Jump to content
Dogomania

yoshiyuki

Members
  • Posts

    348
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by yoshiyuki

  1. ciężko uwierzyć, jakie te terriery są piękne. Cudne naprawdę :)
  2. jakie cudne wielkoludy :) i przynajmiej nie gnią wśród traw :lol::lol:
  3. co słychać u mojej ulubionej Etny, w tak ładny ostatni week maja?:)
  4. Hah ;p wygląda i jest terrierowatym urwisem :evil_lol: A dzisaj byliśmy na 2 godzinnym bieganiu po parku. Toudi wrócił i padł! ;) Pojechaliśmy do parku dębnickiego, z czego bardzo się ciesze. Pojechałam tam z przymusu, musiałam w tamtych okolicach coś załatwić. Niespodziewałam się że spotkamy tam dwa bedlington terrier'y - Felka i jego tate Kube, boksera - Songa, kundelke -Zuzie i boston terriera, 12letnia Kasie :)) Toudi wyszalał się z Felkiem szczególnie, bo cała reszta pojawiła się później, z Zuzią, też wspaniale się bawił. Zuzia strasznie skoczna, szybka i zwinna. Super suczka, Kasia też była wpaniała, 12 lat, a wierciła i kręciła bączki cały czas, żywe srebro. Songo, też słodziak, jak to boksery, jak biegł to aż dudniło :lol: O Felku i Kubie nie będę nic wspominać bo były to dwa CUDA!!!! pierwszy raz widziałam bedlingtony na żywo a nie na zdjęciach i jestem nimi ZACHWYCONA!!!! [CENTER][IMG]http://images48.fotosik.pl/134/9d1dd0999f008482.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/130/6d6dde9fe300ef72.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/130/71ec00509e2dcb7b.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/135/f348dccfa4661348.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/130/da0ecf3e2206a110.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/134/cf50268d95462450.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/130/4dfefa35bee7ee8b.jpg[/IMG] [IMG]http://images48.fotosik.pl/134/91425d8046072ffc.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/130/1ca102e549206fdc.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/130/fb10cd96275d3821.jpg[/IMG] [/CENTER] [LEFT]uf. To tyle ;)[/LEFT]
  5. tak, identyfikator w kształcie kostki. Nie bawiłam się w zamawianie, pojechałam do M1 i zapłaciłam 37 zł :-o Wielkości... hmmm sama nie wiem :D Mi się wydaje że nie rośnie, choć znajomym już się troszkę wiekszy wydaje :lol: A teraz planujemy zakup takiej obróżki: [URL]http://www.petstyle.pl/photo/product_info/1/3/f/2_13fc81e7d913.jpg[/URL] ze sklepu petstyle.pl, tylko że czerwoną. Ja mam zwykłą czerwoną skórzaną, i kojarzy mi się ona trochę ze starymi pieskami :roll: jeszcze te mi się starsznie podobają [URL]http://www.petstyle.pl/photo/product_info/4/4/1/3_441139d3c35d.jpg[/URL] ale najmniejsza ma 55cm. Więc będzie za duża... ale tą chyba też mu kupie: [URL]http://img.bazarek.pl/28044/5315/190560/250_15482677047fa936082f6a.jpg[/URL] ja jestem maniakiem akcesoriowym... potrzebuje jeszcze linki z 5-10 metrów. I jakiejś fajnej smyczy, bo pierwszą kupiłam byle jaką. Na wypadek jakby miała zostac przegryźona. :loveu:
  6. och jak się ciesze :) ze się podoba :cool3: w sumie musie sie wam przyznać, ze na razie nie ma spaceru na którym by ktoś nas niezaczepił, pytając się co to za rasa, i zachwycając się nim. Pewnie minie jak dorośnie, ale to chyba nawet lepiej, bo niektórzy ludzie bywają okropnie irytujący :mad: [CENTER][IMG]http://images43.fotosik.pl/133/1c42b00033b5912b.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/133/3dc8520c47a62ace.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/133/ea1cd91178b28344.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/129/a0342e17c874616a.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/133/1b26040ff2716816.jpg[/IMG][/CENTER]
  7. cóż, widać chce dorównać koleżance z boksu :evil_lol: seda... to dopiero klucha :roll:
  8. super wieści! bardzo się ciesze :multi::multi:
  9. hah bardzo kojarze i nowy i stary, choć w starym nigdy nie byłam :) Kojarze, bo mam dom do ktorego jezdze co rok w Grybowie ;) Miałam jechać na ten week, ale niestety się nie uda :placz: Ale w wakacje, po sesji, na pewno szybko sie z Toudim pokażemy w tamtych okolicach :lol::eviltong:
  10. Tak sa dziury na przejscia dla pieszych, ale w tych okolicach Toudi zawsze jest na smyczy. Nie puszczam go wszedzie po plantach, głownie chodzimy tam na smyczy, tylko na niektórych polankach plantowych jest spuszczany. Gdy się bawi z jakims psem, zeby sie nie plataly, lub gdy bawimy sie my.
