-
Posts
7282 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Greven
-
CAŁUS, dog kanaryjski + ast. HOTEL, EUTANAZJA...? Ma DOM!!!
Greven replied to ab-agnieszka's topic in Już w nowym domu
Tak, jest w boksie zewnętrznym, tam za dużo nie da rady zdemolować, pewnie tylko "umila" wszystkim czas swoim szczekaniem. Boksy są na szczęście pancerne, więc nie boję się, że wylezie - nawet przy jego determinacji jest to raczej niemożliwe. Jak będę mieć więcej szczegółowych informacji z hotelu, to dam znać. -
CAŁUS, dog kanaryjski + ast. HOTEL, EUTANAZJA...? Ma DOM!!!
Greven replied to ab-agnieszka's topic in Już w nowym domu
Pan Marek i Łukasz napisali, że Całus jest ok, na spacerach jak się podnieci to rzuca się do smyczy, ale pracują nad tym, a poza tym żadnych większych problemów, agresji też nie. Mądra psina :loveu: -
SZCZECIN Briard zagryzł jamniczkę króliczą KONWALIĘ [']['][']
Greven replied to AMIŚKA's topic in Pogryzienia
[quote name='kobix']o zdrowiu psychicznym psa orzeka wet po obserwacji...[/quote] Obserwacja weterynaryjna jest pod kątem wścieklizny. O psychice może wyrokować behawiorysta, modny ostatnimi czasy zoopsycholog, tudzież doświadczony szkoleniowiec. -
Czy amstaff może mieszkać w budzie?
Greven replied to pankacper's topic in American Staffordshire Terrier
Są rasy przystosowane do mieszkania w budzie i stróżowania, albo chociaż patrolowania terenu - np. kaukaz, ON, podhalan, moskiewski, terier rosyjski, a także wszelkie duże, włochate kundle, jakich pełno można spotkać w schroniskach. Po co w takim razie trzymać w budzie psa, który będzie tam marzł (mimo najwymyślniejszych ociepleń, musi co jakiś czas z tej budy wyjść nawet w największe mrozy - przecież stróżuje :roll: ) i który jest psychicznie nieprzystosowany do takiej "pracy". -
Czy amstaff może mieszkać w budzie?
Greven replied to pankacper's topic in American Staffordshire Terrier
Ciekawe, kiedy zaczną padać pytania, czy york może mieszkać w budzie. -
Wiolentynek, co słychać u pieska (suczki ;) )? Został u Ciebie, czy odnalazł się właściciel? Na jaki rodzaj karmy się zdecydowałaś? Gotowane ziemniaki wchodzą w skład niektórych diet dla psów alergików. Ja jestem za różnorodnością w karmieniu. Jeśli pies nie ma wrażliwego żołądka, tendencji do alergii i jest zdrowy, to daję suche jedzenie dobrej jakości jako bazę, a jako dodatki i nagrody surowe oraz gotowane mięso, warzywa i owoce, żółty ser, twarożek, jajko, jogurty, chleb.
-
[quote name='gops']pies cioci non stop wchodzi na nasza dzialke i chce sie bawic z moimi psami , moja sucz broni terenu i sie na niego rzuca, on ma 50kg i 9 miesiecy chce sie z nia bawic ale ona odrazu sie rzuca i gryzie on ani razu nie uzyl zebow tylko ja przygniata lapami ona piszczy bo ja boli[/quote] Nic więc dziwnego, że suka nie chce kontaków z natrętem, a Ty swoim zachowaniem pokazałaś jej, że ma Twoje przyzwolenie: [quote]lapac moja sucz za obroze i go wyganiac , ona sie za kazdym razem jeszcze gorzej nakreca [/quote] Nie mówię oczywiście, że powinnaś pozwalać na to, żeby wielki, ciężki i bezmyślnie radosny pies maltretował Ci sukę. Niedobrze, że on nie odczytuje wyraźnych sygnałów, które ona daje, bądź odczytuje je, lecz ignoruje, bo gratyfikacja płynąca z zabawy (dla niego do zabawa, dla Twojej suki męczarnia) jest znacznie większa. Czy ciocia szkoli psa i wychodzi z nim na spacery, czy pies musi się sam wybiegać na posesji? Czy jest odwoływalny przez opiekunów? Solidnego płotu nie możecie zrobić, ok. Prowizorka (tania i łatwa do zmajstrowania, np. wspomniana już siatka) pewnie miałaby bardzo krótki żywot przy 50 kg rozbrykanym gówniarzu. Albo by jej w ogóle nie zauważył i "wszedł z drzwiami", albo stanowiłaby kolejny element rozrywki w jego życiu - siatkę można rwać łapami, gryźć, odrywać od drzew, robić kolejne dziury i wyłomy. No i zawsze można się też podkopać. Wg mnie jedynym wyjściem jest pastuch elektryczny, by odzielić psy od siebie oraz Twoja praca nad zsocjalizowaniem boksera - bo pewnie na ciocię za bardzo nie ma co liczyć w tej kwesti...
