-
Posts
1583 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by carotina
-
Najlepsza wystawa międzynarodowa w Polsce - do konca roku 2008????
carotina replied to Marek z Gromem's topic in 2008
Sopot, Sopot i jescze raz Sopot :laola: -
Najlepsza wystawa międzynarodowa w Polsce - do konca roku 2008????
carotina replied to Marek z Gromem's topic in 2008
Sopot, Sopot i jescze raz Sopot :laola: -
mam jescze takie pytanie, jak tam wygląda zrobienie championa??? ile wniosków jest potrzebnych jeżeli pies jest championem Polski?
-
a ja ślicznie prosze o podanie ilości shih-tzu, psów z klasy championów.
-
anii, a Ty wystawiasz Lumpika?
-
moje trzecie shih-tzu :D CD Cd nie jest wystawiany, nie ma też praw hodowlanych, dlatego nie ma go na stronce. Ma on niestety wade zgryzu, szkoda... ale poza tym dla mnie jest ideałem w każdym calu :wink: :D
-
Jak dla mnie pani Urbanowska, jest sędziną nr. 1 :) (z polskich oczywiście). Tyle, że ja się wypowiadam względem mojej rasy, czyli shih-tzu. Ogólnie to i tak najbardziej obiektywne są dla mnie oceny sędziów zagranicznych i do nich najbardziej lubie jeździć :)
-
"Szalony i zakręcony" dobrze powiedziane :lol:... jak moja trójca zacznie razem szaleć, to poprostu nie da się od nich oczu oderwać, są takie zabawne :lol:
-
Chcialabym drugiego psa, jest nawet mozliwosc, ale jak przekonac moich bliskich?! :cry: mi się już udało przekonać :D , tyle że na czwartego 8) , nawet nie było problemów :D :D :D , no bo w końcu, jak ktoś kiedyś napisał "shih-tzu są jak chipsy, na jednym się nie skończy..." :wink: 8) :wink: :D
-
też nad tym ubolewam :( rasa przecież w miare popularna :wink: , a na forum najwyżej trzy osoby... polskich stronek w necie też zaledwie kilka :roll:
-
Odnośnie nieznajomości wzorca 8) , to jest to owszem możliwe... 8) Chyba każdy się z tym spotkał :( , oczywiście czasem jest to tylko "błędna interpretacja" :roll: 8) (o ile można wogule, o czymś takim mówić) , ale... u pewnych dwóch panów, których nazwisk nie wymienie, podczas oceny ujawniła się perfidna jego nieznajomość. Pierwszy chciał to jakoś tuszować, udawał że coś tam wie, oceniał długo, a w bardzo wyczerpującym opisie mam takie głupoty, że nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać :-? Drugi pan, natomiast z ową nieznajomością nawet się nie krył. Wszystkie psy w rasie były tylko i wyłącznie oceniane i porównywane na podstawie ruchu. Wogule nie pokusił się o jakiekolwieg dotykanie :-? Nie sprawdzał budowy, zgryzu, a niczego innego (nawet jąder u psów). W ocenach jak porównywaliśmy już po, to wszyscy mieli to samo, czyli "Ładna głowa, doskonały* w ruchu". *Zamiast słowa doskonały, u drugich lokat było słowo "dobry". 8)
-
Będe bardzo wdzięczna :D
-
ja się wybieram :) z jednym (chyba) psiakiem, i na MP :) cały czas się tylko zastanawiam, kto będzie nas sędziował.... bo jest podanych dwóch sędziów...
