Jump to content
Dogomania

Evelina

Members
  • Posts

    1710
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Evelina

  1. Dzieki[B] Szaraduszko [/B]za foteczki "pelnej" Draki :loveu: Pelna, na maxa :lol: :evil_lol: Widac, ze niczym kobieta marzy aby juz minely te ostatnie dni czekania. :lol: Jaka z Funi kochana cioteczka :loveu: (mam nadzieje, ze to Funia :oops: ) [IMG]http://img366.imageshack.us/img366/6392/200607130447vh.jpg[/IMG]
  2. [COLOR="DarkOrange"][B]SABINKA[/B][/COLOR], juz niedlugo bedziesz skakac i tanczyc :bigcool: Zycze Ci tego z calego serducha :buzi: [QUOTE]Ewelinka, twoje zdjęcie z pocztówkami wygląda jak...pocztówka :lol: [/QUOTE][B]Gosienko[/B], ta pocztowka z pocztowkami jest bez rodowodu :evil_lol: , co widac jak na dloni, bo profesjonalny fotograf nie wbilby mi kolka w czaszke :oops: :lol: [quote name='mmbbaj'] Ja mam okropny mętlik przy pisaniu ręcznym i chyba najbardziej brakuje mi emotek :evil_lol:[/QUOTE]Dokladnie ! :evil_lol: I pomyslec, ze kiedys emotek nie bylo i ludzie jakos do siebie pisali :lol: Mnie strasznie brakuje "Podgladu" :oops: :evil_lol: Poprzednia kartke sobie wstepnie spreparowalam w domu. Dzis to byla improwizacja na calego :oops:
  3. Brawa dla pieknej rodzinki :klacz: Sliczny wianuszek dzieciakow :loveu: [IMG]http://img157.imageshack.us/img157/7240/200607132342nk.jpg[/IMG] Probuje sobie wyobrazic Drakunie tuz przed porodem. :oops: Chyba brzucho miala do samej ziemi :evil_lol: [B]Szaraduszko[/B], masz fotki Draki ciezarnej ? Chetnie bym porownala Drake PRZED i PO :oops: ;)
  4. A ja dzis wyslalam druga karteczke dla Sabiniastej [img]http://manu.dogomania.pl/emot/lalala.gif[/img] O taka, te co trzymam w reku :sweetCyb: [url=http://img49.imageshack.us/img49/5002/carte16nb.jpg][IMG]http://img49.imageshack.us/img49/5002/carte16nb.th.jpg[/IMG][/url] Wy tez macie metlik w glowie jak przychodzi do pisania recznie ? :oops:
  5. Evelina

    Puli

    [quote name='puli']Obficie ofutrzone nie powinny pływać,bo mogą utonąć pod ciężarem namoknietego futra.[/quote]O mamo, nie pomyslalam o tym :crazyeye: [quote name='puli']Puli był kiedyś używany do polowań na kaczki,ale nigdy nie prany włos pokryty warstwą naturalnego łoju dawał mu wyporność i ochronę przed lodowatą wodą.[/quote]No tak, prawa fizyki sie klaniaja ;) [quote name='puli']Evelinka - we Francji puli to luksusowe psy do towarzystwa.Może chciałabyś odłożyc w kąt nożyczki i zakosztowac odrobiny luksusu ze szczęśliwymi dredami?[/QUOTE]Widze, ze pojecie "szczesliwe dredy " juz sie przyjmuje :lol: [B]Puli[/B], gdzie mnie tam do luksusu. Ja lubie z psem latac po polach i lasach. Lubie gdy mam kaprys ostrzyc go na zero, zostawiajac gdzie dusza zapragnie troche futra. :evil_lol: U mnie, przy mojej "kreatywnosci" puli dlugo by puli nie przypominal :oops: Zaraz bym mu cos na dredach wymyslila. :oops:
  6. Evelina

