-
Posts
3333 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by wiosna
-
Zumi zachowuje się dobrze, jest straasznie przymilny i kochany, uśmiechnięty taki misiak ;) Już się prawie siadać nauczył :loveu: Ostatnio mieliśmy trochę wpadkę,bo Zumi ugryzł Nikodemka i zrobił mu dziurę w szyi.. Na szczęście na strachu się skończyło, ale teraz chłopaki mieszkają osobno, Niko przeniosłam do kojca, który właśnie mieliśmy kafelkować. Zdrowotnie z Zumim jest już całkiem ok, myślę, że jeszcze tydzień - dwa i można będzie umówić go na kastrację. Pozbierał się chłopak na szczęście. Niedługo, jak sądzę, Gosia zrobi Wam miłą niespodziankę ;) Za lipiec odjęłam 372zł, doszło 190zł i 222zł od Ninki. Rachunek wynosi -91zł. Polecałabym kupić Zumiemu Preventica (obrożę przeciwkleszczową), bo jest ich u nas przeogrom. Kosztuje to 25zł, jeśli chcecie.
-
A Rustek taki kochany, mógłby już ktoś się zakochać... ! Z psami szaleje, bawić chciałby się wiecznie, miodzio taki psiak.. Do domu !!!
-
błagamy o szansę dla pięknego Kubusia! MA DOM:) wielkie oblewanie!!! :)
wiosna replied to Mysia_'s topic in Już w nowym domu
Ja znowu nie nadążam czytać tutaj wszystkiego.. pisarki ;) Kubulek od jakiegoś czasu "się futrzy", a wyczesać się dokłądnie nie da - mogę go tylko wyskubywać, choć i to nie w każdym miejscu, bo nie podoba mu się dotykanie nóżek czy boczków. Natomiast ani trochę nie przeszkadza mu to w szaleństwach i zabawach. Kuba biega z Rusty'm i Fagusiem, chłopaki razem szaleją tak, że aż miło patrzeć :loveu: Pozdrawiam cieplutko!! -
Piękna metamorfoza Elzy - Elza ma wspaniały dom
wiosna replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
Aha - komu z Was mogę przesłać na maila zdjęcia ? Bo nie mam kiedy ich obrabiać na serwer wstawiać, a zrobiłam już kilka dni temu.. -
Piękna metamorfoza Elzy - Elza ma wspaniały dom
wiosna replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
Przepraszam za moją nieobecność. Poza psiakami mamy pod opieką dwoje rozbrykanych małych potworków, które na wakacje przyjechały do cioci i wujka ;) Dlatego czasu na pisanie na dogo mam jeszcze mniej :oops: Elza od kilku dni biega po wybiegu już bez linki - daje się złapać za obrożę i w większości przypadków sama podchodzi :multi: Wczoraj tylko musiałam ją trochę dłużej łapać i już się bałam, że będzie zabawa w kuszenie i cuda, aby Elzę z powrotem zaprowadzić do domu, ale dała się przekonać. Ślicznie przychodzi, nieśmiało oczywiście, ale ślicznie :loveu: I cieszy się, gdy przychodzimy, macha ogonem, czasem nawet na przednich łapach się kładzie, taka radosna się zrobiła :) Gdy się zbliżamy to szybko jej przechodzi i robi się znowu taka delikatna, nieśmiała i mało ruchliwa, ale to kolejny ogromny postęp :) Dzieciaki baardzo lubią przynosić jej smakołyki. Kasia, która ma pięć latek i jest całkowicie zakręcona na punkcie piesków i koników, od samego rana pyta czy może dać Elzie smakołyk :loveu: No i Elza jest przy dzieciach coraz spokojniejsza, coraz mniej się ich boi. ..uciekam ;) Jestem pod telefonem jakby co - bo tutaj będę tylko z doskoku. -
A ja poraz kolejny napiszę, że to naprawdę super pies!!! Zapoznany już z dziećmi -bawi się chętnie i bezpiecznie. Jest cudowny :loveu: Na spacerach biega już luzem, wraca ładnie, cieszy się, skacze, bryka jak źrebak :loveu:
-
*CAYENNE* - kochany szczeniak w typie COLLIE - MA DOM!!!
