-
Posts
348 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by yoshiyuki
-
jaka ona skoczna, super w ogóle te ujęcię lecącej Dori, jak i jamnika! Wydaje się że Dori jest bardzo zwinna, i pewnie żywe srebro :D
-
Ebola & Luśka -czyli staffikowo kundelkowa ferajna
yoshiyuki replied to Sylwia K's topic in Foto Blogi
jak udaję!? z taką anielską minką :cool3::cool3: -
pytanie retoryczne a jaka różnica jest dla osoby sprzątającej czy jest to 50zł czy 500zł??? żadna, sprząta więc nie dostanie mandatu... więc po co się tak bulwersować tymi 500 złotymi :roll::roll: niech się nimi przejmują osoby które nie sprzątają :roll: może się przejmą i zaczną sprzątać :roll: A czy wymierna, czy nie wymierna do wykroczenia... cóż... mamy prawo jakie mamy, śmieszne, czasem durne... dla mnie większym problemem jest to że mam mało miejsc gdzie spokojnie mogę dać psu pobiegać niż to że za kupę jest 500zł :roll:
-
ach... sama nie wiem czy jestem pocieszona. Teraz na razie postępuje tak że gdy Toudi widzi z daleka pieska (do którego już by chciał lecieć) To właśnie w takich momentach staram się skierować jego uwagę na mnie, co jest ciężkie. Ale gdy się do mnie odwróci i podejdzie, nagradzam go. Pozwalam mu do psów dochodzić ale na smyczy. Gdy dojdziemy w tedy go puszczam żeby mógł się spokojnie pobawić bez denerwującego sznurka. No i ci rolkarze, niczemu niewinni, i ta mała moja pirania :shake: Tzn. jest coś co Toudiego odciąga od wszystkiego, jego ukochana zabawka. Ale to nie może być tak że na każdym spacerze przez cały czas będę nią Toudiemu przed twarzą machać, aby nie zwracał na nic innego uwagi :roll: Oglądałam linki, wszędzie są takie masywne. Pojadę do obi, czy Praktikera, kupie karabińczyk i cieńszą linkę. Będę musiała się nauczyć nią obsługiwać :lol: W ogóle zła jestem, bo siostra nie przyniosła mi ładowarki do aparatu. I nie będę miała jutro na koniach :watpliwy: macie jeszcze troszeczkę :) Toudi i chrupek [SIZE=1]chrupek został przyuważony :cool3:[/SIZE] [CENTER][IMG]http://images48.fotosik.pl/208/28af977a91b1d87a.jpg[/IMG] [/CENTER] [LEFT][SIZE=1]niuch, niuch[/SIZE][/LEFT] [CENTER][IMG]http://images50.fotosik.pl/209/dc7be8dd5bc4a061.jpg[/IMG] [/CENTER] [LEFT][SIZE=1]no i krótkie życie chrupka, jamiiii[/SIZE][/LEFT] [CENTER][IMG]http://images45.fotosik.pl/209/b1d5ca14588b272c.jpg[/IMG] [/CENTER] [LEFT][SIZE=1]jeeeeeeeeeeeszczeeee[/SIZE][/LEFT] [CENTER][IMG]http://images43.fotosik.pl/208/68ba81a7baf2eae1.jpg[/IMG] [IMG]http://images48.fotosik.pl/208/09fcb2f1c3415c68.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/204/7fb49472fa291c84.jpg[/IMG][/CENTER]
-
Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie
yoshiyuki replied to zmierzchnica's topic in Galeria
ja też bardzo lubię się włóczyć :) I mi brakuje psiego towarzysza dla Toudiego, a dla siebie ludzkiego, ciężko mi wyciągnąć kogoś na 3-5 godzinną przechadzkę, strasznie... z chęcią bym to rozwiązała drugim własnym psem, bo nad dwoma mimo wszytsko łatwiej zapanować niż nad trzema. A najlepiej moje dwa, i jeden znajomego hehe :D:D:D -
[quote name='puli']A jeszcze bardziej boli 5000 :p no i jeśli ludzi by taka suma zmusiła do sprzątania.... :cool3: Mi nie straszne, bo ja sprzątam :p:p:p (proszę nie brać tego do całkiem poważnie ;) bo zaraz będzie że już za kradzież batonika chce nabijać na pal :lol::lol::lol:) W sumie to tak naprawdę mało ważne ile ta kara wynosi, wedłóg mnie ludzie powinni sprzątać te kupy nawet gdyby kary za to nie było. Bo tak jak mówiłam, o wiele milej się spaceruje po czystych ścieżkach, niż posranych. Chyba każdego z nas odrzuca widok odsłaniający się przy topnieniu śniegu. A w ogóle leżące kupy z robakami, jajami tasiemców, glist i innych paskudztw, nie są ani dobre dla naszych psów ani dla nas samych. więc o co my się w ogóle kłócimy?
