Jump to content
Dogomania

brazowa1

Members
  • Posts

    26461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by brazowa1

  1. Dlatego dla mnie najpiękniejsza rasa to wyżeł niemiecki - kwintesencja psa, jego predyspozycji, ekonomiki ruchu. I nigdy nie zrobi kariery jako pies stricte wystawowy, bo się nie da. Nigdy nie miały przegięcia w żadną stronę,więc trudno je "poprawiać" na tą właśnie charakterystyczną cechę. Chociaż,chociaż...to co widuję na wystawach w ostatnich latach mniej mi sie już podoba - fafluniaste sie porobiły, z bardzo długimi uszami.
  2. [URL]http://deser.pl/deser/1,111858,9259934,Najdrozszy_szczeniak_swiata__Jest_wart_ponad_1_5_mln.html[/URL]
  3. Rzucam,rzucam mu ta piłeczkę. Ino serce boli. Agatko,no wszystko może być,ostatnio naczytałam się o encefalopatii watrobowej. Albo forma małych ataków padaczki.
  4. Pewnie widziałyście zdjęcia tego najdroższego psa świata,mastiffa czerwonego. Jak dla mnie ten pies był bardzo biedny i kaleki . Co to w ogóle ma byc za czapa z włosów i skóry na psiej głowie. Wyglada jakby sie miał szykować do operacji usunięcia nadmiaru skóry z głowy.
  5. Hm. Ja własnie na temat WNK mam opinię zupełnie inna-dobrze znosza samotnośc i rzadko demolują.
  6. [quote name='Nette'] Czy są jakieś wieści z nowego domu Atosa?[/QUOTE] Ano Atosik miewa się własnie tak : [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images65.fotosik.pl/347/e655d2c109fbd8bcmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images61.fotosik.pl/347/44073724193606b8med.jpg[/IMG][/URL]
  7. Myslę,że to nie tylko demencja,tylko poważniejsze zaburzenia neurologiczne :( dzięki uprzeży pewnie jest łatwiej Dinowi pomóc wstać. Jestem potwornie głupia. Od prawie dwóch lat mamy w schronie Niuńka,ogromnego owczarka niem. Obecnie ma 18 lat. Nigdy sie nim szczególnie nie zajmowałam,uważałam,że on nie kuma,co się wokół niego dzieje. Tydzien temu zabrałam go na wybieg i chciałam sprawdzic,w jakim stopniu widzi,rzuciłam piłke,a pies oszalał. Podrzucał,kopał,przynosił, na koniec rozszarpał w drobny mak. Teraz,gdy mnie widzi dre ryja,żeby go znowu zabrac na zabawę. Może gdybym sie sprężyła,ten ledwo chodzący pies miałby dom????
  8. Wszystko fajnie wygląda-dom zadbany,a na kanapach leża tłuste stworki.
  9. to białe na samej górze to Buka,bo wygolony brzuch....AAAAA,znowu oberwę za brak subtelności!!!!! i to ostatnie białe to po mojemu też Buka ,bom sie dopatrzyła kawałka łysego biustu... Maupo,wiem,jak człowiek się potrafi nameczyć ze zdjęciami, żeby piesek elegancko wyglądał. A potem na wystawie spotykam Itske z Dogo (ja ja poznałam,bo jako jedyna na Dogo i na wystawie miała owcz holenderskiego) i słyszę : "to Twój pies?! Zupełnie inaczej na zdjęciach wygląda!" Na tej fotce Byczyna wygląda niebuczynowato. Jakby nie piegi-nie poznałabym [IMG]http://images51.fotosik.pl/136/cdc3c8203e3a4796med.jpg[/IMG] Podaje prostszą wersję odróznienia Wróżki od Buki. Jak widzicie ładna bulwe,to będzie Wróżka,a jak smętną bulwę to Buka. Na poważnie-zdjęcia Buki są i tak napiękniejsze i żadna wrózka się do niej nie umywa,bo to zdjęcia psa,którego gdyby nie Maupa,po prostu już na świecie by nie było. A tak - leży sobie na trawniku i wcina patyka :)
  10. aaa,śmieci to inna sprawa. Nic nie zostaje na blatach,śmietnik schowany głęboko w szafce.
  11. nie,no my wiecznie młode jesteśmy! i nasze psiaki też!@
  12. brazowa1

