Jump to content
Dogomania

BeataSabra

Members
  • Posts

    2866
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by BeataSabra

  1. Dziękuje Szamanko za reakcje izdjęcie ze mnie trolla. Pałek Skorek Aksa Kraksa prosze nie rozrabiać i Pani się słuchać. Sabry wyniki odbieram w poniedziałek.
  2. Napisałam do moderatora. Chyba już nie mam złamania regulaminu??. A wracając do tematu to Pałek miał szczęście że mu się nic nie stało no i jednak Pałek lubi Skorka. Ulv nie nudzisz się z psiakami. Edit niestety naruszenie regulaminu zafundowane wiadomo przez kogo wygasa mi za miesiąc...........
  3. Witam Kajtuś trzymam za twój nowy domek ...
  4. [quote name='sugarr']No ciotki spisałyście się z tymi kciukami! :multi: Łapka jest tylko stłuczona, [B]ewentuaaaalnie [/B]mogło dojść do pęknięcia jakiejś malusiej kosteczki, ale w takim wypadku samo się zrośnie. Dostaliśmy psie przeciwbólowe na trzy dni, w sobotę kontrola (o ile jeszcze będzie kulał) Tak strasznie się cieszę... :roll: Aha! Spotkałam Pana od windy kiedy szłam do weterynarza. Zapytał co z pieskiem. Powiedziałam mu, że prawdopodobnie łapa złamana, że strasznie cierpi, że kuleje. Pan mi zaproponował pomoc, powiedział, że może zapłaci za jakieś leki. W sumie był strasznie miły, przykro mu było i oczywiście powiedziałam, że nie trzeba...[/quote] i błąd może jakby poczuł finansowo to by potem uważał. Pewnie to złamanie zielonej gałązki bez przerwania okostnej- plusy młodego wieku .. Psiaczek zdrowiej szybko
  5. [quote name='Ania+Milva i Ulver']Jest cięzko...dzis minał tydzień:( Teraz to Ulver bardzo to przezywa.....zrobił sie spokojny, nie chce sam wychodzic na dwór...juz nie je tak łapczywie :( Ale trzymam kciuki za was teraz dziewczyny i za wasze psiaczki mocno!!!![/quote] Aniu masz Ulverka .... Jak Sabra odejdzie to ja zostane sama ........... Ona musi żyć jest dla mnie wszystkim.
  6. Słodka niunia Śmieszne ma uszyska ciekawe czy obydwa staną. Nic nie obiecuje ale się zapytam kogoś ...........
  7. [quote name='sugarr']Dzisiaj rano łapka wygląda gorzej :( Psiak ją częściej podkurcza i mniej używa Cholera, taki wdzięczny kochany pies, posikuje za każdym razem jak wyjdę na 10 minut pod prysznic i wrócę :( Dzisiaj w takim razie prędko do weta, kciuków nie puszczajcie![/quote] Niestety się tego spodziewałam u młodych psów nie od razu widać że łapa jest złamana. Trzymam kciuki za malca
  8. [quote name='SylwiaN'][B]BeataSabra[/B]- z opisu wynika, ze jest to chyba jakas dobra karma , co do alergii to zalezy od tego na co twoj pies jest uczulony , z jakiego miesa sie sklada i jakie ma dodatki( karma oczywiscie ;) ) . Dzieki za podanie opisu badan moczu . Jednaostki przeliczylam sobie na mg/l . [B]Pagaj[/B] - chociaz nie znalam historii twojego pieska , ale troche mi sie lezka zakrecila jak zobaczylam ta prezentacje . [B]Ania[/B]- jak sie trzymasz ?:glaszcze: Jestem umowiona z Miskiem na czwartek do weta, nic mi nie powiedzial, tylko tyle, ze mam przyjsc z psem. No to jeszcze troche sie podenerwuje.[/quote] No właśnie z Nią to tak jakoś różnie raz po tym się drapie raz po tamtym ..... Jak będe u weta to się spytam . Sabra znowu źle się czuje...... Pogoda daje nam w dupe.. Pozdrawiam
  9. [quote name='Cez']biedny malutki, ale moze faktycznie nic powaznego mu sie nie stalo...[/quote] Kurcze ja bym jechała jak najszybciej zrobić RTG Może mieć złamaną łapke- drzwi windy są przeważnie ciężkie ....... a temu panu to nie powiem co bym przycieła drzwiami :mad:.