  11. hej satanka :D świat jest mały hehehe ;)
  12. [quote name='taks']W uchwale nie ma słowa na temat wyłączenia szczeniaka z obowiązku kagańca .Myślę, że tu pozostaje zdrowy rozsądek;). np. 6-miesięczny rozbrykany ON to niby szczeniak a wątpie aby Straz w takim wypadku przymykała oko Jednak pomyśl i o tym: 1/ maluch (jak juz swobodnie biega )to na Plantach luzem puszczony raczej bezpieczny nie jest - to centrum miasta, duży ruch , bezpośrednie sąsiedztwo ruchliwych ulic - a jak pies się spłoszy i w panice przeleci te kilkadziesiąt metrów to co?:shake: Może na "biegane" spacery lepsze byłyby np. Błonia a na Plantach jednak długa linka? 2/ do kagańca najlepiej przyzwyczajać jak najwcześniej - dorosły pies nieoswojony z kagańcem dużo trudniej zniesie taką naukę 3/Planty niestety są usiane odpadkami jedzeniowymi- choćby z tego względu kaganiec się przyda[B] - [/B]jak młody nauczy się "żerować" na spacerkach to trudno później ten nawyk wytępić[/quote] Planty na prawie całej długości są otoczone ogrodzeniem ;) Wiadomo ze nie spuszczam go na kazdym odcinku plant. Ale sa takie miesjca gdzie moge to zrobic z czystym sumieniem. Niestety moj maluch na blonia jest jeszcze za mały, jest wielkosci westa... Spuszczam go gdy chcce się bawić z psem, żeby się nie plątały, ogólnie pilnuje się bardzo ładnie, choć juz nie będe podchodzić z nim do kazdego psa który wesolo macha ogonem, bo na wieczornym spacerku to o mnie zapominal i lecial do psa :/ A niestety... na bloniach tez czasami spisuja, jest to dla mnie paranoja ale cóz zrobic :roll: co do kaganca, masz racje... powinnam juz go zaczac przyzwyczajac, chyba w tym tyg rozwaze taki zakup. Szczegolnie ze juz teraz jezdzimy duzo mpk... wiec na pewno kaganiec nas nie ominie...
  13. boże co za cudo! nikt go juz nie odwiedza? czy moze poszedl juz do domku? Jest cudowny, ze nigdy go nie zauwazyalm, az wstyd :shake:
  14. a czy ktoś z krakowa wie może do którego miesiąca życia moge spuszczać szczeniaka ze smyczy bez kagańca, i nie bać się o mandat. Chodzimy na spacery głównie na planty. Jeśli ktoś mogby podesłać linka do ustawy, bo nie radze sobie ze znaleznieniem tego :shake:
  15. etnus... chyba czas sie przypomniec, moze jakaś foteczka?:> pochwalic sie tym slodkim pychem :loveu:
  16. [LEFT]Toudi, to niesamowity urwis który aktualnie ma 3 miesiące, i powoli zaczyna rządzić krakowskimi plantami ;) Czemu hienopies? Cóż... weterynarz zawsze wita nas słowami "o hiena przyszła", ludzie na ulicy też często mówią że wyglądają jak hiena :cool3: Toudi jest moim pierwszym psem, długo walczyłam o jakiegokolwiek psa. Aż w końcu się udało... po 20 latach walki ;) Toudi przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, jako jedyne szczenie pewnej młodej westki Suzi, 24 lutego. Przeglądając sobie ogłoszenia, czasem tak bez celu robię... znalazłam ogłoszenie o szczeniaczku do oddania w Wieliczce... i weszłam nie podejrzewając nawet ze będę zapisywać nr. i zaraz dzwonić. Ale jak zobaczyłam tego nietoperka, wprost nie mogłam sie oprzeć. Niewiele myśląc chwyciłam za tel, zadzwoniłam, bedac pewna że jeśli ogłoszenie jest aktualne to po niego jadę. I tak Toudi 1 maja z Wieliczki przeprowadził się do Krakowa :) Cóż do swojej mamy za bardzo pod względem koloru podobny nie jest ;) Myślę że gdyby odziedziczył westowatą sierść, wyglądał by jak pręgowany west, i wszyscy by brali go za carin terriera ;) Jednak jego tata był gładkowłosy, i Toudi wyszedł taki pośredni, czyli szorstkowłosa szczotka :lol: Za to charakterek terrierowaty ma jak najbardziej ;) Lubi sobie poszczekać, i zauważyłam że jak sobie poszczeka na spacerze na coś, to od razu mu się poprawia humor :lol: taki z niego mały czorcik :loveu: Bardzo lubi tez kopać dołki, na pewno kiedyś wezmę go nad morze, myśle że będzie to dla niego raj :cool3: Toudi mieszka sobie z dwukocik gangiem, Małej burej i czarnej Pumy :) dwoma myszkami Vanillką i Pepper, niestety Vanillka odeszła niedawno... z dwójką długaśnych boa dusicieli, oraz szóstką ośmionogich, włochatych ptaszników. Ale cóż tu więcej pisać ;) O moim odważnym urwisie, dam trochę foteczek :)[/LEFT] [CENTER][IMG]http://images43.fotosik.pl/129/5793816d1a589821.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images48.fotosik.pl/116/fb431099ef6385a4.