-
Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie
yoshiyuki replied to zmierzchnica's topic in Galeria
właśnie tak się spodziewałam że spacery dla Ciebie muszą być nielada wyzwaniem. Szkoda bo napewno było by przyjemniej wyjść z całą trójką na raz :) -
[quote name='shin']Mhm, fajnie, ale dalej nie odpowiadasz na pytanie na cholere dawac kare razaco niewspolmierna do wykroczenia. Idac twoim tokiem myslenia powinnismy wprowadzic prawo, ze za kradziez batonika idzie sie na dozywocie, a za pobicie - od razu na pal. Cóż widać ty tak obierasz mój tok myślenia. Bo ja na-pewno takiego nie mam... Poprostu uważam że człowieka bardziej boli 500zł niż 50zł. A gdyby strażnicy pilnowali tej kupiej kwestii, to strata 500zł choćby raz tygodniowo była by myślę dość motywująca do podniesienia tej kupy. Ludzie chyba wszystkim nam spaceruje się milej na nieosranym trawniku, nieosranym chodniku, skwerku czy gdziekolwiek. Więc chyba mało istotna ile wynosi ta kara, szczególnie dla osób które sprzątają. Ta kara ma zmusić ludzi nie sprzątających do tego by zaczeli to robić.
-
Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie
yoshiyuki replied to zmierzchnica's topic in Galeria
ja chyba sobie też taką lineczkę sprawie hehehe czyli jak sobie radzisz z taką trójką? dwa na lince jeden luźno, czy raczej na dalekie spacery ich wszytskich razem nie zabierasz? dzielisz je jakoś, tu widać że na spacerze tylko masz Frotka. -
a po to żeby ludzie te kupy zbierali :PROXY5: Bo jak akurat uważam że z zakazem spuszczania psa gdziekolwiek, albo gdy gonią za to ze pies ma kaganiec ale nie jest na smyczy, to duża przesada... to, to że gonią za kupy popieram bardzo. Gdy nie miałam psa kupy mnie denerwowały, teraz gdy mam psa, i o wiele częściej chodzę po trawie i różnych skwerkach, to szczerze mnie po prostu te bomby ****** :mad: nie uważam żeby to ujmowało psiarzom, to pozbieranie tej kupy. Również zauważyłam że ludzie bardziej się patrzą na osoby które zbierają niż na osoby które te kupy zostawiają, ale to dlatego że kiedyś tego sie nie robiło. I wychodzę z założenia że dla chcącego nic trudnego, osoby którym to nie pasuję zawsze wymówki znajdą ;) Ja jak Toudi zrobi kupę, biorę, nawet jeśli ten śmietnik mam te 50-100m od siebie. Wiem że to nie jest przyjemne z tym chodzić i też bym chciała żeby tych śmietników było o wiele więcej, choć tam gdzie głównie spacerujemy nawet nie jest tak źle (tzn. jest masa zwykłych śmietników, ale ja wrzucam zawsze do pierwszego lepszego). Uważam że na błoniach mogli by też postawić z 3 śmietniki gdzieś na środku błoń, a nie tylko przy alejce dookoła. Bo ze środka błoń maszerować tam i z powrotem... ech...ech... dlatego i tam nie wszyscy sprzątają
-
słodki oj tak... tylko coś ostatnio nieusłuchany się robi.:niewiem: a jak nie daj boże spotkamy sunie z cieczką... albo po, jak przed wczoraj znajomą spanielkę, w ogóle dla niego przestałam istnieć, odeszłam chyba z 30 metrów, wołam, gwizdam, krzyczę, a on nic:mad: a jak po niego wróciłam, miłość nagle wielka:jumpie:, cieszy się tak że aż tyłkiem całym na boki zamiata i miny niewiniatka robi:krolik: i też znów zaczął mi uwagę na rowery zwracać, nie na wszystkie, i wczoraj za biegaczami poleciał :tard: przynajmniej mieli oni głowę i się zatrzymali, i poczekali aż zapięłam Toudiego. (raz jak mi głupek poleciał za dziewczyną na rolkach, ona od razu przyśpieszyła, i szybciej, szybciej :-x) Cóż chyba już ten młodzieńczy bunt ;) Jutro jedziemy na konie :) Biorę go pierwszy raz :) Dobrze że stadnina jest ogrodzona. Chciałam i tak wyjechać w teren na półgodzinki, na koniu aby objechać ją dookoła stępem, by Toudi się przyzwyczajał do chodzenia za koniem. Ale zobaczymy :grab:
-
no a jak by tak dostał 3 razy w tygodniu mandat w wysokości 500zł to chyba nawet czasem nie po własnym psie posprzątał hehehe :P:P:P
-
a ja nie uważam żeby 500zł to była przesada ;) Ogólnie uważam że za wszystko powinny być większe kary, za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, za własnie, tak jak wspominacie, załatwianie się przez ludzi w miejscach publicznych, itd. itp. bo gdyby kary były większe, może ludzie by się do stosowali do przepisów. Tyle że no właśnie straż miejska mogła by więcej uwagi zwracać na istotne problemy. Jak ligia uważam że sprawiedliwość to sprawiedliwość. I że jeśli wymagają czegoś od nas, psiarzy, powinni nam ułatwiać i stwarzać warunki do tego żebyśmy się w ogóle mogli stosować do rzeczy których od nas chcą. Zbieranie kup = śmietniki, niespuszczanie psa = miejsca gdzie można bez stresu to zrobić. Bo w sumie park dla psów i błonia, to chyba trochę za mało.
