-
Posts
406 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by caterina1
-
Dzieki wszystkim za słowa otuchy!!! Moja hodowla ma przydomek OPSARION,wierzcie mi nie jest teraz łatwo znaleźć dobry przydomek który se nie powtarza.Pisałam 2 razy do ZK. CAŁUSKI DLA WSZYSTKICH :buzi:
-
Dzięki że staneliście w mojej obronie :iloveyou: Tak to będzie moje pierwsze krycie, a moja Vicia Ch.Bien BATINA ma już :-? 5lat,na tatusia wybrałam Ch.Pl Atrisa TRZY KORONY.Obydwoje są czarnego koloru. Oczywiscie strasznie się boję i dlatego jedzie ze mną moja kolezanka wieloletnia hodowczyni. :nerwy: Ale mam nadzieję że wszystko będzie ok. A na szczenięta mam już parę zamówień więc nie powinno być tak żle. :laola:
-
Jakbyś zadała sobie troche trudu i poczytała wszesniejsze posty to bys się dowiediała że mam jedną z najlepszych czarnych suk w Polsce a psa dla niej wybrałam jakieś pół roku temu i nie jak myślisz na podstawie tylko i wyłącznie ocen wystawowych ale i także rodowodu. Dlaczego ja nie mam prawa mieć szczeniąt , a inne DUŻE producenckie hodowle mogą?A pozatym jedyny autorytet w naszej rasie w Polsce czyli p.Sobolta poparła mój wybór psa i stwierdziła że szczeniaki powinny być wielce obiecujace.
-
Myślałam że otrzymam jakąś fachową poradę ale widzę że zamiast pisać coś sensownego to pie.... farmazony. Jeżeli nie MASZNIC DO POWIEDZENIA to nie zabieraj głosu.
-
Ja mam pytanie trochę z innej beczki . Jak kryją się briardy ? Czy jest z nimi jakiś problem? :roll: Niedługo jadę na krycie z moją Vicią i jestem pełna obaw.Proszę o rady :oops: :P
-
Raczej nie radziłabym kąpać psa w szarym mydle.Po zajęciach jakie mialam na oddziale dermatologii dowiedziałam się ile chemikalii ono zawiera(np.: chlor) :smhair2: Więc nie zabardzo nadaję się dla psów. :D Biały jeleń więc odpada 8)
-
Rotti :Jeszcze raz wielkie dzięki, juz niedługo będę miała ta szczotkę :megagrin: Ale jestem szczęśliwa!!! :lol: Tobie Dzidtka też dziękuję za linki :Rose:
-
Dzięki Rotti, Jesteś WIELKA :laola:
-
Będę bardzo wdzięcznana za namiary ,pliz :modla: :Dog_run:
-
A i jeszcze jedno: gdzie mozna kupić taką szczotkę-oczywiście profesjonalną,bo nasza podróbę już mam ijest beznadziejna? :D
-
Dzięki za linka Dzidtka!!! Mam jeszcze jedno pytanko: co poleciłabyś mi do sierści mojego briarda między kąpielami-np. przed czesaniem :question: :x-mas:
-
Khara? pierwszy raz slyszę.Masz jakiegoś linka? :modla: :modla:
-
Tak to jes tardzo dobry sposób na psą sierść ,ja go też wypóbowalam.Naprawdę SUPER :thumbs: :laola: Mam pytanie do ciebie Dzidtka: jakiej firmy kosmetyki używasz do czesania?