wiosna replied to fizia's topic in Już w nowym domu
Ależ fajne wieści :loveu: A ja właśnie rano myślałam o tym, żeby do Ciebie zadzwonić i zapytać co słychać ;) Gratuluję egzaminów !! -
Piękna metamorfoza Elzy - Elza ma wspaniały dom
wiosna replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
ja się normalnie mieszam jak to czytam :oops::lol: Pamiętajcie, że to Wy wyciągnęłyście Elzę, nie ja. Moja zasługa tu nijaka. A Elza sama się otwiera, z niej się robi coraz milsze psisko :loveu: Strasznie szkoda mi, że Crazy-paskuda nie chce się z niązaprzyjaźnić. Elza mogłaby swobodnie po domu chodzić, a tak.. ? Zamknięta ;( No, ale naspacerki wychodzi chętnie, jak Crazula jest zamknięta (w kuchni na przykład :lol:) to czasem wychyla nos z klatki i robi kilka kroków, po czym i tak kładzie się u siebie. Elza powolutku, powolutku daje się głaskać. Jest w tym względzie podobna do Kubusia (Kubusia kiedyś, bo teraz to już pieszczoch pełną parą) - podchodzi nieśmiało, udaje, że niby nic, że tak tylko przyszła, sama o głaskanie nie poprosi, ale.. łamie się dziewczyna, oj, łamie :loveu: Aha - jeszcze ząbki ;) Elza ma jakieś trzy latka, tak, jak oceniono ją w Klembowie. Może nawet ciut mniej. -
jestem teraz dopiero - Gosia mnie wczoraj tym jęzorem zaskoczyła :evil_lol: Niestety plamy żadnej nie ma ;( Jęzorek jest czysty i "gładkoróżowy". Ale może pan byłby zainteresowany adopcją..? Spróbuję zawołać go Ares, zobaczymy czy będzie jakaś reakcja. Chociaż myślę, że plamy na jęzzyku nie łatwo się pozbyć, a i uszko jest charakterystyczne i nie wygląda na całkiem nowy nabytek.. Jednak mam też dobre wieści - kupka Zumiego jest śliczna - jeśli tak mogę to ująć.. ;)
-
Lando jest też tutaj: [url=http://www.huskyadopcje.hekko.pl/index.php?p=1_70]Lando
-
niestety :shake:
-
Zumi ma się lepiej, naprawdę poprawiło się bardzo. Jedyną moją obawa jest co będzie, gdy odstawimy leki - dzisiaj ostatnia porcja. Mam nadzieję, że teraz już będzie całkiem dobrze. Stan konta Zumiego jest taki: 05.06.2009 -80,00 transport -312,00 hotel czerwiec 07.06.2009 -10,00 odrobaczenie 10.06.2009 -21,00 leczenie 3 dni -15,00 badanie kału 16.06.2009 +250,00 Ninka 19.06.2009 +217,50 Lu_Gosiak -43,00 leki 7dni -117,50 karma ============ -131,00
-
Piękna metamorfoza Elzy - Elza ma wspaniały dom
wiosna replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lu_Gosiak']ale Wiosenka w każdym piesku się zakochuje;):evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] oj tam w każdym, w każdym.. takie mi przywoźicie! :loveu: Elza smyczy nie napina absolutnie nigdy - chyba, że nadepnie :evil_lol: Jest naprawdę fajna, robi się z niej coraz bardziej kontaktowe psisko :loveu: Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się zabierać ją gdzieś "do ludzi" - na spacerek po naszym "mieście" (conajwyżej miasteczku ;) lub inny jakiś gościnny wypad - niech się kluseczka z ludźmi oswaja. Zaczyna powolutku brać smakołyki z ręki - dobry znak, może jeszcze troszkę i zacznie dać się ją uczyć :multi: -
Piękna metamorfoza Elzy - Elza ma wspaniały dom
wiosna replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
Pieniążki dotarły - dziękuję bardzo. Nie mam jak narazie żadnych nowych wieści, poza tym, że Elza cudownie chodzi na smyczy, ja jestem zakochana :) Miałam rację ostatnio pisząc, że jeszcze trochę i będziemy z Patrykiem konkurować o to, kto idzie z Crazy, a kto z Elzą :evil_lol: -
*CAYENNE* - kochany szczeniak w typie COLLIE - MA DOM!!!
wiosna replied to fizia's topic in Już w nowym domu
Zobaczcie maluszka: [url=http://picasaweb.google.com/monia.skawina/Cayennek#]Picasa Web Albums - Monika - Cayennek[/url] -
Do mnie dzwoniło kilka osób, ale jeśli pierwsze pytanie brzmi "czy pies jest za darmo?" albo "gdzie możemy go odebrać i czemu tak daleko?", "za ile?" czy inne tego typu, to niestety nie ma o czym gadać. Zawsze opowiadam takim ludziom o tym jakie są północniaki i zachęcam do adopcji innego psa albo innej rasy, ale Lando do tekiego domku trafić nie może :shake: On potrzebuje kogoś z sercem, miejscem, cierpliwością i pojęciem... Ale skąd taki domek wytrzasnąć?