-
SZCZECIN Briard zagryzł jamniczkę króliczą KONWALIĘ [']['][']
Greven replied to AMIŚKA's topic in Pogryzienia
Przejeżdżałam dzisiaj po południu w okolicach ul. Tynieckiej. Właścicielka briarda z drugą kobietą i [B][COLOR=red]pies... oczywiście bez kagańca.[/COLOR][/B] [B]Właścicielka nadal prowadza swojego psa z premedytacją bez kagańca, [/B][B]narażając życie kolejnego psa, prowokując kolejną tragedię![/B] Szczególnie, że niedzielne popołudnie to czas, gdy niemal wszyscy okoliczni psiarze wylegają na spacer, a miejsce, w którym widziałam właścicielkę briarda - wylot drogi na Ostoję - to uczęszczana trasa. Całe rodziny z psami, dzieci na rowerkach, piknikowa niedzielna atmosfera... Ludzie kompletnie nieświadomi zagrożenia!!!! -
SZCZECIN Briard zagryzł jamniczkę króliczą KONWALIĘ [']['][']
Greven replied to AMIŚKA's topic in Pogryzienia
[quote name='Frotka']Jeśli ten pies będzie do adopcji to chętnie go wezmę.[/quote] W takim razie mam szczerą nadzieję, że sprawa sądowa na tyle dopiecze właścicielce briarda, że zdecyduje się go oddać, a Ty nadal będziesz zdecydowana go wziąć. W innym wypadku, gdyby pies miał pozostać u nieodpowiedzialnej właścicielki, trafić do nowego "niepewnego" właściciela, bądź wylądować w schronisku (co skończyło by się prawdopodobnie tą drugą opcją), to jestem za eutanazją w celu wyeliminowania zagrożenia. Natomiast jeśli pies na szanse na normalnego opiekuna świadomego problemu, to - mimo, że w schroniskach i bez domów jest wiele miłych i łagodnych piesków - jestem za daniem mu szansy. Pewnie dlatego, że moje suki w rękach takiej [I]właścicielki briarda[/I] miałyby na koncie znacznie więcej ofiar śmiertelnych... -
SZCZECIN Briard zagryzł jamniczkę króliczą KONWALIĘ [']['][']
Greven replied to AMIŚKA's topic in Pogryzienia
Wszystkich, którzy oskarżają o bezduszność przychylających się do uśpienia psa, zapytam tu i teraz: w przypadku odebrania psa właścicielce, lub zrzeczenia się go przez nią (obie sytuacje oczywiście hipotetyczne), [FONT=Century Gothic][SIZE=3][B]weźmiesz go pod swoją opiekę?[/B][/SIZE][/FONT] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Masz na to warunki?[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Masz na to czas?[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Masz dość doświadczenia?[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Znasz szkoleniowca, który Ci pomoże?[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Stać Cię finansowo?[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Nie masz innych zwierząt?[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Jeśli masz, to znajdziesz dla nich nowe domy?[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]A może chociaż znasz kogoś, kto się podejmie opieki nad tym psem?[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Nie? [/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Century Gothic][SIZE=3]Tak myślałam...[/SIZE][/FONT][/B] -
SZCZECIN Briard zagryzł jamniczkę króliczą KONWALIĘ [']['][']
Greven replied to AMIŚKA's topic in Pogryzienia
[quote name='shin']Albo nikt go nie wezmie i pies bedzie na dozywociu, no bardzo to humanitarne w szczecinskim, przepelnionym schronie.[/quote] W szczecińskim schronisku nie ma dożywocia. Gdyby trafił do schroniska, mogłaby go odebrać sama właścicielka. Nawet jeśli nie, to jest duża szansa, że szybko znalazłby nowego właściciela - bo ładny, bo rasowy (może nawet z rodowodem, tego nie wiemy). Schronisko raczej nie interesuje się przeszłością psów i sporadycznie o niej informuje, więc wziąłby go ktoś nieświadomy problemu i na pierwszym spacerze mogłoby dojść do kolejnego zagryzienia. Albo pies trafiłby w ręce rozmnażacza, dla którego przecież agresja nie jest żadnym problemem. Scenariuszy można pisać wiele, ale jakoś mała szansa, żeby znalazło się w nich miejsce dla odpowiedzialnego opiekuna, świadomego problemu i podporządkowującemu całe swoje życie pracy z psem i kontrolowaniu go, mającego dostęp do ogrodzonego terenu itd. itp. -
3-letni BERNARDYN będzie uśpiony!!! [zachodniopom.]
