Jump to content
Dogomania

wachura

Members
  • Posts

    273
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by wachura

  1. o rany! Widzę, że chwila mojej nieobecności i tyle rzeczy się tutaj dzieje!!! Joyek!!! Ale heca. Całe szczęście, że się odnalazł. Czyli Bunia miała kolegę w boksie, a nie koleżankę. Dobrze, że nic z tego nie wyniknęło w postaci małych Joyko-buńków :-) Zmieniamy czołówkę?
  2. Znów mnie chwilkę nie było i znów tyle wiadomości. Oby się Joyce udało!!! Powodzenia za testy kocie :-)
  3. [COLOR=black][FONT=Verdana]Sorki za jakies wpadki językowe, ale na szybko i generalnie z moją znajomością niemieckiego to jest tak sobie. Ale myślę, że wystarczy.[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Najpierw Pani przeprasza za spóźnioną odpowiedź I generalnie informuje, że Betzi ładnie się w tym czasie rozwijała i generalnie stawała się coraz bardziej ufna.[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Niestety przed 14 dniami miała atak padaczki. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Wygladało to tak, że wymiotowała, zataczała się i trzymała krzywo głowę. Pojechali do weterynarza, który wyjaśnił, że to jest atak padaczki, (chociaż przy psach nie używa się tego pojęcia), ale właściciel psa wie, co to oznacza. Przez trzy dni otrzymywała zastrzyk (a raczej chyba kroplówkę) na coś (- nie wiem, co to Durchblutung). Odwozili ją rano i odbierali wieczorem.[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Teraz jest wyraźnie lepiej, ale nadal trzyma krzywo głowę i ma trudności z orientacją. Przy okazji okazało się, że ma dwa spróchniałe zęby – jeden nawet podszedł ropą. Z powodu choroby i zębów ostatnio mało jadła.[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Pomimo tego, są pełni nadziei, że Betzi poprawi się i będzie taka, jak przedtem. Zęby usuwają w następny poniedziałek.[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Betzi znów się trochę cieszy, chce do Gassi (drugi piesek jak rozumiem) i je już lepiej. Oczywiście „integrują” się z nią coraz bardziej i biorą ją wieczorami na sofę na pieszczoty. Ani przez chwilę nie żałują, że Betzi jest z nimi, gdyż myślą, że gdyby w Polsce się to zdarzyło byłoby jeszcze gorzej. Betzi jest bardzo wdzieczna, a oni starają się zrobić dla niej wszystko, co w ich mocy. Pyta, czy mamy doświadczenie z tego typu atakami i będzie informowała na bieżąco.[/FONT][/COLOR]
  4. Dawno mnie tu nie było, a wieści nie najlepsze. Trzeba jednak przyznać, że Bunia cudownie trafiła i mam nadzieję, że będzie z nią lepiej. Nie mam czasu, aby tekst teraz tu przetłumaczyć, ale w wolnej chwili może dam radę. No i na pierwszej stronie uaktualniłam aukcję Joyki.
  5. Witam! Nie było mnie tu jakiś czas. Już nadrabiam zaległości w lekturze! A tymczasem podnoszę wątek.
  6. Biedne psiaki! Ale może kiedyś ich los się odmieni? Hienka, Odi i Franio czekają na nowy domek!
  7. Miodzio! Aż mi łzy się w oczach pojawiły. Zwłaszcza to zdjęcie, gdzie śpi taka spokojna na progu jest przepiękne. Bunia bardzo mi przypomina mojego Paluszka. On co prawda miał z wyglądu dużo cech jamnika sierściucha, ale ubarwienie to samo, brwi krzaczaste takie same i to szczęście na pysku... Paluch też był ze schroniska - zresztą widać, jak spał na sofce szczęśliwy na moim avatarku. W swoją drogą odnoszę wrażenie, że ta druga psinka nie jest szczęśliwa z powodu Buni (ups, Betzi). POpatrzcie na jej minę na ostatnim zdjęciu :evil_lol:
  8. Znalazłam info o Misiu na stronie AFN i tam są podane namiary. Pewnie ta osoba coś wie konkretnie. [URL]http://afn.pl/podopieczni.htm#misio[/URL]
  9. Ja, niestety, tak jak napisałam wyżej - jestem daleko od Polski. W związku z tym nie mogę już śledzić sprawy Misia na bieżąco. Od jakiegoś czasu nie wystawiam też aukcji :-( no bo nie wiem, jak miałabym imformować o Misiu skoro nie jestem na bieżąco. Szczerze powiedziawszy, to liczyłam, że Kometa coś wie więcej na temat Misia. Ale pewnie sama ma tyle psiaków na głowie, że już nie daje rady.
  10. Kometa może coś wie. Ja niestety jestem 1500 km od Warszawy i nie mogę sprawdzić, czy Misio w hotelu. Misio, hop hop!