-
Piękna metamorfoza Elzy - Elza ma wspaniały dom
wiosna replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
Elza nas wszystkich zaskakuje ;) Sunieczka robi się naprawdę kochanym psiakiem, coraz śmielszym i coraz odważniejszym (choć gdy tylko na nią zerkniemy, czmycha do kącika i udaje że wcale się nie ruszała ;) ). Szkoda, że nie możemy na stałe otworzyć klatki, ale Crazy wolałaby Elzę.. no, nie puścimy jej na pożarcie ;) Jeśli chodzi o leki - stosuje się je dość długtrwale. Po ostatnich postępach zastanawialiśmy się jak długo jej je podawać, doszliśmy jednak do wniosku, że skoro była w tak strasznym stanie, to leki z pewnością pomogą jej zrobić jeszcze kilka kroków. Niech zacznie w miarę swobodnie się poruszać wśród ludzi, niech zacznie się uczyć, śmiało do nas przychodzić, choć w miarę swobodnie czuć się w nowych miejscach i wśród nowych ludzi. Z lekami te zmiany przyjdą jej znacznie łatwiej. Wtedy - mam nadzieję - będziemy mogli spokojnie z leków zrezygnować. Dostałam receptę na dwa opakowania - pierwsze jest 'w toku', drugie czeka. Nie wiem, czy zdążymy w ciągu niespełna 2 miesięcy zrobić aż takie kroki, chociaż - to czarna diablica, kto ją tam wie?! Jeszcze trochę i niczego się nie będzie bała ;) -
Na szczęście dzisiaj jest już lepiej. Zumi dostaje leki i intestinala, kupka wygląda już coraz zdrowiej :razz: Podtrzymamy kurację przez tydzień, mam nadzieję, że tym razem skutecznie.
-
Szkoda strasznie z tym domkiem :-( Zapowiadało się naprawdę idealnie ;( Lando zachowuje sięw zasadzie nieźle, choć zdarzająmu się czasem gorsze dni. Czasem odzywają się w nim jeszcze lęki o miskę, choć często daję mu dodatkowe jedzenie z ręki gdy je z miski. Jakiś czas temu zaczął się lenić i teraz wygląda jak owieczka prawie, a wyczesać się nie da - mogę go głaskać ale tylko "na określonych zasadach", na czesanie się nie odważę. Cuż tu pisać dużo - doszliśmy do stanu, kiedy mogę wyjść z Lando na spacer, wybiegać go, trochę poćwiczyć, ale nad pewnymi rzeczami nie jestem w stanie przeskoczyć - przynajmniej narazie. Lando ciągle miewa momenty, kiedy sztywnieje, zerka z ukosa lub warczy :shake:
-
*CAYENNE* - kochany szczeniak w typie COLLIE - MA DOM!!!
wiosna replied to fizia's topic in Już w nowym domu
Przepraszam, że musiałyście czekać. Ale mam wieści - i to dobre :) Maluszek się już zadomowił, jest wesoły i wszystko gryzie :diabloti: Domek trafił się chołopakowi naprawdę fajny! Czekamy na zdjęcia :loveu: -
Piękna metamorfoza Elzy - Elza ma wspaniały dom
wiosna replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
Jak miło jest tu zaglądać :loveu: Elzie przekazuję wszystko na bieżąco, a ona zaczyna machać ogonkiem ;) Dzisiaj na spacerek wyszła z Patrykiem, bo jak narazie przyzwyczaiła się tylko do mnie - i jemu też dała się pogłaskać i końcóweczka ogona również się ruszała. Spacery z Elzą to czysta przyjemność, niedługo zaczniemy się kłócić chyba, kto idzie z Elzą a kto z Crazy - Crazy ciągnie, szarpie, wariuje i bryka, a z Elzą.. trzeba nieść smycz ;) -
Jak narazie krew nadal jest - wczoraj wieczorem była. Dzisiaj mam nadzieję zobaczyć poprawę - jeśli nie, obawiam się że trzeba będzie pakować Zumka w auto i jechać do Kliniki :shake: No, ale niech leki zaczną działać, chłopak musi stanąć na nogi. Czekamy...
-
Maleńki kłębek nieszczęścia - *DIVA* - MA WSPANIAŁY DOM!!!
wiosna replied to fizia's topic in Już w nowym domu
Divi, malutka się uspokaja, czy ani trochę ? Nie wiem, czy się rozpisywać jeszcze, bo nie zaglądałam tu przez kilka dni.. -
jest to zapalenie jelit. krew nie była badana, kupa tak - poza krwią było dobrze - strawność dobra, robali brak. Musimy więc tylko poradzić sobie z tym zapaleniem. Dobrze wróży to, że po antybiotyku kupa była lepsza - czyli poprawia się, ale leczenie było za krótkie. Po tym teraz sądzę, że będzie już dobrze. Musi! Może warto napisać w tytule że Zumek jest chory? Chłopak robi się coraz milszy. Jest taki wdzięczny, naprawdę kochany. Biedaczek :-(
-
ehh, żeby to tylko pomogło.. :shake: nic, narazie czekamy, nic więcej nie mogę.