  10. Mam takie pytanie czy ta karma TROVET [B]Renal Insufficiencie Diet RID[/B] kompletny i zrównoważony pokarm dostosowany poziomem składników odżywczych w celu zapobiegania i łagodzenia zmian metabolicznych spowodowanych niewydolnością nerek, [B]serca[/B] lub wątroby. Dieta Trovet RID ce****e się obniżonym poziomem fosforu i sodu co umożliwia zmniejszenie hiperfosfatemii oraz [B]pozwala kontrolować niewydolność serca, nadciśnienie i wodobrzusze. [/B]Umiarkowany poziom wysokiej jakości białka zapewnia pokrycie minimalnego dziennego zapotrzebowania na aminokwasy [B]oraz utrzymanie właściwej pracy nerek. [/B] Podwyższony poziom witamin z grupy B hamuje rozwój choroby i przyczynia się do złagodzenia objawów chorobowych. Będzie odpowiednia dla Sabry??. U niej w tej chwili przede wszystkim są problemy krążeniowe co ma duży wpływ na prace nerek. Jak ona się ma do alergii?? Pozdrawiam Wszystkich. Tych co walczą i tych co im się nie udało
  11. [quote name='sugarr']Też tak myślałam, że może troche z labka... Ale ciężko, ciężko :D[/quote] Piąta woda po kisielu tzn po labku
  12. Jestem zarejestrowana na allegro ale nigdy nic nie wystawiałam - więc nie umiem ...... Hop do góry.
  13. [quote name='Cez']ladnie Pogo :)[/quote] Niezle imie tylko obawiam się że Pogo jak jego imiennik zacznie dawac w du...e. Czarny pogo jest okrutnie ruchliwy . Niuniek chyba ma coś z labka biszkopta.
  14. [quote name='SylwiaN']Naja dzieki serdeczne :) ale ja potrzebuje biochemii moczu . Niemniej wrzucilam sobie te stronki do ulubionych, bo potem nic nie moge znalezc , a ten topic ma juz tyle stron , ze dokopac sie do jakis wiadomosci gdzies wstecz to sztuka. Ale jednak udalo mi sie dotrzec do posta tuffi na temat up/c , policzylam sobie i wyszlo mi 0,79 , nie jest tak bardzo zle ale dobrze tez nie ( gorna norma 0,3). A co do tych erytrocytow i leukocytow w moczu, to chyba nie powinno ich byc wcale , bo jak przegladam poprzednie wyniki mial to w moczu tylko jak mial zakazenie nerek ale wtedy byly tez bakterie a teraz sa nieliczne . Wlasnie zaczela sie u nas burza, wiec psiaki byly na najkrotszym spacerze w ich zyciu , pancio otworzyl drzwi na dwor, w tym momencie blysnelo i to byl koniec spaceru :D[/quote] Ważne w UP/C jest ta sama jednostka białka i kreatyniny. Kolor: Wiele artykułów spożywczych oraz leków może zmienić barwę moczu. Bezbarwny mocz może być spowodowany przez niewydolność nerek, niekontrolowaną cukrzycę. Przyczyną ciemnego moczu może być odwodnienie. Czerwonawy kolor moczu może być spowodowany przez krew. Przejrzystość: Zmętnienie moczu może być spowodowane ropą (białe krwinki), krew (czerwone krwinki), spermę, bakterię, drożdże, kryształy, zarażenie pasożytami , np. Trichomonas) Zapach: Niektóre artykuły spożywcze (np. szparagi), witaminy, antybiotyki (np. penicyliny) mogą spowodować specyficzny zapach. Słodki, owocowy zapach występuje w niekontrolowanej cukrzycy). Zakażenia układu moczowego powoduje cuchnący zapach. Ciężar właściwy Anormalnie wysoki ciężar właściwy moczu oznacza duże zagęszczenie moczu spowodowane przez: brak podaży płynów, utratę płynów (uporczywe wymioty, biegunka, nadmierne pocenie się) lub obecność białka lub cukrów w moczu. Anormalnie niski ciężar właściwy moczu oznacza duże rozcieńczenie moczu, którego powodem może być nadmierna podaż płynów, ciężką chorobę nerek lub użycie diuretyków. pH: Niektóre artykuły spożywcze (np. owoce cytrusowe), leki (np. zobojętniające) mogą wpływać na pH moczu. Wysokie, alkaliczne pH może być wywołane przez uporczywe wymioty, chorobę nerek, zakażenie układu moczowego, astmę. Niskie, kwaśne pH może być oznaką odmy płucnej, niekontrolowanej cukrzycy,przedłużającej się biegunce, odwodnienia lub głodzenia. Białko: Pojawienie się białka w moczu oznacza uszkodzenie nerek, które może być spowodowane zakażeniem, nowotworem, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą. Obecność białka w moczu może oznaczać także: niewydolność serca, białaczkę, , zatrucie (np. miedzią lub ołowiem), stan przedrzucawkowy (powikłanie w ciąży) Cukier: Po niektórych lekach glukoza może pojawić się w moczu. Nadmiar glukozy wydzielany do moczu jest spowodowany często niekontrolowaną cukrzycą. Innymi przyczynami mogą być: uszkodzenie wątroby, uszkodzenie mózgu, zatrucie specyficznymi substancjami, choroby związane z nadnerczami lub choroby nerek z