-
[']
-
a ja jestem ciekawa, jak będzie z dostępnością... no bo Psa, to tylko w empiku kupuje, jak się spytam w jakimś kiosku, to robią wielkie oczy, że takiej gazety nie ma, albo wyjmują "mojego psa" :roll:
-
Championat - jak długo czeka się na potwierdzenie
carotina replied to Wojtecki's topic in Championaty i tytuły
wydaje mi się że nie, bo tytuł jeszcze nie został zatwierdzony, pozatym zawsze chcą kserokopie dyplomu... :roll: -
łooo matkooo :D :D :D , normalnie się zakochałam :iloveyou: on jest cudowny :lilangel: moja mama to już od dłuższego czasu "choruje" na gryfonika :wink: , ale teraz to i ja chyba zaczne :)
-
o tak :D , tylko to nie jest polska hodowla... a czeska... więc mówiąc o "najlepszej" w Polsce, raczej tej nie możemy uwzględniać :wink: 8) a tak nawiasem mówiąc, to ww Hoshi pochodzi właśnie z tej hodowli :D
-
Acte to faktycznie bardzo dobra hodowla, ojcem jednego z moich psów jest właśnie Vagabond vom Paenbruch, który to jeszcze do niedawna :roll: przebywał właśnie w tej hodowli. Wszystkie psy z tej hodowli są niezwykle piękne i utytułowane, wielokrotnie widuje je na wystawach, ale i tak, jak dla mnie w tej chwili shih-tzu nr. 1 w Polsce jest Hoshi!!! i to dlatego właśnie chcę aby, on był ojcem mojego kolejnego psiaka... zresztą w owej hodowli są równierz dwa wspaniałe importy z chorwacji, o naprawde przepięknym umaszczeniu... to że Toruń jest bliżej mnie o niczym nie świadczy!!! dla interesującego mnie psa jestem gotowa jechać choć by jeszcze dalej, niż do Zakopanego!!! A tak wogule, Basiu :) , czy Ty masz shih-tzu???? Ogólnie na forum w tej chwili jest tylko dwóch właścicieli tej wspaniałej rasy, a chętnie bym z kimś sobie pogawędziła o shitziaczkach :wink: pozdr.
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
carotina replied to Nata's topic in Terier tybetański
:o :o :o bardzo nowatorskie podejscie jak dla mnie moze zbyt nowatorskie co w tym dziwnego, ze mopsy zdobywaja BISy skoro sa pieknymi przedstawicielami rasy Mam rozumiec, ze BISy naleza się tt, bobka, yorka itp bo wymagaja wiecej pielegnacji od innych ras :o a ja mam podobne zdanie... chociaż może bardziej względem BOG... na większości wystaw (ok, może lepiej by powiedzieć na WIELU :wink: ) miejsce w BOG IX jest tak naprawde jedno -bo dwa pozostałe zajmuje chiński grzywacz i mops... rozumiem, że być może są to często świetne psy, no ale kto mówi że reszta nie jest też dobra. Jest kilka psów w Polsce, ww ras które naprawde biją jakąkolwieg konkurence na głowe, no i super :) możemy być dumni, jednak chyba logiczne że nie wszystkie. A czasem mam poprostu wrażenie, że sędzia nie patrzy już pod kontem danego osobnika, ale pod kontem całej rasy i jej popularności... Wiem że, aby ktoś wygrał, przegrać musi ktoś :wink: , no ale miło jest gdy zostaje chociaż raz na jakiś czas doceniona praca właścicieli Lhasa apso, shih-tzu, pudli, czy innych właścicieli psów długowłosych :roll:, którzy oprócz pracy włożonej w sam trening psa (co robią wszyscy), mają duuuużoooo pracy związanej z pielęgnacją. MAM NADZIEJE, ŻE NIE ODBIERZECIE TEGO ZA JAKĄŚ USZCZYPLIWOŚĆ W WASZĄ STRONE DRODZY WŁAŚCICIELE MOPSÓW I CHIŃCZYKÓW. :) -
W Poznaniu jest hodowla Decoris pani Anety Sobkowskiej Dopierały.
-
dzięki :D
-
słuchajcie, mam wielką prośbe czy ktoś dysponuje krojem na kombinezon/kubraczek dla yorka??? mamy zamówienie na takie ciuszki dla tej rasy, ale nie mamy wykroju... jak nic nie znajdziemy to ewentualnie się kupi gotowe i zrobi na jego podstawie krój... no ale najpierw zwracam się do Was kochani yorkomaniacy, może ktoś mógłby pomóc???
-
hmmm... w Zakopanem jest bardzo dobra hodowla Solaris Avis. Z Krakowa to nie tak daleko.... ja jestem z Gdańska, a kolejnego pieska mam zamiar kupić właśnie z tej hodowli...