-
Problemem jest głównie to że briardy to jeszcze rzadka rasa.A u fryzjera bywają naprawdę nie liczni.I jezeli trafi się na nie douczonego to tragedia murowana.Ja ze swoją Vicią tez chodzę do psiego fryzjera( którym jest moja kolezanka) głównie poto by ją wykąpać i wyczesać.O wiele lepiej robi się to w odpowiednio przystosowanej łazience i na stole trymerskim.Pozatym pewne triki znają tylko fryzjerzy i mogą pomóc gdy mamy jakiś problem. :Dog_run:
-
Pamiętaj tylko że po wystawie koniecznie trzeba psa wykapać w normalnym szamponie,i zmyć z sierści specyfiki dla szorstkowłosych.One zazwyczaj bardzo przesuszaja sierść. :Dog_run:
-
Ja też zastanawiam się nad drugim briardem a mam dwupokojowe na 3 piętrze.Wbrew opiniom psiakom nie jest potrzebny duży dom z ogrodem tylko miłość i oczywiście zajęcie -ruch.Wtedy czują się bardzo dobrze nie zależnie od matraża na którym mieszkają. Snoopy z jakiej hodowli jest twój piesek :question:
-
Witam nowego briardziarza w naszym gronie!!! Nie przejmój się ja też mam briarda w mieszkaniu i jakoś nie zauważyłm by był nieszczęśliwy.Po pierwsze dobrze by było gdybyś zaczął chodzić ze swoim psiakiem do psiego przedszkola(zsocjalizuje się wtedy z innymi psami),a potem może szkolenie PT.Napisz coś więcej na temat swojego briarda
-
Po pierwsze ja mam suczkę :wink: A po drugie to nie pisałam że zawsze jest tak że importy są kiepskie.Ale często jest także nam wciskają chłam a my się cieszymy że pies jest z zagranicy.A potomstwo tego psa czasami jest dziwnie wyglądające :silly: Tak ma moja znajoma która ma importa ,a szczeniaki po nim są koszmarne,oczywiście w jej chodowli. :terazpol: Ale ona oczywiście jest zachwycona.I zero krytyki.
-
Ja wiem tylko że wszyscy zachwycają się importami ale nie zawsze te psy są ładne.Właśnie często są to pety które po zrobieniu u nas tylko Championa kryją.Bo wszyscy zachwycają się że to import. :shake: A przecież nasze rodzime psy nie są gorsze .
-
Ja mogę bez bicia sie przyznać że spuszczam swojąVicię i w parku i na skwerze niedaleko domu.A po ulicy chodzimy bez kagańca. :B-fly: I jeszcze przez 5 lat nikt nas nie spisał.A wrecz przeciwnie policja i straż miejska to podchodzą i pytają jaka rasa i wogóle.Albo krzyczą"to ta rasa co we Francji w policji służy?" :megagrin: Ale wiem że na innych osiedlach ganiają właścicieli psów. Jednak wydaje mi się że powinni zacząć od bespańskich psów i kundelków latających samopas i rzucających się do nóg. :Dog_run:
-
Może teraz podrożał :roflt: :cunao: :biggrina: o
-
Ja słyszałam od znajomej że u niektórych sędziów można zakupić CWC za 400 zł,ale niewiem ile w tym jest prawdy. :icon_roc:
-
Ale ta choroba u PONów też występuje,tylko nikt tego nie bada.Pozdrowiena :D
-
Z jednej strony masz rację bo krycie zależy od właściciela suki.I bardzo często jest tak że bardzo dobry eksterierowo pies nie kryje.Bo nie jest w hodowli tylko w prywatnych rękach.A jednak ludzie w naszyn kraju kryją tylko sprawdzonymi reproduktorami nie dając szansy innym.Może nawet lepszym.Po drugie jak mozna stwierdzić że pies przekazuje wady genetyczne jak nigdy nie zostal ojcem?A co do barań genetycznych,to moja suczkajak i większość BRIARDÓW w Polsce jest przebadana pod kątem nosicielstwa i choroby postępującego zaniku siatkówki. :D
-
Obczytuję ten temat od jakiegos czasu.Ito co zauważyla że co niektórzy znają się świetnie na wszystkich rasach :lmaa: :niedowia: .Tynka nie przejmuj się sa ludzie i parapety albo owa pani miała (okres) albo menopauzę. :stupid: