Jump to content
Dogomania

mag.da

Members
  • Posts

    3225
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mag.da

  1. [URL="http://img38.imageshack.us/i/46931288.jpg/"][IMG]http://img38.imageshack.us/img38/6134/46931288.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img9.imageshack.us/i/68196671.jpg/"][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/705/68196671.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img14.imageshack.us/i/33546768.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/2714/33546768.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img28.imageshack.us/i/68042999.jpg/"][IMG]http://img28.imageshack.us/img28/7120/68042999.jpg[/IMG][/URL] grupowo: [URL="http://img16.imageshack.us/i/85063886.jpg/"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/8256/85063886.jpg[/IMG][/URL]
  2. Lola na zdjęciach wygląda na większą niż jest na prawdę. Wielkościowo chyba najbliżej jej do jamnika ;) Chociaż mojemu TZ-towi bardzo przypomina Milo z "Maski", czyli JRT :lol: Głównie ze sposobu poruszania się. [URL="http://img191.imageshack.us/i/55861604.jpg/"][IMG]http://img191.imageshack.us/img191/7730/55861604.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img543.imageshack.us/i/83303359.jpg/"][IMG]http://img543.imageshack.us/img543/9892/83303359.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img7.imageshack.us/i/22435185.jpg/"][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/1306/22435185.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img854.imageshack.us/i/13204932.jpg/"][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/8604/13204932.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img221.imageshack.us/i/93637389.jpg/"][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/2694/93637389.jpg[/IMG][/URL]
  3. A ja wstawię Foksię - zdjęcia tuż po przyjeździe. Jest niesamowicie brudna, wygląda, jakby na jakimś składzie węgla była :shake: P. doktor wyciął te największe dredy, ale jeszcze wymaga sporo pielęgnacji... Trochę słaby ma apetyt, mam nadzieję, że się poprawi. Bardzo przylepna do ludzi, już wesolutka, ogonek ciągle w ruchu. Do psów zobaczymy jak będzie, na razie trochę burczy :razz: [URL="http://img16.imageshack.us/i/11798062.jpg/"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/6426/11798062.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img689.imageshack.us/i/94629267.jpg/"][IMG]http://img689.imageshack.us/img689/7153/94629267.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img801.imageshack.us/i/66989808.jpg/"][IMG]http://img801.imageshack.us/img801/3511/66989808.jpg[/IMG][/URL]
  4. Frytka już po sterylizacji. Wygląda na to, że czuje się dobrze. Podobno wyjątkowo szybko doszła do siebie po narkozie ;) [URL="http://img69.imageshack.us/i/96392095.jpg/"][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/2117/96392095.jpg[/IMG][/URL]
  5. Z psami jeszcze nie szaleje - może się rozkręci - ale trzyma się stada, obwąchuje się z nimi, chodzi za nimi. Psie towarzystwo dobrze jej robi, chyba pewniej się przy nich czuje. Przeniosłam do niej Kajtula, żeby miała go za wzór ;) Bardzo dobrze się dogadują, nie ma konfliktów - nawet wczoraj Kajtek nie zauważył, że Lola jest na legowisku i wpakował się do niej - nie zareagowała na przygniecenie :evil_lol: Za mną chodzi, trzyma się blisko, podchodzi do wyciągniętej ręki, wchodzi za mną do budynku, parzy, co robię - jest ciekawska. Jak podchodzi do wyciągniętej ręki, to można ją pogłaskać pod brodą - odsuwa się dopiero, jak ręka wędruje nad głowę - boi się, że będzie łapana - ale nie ucieka daleko, tylko na kilka kroków. Dzisiaj była taka sytuacja, że przejeżdżał traktor, Marianka się rozszczekała i to Lolę przestraszyło, bo nie wiedziała, co się dzieje - w pierwszym odruchu pobiegła pod drzwi hotelu, żeby uciec na legowisko, ale było zamknięte więc przyleciała do mnie i stała tuż przy moich nogach - nie uciekała nigdzie w panice. Myślę, że Lola ma szansę na normalny dom - tylko nie w bloku, ze względu na smycz - domek z ogródkiem i dobrym ogrodzeniem, gzie będzie mogła biegać luzem. Najlepiej z drugim psem. Do domu będzie wchodzić, tylko w pierwszych dniach trzeba będzie jej pokazać, gdzie ma wracać, bo do obcego pomieszczenia pewnie będzie się bała wejść. Z zachowaniem czystości też nie jest najgorzej - w pierwszym dniu było siku i kupa na podłodze, ale wczoraj i dziś już tylko siku i tylko z rana - w ciągu dnia wszystko na zewnątrz. Myślę, że to kwestia czasu, aż wyczuje rytm dnia i zorientuje się, że codziennie wychodzi na zewnątrz i rano musi poczekać z toaletą ;) Myślę, że jak na trzeci dzień, to Lola czuje się całkiem swobodnie w nowym miejscu ;)