-
prawie że prosiaczkowaty- chińczyk ;) :eviltong::eviltong: Ukradłam aparat siostrze ;) Bo tak jak wspomniałam mój aparacik pojechał do warszawy, i wróci pewnie niedługo ale bez zmian:mad:, naprawa się nie opłaca, więc będę mieć prawdopodobnie nowy! I lepszy, z racji tego że na uczelnie przyda mi się już jakiś porządniejszy :sweetCyb::sweetCyb: Byliśmy sobie wczoraj na spacerku:painting:, pod kopcem Kościuszki, [SIZE=1]salwator mój ukochany idt. Jeśli mi przyjdzie do końca życia mnieszkać w krakowie, to tylko tam ;)[/SIZE] :knuje: W sumie, ostatnio codziennie chodzimy tam na spacery. Ale i chyba o tym już wspomniałam. Z racji tego że byłam z koleżanką, przeszłyśmy leśnymi scieżkami, ja tchórz, więc sama boję się włuczyć, po uwadanym lesie, ale mam pecha do różnych dziwnych ludzi więc wole nie ryzykować. W każdym razie troche foteczek zrobiłam, [SIZE=1]niestety wiekszość na zoomie, więc trochę zniekształcone[/SIZE] :tard: [SIZE=1]"daj, mi... daj,daj, proszę"[/SIZE] [CENTER][IMG]http://images43.fotosik.pl/208/f0abf8f6fe6e3106.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images42.fotosik.pl/120/b14a0471447c4649.jpg[/IMG] [/CENTER] [SIZE=1]taki mały, a za takie kije się zabiera :lol:[/SIZE] [CENTER][IMG]http://images45.fotosik.pl/208/a7738ce4d8d67b6f.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images44.fotosik.pl/208/c21ac4ebb9bc858f.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images46.fotosik.pl/207/ca6d39399c34acb6.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images48.fotosik.pl/208/d74efa375260fad2.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images38.fotosik.pl/204/b5d7c3e35fd50c94.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images46.fotosik.pl/207/585e76d105f340d0.jpg[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]http://images40.fotosik.pl/204/654f0fed4280f5d5.jpg[/IMG][/CENTER] [SIZE=1]no i razem :)[/SIZE] [CENTER][IMG]http://images49.fotosik.pl/208/a9641ca8f7614b8e.jpg[/IMG][/CENTER] :) czuć już strasznie jesień :laugh2_2:
-
Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie
yoshiyuki replied to zmierzchnica's topic in Galeria
ale ze zdjęć widać że Frotek tą smycz ma dłuuuuugą strasznie ;) W lesie pewnie chodzicie na krótszej bo gonienie za nim żeby się linka między drzewami nie poplątała to chyba niezłe wyzwanie :) Cała trójka jest taka łowcza, i chętne na gonitwe za sarnami?:> :D:D:D -
Ebola & Luśka -czyli staffikowo kundelkowa ferajna
yoshiyuki replied to Sylwia K's topic in Foto Blogi
hehehe chyba obie takie niepewne tego zielonego kocyka :P :D -
[SIZE=1]to i ja się dołącze tak skromnie :)[/SIZE] Imię: Ola Imię psiaka: Toudi [B]1. Ładne oczy masz, komu je dasz ? [/B] [B][IMG]http://images50.fotosik.pl/208/b45ca88388b46ed3.jpg[/IMG][/B] [B][IMG]http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs193.snc1/6500_1105955294908_1407548139_259906_6283102_n.jpg[/IMG][/B] [B][COLOR=black][FONT=Verdana]2. Uśmiech zdobi każdą twarz ! [/FONT][/COLOR][/B] [IMG]http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs180.snc1/6780_1088863027612_1407548139_216687_3292136_n.jpg[/IMG] [IMG]http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs084.snc1/4771_1073187555735_1407548139_172190_3750630_n.jpg[/IMG] [B][COLOR=black][FONT=Verdana]3. W życiu tylko to się liczy by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy.[/FONT][/COLOR][/B] [IMG]http://images39.fotosik.pl/204/e77cc69856c2b5b7.jpg[/IMG] [B][COLOR=black][FONT=Verdana]4. Dowolne[/FONT][/COLOR][/B] [IMG]http://images49.fotosik.pl/208/329e9f0d72c9fefa.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/204/7fb49472fa291c84.jpg[/IMG]