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/3059/smae.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images49.fotosik.pl/126/5d3659afa91f1d23.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images37.fotosik.pl/122/1f5d4f5137d2b801.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images50.fotosik.pl/129/e51b7ffbda3ac8f2.jpg[/IMG][/CENTER] [LEFT]i koleżanka, bullterrier, na pewno za jakieś kilka lat zamieszka z taką białą świnką :loveu:[/LEFT] [CENTER][IMG]http://images43.fotosik.pl/129/cd4dc6ce4a81c60e.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images41.fotosik.pl/125/6d1926c42d91f4e8.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER]pozdrawiamy :) :drinking::drinking::drinking::drinking::drinking:[/CENTER]
  17. Ja mojego Toudiego karmie barfem, a jest 3 mies, 4 kilowa mieszanka westa z kundelkiem. I wcina pięknie szyjeczki, skrzydełka, i inne części zwierzaków. Papki owocowo-warzywno-podrobowe. Skorupeczki jajeczek, serki i jogurty. Na suche już spojrzeć nie chce :cool3::cool3::cool3:
  18. [B]Przegubowiec[/B] boks - A2 [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/8365/p4260185.jpg[/IMG] Przegubowiec to mały psiak, długi o prześmiesznym imieniu, które w sumie do niego pasuje ;) Wygląda jakby miał blizny na pyszczku, ale tak nie jest, poprostu sierść mu tak rośnie, kto wie, może kiedyś na coś chorował i tak mu poodrastało, jeśli tak, to teraz już jest zdrowy :) Przegubowieć bardzo chętnie podjadał smakołyki, i był pełen humory, byle do przodu, byle wszystko zobaczyć. W sumie sama nie wiem czy imie ADHD nie pasowało by do niego bardziej :cool3::loveu: Ma słodziutkie uszka. Pies który na pewno będzie lubiał długie spacery ale i szaleństwo, zabawe z panem. Ma energie i miejsce w serduchu by kogoś pokochać :) [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/5048/przegubowiec.gif[/IMG] [img]http://img195.imageshack.us/img195/5153/przeg2.gif[/img]
  19. odwiedzajcie, odwiedzajcie, postaram się jutro wrzucić Przegubowca :)
  20. U mnie, niestety nauka zostawania samemu w domu, byla nagla jak sam szczeniak, choć szczeniak planowany był od kilku lat, to jednak pojawił się nagle 3 mies wcześniej niż planowo ;) Niestety też jest z typu że skomle nawet gdy idę do łazienki. Na razie rozwiązuje to tak że daje mu smaczki jakieś, zostawiam mu stos zabawek i kłade go na łóżku (tak, tak, należe do tych co pakuje do łóżka cały swój zwierzyniec ;p ), gdzie czuje się bezpiecznie i gdzie czuje też mnie, i latam co przerwe miedzy wykładami i zajęciami do domu :roll: Pierwsze dni były ciężkie, bo skomlał i jęczał długo, ale jest to dość mądry szczeniak, i teraz zwykle skomle chwilkę po moim wyjściu.
  21. lecimy, lecimy w dół, bo przygarnełam szczeniaka, i troche on mnie pochłania, i do schroniska nie mam teraz zabardzo czasu chodzić. Jednak mam z dwa psiaki jeszcze na dysku, słodkiego przegubowca, i wielka kanape :D Postaram się szybko nadrobić i je wrzucic :)
  22. bardzo fajnie ze jej allegro sie pojawiło :) moze ktos ja zauwazy i... i czekam na happy end :)
  23. Grosiu, tak, fajny, bardzo fajny :cool3::loveu: Ale... [B]BLEKI[/B] [B]wiek 3 lata[/B] [B]miejsce pobytu - szpitalik[/B] [IMG]http://img261.imageshack.us/img261/49/p4260047b.jpg[/IMG] również tak samo fajny! Choć trochę bardziej żywiołowy od Groszka ;) Bleki na początku był nieśmiały i kulił się lekko przy głaszczeniu... ale... ale jak to zwykle bywa, trochę smakołyków, delikatności i cierpliwości, a pies nawet brzuch daje do głaszczenia :multi::lol::eviltong: a tak sie bał na początku :p co zresztą widać na pierwszej fotce. Jednak chłopaczka dało się rozkręcić i zrobił się bardzo wesoły i zadowolony, pokazał nam troszkę siebie, i okazał się psiakiem cudownym, psiakiem chętnym do zabawy i do tego aby go przytulić, cieszącym się z tarzania w trawie. Bleki jest przyjazny do innych psów, do ludzi, jest skromnym psiakiem, ale kochanym, zdjęcia niestety nie wyszły mi udane, ale jest to naprawdę śliczny psiak! Który kto wie, może czeka właśnie na Ciebie? :) A miejsce w swoim małym ciałku dla kogoś do kochania na pewno ma! ;) [IMG]http://img261.imageshack.us/img261/82/bleki.gif[/IMG] [IMG]http://img261.imageshack.us/img261/4189/bleki2.gif[/IMG]
×
×
  • Create New...