    Puli

    [quote name='puli'][B] [IMG]http://www.psy-pastierske.sk/data/puli7big.jpg[/IMG] Ta czarna suka spędza życie na bieganiu po strzyżonym trawniku pozbawionym krzaków i na leżeniu na kanapie[/B].Utrzymanie takiej fryzury wymaga systematycznej pracochłonnej pielęgnacji.[B]Pies nie może łazić po chaszczach,nie powinien się tarmosić z innymi psami,nie powinien sie drapać[/B],bo to wszystko grozi wyrywaniem sznurków a zamaskowanie takich ubytków jest niełatwe.Poniewaz takie futro rośnie kilka lat,nie mozna liczyć na to,że odrośnie,bo zanim sie tak stanie,pies wyląduje w kl weteranów.[/quote]Do rzeki czy nawet kaluzy, tez pewnie nie wolno jej wchodzic :roll: Biedna psinka :p
  7. [B][CENTER][SIZE="3"][COLOR="Green"]Niech maluchom świat miły bedzie !!![/COLOR][/SIZE] :multi: [/CENTER][/B]
  8. Evelina

    Puli

    [quote name='puli'][B]Jestem za! [/B]Futra ci u nas dostatek i chętnie zorganizuję sprzedaż wysyłkową.Może tez licytacje na Allegro (jako,że ja permanentnie na głodzie ekonomicznym jestem...) A jak moim zabraknie to uruchomię import z Węgier,USA (z prawem na wyłączność),skup-sprzedaż dredów szczęśliwych i mniej szczęśliwych po championach i nie (z udokumentowanym pochodzeniem i certyfikatem szczęśliwości).....i mam jeszcze kilka koncepcji..:p Co do podziału zysków,to myśle,ze sie dogadamy:eviltong:[/QUOTE]To sie dopiero nazywa kreatywnosc az mnie zazdrosc wziela :evil_lol: Dogadamy sie napewno i jeszcze udoskonalimy pomysl :lol:
  9. [B]Agus[/B], widze, ze albo masz nowy aparat albo duzo wolnego czasu. ;) Cudne foteczki :multi: :loveu: :multi: :loveu: Mnie sie to zdjatko bardzo podoba ([SIZE="1"]inne zostaly juz pochwalone[/SIZE] :p ). "Nie ploszyc mi myszy ":lol: [IMG]http://img220.imageshack.us/img220/3725/felek0131a2qi.jpg[/IMG] Wektorek jak zawsze uroczy :loveu: [IMG]http://img220.imageshack.us/img220/9454/weki0134a2ie.jpg[/IMG]
  10. Evelina

    .:: A X E L ::.

    [B]Gosiek[/B], slicznie, pieknie, tak ustronnie a nie wielkoturystycznie :multi: Uwielbiam takie miejsca. :loveu: i w takich wlasnie uwielbiam spedzac wakacje, z dala od cywilizacji i kafejek internetowych ;) Kamping tez mi sie bardzo podoba bardzo w stylu moich ulubionych :loveu: Wielkie miasto i tlum ludzi to nie sa wakacje. :shake:
  11. Evelina

    Puli

    [quote name='puli'] Evelina-jestes wielka! :modla: Rzeczywiście-kreatywność to Twoja specjalność.Poszukam tych gąbek z cegły - mogą się przydać też po deszczu......:sweetCyb:[/QUOTE]Milo mi, ze moglam sie na cos przydac [img]http://yelims3.free.fr/Jesuis/Danseuse.gif[/img] :lol: [SIZE="1"]Gabka przydaje sie i po deszcze i zeby (w przypadku mojej psicy) lokalnie ja umyc gdy sie czyms zapachni na niewielkiej powierzchni. ;) Mocze miejsce czyms myjacym :roll: a potem gabka wyciagam zapaszki i brudzik.[/SIZE]:lol: [B]Puli[/B], az mnie kusi rozuscic plotke, ze kawalek puliniego dreda szczescie przynosi :evil_lol: Ludzie od razu inaczej by komentowali Twoje psiaki :lol:
  12. Evelina

