-
Posts
714 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by SZAMAN
-
yyyyyyy......eeeeeeeee...........aaaaaaaaaaa :smhair2:
-
I ten jeden psiak ma go ciągnąć? Czy może pod nogami osoby siedzącej są pedały do pedałowania? Ale nie widzę żadnego łańcucha... A może trzeba poruszac tymi pałąkami, co je trzyma w dłoni,coś jak sprzęt w TV Markecie? Ja chętnie bym się przejechała tym sacco 8)
-
Proszę nie powielajmy takich opinii :o Ja słyszałam już, że Husky i Kaukazy nie lubią się, Husky i spaniele nie lubią się a teraz znowu jamniki :( A w miniony weekend mój Szaman przebywał nos w nos właśnie z jamnikiem i to raczej jamnik nie akceptował Szamana(bo ten był na jego terytorium- w jego mieszkaniu), a Szaman akceptował mniejszego psa. Nic jednak żaden z psów "nie szumiał" :wink: do drugiego. Na spacerach w parku i na ulicy, na klatce schodowej też dobrze dogaduje się z wszelkimi spotkanymi jamnikami (a tych jak wiadomo w miastach jest sporo), choć przyznam, że małe, szybko poruszające się psiaki mogą spowodować chęć zapolowania, np. taki York, którego nawet ja wzięłam za zająca :lol:
-
baster30: byłeś? Ktoś był? :)
-
Poszukujemy rodzin zastepczych dla psow-pomocnikow
SZAMAN replied to MagdaS's topic in Dogoterapia i psy asystujące
Dzięki za odp. :) Rzeczywiście tym razem udało mi się znaleźć ankietę. A skoro już ją znalazłam, to wrzucam tutaj, ale jedynie wymagania wobec rodziny zastępczej, moźe to kogoś zainteresuje :P "Wymagania wobec rodziny zastępczej Wczesne doświadczenie pomaga w późniejszym treningu Dostarczamy klatkę, obrożę, smycz i jedzenie. Wymagamy: · dużo miłości i pieszczot, · dużo codziennych ćwiczeń – długie spacery, zabawy z innymi szczeniakami, · unikanie I pilnowanie braku zniszczeń w domu, · regularne uczęszczanie na zajęcia z psem, · specjalne zabawy przynajmniej 2 razy w tygodniu, · częste podróże samochodem, · spacery w zatłoczonych miejscach (z autobusami, ruchem ulicznym, ciężarówkami, itp.), · spacery w parku i lesie, szczególnie w przypadku młodych szczeniąt, aby zwiększyć ich możliwości poznawcze, · przynajmniej raz w tygodniu iść do nowego i interesującego miejsca, · zabierać szczeniaka na spotkania, gdzie uczy się cicho i spokojnie czekać, · zniechęcać do szczekania, wyjątek – podczas zabawy , · absolutnie nie karmić ze stołu – tylko z psiej miski, · całkowity brak brutalnego i twardego wychowania, · brak zabaw siłowych z ludźmi (no tug-of-war games)". -
Dzięki za wieści :) , wiem, że "imprezy" tego typu jeszcze będą, ale następna w Łodzi to dopiero pod koniec roku.
-
Poszukujemy rodzin zastepczych dla psow-pomocnikow
SZAMAN replied to MagdaS's topic in Dogoterapia i psy asystujące
Może Wy wiecie jakie trzeba spełnić wymagania i na jakich zasadach odbywa siię weryfikacja, czy rodzina wypełnia swoje zobowiązania? Jak duże trzeba mieć doswidczenie z psami? Nie znalazłam żadnych podanych wymagań czy ankiet na stronie www. Pytam się z ciekawości, bo chociaż to wspaniałe zajęcie, to jednak nie mogłabym się na nie teraz sama zdecydować :( Czytałam także, że inne stowarzyszenie poznańskie z filią właśnie w Łodzi też szukało takich rodzin. -
grafika z wilkami, wilczkami no i wilkolaczkami :P
SZAMAN replied to Cobra's topic in Grupa 'Extra' - Dzikie psowate...
