-
Posts
2791 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by tufi
-
Gratuluje wygranym i przegranym :D Po sedziowaniu mam mieszane uczucia, ja nie narzekam, ale organizatorzy sie zbytnio nie postarali - ringi mikroskopijne, przy kilku psach na ringu bylo gorzej niz w zatloczonej windzie... Stawka bulli plus fotki pozniej :) Milo bylo poznac kolejnych dogomaniakow - tych obecnych i tych bylych :)
-
Bercia miala dzis zabieg przy narkozie wziewnej na najnowszym sprzecie i przy uzyciu nowiutkiego endoskopu - lekarze testuja nowy sprzet bezplatnie na niej, efekty dobre :) W koncu udalo sie zbadac krew - wyniki ma niczym mlodka! Tylko leukocyty podwyzszone, ale to raczej normalne w jej stanie. ASP i ALT super, mocznik cudowny - uffffffff
-
[quote name='AMFI'] a kto tak w ogóle sie wybiera z dogo? widziałam na liście Justuss, Staffkę, Alojzynę, Sortiskę, Jarka Soję i Sajko, ujawniła sie Złosnica....[/quote] O nas jak zwykle nikt nie pamieta...
-
Tak, ja stosuje od 8 miesiecy. Nie wiem, jak bardzo dziala, bo pies przyjmuje to od 4-mca zycia, nigdy nie odstawialam, wiec nie wiem, jak by bylo bez. Kreatynina nam sie zatrzymala, mocznik wzrasta powoli. Duzo o tym znajdziesz w watku o nerkowcach: [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=8511[/url] O ipakitine bedzie gdzies pod koniec watku.
-
Wczoraj Bercia miala krwotok. Pierwszy po 3 miesiacach przerwy. Jest tez dosc oslabiona i obolala. W piatek o 10.00 plukanka w koncu. Siedze z nia i rycze jak bobr. Najprawdopodobniej aspergillus jest juz w plucach. Bardzo licze na poprawe po piatkowym zabiegu. Trzymajcie kciuki.
-
Oto pierwsze wyniki Faktomanii: [url]http://fakty.interia.pl/news?inf=661167[/url] Ja wyposrodkowalam metody: dzieci na wsi teraz przychodza pod balkon i sie dra: " Biiiigoooos chodz na dwoooor". A Bigos caly szczesliwy, jak tlum malych raczek glaszcze go rozlozonego w pozycji rozdeptanej zaby. Ostatnio szly dzieci z rodzicami - mama: odejdz, bo cie ugryzie! a dzieciak z pogarda: no cos ty, on przeciez dobrych ludzi nie gryzie - i sie poprzytulal do Bigosa. Bo dzieciom wytlumaczylam, ze psy nie gryza dobrych ludzi :D Dorosli roznie reaguja, raczej z dystansem. Staram sie wtedy przyjaznie rzucic kilka dobrych slow. Jesli natomiast jakis lysiolec drze sie, ze swinia na smyczy itp, to nie daruje. Na tekst "swinia na smyczy" czasami rzucam "swinia w dresie" - ale to jak mam pewnosc, ze zaraz wp*** nie dostane ;) Ale najczesciej staram sie - tak bylo w Poznaniu - przekonac jednego z takiej ekipy, nakrecilam chlopaka tak, ze z daleka sie darl "moje psy ida" i glaskal, po 1. kumple patrzyli z zazdroscia, ze "takie" psy glaszcze, 2. kumple nie powiedza nic zlego na znajomych swojego kumpla :D
-
My jeszcze nic nie rezerwowalismy, czy trzeba sie spieszyc? Tzn. ile jest domkow, a ilu chetnych? I fajnie, jakby jakos tak razem w kupie mosci panowie ;) Wiec w ktorym osrodku jestescie? Seminarium jest tam, gdzie dzik, prawda? Czyli trzeci adres?
-
No i o to mi chodzi - ze informacje tu podawane maja byc rzetelne, a nie, ze komus cos sie wydawalo :evilbat: No sorki, ale trzeba sprawdzic cos, zanim sie oglosi wszem i wobec nieprawde :-? Hodowli pozostaje 234, wyrzucam Verbene, dodaje Straznika Morgotu
-
[quote name='Jonquil']Ja mam prośbę: nie wkładajmy do jednego worka owczrków niemieckich, dobermanów, rottweilerów razem z amstafami. U mnie na osiedlu jest tego od ch... za przeproszeniem. I wszystkie psy prócz amstafów biegają luzem. Większość oczywiście w kagańcu. Dlaczego? Bo właściciele mają nad nimi kontrolę.[/quote] A dlaczego tak jest jest? Bo odpowiedzialni wlasciciele maja dosc uwag typu: "to TEN pies", "to morderca" i postepuja zgodnie z przepisami? Tak zle i tak niedobrze - amstaff luzem - zlapac go! odstawic do schroniska! uspic!!! Amstaff na smyczy i w kagancu - a nie mowilam, ze to taki agresywny pies, mam racje, HA HA :evilbat: Jaki jest powod wyprowadzania terierow typu bull na smyczy? Ich szybkosc, z jaka dobiegaja do czlowieka, by wycalowac, przytulic sie i pokazac, ze kochaja. Moze byc niebezpieczna dla czlowieka watlej postury i dziecka, bo taka szczesliwa psina niestety ma swoja wage i moze zadzialac jak kulka armatnia. Podciac nogi i zalizywac "ofiare" na lezaco. Zastanowcie sie, czego wlascicwie chcecie - na smyczy zle, bez smyczy niedobrze. A amstaffy i inne typu bull chetnie bawia sie z innymi psami, ale to wlasciciele, a nie psy, maja chore uprzedzenia.