  6. i wisienka na torcie - popisowy uśmiech :evil_lol: [URL="http://img851.imageshack.us/i/tndscf9810.jpg/"][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/3729/tndscf9810.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img801.imageshack.us/i/tndscf9812.jpg/"][IMG]http://img801.imageshack.us/img801/4495/tndscf9812.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img35.imageshack.us/i/tndscf9817.jpg/"][/URL]
  7. z kumplem - kotem Bonifacym - podobno szaleje, aż miło :) [URL=http://img513.imageshack.us/i/tndscf9676.jpg/][IMG]http://img513.imageshack.us/img513/6219/tndscf9676.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img138.imageshack.us/i/tndscf9821.jpg/][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/9898/tndscf9821.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img441.imageshack.us/i/tndscf9819.jpg/][IMG]http://img441.imageshack.us/img441/5963/tndscf9819.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img171.imageshack.us/i/tndscf9685.jpg/][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/5345/tndscf9685.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img535.imageshack.us/i/tndscf9818.jpg/][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/5171/tndscf9818.jpg[/IMG][/URL]
  8. Niespodzianka :loveu: - Azja - była Figa, ale ostatecznie zostało Moka: [URL="http://img6.imageshack.us/i/tndscf9667.jpg/"][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/3485/tndscf9667.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img571.imageshack.us/i/tndscf9665.jpg/"][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/4733/tndscf9665.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img252.imageshack.us/i/tndscf9669.jpg/"][IMG]http://img252.imageshack.us/img252/88/tndscf9669.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img818.imageshack.us/i/tndscf9671.jpg/"][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/5840/tndscf9671.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img845.imageshack.us/i/tndscf9672.jpg/"][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/7676/tndscf9672.jpg[/IMG][/URL]
  9. [quote name='wegielkowa']No tak, styl czteroszpilkowy , nomen omen:evil_lol:[/QUOTE] Dokładnie! Czteroszpilkowy zwany również przyszpilonym :p
  10. [quote name='wegielkowa']I ona tak stoi i nie zwiewa?[/QUOTE] No nie mów, że nie znasz tego stylu, koleżanko :icon_roc:
  11. A jeszcze przekleję Mariannę z Frytkowego wątku ;) [URL="http://img221.imageshack.us/i/87002039qym.jpg/"][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/4591/87002039qym.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img24.imageshack.us/i/90631732.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/9369/90631732.jpg[/IMG][/URL]
  12. Jeszcze z dzisiaj kilka fotek: [URL="http://img843.imageshack.us/i/53337304.jpg/"][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/1402/53337304.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img28.imageshack.us/i/53542174.jpg/"][IMG]http://img28.imageshack.us/img28/7996/53542174.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img842.imageshack.us/i/67283165.jpg/"][IMG]http://img842.imageshack.us/img842/447/67283165.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img441.imageshack.us/i/67722514.jpg/"][IMG]http://img441.imageshack.us/img441/8230/67722514.jpg[/IMG][/URL] Co do wielkości - Lola jest małym psem, ale krępej budowy, waży ok. 10 kg (ale powinna zrzucić co nieco). Jest niska, może ze 25 cm, ale dopiero ją zmierzę, bo nie miałam miarki pod ręką.