    Puli

    [quote name='puli']A skąd się bierze takie gąbki z cegły?![/QUOTE]Kupuje je w sklepie, jak to sie zwie, gospodarstwa domowego ;) . To sa gabki do uzytku domowego, wlasnie sie doczytalam, ze do mycia samochodow swietnie sie nadaja :roll: :lol: Te ktore kupuje, maja wymiary 17x7x4,5 cm. Wygrzebalam w szafie jedna, jeszcze nie uzywana. W oryginalnym opakowaniu. Kolorki gabek sa rozne. [URL=http://img204.imageshack.us/img204/2029/bloc27pr.jpg][IMG]http://img204.imageshack.us/img204/2029/bloc27pr.th.jpg[/IMG][/URL] I na zblizeniu. Strukture ma bardzo "scisla" prawie jak elastyczne maslo. ;) [URL=http://img100.imageshack.us/img100/5100/bloc10rr.jpg][IMG]http://img100.imageshack.us/img100/5100/bloc10rr.th.jpg[/IMG][/URL] Takie gabki w Polsce napewno sa. Kwestia tylko wypatrzenia ich w sklepie. Musza byc wilgotne w momencie uzywania. Swietnie sie sprawdzily w pierwszych tygodniach nauki czystosci u mojego psiaka. [B]Puli,[/B] obejrzalam filmik z wystaw. Swietny ! Sadzilam, ze to sa wieksze psiaki. :hmmmm: Intryguja mnie proporcje wagowe psiaka do dredow. :oops: [B]Vectra[/B], sloneczko Ty moje. Kto pyta nie bladzi, ale kto czyta nie musi czekac na odpowiedz ;) "Cafnij sie" na poczatek topiku i przeczytaj wiecej niz ostatnie piec postow :evil_lol: a znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc swoich pytan :roll:
  13. Zaleta sterylizacji suki (mam suke i tylko z nia doswiadczenie ;)) jest to, ze wszelkie wyjazdy z psem planuje "pod siebie" nie muszac liczyc sie z niespodziankami cieczkowymi. Sunia jest zawsze gotowa do drogi ;)
  14. Evelina

    Puli

    [quote name='puli']Kilkanaście ręczników/podkoszulków/koszul flanelowych to jest potrzebne żeby wysuszyć dobrze ofutrzonego puli (+ 2-4godz mocną suszarą).[/QUOTE]Gdy musze poplukac moje biala owieczke nie uzywam recznika do wycierania :p Mam super absorbujaca gabke w formie dosc sztywnej cegly ;) , ktora po "wyrzmieciu" ;) nadaje sie do dalszego uzytku. Tak dlugo wciagam w nia wode az pies stojacy w wannie nie zostawia na dnie zadnych sladow. Moja psica nie wychodzi z wanny calkiem sucha ale jest juz w takim stanie, ze recznik nie jest potrzebny i o zadnym kapaniu z niej nie ma mowy :bigcool: Moze gabka w poczatkowym etapie osuszania pozwolilaby Ci [B]puli [/B]oszczedzic na recznikach ;) [quote name='puli']Proszę bardzo. Coś na ochłodę: [IMG]http://foto.onet.pl/upload/22/49/_615295_n.jpg[/IMG] [IMG]http://foto.onet.pl/upload/6/29/_615296_n.jpg[/IMG] [/quote]Sliczna sterta dredow :evil_lol: Ale tak prawde mowiac to chyba nic przyjemnego dla psa latac po sniegu i gromadzic na siersci sniegowe kule :shake: Wszelkie kudlacze maja z tym problem i puli pewnie tez to nie omija.
  15. [quote name='Liliana']Kartek jest 14. Wczoraj przyszło 6, od: 1. Beaty D. z Warszawy 2. Agnieszki B. z Krościenka 3. bez nadawcy [COLOR="Gray"]4. Ewy z Francji[/COLOR] 5. Agnieszki M. z Dębicy 6. Dagi & Oskara. + 1 polecony [/QUOTE]Czyli moja juz dotarla [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/smilies/grosscool.gif[/IMG] Musze sie rozejrzec za nastepna :lol:
  16. Evelina

    .:: A X E L ::.

