Jump to content
Dogomania

alina71

Members
  • Posts

    3431
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by alina71

  1. [quote name='adda']I to śliczności cały czas w półkę wciśnięte???[/quote] To brytyjskie śliczności albo w pólce albo za wersalką wszędzie tam gdzie trudno się dostać chowa. :( I cały czas taka minka nadąsana. ;) [img]http://foto.onet.pl/upload/33/74/_421624_n.jpg[/img]
  2. Dostałam się na foto przez inną przeglądarkę. TZ usiłuje mnie przekonać do opery niestety kolejny argument przeciwko. Spędziłam godzinę myśląc, że to problem z onetem a to problem z przeglądarką raczej. [img]http://foto.onet.pl/upload/27/95/_421620_n.jpg[/img] Dziękuję Malawaszka za pomoc. :)
  3. Ale u nas nie ma terenu nie-spółdzielni. Jak nie moja to kilka kolejnych. No chyba, że ktoś ma dom, ale to już obrzeża miasta. Nie wiem na co wydaje nie pytam. ;) Co do ZUS nie byłabym taka pewna tych składek na starość. Takie wywalanie pieniędzy w błoto jakie jest w naszym ZUSIE to dla mnie paranoja. Marmury, wycieczki, szkolenia zagraniczne, bałagan, programy komputerowe za tak ciężkie pieniądze, że wolę nie myśleć. W takim systemie to żeby mieć na chleb na emeryturze będę chyba musiała chodzić po śmietnikach. Zważywszy na to, że spada przyrost a ja zarabiam najniższą krajową z czego odprowadzane są śmiesznej wielkości składki.
  4. W fotoonecie nie moge wejsc na moje albumy z laba nie umiem linkowac a ten co podajesz nie znam angielskiego. No tylko się pociąć. :(
  5. Nie umiem zalinkować z lab foto a foto album mi się nie otwiera. No co za pech. :(
  6. Korzystając z okazji chciałam się pochwalić naszym nowym domownikiem, pupilką TZ. Niestety mamy problem bo domowa kota ma do niej bardzo nieprzyjazny stosunek. Mruczy na nią, bije ją łapką i kolejne próby zblizenia niewiele zmieniają. Mała jest bardzo wystraszona i aktualnie całe dnie spędza sama w pokoju wciśnięta w półkę z książkami. Jest u nas od czwartku wieczorem.
  7. Można zapłacić w urzędzie miejskim a można w kasie administracji spółdzielni. Jak kto woli. Do urzedu nie chodze wcale a z czynszem tak, więc mi wygodniej w kasie. :) W końcu mój pies lata po terenie spółdzielni. ;) Uważam to za ułatwienie a nie problem. Badman jesteś na nie rozumiem, ale ja będę płaciła i nie zastanawiam się nad tym. Bo gdybym zaczęła to w pierwszej kolejności przestaję płacić ZUS a potem swoje podatki bo to są dopiero marnowane pieniądze. Nikt nie każe płacić mi dwa razy, spokojnie. Informacje o kwotach i terminach wpłat dostaliśmy w gazetkach ze spółdzielni i są one opracowane na podstawie uchwał rady miasta. A za wywóz śmieci mam opłatę w czynszu 5,20 miesięcznie. :)
  8. Widzę, że zrzucanie kg w temacie. Ja też po raz kolejny podjęłam tą walkę. I też przyznać muszę, że najgorsze to ograniczenie słodyczy. Bo nie będę się katowała odrzuceniem ich zupełnie. Ja chodzę na siłownię, ograniczam słodycze i colę, staram się późno nie jest. Wspomagam się karnityną, hca i chromem. Zobaczymy.
  9. Muszę przyznać, że nie płaciłam na początku za swojego psa. Znam wiele osób, które nie płaci wcale. Ale postanowiłam to zmienić i teraz co roku w kasie spółdzielni mieszkaniowej zostawiam 50zł. Czy to dużo nie wiem, ogólne podatki mamy wysokie więc nie analizuję. Pewnie lepszym rozwiązaniem byłoby obniżenie podatku i więcej osób by płaciło, ale cóż nikt na to nie wpadł jeszcze.
  10. Ja też czekam na kolejny odcinek. Plisss :)
  11. Mój pies też uwielbia kocie jedzenie. Niestety zdarza się, że kota podkrada coś jemu. Oboje pracujemy całe dnie więc i pies i kot mają wyłożone suche karmy, nie da się upilnować by kotka nie zjadła czegoś psu. Bo suche kocie jest na biurku czyli najczęściej poza zasięgiem psa. [b]Basenji[/b] czekam na kolejne odcinki. :)
  12. Ja dokładnie nie wiem bo jeszcze jestem kocim laikiem. Ja to chciałam po drugą do schroniska jechać, ale widziałam jak mąż strony o brytkach oglądał i tak rzucał hasła i podsyłał mi linki. Ona nie jest wystawowa bo ma jakaś wadę, więc też cena jest inna. O ile się orientuję rosyjskie są bardzoej smukłe i szczuplejsze. Koleżanka ma rosjankę i dała mi takie przykłady. :D [url=http://www.geocities.com/pndtpa/breeds/russianblue.jpg]rosyjski[/url] [url=http://www.geocities.com/pndtpa/breeds/britishshorthair.jpg]brytyjski[/url]
  13. Moja Aylin, kocham ją już z fotek i w tym tygodniu prawdopodobnie zamieszka już u nas. :) [img]http://foto.onet.pl/upload/7/67/_418522_n.jpg[/img]
  14. Hej Cieszę się, że znów jest fajnie. [b]Beata[/b] nie przepraszaj co ty. Ja po prostu wiem, że czasem emocje biorą górę. Nie zrobiło się strasznie tylko bałam się, że ta kłótnia skłóci tak fajne osoby tutaj. A przyznaję, że czuję się tutaj doskonale, jak w domu. I także proszę o przyjęcie mnie do swojego grona. I nieważne, że ktoś nie lubi kotów. Nie lubi, nie ma. Ja je pokochałam i w tym tygodniu jadę po małą kicię brytyjską, pojawi się u nas jak prezent 10 lecia mojego i TZ. Już ją kocham chociaż mam tylko jej fotkę. :) A do listopada 2004 byłam zaprzysięgłą dogomaniaczką (w sensie tylko pies i już). Posiadanie psa i kota to cały repertuar zwierzęcych zachowań, są tak od siebie różne, tak ciekawe i tak kochane, że już nie wiem jak to było jak ich nie było. [b]Pozdrawiam serdecznie wszystkich[/b].
  15. Nieprzyjemnie się zrobiło, szkoda. Nie czytam wszystkich postów, ale nawet "kociarze na madagaskar" Basenji odebrałam z dużym poczuciem humoru. Lubię zjadliwy dowcip bo wymaga sporej inteligencji. ;) No chyba ze gdzies tam sie poobrażaliscie wcześniej to przepraszam, że się wtrącam w dyskusję. Może zawrzyjcie rozejm bo fajnie się czyta wszystkie posty i całość tworzy super klimat. Basenji nie uciekaj mój TZ dla pogaduszek z tobą się tutaj zarejestrował. ;) Chciał ci powiedzieć za co polubił kota bo prawdopodobnie w tym tygodniu spełni się jego marzenie i w domu pojawi się kotak brytyjska.
  16. [quote name='ghost']zaraz tam na madagaskar kot tez zwierze i mozna go polubic zwlaszcza jak wlasnie Kicia roznosi przedpokoj :D[/quote] To mój TZ się melduje. :)
  17. alina71