upośledzoną reabsorpcją zwrotną glukozy z moczu. Ciała ketonowe: Obecność ich może wskazywać na źle kontrolowaną cukrzycę, dietę niskowęglanową, głodzenie. Analiza mikroskopowa: Czerwone krwinki mogą pojawić się w: uszkodzeniu nerek lub pęcherza moczowego, zakażeniu układu moczowego, zapaleniu nerek (glomerulopatii), raku nerki lub pęcherza moczowego). Białe krwinki w moczu oznaczają zakażenie układu moczowego, raku pęcherza moczowego, W zależności od rodzaju, obecność wałeczków może oznaczać zapalenie lub uszkodzenie kanalików nerkowych, mały przepływ krwi przez nerki, zatrucie metalami (np. miedzią , ołowiem), niewydolność nerek, zakażenie bakteryjne. Zwiększona ilość kryształów lub obecność specyficznych kryształów może sugerować kamicę nerkową, uszkodzenie nerek, upośledzoną przemianę materii. Niektóre leki oraz szczególne zakażenie układu moczowego może spowodować wzrost ilości kryształów w moczu. Obecność bakterii w moczu oznacza zakażenie układu moczowego. Drożdże oraz pasożyty (np. Trichomonas) mogą również spowodować zakażenie układu moczowego. [B]Czynniki zniekształcające obraz badania.[/B] Wiele leków może zmieniać wynik badania moczu. Wysokie dawki witaminy C przyjmowane łącznie z tetracyklinami (antybiotykami) mogą podwyższyć wyniki cukru, ciał ketonowych i białka. Witamina C łącznie z erytromycyną lub trimetroprimem (antybiotyki) mogą spowodować tworzenie się kryształów. Zanieczyszczenie, nieodpowiednie przechowywanie próbki może mieć wpływ na wynik badania. [B]Uwagi końcowe.[/B] Inne substancje, które można oznaczać w moczu Biluribina, usuwana prawidłowo w całości z kałem i nie ma jej w moczu. Obecność w moczu sugeruje uszkodzenie wątroby lub kiedy odpływ żółci z przewodu żółciowego jest zablokowany (zobacz oznaczenie biluribiny) Urobilinogen, powstaje z biluribiny i jest wydalana w większości z kałem. Tylko niewielka ilość urobilinogenu znajduje się prawidłowo w moczu. Pojawienie się urobilinogenu w moczu może świadczyć o chorobie wątroby (marskość, zapalenie) lub bloku w odpływie żółci z wątroby i pęcherzyka żółciowego.
  15. [quote name='Blow']nie mam siły tego wszytskiego czytać więc tylko przejżałam;) mówicie o socjalizacji małych piesków z duzymi(np tamtego zagryzionego)...owszem-to jest potrzebne.ktoś zapytał mnie w jaki sposób właścicielka zagryzionego lurdupelka wykazała się bezmyślnością.... ano w ten sposób,że próbowała "socjalizować" swojego pieska z nieporównywalnie większym bysiorkiem BEZ ZAPYTANIA właścicielki brytana....to jest niedopuszczalne.ZAWSZE pytam się właściciela psa,czy mój może mieć z nim jakikolwiek kontakt...zarówno jeśli chodzi o przywitanie na smyczy,jak i pohasanie bez niej bo pies to pies i przecież nie wiemy czego można się spodziewać po obcym zwierzęciu;)[/quote] Również po obcym właścicielu ..... Często możesz usłyszeć że pies łagodny że nie gryzie itp..... A jak pies się rzuci i zacznie gryźć to potem wina tej osoby bo często gęsto nie chcą powiedzieć prawdy
  16. Ech czytam ten wątek ale nie jestem anielicą i na prywatkę się nie wybieram... Bo za daleko mam chorego psa i nie stać mnie na takie wyrzucanie pieniędzy na podroż. Zyczę Wam udanego spotkania.
  17. Kajtuś hop na górę może domek czeka ??
  18. Jest jeszcze TROVET dla nerkowców. Również ma działanie na serce.
  19. [quote name='Sabina1'][FONT=Garamond][SIZE=1][COLOR=lemonchiffon]Nikt nas nie kocha[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] [SIZE=1] [COLOR=Orange]My Was kochamy [/COLOR][/SIZE]
  20. [quote name='Eddiii']nie rycz bo jej bedzie tez smutno - trzymajcie sie :-([/quote] Trzymam się dla niej. Jest ciut lepiej ale i tak co chwile sprawdzam czy oddycha budze ją ...... Pogoda daje w du....e no i powrót do smrodku Krakowskiego..... Jutro odbieram Trymer na poczcie. Prosze o instrukcje obsługi jak usunąć kudły a nie ściąć sierści .....
  21. [quote name='Eddiii']Marcinski nie przyjmuje na sggw ale przyjmuje na gagarina tel. 8414440 i to jest blizej sggw niz uminskiego[/quote] Dziękuje za namiary.
  22. [quote name='Neris']USG: [B]Piotr Marciński[/B] (Lecznica dla Zwierząt, ul. Umińskiego 16a, tel 022 671 40 00[/quote] Kurcze a czy nie robi również na SGGW?? Ja będe w Warszawie robić ECHO prawdopodbnie u Niziołka chciałabym zrobić też USG jamy brzusznej, a kompletnie nie znam Warszawy. Czy robi również USG tarczycy ??
×
×
  • Create New...