    [quote name='Gosiek']ach jak miło że sie cieszycie z mojego przedwczesnego powrotu :lol: zdjęcia bedą jutro... dziś nie dam rady bo się jakoś kiepsko czuję[/quote] [CENTER][COLOR=blue][B]\ \ \ | / / /[/B][/COLOR] [COLOR=blue][B]\ \ ~ ~ / /[/B][/COLOR] [COLOR=blue][B]( [SIZE=1][COLOR=white]...[/COLOR][/SIZE]@ @[SIZE=1][COLOR=white]... [/COLOR][/SIZE])[/B][/COLOR] [COLOR=blue][B]- - - - - - - - - - oOOo - ( _ ) - oOOo - - - - - - - - - -[/B][/COLOR] [/CENTER] [CENTER][COLOR=darkslateblue][B]Gosiek wrócil ?[/B][/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=darkslateblue][B]Witaj Gosiaczku :multi: [/B][/COLOR] [COLOR=darkslateblue][B]Troche sie zdziwialam, ze 3 tygodnie sa takie krotkie :lol:[/B][/COLOR] [/CENTER]
  17. Cos mi sie zdaje, ze zwrot "oddac psa na szkole" bedzie mial juz na Dogo swoiste znaczenie :p
  18. [quote name='enna']A, Puli, nie powinno się oceniać osoby na podstawie tylko jednego zdania. Nie wiesz co czulam i czuję w związku ze śmiercią psa.[/QUOTE]Nie jestes pierwsza ktora psa traci, wiec nie sadz ze ludzie takich przezyc nie mieli. W Twoim przypadku, przyczyny utraty psa nie leza tylko w zawartosci jego zoladka ... [B]puli[/B] ma duuuzo racji .... [quote name='Patka']evelina ostatni raz :evil_lol: [/QUOTE]Nie badz taka :p
  19. [quote name='enna']Jak widać po ilości postów, nowa jestem. Greven może i nie pomylił forów, ale przykro mi z powodu jego wypowiedzi. A o traktowaniu nowych czytałam przed chwilą topik. [B]Polecam[/B][/QUOTE]A my polecamy nowym uzytkownikom szanowanie zasad funkcjonowania tego forum.
  20. [B]Domispeed[/B], znasz pewnie pojecie wywiadu srodowiskowego :evil_lol: Nasze pytania kierowane do Ciebie czy sledzenie Twych wpisow na Dogo maja na celu przeprowadzenie takiego wywiadu. Chcesz czy nie, nikt NOWY na forum tego nie uniknie. :cool3: Niespojnosc wypowiedzi piszacego powoduje, ze "brzydkie" podejrzenia natychmiast daja o sobie znac :p
  21. Evelina