-
Doszły 3 hodowle, czyli 234 w sumie :) Moge poprosic o dane skad info o "Verbenie"? Pojawia sie taka hodowla, ale nie bulli...
-
GRATULACJE! Szczegolne dla Ivo - Torque Buteo, ktory wczoraj skonczyl 11-miesiecy i sprawil mily prezent rodzince :) A ma ktos moze jego zdjecie? :roll:
-
Idac dalej tym tokiem rozumowania, to ja sie dziwie, dlaczego istnieja jeszcze hodowle amstaffow. Jesli to takie krwiozercze bestie, ktore tylko czyhaja, by zabic, to dlaczego istnieja hodowcy z 20-letnim stazem, ktorzy w ciagu tych lat dorobili sie kilku miotow, przez ich domy przewinely sie setki ludzi... I dlaczego tak sie dzieje, ze nie slyszalam jeszcze, zeby na wystawie, gdzie jest czasami i po 3000 psow, zaden amstaff nie zagryzl ani psa, ani czlowieka - a okazja wysmienita przeciez! Jesli chcecie usypiac - to wezcie sami strzykawki z odpowiednim srodkiem i ruszcie na "lowy". Mieliscie kiedys w ramionach konajacego psa? Wind - bylas na Klubowej Wystawie Terierow w Nowym Dworze, fotografowalas bullowate, w tym mojego Bigosa - naprawde bestie? Prosze, zastanowcie sie nad tym, co mowicie czy piszecie - powatrzac obiegowe opinie potrafi kazdy czlowiek, nawet bez wyksztalcenia podstawowego, ale od kogos, kto zajmuje sie psami od lat wymaga sie czegos wiecej, niz bycia papuga.
-
Doszla kolejna hodowla, dajac wynik [b]231[/b] Mam pytanie, skad sa te hodowle: Quai Darhena
-
A jednak warto powalczyc. Forumowicze innego forum wypatrzyli "ciekawa" hodowle - z falszywymi wynikami wystaw, nalezaca jednoczesnie do zkwp i pkpr, hodujaca dwie rasy, o fatalnej kondycji psow i szczeniat nie wspominajac, w ofercie rowniez szczylki bez papierow: [url]http://www.naszepsy.pl/forum.asp?Id=1987&main=yes[/url] Zareagowali, powiadomili TOZ, lekarza powiatowego i ZKwP i oto wynik: [quote]No więc sprawa wygląda tak: - hodowla zawieszona - metryki anulowane - sprawa trafiła do głownej Komisji Hodowlanej - kierowniczka sekcji oburzona, wyciągnie max konsekwencji - wszyscy co napisali w tej sprawie dostaną pisemne odpowiedzi o zakończeniu tej sprawy[/quote]
-
Tusza jak tusza, ale kufa i ogolny wyraz pyska :o Zuzia the BIS dog 8) :lol: [size=2]Musialam okropnie glupio wygladac stojac jak wryta i przygladajac sie jej[/size]
-
Ja wyslalam zgloszenie, ale organizacja juz na dzien dobry jest niefajna :evilbat: Zgloszenie wysylane do Koszalina, mail podany na stronie okazuje sie, ze jest odbierany z drugiej strony Polski i nikt mi nie udzieli informacji, czy moje zgloszenie dotarlo :o Zakrecone i pokrecone to wszystko na maksa :roll: Z potwierdzeniami - telefonu nikt nie odbiera, koszmar po prostu. Co do frekwencji, to slyszalam, ze jest mimo wszystko nie taka, jakiej spodziewali sie organizatorzy... :roll:
-
Badanie przeprowadzal dr Kubiak na terenie AKademii Rolniczej - wydzialu weterynarii we Wroclawiu, Plac Grunwaldzki. Inne badania przy uzyciu endoskopu tez wykonuja, ale to skontaktuj sie najlepiej z samym doktorem. Koszty indywidualnie liczone - samo badanie ok. 220-300 zl chyba. Plus ew. dodatkowe badania - krew, posiew, histopatologia itp Beri lada dzien bedzie miala trzecia plukanke. Krwotokow nie ma, ale zalewa sie wrecz ropa... I okropnie jej z nosa smierdzi zgnilizna :( I ciagle ma urojona...