Owoc nocnego buszowania po sieci: :wink: http://www.indiantime.prv.pl -polecam tę stronę i zbiór grafik w dziale:WILKI,ale w innych działach galerii też jest sporo wilczych motywów. :) -
:lol: Zacznijmy od tego, że to nie do końca jest przewracanie a przynajmniej nie z użyciem siły. Domyśliłam się, że nie stosujesz wobec Ceika jakiegoś rzutu judo :lol: ,bo u nas normalne jest że sprowadzamy Szamana do parteru,a właściwie to on daje się sam "przewrócić", ale to następuje zawsze w zabawie= podczas "zapasów w stylu dowolnym" :) , tylko zaciekawiło mnie w jakich sytuacjach następuje to groźne warczenie :wink: , ale już uzyskałam odp. -kiedy Ceik ewidentnie dominuje.
-
Niestety nie wybiorę się :( bo, muszę balować na weselichu pod Łodzią. A następna tego typu impreza dopiero w grudniu, oczywiście nie Puchar Polski, ale też zawody PT i IPO.
-
Basiu, zaciekawiło mnie to, co opisujesz. W jakich sytuacjach przewracasz Ceika na ziemię ?
-
Te sporty to fajna sprawa :thumbs:
-
...czyli pies dla przewodników z poczuciem humoru :wink: A czy z aportowaniem też słabo sobie radzi? Ten cykl artykułów o szpicu wilczym w Asko to napisała osoba, która ma przynajmniej jednego szpica,a jest nim: prawdopodobnie CZAPA Logones.
-
Wiadomo, że do sportowego ćwiczenia obrony,pies musi mieć opanowane posłuszeństwo do perfekcji. Więc wchodzą w grę tylko szpice świetnie wyszkolone, ale chyba z tym jednak nie ma problemu? Co prawda szpic to szpic :wink: - ma swoje zdanie, ale szpic wilczy chyba jest dosyć reformowalny. Przeczytałam natomiast w 1 artykule na wolfdogu wytłuszczone nawet zdanie: " obrończe szkolenie sportowe nie opiera się na budzeniu agresji przeciw człowiekowi, ale jedynie na użyciu jego wrodzonego instynktu łowieckiego" . Pies traktuje rękaw jako łup, a z tego co czytałam o szpicach wilczych to wynika, że nie mają zamiłowania do polowania i że nawet z tego powodu były "zalecane" przez myśliwych jako psy superowe, bo niekłusujące na własną łapę,ale z II strony były przecież wykorzystywane przez myśliwych do swoich celów. Jakie to więc były cele? Wydaje mi się, ze każdy pies ma instynkt łowiecki? Ale jednak chyba on się różnie objawia, czy tak? U jednych kończy na jakiejś fazie...u innych innej... kiedyś coś w DoGgoObserwerze było na ten temat... W artykule poswięconym szpicom, przeczytałam także, że to typ:wolfspitz, a nie: typ-keeshond nadaje się do szkolenia obronnego. Czy tak może być? Tam jeszcze było, że ten II typ jest mniej szczekliwy :wink: A i jeszcze : SH napisała: "Poza tym część szpiców jest niesty po prostu zbyt nieufna aby mieć w takim szkoleniu (IPO) dobre wyniki." No właśnie, też czytałam, że jest to rasa niezbyt ufna w stosunku do wszystkiego, co obce, ale z II strony czytałam znowu wiele o "wrażliwości" czy jak to nazwać (?), "napadach" nieufności u owczarków belgijskich, a te jednak spisują się w obronie? Chyba, że jedynie malinois sprawdzają się ,a pozostałe odmiany -nie, bo ja nie znam się, nie wiem które w czym przodują? Nie upieram się, że szpice wilcze są stworzone do obrony, tylko chciałam zweryfikować czy napisano prawdę w tym artykule, ale wynika z Waszych wypowiedzi, że to raczej odosobniony przypadek tak jak z Husky na torze agility(choć ja znałam świetnie spisujące się aż 2 :D )
-
Właśnie poczytałam o tej szczekliwości na stronie, a ja wolę jednak psiaki, które szczekają jak mają jakiś ważny powód, "odkryłam" :wink: także, że nie mają ogonków takich jak laby :lol: , ale takie fikuśne zakręcone-ale i tak pocieszne.
