Jump to content
Dogomania

tufi

Members
  • Posts

    2791
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by tufi

  1. Gratuluje wygranym i przegranym :D Po sedziowaniu mam mieszane uczucia, ja nie narzekam, ale organizatorzy sie zbytnio nie postarali - ringi mikroskopijne, przy kilku psach na ringu bylo gorzej niz w zatloczonej windzie... Stawka bulli plus fotki pozniej :) Milo bylo poznac kolejnych dogomaniakow - tych obecnych i tych bylych :)
  2. Bercia miala dzis zabieg przy narkozie wziewnej na najnowszym sprzecie i przy uzyciu nowiutkiego endoskopu - lekarze testuja nowy sprzet bezplatnie na niej, efekty dobre :) W koncu udalo sie zbadac krew - wyniki ma niczym mlodka! Tylko leukocyty podwyzszone, ale to raczej normalne w jej stanie. ASP i ALT super, mocznik cudowny - uffffffff
  3. [quote name='AMFI'] a kto tak w ogóle sie wybiera z dogo? widziałam na liście Justuss, Staffkę, Alojzynę, Sortiskę, Jarka Soję i Sajko, ujawniła sie Złosnica....[/quote] O nas jak zwykle nikt nie pamieta...
  4. Tak, ja stosuje od 8 miesiecy. Nie wiem, jak bardzo dziala, bo pies przyjmuje to od 4-mca zycia, nigdy nie odstawialam, wiec nie wiem, jak by bylo bez. Kreatynina nam sie zatrzymala, mocznik wzrasta powoli. Duzo o tym znajdziesz w watku o nerkowcach: [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=8511[/url] O ipakitine bedzie gdzies pod koniec watku.
  5. Wczoraj Bercia miala krwotok. Pierwszy po 3 miesiacach przerwy. Jest tez dosc oslabiona i obolala. W piatek o 10.00 plukanka w koncu. Siedze z nia i rycze jak bobr. Najprawdopodobniej aspergillus jest juz w plucach. Bardzo licze na poprawe po piatkowym zabiegu. Trzymajcie kciuki.
  6. Oto pierwsze wyniki Faktomanii: [url]http://fakty.interia.pl/news?inf=661167[/url] Ja wyposrodkowalam metody: dzieci na wsi teraz przychodza pod balkon i sie dra: " Biiiigoooos chodz na dwoooor". A Bigos caly szczesliwy, jak tlum malych raczek glaszcze go rozlozonego w pozycji rozdeptanej zaby. Ostatnio szly dzieci z rodzicami - mama: odejdz, bo cie ugryzie! a dzieciak z pogarda: no cos ty, on przeciez dobrych ludzi nie gryzie - i sie poprzytulal do Bigosa. Bo dzieciom wytlumaczylam, ze psy nie gryza dobrych ludzi :D Dorosli roznie reaguja, raczej z dystansem. Staram sie wtedy przyjaznie rzucic kilka dobrych slow. Jesli natomiast jakis lysiolec drze sie, ze swinia na smyczy itp, to nie daruje. Na tekst "swinia na smyczy" czasami rzucam "swinia w dresie" - ale to jak mam pewnosc, ze zaraz wp*** nie dostane ;) Ale najczesciej staram sie - tak bylo w Poznaniu - przekonac jednego z takiej ekipy, nakrecilam chlopaka tak, ze z daleka sie darl "moje psy ida" i glaskal, po 1. kumple patrzyli z zazdroscia, ze "takie" psy glaszcze, 2. kumple nie powiedza nic zlego na znajomych swojego kumpla :D
  7. My jeszcze nic nie rezerwowalismy, czy trzeba sie spieszyc? Tzn. ile jest domkow, a ilu chetnych? I fajnie, jakby jakos tak razem w kupie mosci panowie ;) Wiec w ktorym osrodku jestescie? Seminarium jest tam, gdzie dzik, prawda? Czyli trzeci adres?
  8. No i o to mi chodzi - ze informacje tu podawane maja byc rzetelne, a nie, ze komus cos sie wydawalo :evilbat: No sorki, ale trzeba sprawdzic cos, zanim sie oglosi wszem i wobec nieprawde :-? Hodowli pozostaje 234, wyrzucam Verbene, dodaje Straznika Morgotu
  9. [quote name='Jonquil']Ja mam prośbę: nie wkładajmy do jednego worka owczrków niemieckich, dobermanów, rottweilerów razem z amstafami. U mnie na osiedlu jest tego od ch... za przeproszeniem. I wszystkie psy prócz amstafów biegają luzem. Większość oczywiście w kagańcu. Dlaczego? Bo właściciele mają nad nimi kontrolę.[/quote] A dlaczego tak jest jest? Bo odpowiedzialni wlasciciele maja dosc uwag typu: "to TEN pies", "to morderca" i postepuja zgodnie z przepisami? Tak zle i tak niedobrze - amstaff luzem - zlapac go! odstawic do schroniska! uspic!!! Amstaff na smyczy i w kagancu - a nie mowilam, ze to taki agresywny pies, mam racje, HA HA :evilbat: Jaki jest powod wyprowadzania terierow typu bull na smyczy? Ich szybkosc, z jaka dobiegaja do czlowieka, by wycalowac, przytulic sie i pokazac, ze kochaja. Moze byc niebezpieczna dla czlowieka watlej postury i dziecka, bo taka szczesliwa psina niestety ma swoja wage i moze zadzialac jak kulka armatnia. Podciac nogi i zalizywac "ofiare" na lezaco. Zastanowcie sie, czego wlascicwie chcecie - na smyczy zle, bez smyczy niedobrze. A amstaffy i inne typu bull chetnie bawia sie z innymi psami, ale to wlasciciele, a nie psy, maja chore uprzedzenia.
  10. Doszły 3 hodowle, czyli 234 w sumie :) Moge poprosic o dane skad info o "Verbenie"? Pojawia sie taka hodowla, ale nie bulli...
  11. GRATULACJE! Szczegolne dla Ivo - Torque Buteo, ktory wczoraj skonczyl 11-miesiecy i sprawil mily prezent rodzince :) A ma ktos moze jego zdjecie? :roll:
  12. Idac dalej tym tokiem rozumowania, to ja sie dziwie, dlaczego istnieja jeszcze hodowle amstaffow. Jesli to takie krwiozercze bestie, ktore tylko czyhaja, by zabic, to dlaczego istnieja hodowcy z 20-letnim stazem, ktorzy w ciagu tych lat dorobili sie kilku miotow, przez ich domy przewinely sie setki ludzi... I dlaczego tak sie dzieje, ze nie slyszalam jeszcze, zeby na wystawie, gdzie jest czasami i po 3000 psow, zaden amstaff nie zagryzl ani psa, ani czlowieka - a okazja wysmienita przeciez! Jesli chcecie usypiac - to wezcie sami strzykawki z odpowiednim srodkiem i ruszcie na "lowy". Mieliscie kiedys w ramionach konajacego psa? Wind - bylas na Klubowej Wystawie Terierow w Nowym Dworze, fotografowalas bullowate, w tym mojego Bigosa - naprawde bestie? Prosze, zastanowcie sie nad tym, co mowicie czy piszecie - powatrzac obiegowe opinie potrafi kazdy czlowiek, nawet bez wyksztalcenia podstawowego, ale od kogos, kto zajmuje sie psami od lat wymaga sie czegos wiecej, niz bycia papuga.
  13. Doszla kolejna hodowla, dajac wynik [b]231[/b] Mam pytanie, skad sa te hodowle: Quai Darhena
  14. A jednak warto powalczyc. Forumowicze innego forum wypatrzyli "ciekawa" hodowle - z falszywymi wynikami wystaw, nalezaca jednoczesnie do zkwp i pkpr, hodujaca dwie rasy, o fatalnej kondycji psow i szczeniat nie wspominajac, w ofercie rowniez szczylki bez papierow: [url]http://www.naszepsy.pl/forum.asp?Id=1987&main=yes[/url] Zareagowali, powiadomili TOZ, lekarza powiatowego i ZKwP i oto wynik: [quote]No więc sprawa wygląda tak: - hodowla zawieszona - metryki anulowane - sprawa trafiła do głownej Komisji Hodowlanej - kierowniczka sekcji oburzona, wyciągnie max konsekwencji - wszyscy co napisali w tej sprawie dostaną pisemne odpowiedzi o zakończeniu tej sprawy[/quote]
  15. tufi