    zakoceni.pl

    [quote name='alina71']A z dobrych wieści jestem po badanich genetycznych i usg prenatalnym, wyniki są dobre a Natanek [url=http://p0.labfoto.pl/photos/p/0/7/07107eac48c045e51107dbc44c68d5ef-1234266.jpg]wygląda tak[/url].[/quote]:loveu: Sliczna dziecina :loveu: Trzymam kciuki za pomyslne rozwiazanie supelkow ;) [B]alina71[/B], czesc zamieszczonych przez Ciebie fotek moglaby z powodzeniem byc wyswietlana :roll:
  22. [quote name='domispeed']Dzięki chociaż jeden post pozytywny. THX NATASZA[/QUOTE]Nie licz jednak, ze na Dogo dostaniesz pomoc przy powiekszaniu ilosci kundli :p Pod tym wzgledem, do czasu zmiany pogladow, masz tu przechlapane :shake:
  23. [quote name='kulkulka']aaaa, to nie, takiej to jeszcze nie założyłam Pysiowi, ponieważ fotki które zamieszczam na forum to po jakimś czasie znikają:crazyeye: .[/QUOTE]Eeee tam znikaja. Ciapowato wklejone i tyle :evil_lol: A poza tym znalazlam tylko jedno :roll:
  24. [quote name='Sara']Evelina jak to zrobiłas że przekonałaś rodzinę do niekarmienia psa ? Toporoem odganiałaś ? Bo ja za cholerę nie mogłam tego wytłumaczyć, latalam po domu z wrzaskiem "nie podkarmiać psa" ale nic to nie dało :mad:[/QUOTE]Hmmm, mam sie przyznac ? :oops: Dzieciakom zapowiedzialam, ze jesli pies zachoruje na brzucho z kieszonkowego na weta i leki bede odejmowac, a mezus sam bedzie sobie robil jesc :oops: Jednak bardzo szybko wlaczyl sie u nas system wzajemnej kontroli ;) Co do podkarmiania psa przy stole to czasem, no czasem jak np trafi sie zylka w szynce i przez gardlo przejsc nie chce pies z apetytem taki kawalatek by zjadl ;) Na taka okolicznosc wyczytalam, ze aby psa nie przyuczac do zebrania przy stole prowokujemy " miracle" czyli "cud" polegajacy na tym, ze cos calkiem przypadkiem spada ze stolu na podloge :lol: Czasem autentycznie cos spadnie wtedy wzywany jest automatyczny biologiczny odkurzacz. :evil_lol: Wiem, ze jest to odstepstwo od reguly, ale nie powodujace zachwiania regul gry ;) Moja sunia nie sepi przy stole, nie gapi sie probujac nas oczarowac, za to namolnie wprasza sie z pilka. Kladzie ja dyskretnie na krzesle za plecami i wymownie na nas patrzy, zeby jej pilke rzucic :loveu: Moglabym takie zachowanie "wytepic" ale nie chce, bo dobrze mi z nim :loveu: Kiedy naprawde nie mam ochoty na taka zabawe, moje stanowcze NIE wystarcza, zeby psina dala spokoj. [quote name='puli']Bo inteligentny własciciel to widzi [/QUOTE]No wlasnie ! Wlasciciel nawet nie musi byc wybitnie inteligentny :evil_lol: wystarczy aby uwaznie obserwowal psa. [B]Sara[/B], uwielbiam dawac moje suni malenkie nagrodki takie mieszczace sie miedzy dwoma palcami zeby przednimi zabkami delikatnie probowala je wyjac. Uwielbiam te psia dbalosc i wyczucie od ktorego momentu moze mnie zabolec. :loveu: [B]Agamtb[/B], moja ksiazka jest po francusku :oops: [quote name='Mrzewinska']Ewelina, od 30 lat zadaje ludziom zglaszajacym sie do mnie ze zwierzakami - dla mnie szkolenie oznacza nauczenie ludzi komunikowania sie ze zwierzeciem - dwa pytania. Jedno - jak sie bawicie z psem Drugie - jakie slowa rozumie Wasz pies [B]I chyba kilka razy przez te 30 lat zobaczylam prawidlowa zabawe[/B], i nie wiecej razy ktos mi odpowiedzial - pies nie rozumie ani jednego slowa, kojarzy z sytuacja lub czynnoscia...[/QUOTE]Przepraszam, ze jeszcze raz wracam do tego cytatu, ale jak juz wejde w temat to nie daje mi on spokoju :oops: W sumie to jest prawidlowe, ze do szkolek trafiaja ludzie, ktorzy z psem sie nie dogaduja ;) Ci ktorzy to potrafia nie musza szukac pomocy ;)