-
Ebola & Luśka -czyli staffikowo kundelkowa ferajna
yoshiyuki replied to Sylwia K's topic in Foto Blogi
hahaha:grin:, to jest dopiero porządna,super niania :happy1: -
Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie
yoshiyuki replied to zmierzchnica's topic in Galeria
No to Syliwo i Zmierzchnico, możemy sobie piąteczke przybić :D bo i ja jesienna, i listopad :D Również... zimnolubna.. a może lepiej powiedzieć chłodno hehe :D I jesienna deprecha mnie nie chwyta, a nawet na odwrót, chwyta tylko gdy zima brzydka, bez śniegu, pełna soli, i nie ma możliwość za Kraków ucieć :( -
I ja czekam na fotki od znajomej :eviltong: Niestety nie ma ona stałego dostępu do internetu :( A mój aparat w warszawie w naprawie, a tata swoim się nie dzieli, bo jak to ze mną bywa, dostał by go w częściach ;):oops: Ale... za to dam więc, taką foteczke, gdzie Toudiemu dopiero bródka zaczynała rosnąć :cool::lol: [CENTER][IMG]http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs084.snc1/4771_1073187555735_1407548139_172190_3750630_n.jpg[/IMG][/CENTER] Jeszcze szpilki, igły, czy jak kto woli :eviltong: Do tego wybrakowane :) Kiedy to już bylo:confused:... w październiku już będzie 8 miesiąc :roll: [CENTER][IMG]http://images37.fotosik.pl/200/f352e2abbb077700.jpg[/IMG][/CENTER]
-
Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie
yoshiyuki replied to zmierzchnica's topic in Galeria
Czuć już zbliżającą się jesień, na Twoich zdjęciach :) Osobiście bardzo lubię tą pore roku, promienie słońca są strasznie przyjemne, i miło gdy grzeją boczki, czy buźkę. Teraz spacerowanie w poludnie czy popoludniu nie jest męczarnią :) Zazdroszcze takich miejsc na spacerki :) -
właśnie przeleciałam przez temat, ciekawa jak zakończy się Twoja historia borzo! I uważam że to wspaniałe że podarowaliście nowy dom śliczniej Diuńce!!!
-
Ebola & Luśka -czyli staffikowo kundelkowa ferajna
yoshiyuki replied to Sylwia K's topic in Foto Blogi
[quote name='Sylwia K'][URL="http://img262.imageshack.us/i/dscf6007.jpg/"][URL="http://img213.imageshack.us/i/dscf6007.jpg/"][IMG]http://img213.imageshack.us/img213/8462/dscf6007.jpg[/IMG][/URL] [/URL][/quote] jakie to cudne zwierzątko! i te szeleczki różwe :loveu: [SIZE=1]Toudi chłopaczyna to by mu nieprzypasowały... choć może teraz gdy nie ma jajek... to kto wie[/SIZE] :cool3::eviltong: -
Galeria sfory - czyli Luka, Chibi, Frotek i Hera (sic!) w pełnej krasie
yoshiyuki replied to zmierzchnica's topic in Galeria
myślę że jeśli jego przemiany tam nie ma, to warto ją dać! W takim razie porządny z niego koleś skoro kocha tylko swoje kobitki :D -
Aga boi się jej spuszczać, ale Szeri jest niewychowana dlatego że Aga ja niewychowuje ;) Ma zamiar się z nią na szkolenie wybrać. Po sterylce, ale powinna już się zacząć teraz bardziej przykładać. Ale pobawiły się, pomęczyły, Toudi wymamlał jej fafle :) A i trzeba przyznać że Toudi jest myślę ze bardzo dobrze zsocjalizowany. Z dużymi psami, z małymi, tramwaje, autobusy, busy, samochody, pociąg, knajpki, centra handlowe, dwa razy i na schodach ruchomych jechał, nie był pewny wchodząc na nie, gdy wszedł chwile postał a za chwile się położył. Ten pies jest w stanie wszedzię sobie legnąć i nawet zasnąć :D W pociągu spi brzuchem do góry :D Jedyne co to zwierzęta gospodarskie... kozy obszczeka, krowe obszczeka, konie... obszczeka, ale do koni się miłości nauczy :) bo za dwa tyg. jedzie pierwszy raz ze mną :) Nie pojedziemy co prawda w teren. Ale myślę że i tak będzie fajnie :D