-
Dlaczego nie powinno się?
-
Niech ma oceny same bardzo dobre,nawet z trudem uzyskane, ale jednocześnie np. badanie w kierunku dysplazji jeśli jest np. labradorem, testy psychiczne jeśli należy do ras obrończych itp. Tak naprawdę to każdy pies jest piękny, ale pies rasowy POWINIEN mieć także zrównoważony charakter. (tzn. takie predyspozycje jakie są sprecyzowane we wzorcu rasy: pies jednej rasy- z natury odważny stróż, drugiej rasy- z natury przyjazny każdemu człowiekowi) i powinien być zdrowy.- wolny od wrodzonych chorób.
-
Ja też się spotkałam z 2 "szkołami". Czytałam, że od 7-12 miesiaca trwa główna faza socjalizacji z człowiekiem i że najlepiej brać psa zaraz po skończeniu 7 tygodnia, aby potrafił nawiązać kontakt z człowiekim.Pies który w tym czasie przebywa wyłącznie w kojcu z rodzeństwem traci taką możliwość. W wieku 7 tygodni psa,a nawet wcześniej, można już przecież przeprowadzić odpowiednie testy mające za zadanie "wybadać" charakter psa. Ale czytałam również że psa nie należy brać pomiędzy 8 a chyba 10 lub 12 tygodniem, a dopiero póżniej lub też tuż po ukończeniu 7 tyg.,tłumaczeń niestety już nie pamiętam dlateczego ten okres był taki niekorzystny :-? Jeśli jednak pies był w miarę socjalizowany, tzn. miał kontakt z ludźmi,a nie tylko siedział w kojcu to i w wieku kilku miesięcy wyjdzie jeszcze "na ludzi" , przynajmniej Husky, bo nie jestem pewna czy można by jeszcze wykorzystać tkwiący w owczarku np. belgijskim, collie potencjał czy czasami nie zostałby on już jakoś zaprzepaszczony :)
-
Ten białas to była pewnie ukochana Szamana - jużaczka Daisy :iloveyou: ? na fotce raczej wygląda szarawo, cóż padało ... a kawaler zajmował budę ...
-
W ASko w tym roku jest seria artykułów poświęconych szpicowi wilczemu i chyba w I lub II części było coś o możliwościach szkolenia w zakresie obrony, pracy na rękawie- czy szpice wilcze rzeczywiście mają predyspozycje w tym kierunku czy to był raczej odosobniony przypadek jednego psa? Na fotkach ten psiak robił wrażenie w ataku na pozoranta! :)
-
A może lepszym rozwiązaniem od 7-8 tygodniowego szczeniaka, jest wzięcie starszego, kilumiesięcznego szczeniaka(w hodowlach zostają czasami szczeniaki do 3-4 miesiąca,a nawet dłużej), który będzie bardziej samodzielny niż 2 miesięczny i lepiej zniesie (???) taką długą rozłąkę na początku, ale oczywiście 2 urlopy jeden po drugim jak najbardziej są wskazane.
-
Wilki w programach telewizyjnych, gazetach...
SZAMAN replied to Nat's topic in Grupa 'Extra' - Dzikie psowate...
No właśnie... po przerwie było już o krukach :-? a o wilkach mówiono w kontekście kulturowym, ale raczej starano się obalić mit czerwonego kapturka. :) -
Wilki w programach telewizyjnych, gazetach...
SZAMAN replied to Nat's topic in Grupa 'Extra' - Dzikie psowate...
Na NATIONAL GEOGRAPHIC -trwa właśnie program o wilkach! -
A czy mile są widziani również widzowie-psy? Skoro to ma być na stadionie... Czy nie można z czworonogiem?