Jump to content
Dogomania

efra-husky

Members
  • Posts

    2176
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by efra-husky

  1. [quote name='jo-jo']no nie wiem wczoraj jeszcze przyjmowali :razz:[/quote] :crazyeye: no to ten 10-ty im się wydłużył ;) :evil_lol:
  2. czy już coś wiadomo kiedy ewentualnie pojawi się plan sędziowania ? :razz:
  3. powiedzcie mi proszę do kiedy można wpłacać zaliczkę
  4. Bushak jak już wcześniej było napisane jeśli tylko piesek ukończył 15 miesięcy to oceny wlicza się do reproduktora a jeśli przy okazji psiaczek zdobędzie Zwycięstwo Młodzieży to tylko pogratulować :p
  5. no masz rację; jeśli piesek ma skończone 15 miesięcy a zdobędzie 3 oceny doskonałe w klasie młodzieży to one również są zaliczane
  6. [quote name='musia']Do kumpelki . Nasze psy (gończe i ogary polskie) oprócz 3 dosk . w "dorosłych klasach" (poś. otw. użyt. champ.) musza zaliczyć jeszcze testy psychologiczne na przeglądzie hodowlanym lub zdobyć dyplom I, II, III st. na konkursie myśliwskim. [B][SIZE=4]to wymogi na reproduktora.[/SIZE][/B] [/quote] Kumpelko Musia napisała o reproduktorze a to oznacza, że chodzi o zdobycie 3 ocen po tym jak piesek kończy 15 miesięcy. I wielkie gratulacje z błogosławionego stanu
  7. Jo-jeczka dobrze mówi, Zw. Mł. może dostać i piesek, i suczka danej rasy ;)
  8. no to my już zgłoszone :cool3:
  9. efra-husky

    Cud narodzin!

    czekamy, czekamy ;) I mam nadzieję, że coś wyjdzie z tego skojarzenia ;) Trzymam kciuki za Asanpi i Tovika
  10. dzięki dziewczynki :calus: W święta na pewno poczytam "Okiem psa" i zobaczymy ;)
  11. efra-husky

    Cud narodzin!

    Jacku wielkie gratulacje z rozszerzenia rodzinki :multi:
  12. efra-husky

    Cud narodzin!

    mocno trzymam kciuki za wszystkie maluszki; oby wszystkie urodziły się zdrowe
  13. efra-husky

    OPOLE 2006

    Kelly informacja nadal jest, ale link nie jest aktywny ;)
  14. ['][']['] Paulinko wiedz tylko, że jesteśmy z Tobą pogrążeni w smutku :-( Lazy na zawsze zostaniesz w naszych sercach
  15. tylko się tak zastanawiam czy jest jakiś sposób, żeby wyeliminować takie zachowanie :roll:
  16. Piotrjan świetne zdjęcie :lol: :loveu:
  17. czy na prawdę nikt nie spotkał się z podobnym zachowaniem :roll:
  18. efra-husky

    OPOLE 2006

    burzan z tego co mówiła Pentu parę stron wcześniej ma się pojawić rozpiska z godzinami ;)
  19. efra-husky

