Jump to content
Dogomania

carotina

Members
  • Posts

    1583
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by carotina

  1. mały wilkołak :wink: jest ekstra :D
  2. spoko, cierpiliwa jestem :wink: 8) poczekam :)
  3. a orientujesz się może, czy są dostępne jakoś przez internet???
  4. carotina

    Oczy-zaćma

    z moją małą nie jest jeszcze tak źle naszczęście, widzi jeszcze nieźle, ale oczka ma już pokryte mgiełką -tzn. zdarzają się dni lepsze i gorsze, czasem ma delikatną mgiełke, a czasem wydaje mi się że jest całkiem normalnie... nie wiem, może mi się poprostu wydaje... :roll: :roll:
  5. carotina

    Oczy-zaćma

    temat o zaćmie już był... mój pies ma zaćme, ale z tego co wiem, w Polsce CHYBA nie wykonuje się niestety tej operacji...
  6. ja tylko czytam psa, kupuje w empiku
  7. no właśnie, znak ktoś tą karme? możecie coś więcej o niej napisać?
  8. a co z Gdańskiem? (pisaliście o panu Krzemińskim i tej pani z lecznicy na legionów, a poza tym?)
  9. owszem jest, na dworze gdy ją spuszcze nie ma z tym problemu, zawołam -odrazu przychodzi, w domu nie zawsze, czasem mam takie wrażenie, że ona poprostu ma jakieś swoje "widzi mi się" -ja wołam, ona na mnie spojrzy i nie ruszy się z miejsca...
  10. lanoliny raczej w zwykłym zologicznym nie dostaniesz można ją kupić na wystawach, lub zamówić bezpośrednio od importera na stronie http://www.1allsystems.pl/ -dostaniesz tam także cała game innych psi kosmetyków bardzo dobry jest także szmpon i odżywka z lanoliną z laser littes, te kosmetyki można zamówić ze strony http://www.handler.pl/szampony.htm
  11. carotina

    ShIh-TzU

    być może pod koiec przyszłego tygodnia zamieszcze kilka zdjęć z jutrzejszej wystawy w chojnicach, więc będziesz miała okazje zobaczyć :) ja też chętnie zobacze zdjęcie yoko, a może na jakiejś wystawie będziecie?
  12. olejek norkowy ma dość intensywny zapach, możesz go zastąpić np. preparatem do pryskania z firmy ring5, tyle że on tak bardzo nie natłuszcza. do natłuszczania więc możesz użyć lanoliny, która prawie wogule nie ma zapachu
  13. shih-tzu, jak miło :) napisz coś więcej o swoich psiakach w topiku shih-tzu, na forum gr IX :)
  14. Ja nie potrafie i moje psy potrafią doskonale to wykorzystać :evilbat:
  15. Madzia, akurat to że piesio jest bardzo uparty, nie chce iść w daną stronę, to nie wina tego że go bardzo rozpieściłaś (chociaż i to napewno nie pomogło), to naprawde bardzo typowe dla shih-tzu. Moje też są uparte, zwłaszcza suczka - czasem gdy ją wołam poprostu udaje że nie słyszy, na spacerkach już przyzwyczaiłam (ma 6 lat) że często to ona decyduje gdzie pójdziemy itd. Shih-tzu mają urocze charakterki, ale potrafią być także uparte, zuchwałe i zarozumiałe. Są tak cudownymi i słodkimi psami, że chyba nie sposób ich nie rozpieścić (ale zachowania które opisałaś raczej nie mają z tym wiele wspólnego, oczywiście zachęcam do pracy z psem bo nawet największego uparciucha można z czasem choć troszkę zmienić), moje piesy też są bardzo rozpiesczone -wchodzą mi na głowe (dosłownie :wink: i w przenośni).
  16. carotina

    ShIh-TzU

    wszystkie moje psy (3) ogólnie chodzą na smyczach (spuszczam je na spacerach z dala ulicy). Używam tylko zwykłych tradycyjnych skórokowych smyczy (rozciągane odpadają, ponieważ psy by się przyzwyczaiły i ciągały na wystawie). Moje psy nie są agresywne w stosunku do innych psów, ewentulnie czasem rozedrą się :wink: wszystkie trzy na jakiegoś większego, ale na tym się kończy (taka zadziorność jest typowa dla rasy). Piszesz, że Twój piesek dorasta, więc przypuszczam że ma koło 1,5 roku, więc jego zachowanie pewnie się jeszcze poprawi. :wink:
  17. ooo, to tak jak ja na swojego najmłodszego shih-tzu, tyle że u nas to się wzieło z tego horroru "laleczka chakie" :evilbat: :evilbat: :evilbat:
  18. ja równierz się zgadzam, obecnie moje psy są kompane 4 razy w miesiącu, przed wystawą
  19. o tak, dziwaczne i nie do wymuwienia=)
  20. w hodowlach imiona muszą zaczynać się na konkretną litere w danym miocie(i musi być zawarty przydomek hodowli), cała reszta to już inwencja twórcza hodowcy, lub właściciela :) my poza tym nie kierujemy się niczym szczególnym, np. miot na C -chakie, cyrus, candy, cc, chealsie, carmen, cd :)
  21. aaa... jeżeli chodzi o moje piesy, to np. najstarsza dziewczynka ma na drugie imie vega, po wspaniałym owczarku niemieckim mojej ciotki - mówimy, że po mamie chrzestnej :wink:
  22. kiedyś w katalogu widziałam psa o nazwie -"ewka konewka" :o -troszke niecodzienne, no nie...
  23. To czy pekińczyki są zdradliwe, czy nie, to chyba indywidualna sprawa każdego osobika. Ta ich "zdradliwość", czy "wredota" :o to poprostu łatka przypięta rasie. Napewno są pekińczyki, które się odznaczją takimi cechami, ale równierz są takie jamniki, pudle, chow-chowy i itd. Tak samo w drugą strone. Każdy pies ma swoje indywidualne cechy charakteru, niekoniecznie zgodne z "typowymi" dla rasy. Obserwuje to choćby na moich psach, jedna rasa, a każdy jest zupełnie inny.
  24. carotina

    ShIh-TzU

    a z jakiej hodowli masz pieska? może wklej fotke, chętnie bym zobaczyła :D Miło że napisałaś :) , tylko troche niezgadzam się z tym, że shih-tzu nie musi biegać, być może nie jest to ich pierwsza potrzeba, ale uważam, że niewybiagane shih-tzu nie jest w dobrej kondycji ani wystawowej, ani psychicznej... moje psy owszem lubią długie leniwe spacerki na smyczy :wink: , ale także uwilbiają sobie pobiegać, porządnie się wyszaleć :wink: -zresztą chyba jak wszystki psiaki Pozdrawiam :D :D :D
  25. Piękny, taki dostojny :)
×
×
  • Create New...