Greven replied to Greven's topic in Już w nowym domu
[quote name='Wet-siostra']Nadal czekamy???[/quote] A masz jakiś inny pomysł? -
3-letni BERNARDYN będzie uśpiony!!! [zachodniopom.]
Greven replied to Greven's topic in Już w nowym domu
[quote name='Wet-siostra']Włos mi sięz lekkka na głowie zjeżył jak przeczytałam ostatni post... Kurcze,oby już nie było po wszystkim...[/quote] Najgorsza w takich sytuacjach jest bezradność - nie ma kontaktu z właścicielem, nie można zareagować, nie wiadomo w ogóle, czy pies w ogóle jeszcze żyje... -
CAŁUS, dog kanaryjski + ast. HOTEL, EUTANAZJA...? Ma DOM!!!
Greven replied to ab-agnieszka's topic in Już w nowym domu
Lilke, te psy mają swoje wątki - tam znajdują się wszystkie informacje: HEKTOR [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/astek-hektor-cierpi-nikt-nie-reaguje-132015"]www.dogomania.pl/forum/f28/astek-hektor-cierpi-nikt-nie-reaguje-132015[/URL] ROKI [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/stracona-szansa-roki-szuk-domu-blagamy-o-pomoc-131125"]www.dogomania.pl/forum/f28/stracona-szansa-roki-szuk-domu-blagamy-o-pomoc-131125[/URL] KAŚKA [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/kaska-kariatyda-amstaffka-z-buku-pilnie-zbieramy-na-hotel-110762"]www.dogomania.pl/forum/f28/kaska-kariatyda-amstaffka-z-buku-pilnie-zbieramy-na-hotel-110762[/URL] -
Dlaczego trzymacie Sabe na działce?
-
CAŁUS, dog kanaryjski + ast. HOTEL, EUTANAZJA...? Ma DOM!!!
Greven replied to ab-agnieszka's topic in Już w nowym domu
Całus przede wszystkim :mad: To jego wątek i musi się chłopak rozpychać łokciami :evil_lol: -
CAŁUS, dog kanaryjski + ast. HOTEL, EUTANAZJA...? Ma DOM!!!
Greven replied to ab-agnieszka's topic in Już w nowym domu
Diabeł ma właściciela. Do adopcji jest Całus, Kaśka, Hektor i Rocky. -
3-letni BERNARDYN będzie uśpiony!!! [zachodniopom.]
Greven replied to Greven's topic in Już w nowym domu
Dodzwoniłam się do tej dziewczyny, która poinformowała mnie o psie. Nie ma nr właściciela, ale będzie się z nim widziała jutro w pracy. Z tego, co mówi, to gość woli psa "uspać, bo tak szybciej" i że "hodowca karmił go mięsem z krwią, dlatego on teraz ma [I]trzachy[/I] i raz się rzuca, a raz nie". Nie wiem, na co się rzuca, bo pierwotnie miał być bardzo łagodny. Pies żyje w kojcu na podwórzu. -
3-letni BERNARDYN będzie uśpiony!!! [zachodniopom.]
Greven replied to Greven's topic in Już w nowym domu
[quote name='A&S']Czyli to on do Ciebie dzwonił? No cóż,... musimy czekać...[/quote] [quote name='Greven']Przed chwilą [B]dzwoniła do mnie znajoma[/B]. Jej kolega ma 3-letniego bernardyna (...)[/quote] Nadal nic nie wiem, wczoraj pies był na już do oddania, bo będzie uśpiony, a potem gościowi nie chce się nawet zadzwonić. Poproszę tę dziewczynę o namiar na niego, bo gotowy naprawdę zlikwidować psa - przecież to prostsze, niż poszukanie mu nowego domu. [quote name='kinga']Greven - a kontaktowałaś się z Agnieszką D.? Julia wspominała ostatnio, że nawiązały kontakt z organizacją pomagajacą bernardynom...[/quote] Nie, nie współpracuję z Canis Gratia. Szukam dla psów domów, a nie miejsc w niemieckich schroniskach. -
CAŁUS, dog kanaryjski + ast. HOTEL, EUTANAZJA...? Ma DOM!!!
Greven replied to ab-agnieszka's topic in Już w nowym domu
Fruwające roześmiane TTB, też kocham ten widok. -
3-letni BERNARDYN będzie uśpiony!!! [zachodniopom.]
Greven replied to Greven's topic in Już w nowym domu
Nie mogę, bo sama nie mam. Miał dzisiaj dzwonić. Ale cisza. -
Podaj mi adres na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] a w poniedziałek pójdzie paczuszczka z garścią owsa ;)