-
Posts
15313 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by _Aga_
-
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
Nie rozumiem - czyli powiatowy i Fundacja Bernardyn kłamią? -
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
Nie piszcie o tarnowskim azylu.... Już coś sklecę.. Homer to starszy, niewidomy psiak w typie ON. Najprawdopodobniej ktoś się go pozbył na stare lata jak niepotrzebnego śmiecia.. Trafił do schroniska. Tam wypatrzyły go wolontariuszki.. Już, już wydawało się, że szczęście się do niego uśmiecha.. znalazła się odoba chcąca adoptować Homera.. Niestety.. Ta sama osoba postanowiła, że będzie utrzymywać Homera w płatnym hoteliku. Trafił do "hospicjum" prowadzonego przez Cz. Pomyśleliśmy - już lepiej być chyba nie może.. Nikt nie myślał, że tak do końca dobrze nie jest.. Homerowi nic nie dolega.. Jednak w dotychczasowym miejscu zostać nie może. Szukamy mu domu. Szukamy kogoś, kto na stare lata zaopiekuje się tym sponiewieranym przez życie i ludzi psem... Psiak nie powinien mieszkać w budzie. -
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
Postaram się napisać tekst jutro.. dziś już nie mam siły, wybaczcie... -
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
Kolejne info: "Uwaga! Po dzisiejszej kontroli lekarzy od powiatowego lek.wet. i fundacji Bernardyny: 1. ZAKAZ przyjmowania chorych i starszych zwierzat poniewaz jest brak cieplych pomieszczen dla nich. 2. Na dzisiejszy dzien psy wygladajace na zdrowe i są zabezpieczone budami, ktore moga(czasowo(?)) pozostac to: Kaja, Isia, Kasetka, Bey, Aron, Sokół, Homer. 3. Rafi ma 2 m-c czasu na znalezienie domu stalego. 4. pozostale psy NALEZY_ BEZWZGLEDNIE_ W CIAGU 7 DNI ODDAC ICH PRAWNYM WŁAŚCICIELOM. Jednakze, decyzje ostateczna co do losow WSZYSTKICH psow znajdujacych sie u CZ, podejmie Powiatowy Lekarz Weterynarii. Na terenie posesji nie bylo zadnego zabezpieczonego pokarmu dla psow, włacznie z dniem dzisiejszym!!!!!" To też nie jest zbiorowa histeria - to są fakty. I pozostaje mi mieć nadzieję, że anula42 też będzie się opierała na faktach i pomoże nam w szukaniu Homerkowi hoteliku bądź domu stałego. Homer tam może zostać [U]czasowo[/U]. -
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='bela51']Zycze powodzenia, ale to chyba nie jest takie proste. A dlaczego on tam nie moze zostac? Mozna jechac i sprawdzic jakie ma warunki a nie ulegac zbiorowej histerii. Lepiej zeby wrocił do schronu, jak anula sie wycofa z płacenia ?[/QUOTE] anula42 miała adoptować Homera. Sama wybrała opcję utrzymywania go w hoteliku. Nie z łaski nam robionej, a dlatego, że ostatecznie stwierdziła, że nie ma warunków na trzymanie psa w domu. Nie rozumiem, dlaczego miałaby się wycofać z płacenia? Chyba choć trochę zależy jej na losie psa, który miał być jej i dla niej został zabrany ze schroniska? -
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='edek'] Witam wszystkich. Nazywam się Ewa Jarosławska i reprezentuję Fundację BERNARDYN. Dzisiejsza wizyta u p. Diany miała na celu sprawdzenie stanu fizycznego i psychicznego psów, przebywających na terenie posesji oraz warunków bytowych, w jakich przebywają i na tej podstawie podjęcia decyzji odnośnie dalszego postępowania jako organizacja. Ze względu na warunki bytowe nie dostosowane do prowadzenia tzw hospicjum dla zwierząt oraz realne możliwości opieki p. Diany nad większą ilością psów specjalnej troski uzgodniono: - [B]Homera[/B] chętnie bym widziała w domu, jednak jest emocjonalnie związany z opiekunką. [B][U]Kolejną zimę musi jednak spędzić w lepszych warunkach[/U][/B], [/QUOTE] Jak widać, warunki zostały sprawdzone, i jak widać - nie jest tam dobrze, a warunki bytowe nie są dostosowane do prowadzenia, tzw. hospicjum dla zwierząt. Dlatego uważamy, że anula42 albo powinna go wziąść do siebie, jak to było początkowo uzgodnione, albo poszukać mu nowego, lepszego hoteliku, albo powinna pomóc nam w szukaniu mu nowego domu. I nie - nie ulegamy zbiorowej histerii, opieramy się na faktach. -
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
Będziemy Homerowi szukać domu. -
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
Psa adoptować miała anula42. Potem stwierdziła, że nie da rady, więc będzie go utrzymywać w hoteliku. Teraz twierdzi, że nie zmieni zdania, że Homer zostaje u Czarodziejki. Jak to napisała: "jakoś wam to nie przeszkadzało że Diana sama pielęgnuje te staruszki i tylko musi wysłuchiwać waszych rad". Czy ja o czymś nie wiem?? Czarodziejka opiekowała się tymi psami za darmo?? :/// Trafia mnie po prostu. -
Balbinka zamarzająca w azylowej budzie szuka dmku!!!!!