    Sopot 2005

    Tusza jak tusza, ale kufa i ogolny wyraz pyska :o Zuzia the BIS dog 8) :lol: [size=2]Musialam okropnie glupio wygladac stojac jak wryta i przygladajac sie jej[/size]
  16. Ja wyslalam zgloszenie, ale organizacja juz na dzien dobry jest niefajna :evilbat: Zgloszenie wysylane do Koszalina, mail podany na stronie okazuje sie, ze jest odbierany z drugiej strony Polski i nikt mi nie udzieli informacji, czy moje zgloszenie dotarlo :o Zakrecone i pokrecone to wszystko na maksa :roll: Z potwierdzeniami - telefonu nikt nie odbiera, koszmar po prostu. Co do frekwencji, to slyszalam, ze jest mimo wszystko nie taka, jakiej spodziewali sie organizatorzy... :roll:
  17. Badanie przeprowadzal dr Kubiak na terenie AKademii Rolniczej - wydzialu weterynarii we Wroclawiu, Plac Grunwaldzki. Inne badania przy uzyciu endoskopu tez wykonuja, ale to skontaktuj sie najlepiej z samym doktorem. Koszty indywidualnie liczone - samo badanie ok. 220-300 zl chyba. Plus ew. dodatkowe badania - krew, posiew, histopatologia itp Beri lada dzien bedzie miala trzecia plukanke. Krwotokow nie ma, ale zalewa sie wrecz ropa... I okropnie jej z nosa smierdzi zgnilizna :( I ciagle ma urojona...
  18. tufi