    Metamorfozy

    Malva ma mysz :) :) :)
  13. Sagusia kocha wszystkich, z dziećmi super od zawsze,ale na pewno nie jest typem niańki,ktora dziecku pozwoli na wszystko. Nie ugryzłaby,ale dręczącą rączke przytrzymała. Oczywiście do takich sytuacji nie dopuszczam,bo i po co. Za to poprzedni mój wyżeł byl po przejściach (ja jako juz piąty dom) i był kilerem,nienawidzącym dzieci i w ogóle rodzaju ludzkiego, poza swoją pańcią. Powiedzcie,jak z zostawaniem w samotności. Chyba nigdy nie słyszałam o wyżle niem z lękiem separacyjnym,wiecie,z gatunku: przestawione ściany,obdrapane drzwi i zjedzone wszystko w zasięgu mordy.
  14. a który z tych "ludzkich" leków na watrobę proponujecie dla psa? czy je należy wymieniać,czy można się trzymać jednego. Pytam o ludzkie,bo sa tańsze,co przy dużym psie ma ogromne znaczenie.
  15. U maleńtasa ręke trzymamy na pulsie. Na razie bardzo OK. Rodzice mojej znajomej prowadzą dom starców i...w tymże domu jest 25 kotów. Można przyjść ze swoim kotkiem i maja tez staruszka z pieskiem. Zasada jest taka,że jeżeli rodzinie się nie podoba ilośc kotów,to nikt ich nie zmusza,a koty i tak będą. Maja nawet ładnie to rozpisane na program felinoterapii.
  16. bardzo podoba mi się imie Rulon dla jamnika.Moge pożyczyć?
  17. Oj,dziewczęta. Buka ma długa kufę i trzy pieprzyki idące od ucha. Póty co jest podziarana i nagusieńkim okiem można rozpoznać. Ale od strony doopki bym nie rozpoznała.Dlatego Maupa może mi wmawiać,że ślizg był w wykonaniu Buki. Nie wierzę i już.
  18. brazowa1

    Metamorfozy

    jaka słodka myszunia :)
  19. Buczyna taka jesiennie zadumana. Jak ten tytuł szedł? "Odeciały żurawie"? "Kiedy odleca żurawie"? Pamiętam z dzieciństwa i że płakałam na nim.
  20. Stresuje się? Poza placem ,gdy jesteś z nim sama bierze nagródki?
  21. Poduszek u nas na razie dostatek :) Jak szmatki dla psów się skończą, to na pewno będę wołać głośno. A karma - zawsze, szczególnie puszki, to dla Dolara rarytas największy i największa radość. Jest znanym złodziejem puszek,potrafi to zrobic dyskretnie i skutecznie. Pisałam już ze z dawnego boksu, gdzie Dolar spędził kilka lat swojego życia zrobiłam wybieg dla psów? Gdy go tam zabrałam pierwszy raz , zrobił ogromne oczy. Minęło 5 lat odkąd opuścił "stare śmiecie",a wlazł do swojej budy.
  22. hehehhe,dobre!!! Poza tym świetny pomysł,może się zgłosze na wolontariat i będe brała starców na spytki,jakie tam pieski mieli w swoim życiu.
  23. czarny bulowaty z Sopotu jest już w domu.
  24. Byli. Tylko,że w schronisku zawsze jest tez ten ładniejszy,młodszy ,ale tak samo potrzebujący domu,więc początkowo zainteresowani Mateuszem wychodzili z innym psem. Matti ma juz problemy z kręgosłupem. Raz wypadł mu dysk,szybko wrócił do formy,ale trzeba na niego uważać,nie ma juz zabaw z piłką i skoków. Poza tym jest tym samym, kochanym psem.
×
×
  • Create New...