-
[quote name='Alojzyna']Ciąg dalszy zdjęć. Może rozpoznacie wśród nich jakąś dogomaniacką pociechę?[/quote] Tak, rozpoznalismy :D To Dulek czyli Knight of Katalonia Timar z jakims szczylkiem [img]http://img355.imageshack.us/img355/8048/10000309ta.jpg[/img] TO najprawdopodobnie Inwazja Bieli Rewelacja z Galicji, czyli Isia: [img]http://img355.imageshack.us/img355/7971/10000664ek.jpg[/img] Tu chyba Isdera Imperator Dziedzictwo Tudora (preguska) [img]http://img355.imageshack.us/img355/5376/10000313ao.jpg[/img] Znowu Isia: [img]http://img355.imageshack.us/img355/6109/10000353lk.jpg[/img] [quote name='Alojzyna']a to też staffik :-? :-? [img]http://img355.imageshack.us/img355/538/10000677cf.jpg[/img][/quote] Aaaa - jest i moja ulubiona suczka wystawy - Zuzia :lol:
-
Jak to nie ma fotek? Osleplas w tym korku? :wink: 8) :lol:
-
Sopot - [url]http://www.psiaki.com.pl/categories.php?cat_id=136[/url] Na razie same bullki i jeszcze nie podpisane.
-
Oj za zeby to u nas w ringu nawet psy schodzily bez oceny, zdyskwalifikowal je tzn. nie dopuscil do oceny nawet. I sadzac po wyborach i psach, jakie zajmowaly lokaty, to zeby przede wszystkim, pozniej dlugo dlugo nic no a pozniej te inne - w sumie wazniejsze - "czesci skladowe" psow.
-
U mnie na wsi na razie spokoj, tzn. juz wczesniej zdarzaly sie jakies glupkowate teksty. Za to na wystawie w Sopocie - idzie z trzema psami na smyczy, Bigoch podjarany, bo tyyyyle suczek, a jakis dzieciak stoi na srodku drogi z natapitrzonym collie, ktory warczy, szczerzy zeby i szykuje sie do skoku na mnie :o Zatrzymalam sie, a dziecko dalej stoi na srodku drogi, tlumy ida bokami, ja nie moge sie ruszyc, collie sie gotuje ze wscieklosci - nie musze dodawac, ze dziecko ma coraz wieksze trudnosci by utrzymac psa na smyczy. W koncu podeszla matka "olenko odsun sie, bo ci cos psy zrobia" :o k*na mac - moje psy! :-? staly jak wryte, patrzyly na collie jak na idiote, ale to one mialy zjesc biednego futrzaka :evil: Odpowiedzialam, ze zaraz polkna w calosci i poszlam :evilbat: Matka sie obruszyla, ze chamstwo i cos tam... wiecej nie slyszalam :evil: Pomijam fakt, ze wszystkie psy wczesniej siedzialy w jednej klatce i tez uslyszalam, ze ten maly to obiad dla tych duzych :-? W Sobieszewie najpierw ludzie tez byli sceptyczni, ale jak sie Bunia z Bercia wprosily raz czy drugi na herbatke ;) to ludzie zmieniali zdanie i pozniej sami je wolali :D Tak wiec wzgledny spokoj. A media przeginaja juz totalnie :evilbat:
-
Oj to faktycznie - mowilam o tym Staff-ce jak przyjechalysmy na teren wystawy - ze to najwieksze targowisko psow pod wystawa jakie kiedykolwiek widzialam :( A stoisk sporo chyba bylo - choc moze w ubieglym roku wiecej... No nie musze dodawac, ze dobra passa Buni trwala i na wystawie - wzbudzala najwieksze zainteresowanie wsrod zwiedzajacych :D A w drodze powrotnej zrobila sie z niej tirowka 8) Znaczy sie Bigos z Bercia byli przypieci pasami i siedzieli w bagazniku od combi, na tylnych kanapach byly nasze torby, kurtki - no i Bunia, jak przystalo na szefowa, musiala miec wszystko na oku, wiec weszla na najwyzszy dostepny punkt w autku, czyli na te bagaze wlasnie. No ale ze pies zmeczony, to sie jej przysypialo co chwilka, wiec jej glowka opadala na dol i zaraz do gory - i tak w kolko :D No i sie usmialismy, ze wyglada jak taki plastikowy piesek w tirach, ktory kiwa glowka gora-dol, gora-dol ;) Fotki mam, niewiele widac, ale wrzuce za dzien-dwa, bo program do zmniejszania sie zapodzial. :roll:
-
Od mojego dystrybutora ok. 19-21 zl za kilogram :D
-
My mielismy debiut w klasie mlodziezy - ocena doskonala, Zwyciezca Mlodziezy, zloto :)