    Sopot 2005

    [quote name='Alojzyna']Ciąg dalszy zdjęć. Może rozpoznacie wśród nich jakąś dogomaniacką pociechę?[/quote] Tak, rozpoznalismy :D To Dulek czyli Knight of Katalonia Timar z jakims szczylkiem [img]http://img355.imageshack.us/img355/8048/10000309ta.jpg[/img] TO najprawdopodobnie Inwazja Bieli Rewelacja z Galicji, czyli Isia: [img]http://img355.imageshack.us/img355/7971/10000664ek.jpg[/img] Tu chyba Isdera Imperator Dziedzictwo Tudora (preguska) [img]http://img355.imageshack.us/img355/5376/10000313ao.jpg[/img] Znowu Isia: [img]http://img355.imageshack.us/img355/6109/10000353lk.jpg[/img] [quote name='Alojzyna']a to też staffik :-? :-? [img]http://img355.imageshack.us/img355/538/10000677cf.jpg[/img][/quote] Aaaa - jest i moja ulubiona suczka wystawy - Zuzia :lol:
  19. tufi

    Sopot 2005

    Jak to nie ma fotek? Osleplas w tym korku? :wink: 8) :lol:
  20. tufi

    Sopot 2005

    Sopot - [url]http://www.psiaki.com.pl/categories.php?cat_id=136[/url] Na razie same bullki i jeszcze nie podpisane.
  21. Oj za zeby to u nas w ringu nawet psy schodzily bez oceny, zdyskwalifikowal je tzn. nie dopuscil do oceny nawet. I sadzac po wyborach i psach, jakie zajmowaly lokaty, to zeby przede wszystkim, pozniej dlugo dlugo nic no a pozniej te inne - w sumie wazniejsze - "czesci skladowe" psow.
  22. U mnie na wsi na razie spokoj, tzn. juz wczesniej zdarzaly sie jakies glupkowate teksty. Za to na wystawie w Sopocie - idzie z trzema psami na smyczy, Bigoch podjarany, bo tyyyyle suczek, a jakis dzieciak stoi na srodku drogi z natapitrzonym collie, ktory warczy, szczerzy zeby i szykuje sie do skoku na mnie :o Zatrzymalam sie, a dziecko dalej stoi na srodku drogi, tlumy ida bokami, ja nie moge sie ruszyc, collie sie gotuje ze wscieklosci - nie musze dodawac, ze dziecko ma coraz wieksze trudnosci by utrzymac psa na smyczy. W koncu podeszla matka "olenko odsun sie, bo ci cos psy zrobia" :o k*na mac - moje psy! :-? staly jak wryte, patrzyly na collie jak na idiote, ale to one mialy zjesc biednego futrzaka :evil: Odpowiedzialam, ze zaraz polkna w calosci i poszlam :evilbat: Matka sie obruszyla, ze chamstwo i cos tam... wiecej nie slyszalam :evil: Pomijam fakt, ze wszystkie psy wczesniej siedzialy w jednej klatce i tez uslyszalam, ze ten maly to obiad dla tych duzych :-? W Sobieszewie najpierw ludzie tez byli sceptyczni, ale jak sie Bunia z Bercia wprosily raz czy drugi na herbatke ;) to ludzie zmieniali zdanie i pozniej sami je wolali :D Tak wiec wzgledny spokoj. A media przeginaja juz totalnie :evilbat:
  23. tufi

    Sopot 2005

    Oj to faktycznie - mowilam o tym Staff-ce jak przyjechalysmy na teren wystawy - ze to najwieksze targowisko psow pod wystawa jakie kiedykolwiek widzialam :( A stoisk sporo chyba bylo - choc moze w ubieglym roku wiecej... No nie musze dodawac, ze dobra passa Buni trwala i na wystawie - wzbudzala najwieksze zainteresowanie wsrod zwiedzajacych :D A w drodze powrotnej zrobila sie z niej tirowka 8) Znaczy sie Bigos z Bercia byli przypieci pasami i siedzieli w bagazniku od combi, na tylnych kanapach byly nasze torby, kurtki - no i Bunia, jak przystalo na szefowa, musiala miec wszystko na oku, wiec weszla na najwyzszy dostepny punkt w autku, czyli na te bagaze wlasnie. No ale ze pies zmeczony, to sie jej przysypialo co chwilka, wiec jej glowka opadala na dol i zaraz do gory - i tak w kolko :D No i sie usmialismy, ze wyglada jak taki plastikowy piesek w tirach, ktory kiwa glowka gora-dol, gora-dol ;) Fotki mam, niewiele widac, ale wrzuce za dzien-dwa, bo program do zmniejszania sie zapodzial. :roll:
  24. Od mojego dystrybutora ok. 19-21 zl za kilogram :D
  25. tufi

    SOPOT raz jeszcze !

    My mielismy debiut w klasie mlodziezy - ocena doskonala, Zwyciezca Mlodziezy, zloto :)
×
×
  • Create New...