  25. [B]Agamtb[/B], jesli nie czujesz sie sama na silach podolac wychowaniu psa idz do szkolki. I tak bedziesz miala dylemat, ktora jest wlasnie ta ktorej Ci potrzeba ;) Moja Thally podobnie jak Twoja Fruzia jest moim pierwszym w zyciu psem. Nigdy wczesniej z psami doczynienia nie mialam i sie nimi zupelnie nie interesowalam. Poglaskalam czasem jakiegos i to byl caly moj kontakt z psem, nawet moje dzieci o psa nie wolaly :niewiem: Uwazalam, ze to zwierzaki nie dla mnie. Bylam przekonana, ze albo trafiaja sie egzemplarze ktore wszystko umieja albo totalne matoly :evil_lol: Az naraz w 2000 roku wpadla mi w reke ksiazka tlumaczona z angielskiego na francuski "Chien bien eleve" w moim tlumaczeniu "Pies dobrze wychowany" oryginal nosil tytul : "The Well-Mannered Dog" z dopiskiem "Nauczcie psa dobrych manier" pod redakcja Matthew Hoffman i przy wspolpracy calej masy ludzi m.in. hodowcow konsultantow National Institut of Dog Training z Los Angeles. Spodobala mi sie ona nie ze wzgledu na wrazenie jakie zrobily na mnie tytuly wypowiadajacych sie tam specjalistow lecz to co mowili. Z wielkim zdziwieniem odkrylam ze z psem mozna nawiazac wspanialy kontakt, ze to co pies umie jest wynikiem pracy z nim, stalego kontaktu, efektem nawiazanej wiezi emocjonalnej a nie ostrej tresury i ze wspaniala pomoca przy wychowywaniu psa sa wzajemne, wrecz przyjacielskie, stosunki :loveu: Jak ja sie zapalilam, zeby sprawdzic czy rzeczywiscie tak jest ? :oops: Przez nastepne dwa lata praktycznie nie zasypialam bez opowiadania mezowi do poduszki kolejnych wyczytanych ciekawostek z psiego swiata. :evil_lol: Czytalam wsio, wszedzie gdzie sie dalo i powolutku wyrabialam sobie moja skromna opinie. Rodzinie wbijalam juz przygotowawczo do glowy pierwsze reguly zycia z psem ;) Ze pies NIE BEDZIE wchodzil do sypialni a tym samym spal w lozkach, ze nie bedzie zebraniny przy stole, ze nie bedzie dawania pieskowi do jedzenia wszystkiego co wpadnie pod reke, ze pies to nie czlowiek i ma inne potrzeby ktore nalezy uszanowac itd Na wiosne 2002 roku, niby prezent urodzinowy dla jednego z synow sprawilam sobie psa ze schroniska. Oficjalnie byl to piesek calej rodziny ;) Mielismy za soba prawie dwa lata przygotowan, a juz w drodze do domu dzieci byly przerazone, ze piesio taki kochany gryzie im rece, ze juz na progu zrobil siku, ze robi pachnace kupy, czemu Mama tak bacznie sledzi kazdy ich gest gdy sa z psem i bardziej je strofuje niz psa ? :evil_lol: Po dwoch miesiacach "ciezkiej" ale bardzo odkrywczej pracy, ktora polegala na wiecznym chwaleniu pieska, ktory z wariackim wrecz zapalem uczyl sie nowych rzeczy i ciaglym przypominaniu rodzinie o przyjetych wczesniej postanowieniach bylismy gotowi jechac z psiakiem na wakacje pod namiot. :loveu: [SIZE="1"]Kurcze, na jakies wspominki mi sie zebralo[/SIZE] :oops: [quote name='Mrzewinska']Ewelina, od 30 lat zadaje ludziom zglaszajacym sie do mnie ze zwierzakami - dla mnie szkolenie oznacza nauczenie ludzi komunikowania sie ze zwierzeciem - dwa pytania. Jedno - jak sie bawicie z psem Drugie - jakie slowa rozumie Wasz pies I chyba kilka razy przez te 30 lat zobaczylam prawidlowa zabawe, i nie wiecej razy ktos mi odpowiedzial - pies nie rozumie ani jednego slowa, kojarzy z sytuacja lub czynnoscia...[/QUOTE]Mam cicha nadzieje, ze nie wypadlabym tak zle. :oops: Ale nie szukajac daleko moj maz, ktory od zawsze mial psy w domu i uwazal, ze sporo o psach wie gdy konfrontowalam moja swieza jeszcze wiedze z jego pogladami mialam wrazenie, ze rozmawiam ze strasznym zacofancem :oops: Nawet problem sterylki musialam przewalkowac, bo chcial zeby nasze dzieci pobawily sie maluszkami :cool3: Teraz ciagle powtarza, ze takiego psa jak nasza Thally w zyciu nie mial ;) [SIZE="1"]Przepraszam jesli ktos odniesie wrazenie, ze sie przechwalam, ale ja po prostu ciesze sie z mojego skromnego sukcesu jakim jest madra milosc do psa z wzajemnoscia ;)[/SIZE]
×
×
  • Create New...