez 3 dni conajmniej, bo takie tam *******enie pod tytulem odrobaczylem psa podajac mu drontal w srode - przepraszam ale jest tylko *******eniem.
×
×
  • Create New...