Jump to content
Dogomania

paniMysza

Members
  • Posts

    3841
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by paniMysza

  1. paniMysza

    Jaguszkowo

    przed chwila drapałam franciszkona po glowie i jakoś tak wyszło, że dwa razy z rzedu - jak przestawałam drapać - zaczęła sie przeciagać. podrapałam trzeci raz, przestałam, a ta sie wyciaga. znow podrapałam, znow przestała. potem znów sprawdziłam reakcje i znów to samo - przeciaganie:)bez klikera, a jakby klikerowo sie nauczyła, ze za przeciagniecie - drapanko. i to ekspresowo. moj kochany mózg:) byłoby jeszcze bardziej fajosko, gdyby to przeciaganie było moim pomysłem:P
  2. to maluszek:) spokojnie po schodach mozna go znosic i wnosic:) mi sie wydaje, ze ta krew trzeba zbadać, jeśli konieczne jest leczenie, żeby wydluzyc mu zycie. jak stoicie z finansami dziewczyny?
  3. jaki on sliczny jest! a ile szkrabek waży, jesli można wiedzieć?
  4. paniMysza

    Jaguszkowo

    [quote name='Ilka21']nie stosuje się dotyku dla psa jako nagrodę bo jest to coś co stosujesz codziennie, sam dotyk dla psa nie jest nagrodą w sobie bo mozesz dotykac np. a pies w tym miejscu nie lubi tj miałabys pracować na coś czego nie lubisz raczej albo jest ci obojetne jaka wtedy byłaby twoja motywacja?[/QUOTE] ale u frani drapanie i głaskanie jest na równi z jedzeniem. uwielbia to!:)
  5. czyli weci w schronisku mieli rację?
  6. taki potwór śpi u mnie pod kołdrą! :O [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3623/fotka006resize.jpg[/IMG]
  7. wracając do tej suczki, co szuka domu tymczasowego, to ja jeszcze tutaj zawołam poker. ona kiedys pisała, ze chetnie weźmie grzywacza do bezpłatnego domu tymczasowego.
  8. a do tego frania jest taka maleńka:)
  9. paniMysza

    Jaguszkowo

    dzieki psyja! ja w sumie własnie tak staram sie robić. przede wszystkim ją wyciszam i nie pozwalam sie ekscytować. na spacerach jakoś mi się udaje coraz cześciej, gdy np. zobaczy psa i chce juz sie wydrzeć. jak sie uspokoi to ja nagradzam, ale nie smakołykiem, tylko słowem;) ale jak zobaczy jedzenie zachowuje sie jak wariatka! no nic, pracujemy dalej:)
  10. frania zmęczyła się byciem grzeczną i poszła spać:) [IMG]http://img822.imageshack.us/img822/4969/fotka003resize.jpg[/IMG]
  11. bardzo słusznie. daj znać jak mała po sterylce:)
  12. no ba!:) a to przez oczko ja sterylizujesz? czy w ogole nie chciałas hodowli zakładać?
  13. to na pewno. sa psiaki, które generalnie są grzeczne, ale mi sie takie traił w zyciu tylko jeden:P i nie jest to na pewno frania!;) grzywacze generalnie są zbyt urocze:) i chyba wszystkie, ktore znam potrzebuja dyscypliny, inaczej wchodzą (dosłownie i w przenoścni) na głowę. ale po tym wczorajszym spacerze jestem pełna optymizmu:) mam nadzieje, ze teraz franka mi czegos dla równowagi nie wywinie:)
  14. paniMysza

    Jaguszkowo

    dla frani wszystko, co jadalne jest za dobrym smakołykiem;) przy jej suchych kulkach tez szaleje:/ na dworze na smakołyka to tylko ucze przychodzenia. ilona, to jak mam z franka działać klikerowo, skoro ona taka nadpobudliwa przy smakołykach? a moze byc nagroda drapanie popleckach? ona by sie za to pokroic dała:)
  15. to utrzymywanie dyscypliny jest bardziej tortura dla mnie, niz dla niej:) ona zdecydowanie sie uspokoiła.
  16. paniMysza

    Jaguszkowo

    no ja tak czytałam, nie pamietam juz gdzie, bo to było z 11-12 lat temu, jak zaczełam klikerowo uczyc marcela. zeby nie "spalić" klikera, często po kliku daje nagrode, zawsze chwalę. jak na razie wszytsko idzie ok:) a marcel, jak po dobrych kilku latach kiedyś kliknełam, przybiegł do mnie po smakołyka. a tez nie dawałam mu nagrody po kazdym kliknieciu. a z frania jest tak, ze jak wie, ze mam smakołyki do klikera, to jest tak podekscytowana nimi, ze juz nic nie chce zrobić.
  17. po sterylce trzeba sie pilnować przez miesiac, czy dwa, zeby nie dawać wiecej jedzenia, mimo, ze suka apetyt ma wiekszy. jesli bedziesz sie trzymała wyznaczonej dawki, przejdzie jej to. w innym wypadku moze sie roztyć:)
  18. dziękuję:) to prawda, że grzywacze sa bystre, ale przy tym dość rozbrykane:) cięzko czasami do niech dotrzeć:)
  19. kolejny grzywaczyk szuka domu. cos szczescia ta rasa ostatnio nie ma.
  20. o jejku jaki sliczny!:)
  21. [quote name='majeczka']mam,ale blondynka jestem i nie umiem wrzucic...[/QUOTE] wysłałam ci prywatna wiadomość:)
  22. majeczka, pokaz psiaka:) masz jakies zdjęcia?
  23. paniMysza

    Jaguszkowo

    ja tez stosuję klikera. tylko nie po kazdym kliku daje nagrodę. jak uczyłam franię o co w tym w ogóle chodzi, to smakołyk był po kazdym kliknięciu. teraz na spacery zabieram tylko kliker, smakołyki daję w domu. tak mi wygodniej. poza tym, czytałałam, ze miedzy innymi ta metoda polega własnie na tym, ze psiak pozytywnie kojarzy sobie klikniecie, wię juz sam "klik" jest nagrodą. a smakołyki mozna dawac raz na jakiś czas. jest to bardzo wygodne:) ale zawsze po kliknieciu chwalę franię.
×
×
  • Create New...