  13. No to Frajda rzucona na głęboką wodę - tyyyle ludzi i to jeszcze na rowerach, to chyba w życiu nie widziała ;) Pasują do siebie z Kropką - podobne buźki mają :lol:
  14. [URL=http://img21.imageshack.us/i/22787473.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/6609/22787473.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img268.imageshack.us/i/99241804.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/4836/99241804.jpg[/IMG][/URL]
  15. Frajdziolina jaka dumna i blada :evil_lol: :loveu: A tu trochę panny Marianny: [URL="http://img801.imageshack.us/i/13776164.jpg/"][IMG]http://img801.imageshack.us/img801/5449/13776164.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img28.imageshack.us/i/34753267.jpg/"][IMG]http://img28.imageshack.us/img28/4617/34753267.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img94.imageshack.us/i/64409412.jpg/"][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/8310/64409412.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img193.imageshack.us/i/69942169.jpg/"][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/5047/69942169.jpg[/IMG][/URL] Gracja :evil_lol: [URL="http://img43.imageshack.us/i/37002247.jpg/"][IMG]http://img43.imageshack.us/img43/7504/37002247.jpg[/IMG][/URL]
  16. i jeszcze z piłeczką: [URL="http://img528.imageshack.us/i/35252757.jpg/"][IMG]http://img528.imageshack.us/img528/1337/35252757.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img651.imageshack.us/i/71982680.jpg/"][IMG]http://img651.imageshack.us/img651/8982/71982680.jpg[/IMG][/URL] a tak przekrzywia główkę, kiedy się do niej mówi (albo szeleści torebką ze smaczkami :diabloti:): [URL="http://img443.imageshack.us/i/22624952r.jpg/"][IMG]http://img443.imageshack.us/img443/213/22624952r.jpg[/IMG][/URL] Fragment ze wzorca skye terrierów: [B][I]ZACHOWANIE/TEMPERAMENT: Pełen godności, elegancki. Jest to pies jednego właściciela, nieufny wobec obcych, ale nigdy złośliwy.[/I][/B] U Frytki rzeczywiście jest ta nieufność, ale spokojne, delikatne podejście pomaga. Nadal utrzymuje dystans do ludzi, ale już wychodzi z niej wesołek - dzisiaj podwędziła mi szczotkę do zamiatania i zwiała z nią z wielką radochą :lol: Myślę, że powinna trafić do spokojnego domu, bez rozbrykanych dzieci itd., najlepiej z innym psem.
  17. Już nawet moja obecność nie przeszkadza Fryci w szaleństwach - teraz zagryza Mariankę :evil_lol:: [URL="http://img24.imageshack.us/i/90631732.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/9369/90631732.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img545.imageshack.us/i/63749184.jpg/"][IMG]http://img545.imageshack.us/img545/2343/63749184.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img850.imageshack.us/i/19182570.jpg/"][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/9382/19182570.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img641.imageshack.us/i/42024008.jpg/"][IMG]http://img641.imageshack.us/img641/2751/42024008.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img221.imageshack.us/i/87002039qym.jpg/"][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/4591/87002039qym.jpg[/IMG][/URL]
  18. [quote name='wegielkowa'] [IMG]http://img811.imageshack.us/img811/4005/21032012094.jpg[/IMG] Bardzo zmęczona po spacerze... Już tydzień w nowym domku:) Kto to?[/QUOTE] Jakie ma śliczne legowisko mała przylepka moja :loveu: [quote name='divia_gg']Magda bardzo dziekuje za przyjecie gada. Jak cos to pisz prosze na jej watku, tam sledza jej losy pracownicy szpitala:) chca wiedziec jak tam u dziada malego:) [/QUOTE] Napisane na wątku ;) [quote name='andzia69']Mag.da - pamiętasz Rufusa? mamy jego kolonika w wersji suczej ok. 5 mies:( siedzi juz w schronie ok. 3,5 mies... [/QUOTE] Jasne, że pamiętam Rufusa ;). Sunia śliczna, wygląda jak jego córka...