  11. He he, a nie czasem Hienka, Franio (chłopczyk jasny) i Odi (dziewczynka)? Już się pogubiłam - ale tu u mnie straaaasznie gorąco. :evil_lol:
  12. NIech jadą psiaki i na koniec świata, jeżeli jest tylko chętny, by zapewnić im dobry dom. Skoro Fundacja, z którą współpracujecie, jest sprawdzona, mamy zdjęcia gdzie psy lądują, wszystko przebiega sprawnie i bezpiecznie, a o żadnym handlu nie ma mowy, to dlaczego nie można dokonywać adopcji zagranicznych??? Skoro u nas te psy nie mają szans???
  13. czyli mamy Hienkę, Frania i Odi? Super :multi::multi::multi:
  14. Zdenerwowałam się przed chwilą, gdy przeczytałam parę wpisów Arki na wątku o mieleckim schronisku. Gdyby nie pomoc fundacji niemieckiej i "wywózka" :crazyeye::crazyeye::crazyeye: do Niemiec, Babunia nie miałaby by tak cudownie, jak ma teraz. Popatrzcie tylko na te zdjęcia! Oby więcej takich "wywózek" do Niemiec i oby Joyka też tak cudownie trafiła.
  15. NIe wiem, o co chodzi w całej tej dyskusji. Nie wiem, kto ma rację i jak powinno być, która gmina i za co powinna płacić. Wiem jedno: to, jakie w Mielcu mają serce dla tych psiaków, jest absolutnym wyjątkiem. I chwała za to Kierownikowi, wolontariuszom, w szczególności Ulce18 i wszystkim, którzy coś robią dla tego schroniska. I dlatego też wspomagam jak mogę schronisko w Mielcu. A Babunia, która pojechała do NIemiec niedawno i której zdjęcia Ulka18 tu przedstawiła, była moją wirtualną podpopieczną. Jestem bardzo wdzięczna niemieckiej fundacji i ludziom w Babmbergu że na stare lata zechcieli jej stworzyć tak wspaniałe warunki. O jakim handlu tu mówimy? Gdyby nie ta "wywózka" jak pisze Arka, Babunia zdechłaby w schronisku, jak wiele wiele innych psów. A tak ma szanse na lepsze życie. Oby więcej takich adopcji nawet na drugi koniec świata.
  16. Bida kochana! Maleńka, zasługuje na porządny domek!!! MTJL, ja nic już innego nie wymyślę a'propos imion. Tu gdzie jestem, jest tak gorąco, że nie daję rady zwojów mózgowych uruchomić.
  17. Proszę bardzo :-) [B][COLOR=teal][FONT=Verdana][SIZE=3]Kilka zdjęć Babuni z Polski, która u nas nazywa się teraz Betzi. Ponieważ tak w ogóle to nie reagowała na żadne imię, pomyśleliśmy że można je zmienić. W międzyczasie po pierwszych dwóch tygodniach już wie że nazywa się Betzi. Pozdrowienia z Bamberga[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
  18. Ludzie kochani! Ale ona ma cudownie! I zdaje się, że ostrzyżona panna! Pięknie!!! :loveu::loveu::loveu:
  19. Ulka, nad imionami jeszcze pomyślimy. A tymczasem można podpisać, że opiekę wirtualną sprawują dwie dogomaniaczki z Warszawy. A co do sterylki, jeśli będzie możliwość jej zrobienia to ja chętnie sfinansuję. Może nie w tej chwili, ale np. za miesiąc.
  20. Babuni się powiodło, wcześniej mój Malinek (vel Batonik) też fantastycznie trafił, to może skoro zaopiekujemy się wirtualnie tym boksem to z Waszą dogomaniakową pomocą też dobrze pójdzie?
  21. To ja próbuję - u mnie dzisiaj w pracy spokój :razz: [B][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana]Od tygodnia jest u nas Babunia z Polski. Pierwsze 8 dni dobrze przeżyła. Oczywiście jest nadal troszkę nieśmiała i w niektórych sytuacjach bojaźliwa. Myślę jednak, że ona wie, że mamy co do niej dobre zamiary i zaufanie rośnie z każdym dniem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że umożliwimy jej jeszcze kilka pięknych lat. Zdjęcia wyślemy, kiedy tylko nasz aparat będzie znów działał. Jak to się mówi, do kolejnej wiadomości. Nasza suczka Beagle już też ją zaakceptowała![/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana]Pozdrowienia[/FONT][/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana]Rodzina Ebitsch z Bamberga[/FONT][/COLOR][/B] To nasza Babunia jest w Bawarii! Ale jej fajnie! I ma towarzyszkę!!! Brawo! :loveu::loveu::loveu: dla rodziny Ebitsch!
  22. Przeczytałam wreszcie spokojnie wątek z opisem podróży. Jesteście wszyscy niesamowici. Wasza działalność i poswięcenie podtrzymuje moją wiarę w ludzi. :multi::loveu::klacz:
  23. Ulka18, dogadałyśmy się z MTJL finansowo :-) i bierzemy cały boks 3 wspólnie pod opiekę wirtualną. Mój przelew na Bunię niech teraz służy boksowi 3 :-) i oby im wszystkim i Joyce poszczęściło się!
×
×
  • Create New...