_Aga_ replied to Mayuko's topic in Już w nowym domu
Sunia była też w gazecie krakowskiej.. i nic..... Balbinka nie chce się dzielić miłością pańci/pana.. Z kotami się dogada, z psami raczej nie... Na pewno będzie chciała zdominować słabszego psa.. -
Balbinka zamarzająca w azylowej budzie szuka dmku!!!!!
_Aga_ replied to Mayuko's topic in Już w nowym domu
Zero odzewu z ogłoszeń........ -
Balbinka zamarzająca w azylowej budzie szuka dmku!!!!!
_Aga_ replied to Mayuko's topic in Już w nowym domu
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/62/dsc03501ak.jpg/][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/6465/dsc03501ak.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/560/dsc03515m.jpg/][IMG]http://img560.imageshack.us/img560/9472/dsc03515m.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/20/dsc03560b.jpg/][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/7393/dsc03560b.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/267/dsc03568a.jpg/][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/5669/dsc03568a.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/259/dsc03595s.jpg/][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/7075/dsc03595s.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] -
30 psów na jednym podwórku!Prosimy o wsparcie na sterylki..
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='mondralala']Z domami tymczasowymi zawsze jest kłopot, nie mniejszy niż ze stałymi. Trudno znaleźć i takie, i takie. Ale suń do zabiegów już mało zostało - no chyba, że już są po cieczce i aktualnie w ciąży :placz:.[/QUOTE] Nawet nie chcę myśleć.... Bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/222175-Bazarek-dla-cierpliwych-)-A%C5%BC-5-stron-ponad-350-fant%C3%B3w!Na-naszych-podopiecznych.01.03?p=18695633#post18695633[/url] -
[quote name='figamaga']Zrobiłam Sebkowi kolejne ogłoszenie [url]http://brzesko-bochnia.pl/Ogloszenie/i94564/Sebus-szuka-domu[/url] Jutro, jak mi się uda, wydrukuję ogłoszenia i porozwieszam na osiedlach...może akurat uda mu się znaleźć dom.[/QUOTE] Trzymam kciuki! Wykupię mu ogłoszenia, im więcej tym lepiej..
-
30 psów na jednym podwórku!Prosimy o wsparcie na sterylki..
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
Dzięki mondralala za pamięć :) Ja już nie wyrabiam.. Muszę psiakom nowe wydarzenie zrobić.. Szukamy domów tymczasowych dla suczek po sterylce.... bo w tym momencie chyba nie mamy gdzie je umieścić... -
Balbinka zamarzająca w azylowej budzie szuka dmku!!!!!