  19. Zaplanowana na jutro sterylizacja Fryty została przesunięta na środę, z powodów transportowo-logistycznych ;) Fryta i jej zafrasowana minka :lol:: [URL="http://img190.imageshack.us/i/91764833.jpg/"][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/8853/91764833.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img96.imageshack.us/i/55583139.jpg/"][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/9840/55583139.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img825.imageshack.us/i/76528857.jpg/"][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/7447/76528857.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img715.imageshack.us/i/49303440.jpg/"][IMG]http://img715.imageshack.us/img715/8111/49303440.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img855.imageshack.us/i/77607473.jpg/"][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/6250/77607473.jpg[/IMG][/URL]
  20. [URL=http://img848.imageshack.us/i/70685882.jpg/][IMG]http://img848.imageshack.us/img848/9475/70685882.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img692.imageshack.us/i/28590174.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/3999/28590174.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img190.imageshack.us/i/34268066.jpg/][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/4366/34268066.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img832.imageshack.us/i/91037515.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/2666/91037515.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img12.imageshack.us/i/62876291.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/439/62876291.jpg[/IMG][/URL]
  21. [URL=http://img19.imageshack.us/i/32712589.jpg/][IMG]http://img19.imageshack.us/img19/827/32712589.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img7.imageshack.us/i/98094910.jpg/][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/9595/98094910.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img31.imageshack.us/i/95066989.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/8849/95066989.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img12.imageshack.us/i/33608264.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/351/33608264.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img825.imageshack.us/i/55103557.jpg/][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/4552/55103557.jpg[/IMG][/URL]
  22. [URL=http://img684.imageshack.us/i/11336647.jpg/][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/2500/11336647.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img694.imageshack.us/i/61509455.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/9266/61509455.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img718.imageshack.us/i/39821857.jpg/][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/9996/39821857.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img69.imageshack.us/i/15098163.jpg/][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/9210/15098163.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img198.imageshack.us/i/86270871.jpg/][IMG]http://img198.imageshack.us/img198/1649/86270871.jpg[/IMG][/URL]
  23. [URL=http://img12.imageshack.us/i/30597677.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/4048/30597677.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img832.imageshack.us/i/91005067.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/9666/91005067.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img820.imageshack.us/i/27682369.jpg/][IMG]http://img820.imageshack.us/img820/658/27682369.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img812.imageshack.us/i/90454831.jpg/][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/7405/90454831.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img51.imageshack.us/i/75917913.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/1296/75917913.jpg[/IMG][/URL]
  24. Na takie ładniejsze plenery to trzeba będzie poczekać, bo Lola niesmyczowa jest (byczek Fernando jej się włącza na smyczy ;)), a luzem z wiadomych względów poza wybieg jeszcze jakiś czas nie będzie wychodzić. Na wybiegu czuje się zupełnie swobodnie, wszystkie psy akceptuje. Nawet już biegała z nimi do furtki oszczekać wroga (czyli moje psy). Jest dosyć ciekawska, chodziła dziś za mną, trzymała się blisko - jak na pierwszy dzień, to całkiem swobodnie się czuje. Boi się jedynie chwytania, jak poczuje, że coś ją trzyma (smycz) - wtedy próbuje się wyszarpać. Przed głaskaniem też na początku robi uniki, dopiero jak się zorientuje, że nie będę jej przytrzymywać, to pozwala się pogłaskać. To samo z braniem na ręce - w pierwszym momencie chce uciekać, ale już na rękach jest spokojna. Zobaczymy jak będzie dalej. Na razie tylko takie fotki dzisiejsze: [URL="http://img62.imageshack.us/i/23847433.jpg/"][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/3564/23847433.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img804.imageshack.us/i/52203568.jpg/"][IMG]http://img804.imageshack.us/img804/6528/52203568.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img17.imageshack.us/i/59562135.jpg/"][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/9416/59562135.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img14.imageshack.us/i/83231215.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/8282/83231215.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img651.imageshack.us/i/57482854.jpg/"][IMG]http://img651.imageshack.us/img651/3408/57482854.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...