    OPOLE 2006

    dziewczyny tylko bez awantur ;) Wytrzymaliśmy do dzisiaj (bo początkowo była mowa, że może w niedzielę się pojawi) to tym bardziej wytrzymamy do wieczorka ;)
  20. Stawka z Nowego Dworu PSY klasa młodziezy 850. ATAMAN Ninsun 851. LAREDO de Ciukci 852. POPOW Polarni Express 853.SWIFT WOLF Fortunatus klasa pośrednia 854. FIRST EXPRESS Dwie Korony 855. TALIZMAN FOR FORTUNATES Eskimoski Domek 856. WEZYR Eskimoski Domek klasa otwarta 857. KOLA Eskimo River 858. NABUKO Eskimoski Domek 859. TRAJAN Arktogea klasa championów 860. SWEETY Arktoges klasa honorowa 861. BURSZTYN z Coyoacan SUKI kl. młodziezy 862. BLUE MERLE SIBERIA Bricassart 863. EVENING SHINE Nitor Nivalis klasa pośrednia 865. Latrans ALL FOR YOU 866. PURE POISON Fortunatus klasa otwarta 864. Arktogea TSUNAMI 867. ATE Połanieckie Wzgórze 868. BRASKA Arktyczna Terapia 869. JUTRZENKA z Coyoacan 870. RISING STAR Fortunatus 871. SEONA de Ciukci klasa championów 872. JAGIENKA z Coyoacan klasa honorowa 873. CALIN Fortunatus Czy ktoś zna wyniki?
  21. ślicznie dziękuję Jo-jeczko za staweczkę :buzi:
  22. Jo-jeczko wielkie gratulacje :calus: Tak mocno trzymałam kciuki, że musiało coś z tego wyjść ;) Czy mogę prosić o staweczkę hasiorków ?
  23. może w końcu jakieś dogomaniackie spotkanko :cool3:
  24. No i nastała wiosna :p Troszkę się ociepliło i od razu weselej zrobiło się na spacerkach. Oto parę fotek autorstwa pani Jolanty Lubień z wczorajszego spacerku. Efra [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/1593/tngoya0046se.jpg[/IMG] Basia, mała Miki (York) i ja; z tyłu ogonek Astrala [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/9505/tngoya0054bj.jpg[/IMG] Tina i Efra [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/2884/tngoya0112tv.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/204/tngoya0129fq.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/4135/tngoya0138vd.jpg[/IMG] Spore stadko :loveu: (Bona, Tina, Goya, Efra, Frugo i Astral) [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/5663/tngoya0146mf.jpg[/IMG] Baster [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/5802/tngoya0173ww.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/5193/tngoya0199ar.jpg[/IMG] Frugo z Efrą [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/3667/tngoya0205rn.jpg[/IMG] Bona z Efrą [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/5585/tngoya0217hf.jpg[/IMG] [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/962/tngoya0228jh.jpg[/IMG] [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/9079/tngoya0242bl.jpg[/IMG] Yukon i Efra [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/5791/tngoya0274tn.jpg[/IMG] [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/1178/tngoya0360hr.jpg[/IMG] Goya [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/2571/tngoya0542pn.jpg[/IMG] [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/5844/tngoya0621xx.jpg[/IMG] kopiąca Miki :loveu: [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/6067/tngoya0709mw.jpg[/IMG] [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/8595/tngoya0727hs.jpg[/IMG]
  25. Przeszukiwałam tematy o dominacji i agresji u psiaków, ale niestety nigdzie nie znalazłam rozwiązania mojego problemu. Zacznę od samego początku. Moja dojrzewająca suka rasy SH ostatnimi czasy zrobiła się może nie agresywna ale bardzo dominująca. Nigdy nie obawiałam się spotkań z innymi psiakami ponieważ mała od samego początku gdy się u mnie pojawiła miała kontakt z innymi psiakami. Wychowywała się ze stadem psiaków znajomych psiarzy z osiedla. Wszystko było w porządku - psiaki między sobą ustaliły hierarchię i był spokój. Kiedy zaczęła się zima część psiaków nie przyzwyczajona do mrozu niestety nie chodziła z nami na długie spacerki i stado ograniczyło się do dwóch psów i jednej mojej suki (może to nieistotna informacja ale ja po tej zimie zauważyłam, że mam chłopczycę ;-) ) Pierwsze problemy pojawiły się gdy spotkaliśmy grupę innych psiaków i sunia z drugiego stada obszczekała pieska ze stada Efry. Moja (Efra) strasznie na tamtą sunię skoczyła - nie pogryzła jej; jedynie wyrwała trochę sierści, wyśliniła i podporządkowała sobie. Nie pochwaliłam takiego jej zachowania i myślałam, że to była wyjątkowa sytuacja; ale okazało się, że nie :shake: W ostatni weekend Efra doskoczyła do ON, Amstaffa, Goldenki i Labradorki :angryy: Chodzenie cały czas na smyczy i w kagańcu na prawdę jest i dla mnie i dla suni najczarniejszą wizją spacerów. Bardzo ważne jest to, że Efra nie ugryzła żadnego z atakowanych psiaków. Ten "atak" na psy ma wyłącznie wygląd podporządkowania sobie psów a nie ich zagryzienia. Nie wiem czy popełniłam jakieś błędy w wychowaniu (no może, chociaż w stosunku do człowieka nawet obcego nie wykazuje takiego zachowania) czy może jest to spowodowane poprostu naturą i charakterem psa, tak czy inaczej żadne odwracanie uwagi mojej suki od innego psa nie działa :shake: Może ktoś nam pomoże :roll:
×
×
  • Create New...