_Aga_ replied to Mayuko's topic in Już w nowym domu
Nie odezwała się więcej.. Mówiła, że porozmawia z rodziną.. i więcej się nie odezwała :( A Balbinka jest super! Bardzo posłuszna, ma naleciałości schroniskowe - broni jedzenia, zaatakowała mojego kota. Ale.. wystarczyło, że powiedziałam jej kilka razy, że nie wolno, i więcej tego nie zrobiła. Ogólnie nie przeszkadzają jej koty, schodzi im z drogi, a podczas jedzenia wystarczy powiedzieć, że nie wolno - i też nic nie robi złego :) Na spacerach ciągnie strasznie, widać, że chciałaby pobiegać, poszaleć, ale boję się jeszcze spuszczać ją ze smyczy.. Wczoraj wysunęła głowę z obroży, ale nawet na krok nie odeszła, skakała z radości na mnie, kiedy ubierałam jej obrożę :) Nie wierzę, że ma 13 lat! Maksymalnie dałabym jej 7-8 lat, a z zachowania - jeszcze mniej. -
Badi-nie mamy pieniędzy na hotelik!!Wykruszyły się deklaracje..
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
Jak ciotka Ziutka ma taką szczęśliwą rękę, może zrobiłaby choć kilka ogłoszeń Sebkowi lub Balbince??? ;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/222614-Balbinka-zamarzaj%C4%85ca-w-azylowej-budzie-szuka-dmku!!!!!/page3[/url] [url]http://www.dogomania.pl/threads/223015-Dwa-azylowe-niewidome-staruszki...-((([/url] -
Trzymajcie kciuki, żeby Sebek dogadał się z Balbiną, a ona z nim...
-
Balbinka zamarzająca w azylowej budzie szuka dmku!!!!!
_Aga_ replied to Mayuko's topic in Już w nowym domu
Niestety nie.. Balbinka jest u mnie, niedługo Sebek..... I chyba się będę musiała wyprowadzić do koleżanki razem z dziećmi i zwierzakami :P Mój mąż chyba tego nie przetrzyma... Strasznie się martwię... -
11 psów i 13 kotów u pani Marii czeka na pomoc!!!
_Aga_ replied to Mayuko's topic in Już w nowym domu
Zapiszę sobie wątek.. -
Tak, ale Sebek jest u figamaga tylko do jutra.... Ociupinek był w schronisku w sobotę..
-
Coś mi się dublują posty :/
-
[quote name='Dogo07']A Ociupinek jest nadal w schronisku ?[/QUOTE] Tak.... :( Nie mamy go gdzie umieścić...... [quote name='figamaga']ja mu zrobiłam ogłoszenia na : [URL="http://www.tarnowiak.pl"]www.tarnowiak.pl[/URL] oraz na [URL="http://www.tablica.pl"]www.tablica.pl[/URL] a karolina&sasza tutaj: [I][URL="http://www.gieldabai.pl/"]www.gieldabai.pl[/URL] - czeka na akceptację admina krakow.gumtree.pl - przez przypadek dodałam też w mazowieckim [URL="http://www.petworld.pl/"]www.petworld.pl[/URL][/I] [I] [URL="http://www.vetmozga.com/"]www.vetmozga.com[/URL][/I][/QUOTE] Ok... to pozostaje mieć nadzieję, że się domek znajdzie... Ja się chyba będę musiała z Balbinką i Sebkiem przeprowadzić do koleżanki...
-
Gdzie Sebuś ma ogłoszenia?
-
A już miałam Cię ochrzanić, że nas zostawiłaś, że się nie cieszysz z nami :P :lol:
-
ONek - stary... i ślepy..... :( Homerek w DT u Czarodziejki :)
_Aga_ replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='anula42']witajcie- Homerek zostaje u Czarodziejki - taka jest moja decyzja i nigdy nie myślałam że postąpiłam źle umieszczając go u Czarodziejki - pozdrawiam ją serdecznie i wspieram w tych ciężkich dniach[/QUOTE] A dlaczego uważasz, że sama możesz taką decyzję podjąć? Miałaś go adoptować. Okazało się, że nie możesz, więc obiecałaś utrzymywać go w DOBRYM hoteliku. My się nie zgadzamy na garaż i beton nakryty kocem. Jeśli to nieprawda, w jakich warunkach przetrzymywane są u Czarodziejki zwierzęta, proszę o zdjęcia Homera w ciepłej budzie lub ogrzewanym pomieszczeniu!