    zakoceni.pl

    Stawiam na - wszedł Inspektor.
  18. Mój nadal nie ma nikogo do zabawy. :cry: A wczoraj wieczorem jak szliśmy na spacer zawarczał na 3 razy większego psa, tamten właściciel na szczęście tylko się zaśmiał, ja psa na ręce i w drugą stronę. Myślę, że to wynika z jego rzadkich kontaktów z innymi psami. Dlatego delikatnie ale ustawicznie namawiam sąsiada na psa, najlepiej suczkę, bo wtedy Chip bawi się idealnie. O właśnie to mi przypomniało historię z klatki. Na parterze jest słodka kundelka z którą Chip wiele razy się bawił, właściciele się śmiali, że to jego narzeczona i nagle bach zaczynają ją zabierać jak wychodzimy. Nie, że cieczka bo dzieje się to od dłuższego czasu, jeśli jeszcze raz tak ostentacyjnie to zrobią to zapytam wprost w czym problem bo jest mi cholernie przykro. :evil:
  19. alina71

    SZARA

    Ale cudownie. :)
  20. Z rybek ja swojemu daję makrelę wędzoną. Dużo roboty bo wyszukuję ości do wybrania, ale bardzo to lubi. Oprócz tego od czasu do czasu kupuję puszkę tuńczyka i mu daję na talerzyku. Tuńczyk z wody, grube kawałki. :)
  21. Zauważyłam, że mój ostatnio czyści miseczki z suchym jedzeniem. Czyżby usłyszał w tv, że idą mrozy i nabiera tłuszczyku. ;) Nie wiem, w każdym bądź razie proporcja suchego do mokrego jest 2/3 suchego a 1/3 mokrego. Zmiana nastapiła znaczna w tym względzie.
  22. Dowód miłości TZ do kici, oddał jej ostatnie kawałki pizzy. Pizza [img]http://foto.onet.pl/upload/33/73/_417778_n.jpg[/img] TZ mi krzyczy z pokoju, że to nie był podział a zagrabienie. Faceci nie potrafią się przyznać do słabostek. :iloveyou:
  23. [b]Tajdi[/b] a jaka to rasa kociaczka? TZ mnie pyta. Widzę, że TZ są chwaleni to ja pochwalę publicznie swojego. Marzył mu się kociak brytyjski ale po mailu od hodowcy i kwocie biedak zrezygnował. Postanowił jednak, że przygarniemy jakiegoś malucha ze schroniska. Warunek tylko taki, żeby to było maleństwo bo łatwiej nauczy się bycia u nas bo mamy już kotkę i psa. :D [b]Basenji[/b] to nie jest spisek. Mój TZ też nie był za bardzo przekonany do kotka. A teraz to jego ukochana księżniczka. Dowód rzeczowy [img]http://foto.onet.pl/upload/18/95/_417728_n.jpg[/img]
  24. Dziękuję Wam. :)
  25. Dziękuję [b]Marto[/b]. To prawda kochany i wierny. :)
×
×
  • Create New...