-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']cały czas odnosze sie do zaistniałej na wystawie sytuacji i ciagle twierdze,że była ona absurdalna. [/quote]No i co do tego się zgadzamy - łamanie regulaminów często prowadzi do absurdalnych sytuacji. Natomiast w moim poscie, do któego się odnosiłaś, ja pisałam o czymś całkiem innym - mianowicie, czy samo wymaganie konkurencji, gdy [B]jest[/B] zgodne z regulaminem, musi prowadzić do absurdu. I twierdzę, że nie musi. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Flaire[/B] jak tylko zacznie padac u Ciebie to ringówke w rękę i ćwicz z Lotką - ja deszcz kocha:evil_lol:[/quote]borsaf, póki co, ją można równie dobrze wystawiać w deszczu jak i w pogodzie, bo i tak sierści nie ma. :placz: :mad: [quote name='Ali26762']Ale fajnie, że rozwinęłaś temat, dowiedziałam się z niego, że są inne wymagania, inne kryteria gdzieś na świecie, nad czym się do tej pory nie zastanawiałam, przyznam szczerze :smile: [/quote]Ali, dla mnie to fascynujący temat, bo miałam osobiście do czynienia z dwoma bardzo różnymi systemami, każdy miał swoje wady i zalety i czasem zastanawiam się, czy dałoby się połączyć tylko te zalety w jeden dobry regulamin. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
INA, dzięki za zdjęcia! Tyyyyle Lotki! :loveu: Tylko troszkę mi smutno, bo widzę, że dosyć nieudolnie ją wystawiałam... No nic, jeszcze wszystko przed nami... Poskromie moją wiercipiętę! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Flaire-nie zgodze się z toba,że sedziowanie niezgodne z obowiązującymi [B]tu i teraz[/B] przepisami nie prowadzi do absurdu..[/quote]Ale ja nic takiego nie twierdziłam - wręcz przeciwnie, głośno (tłustym drukiem) potępiłam sędziowanie niezgodne z przepisami. [quote name='niedźwiedzica']bo za absurd uważam, kolejny raz podkreslam, tu i teraz , domaganie sie ,żeby na ringu była konkurencja...[/quote]Zgadzam się - [B]tu i teraz[/B]. Ale Ali pisałam o sytuacji hipotetycznej (do czego takie postępowanie może doprowadzić), nie o tu i teraz, i ja na ten właśnie post odpowiadałam. Fakt wymagania konkurencji sam w sobie nie jest absurdem i sam w sobie do absurdów nie prowadzi - to, co czyni z tego wymagania sutuację absurdlaną jest jego nizgodność z obowiązującym regulaminem. [quote name='niedźwiedzica']wiele jest ras rzadkich, np portugalski pies wodny ....i cóz-nie ma on dostawac cwc i ew. championatu tylko dlatego,ze jest ich w Polsce mało :crazyeye: [/quote]Przy obowiązującym regulaminie, oczywiście, że powinien dostać championat, jeśli jest dostatecznie piękny. Natomiast mozna sobie również wyobrazić (jak również znaleźć w innych krajach) sytuację, gdzie - gdyby rzeczywiście rasa była tak rzadka, że konkurencji by nie było - to również nie byłoby w niej championatów. Championat to przywilej, nie prawo ;-). Ja nie widzę w tym nic absurdalnego - po prostu widzę inne zwyczaje. :roll: [quote name='niedźwiedzica']A nikit ma może zachęcać innych posiadaczy goldenów,żeby zgłaszali swoje piesy do klasy użytkowej,nawet jeśli sa paszczurne, tylko po to,zeby stanowiły tło dla jej psa ?? Rozumiem twoje dążenie do tego,aby championat cos znaczył,ale nie tędy droga...[/quote]Wkaż mi jedno miejsce, gdzie ja piszę, że popieram postępowanie tego sędziego, a wtedy zrozumiem Twoje oburzenie... ;-) Ale ja tego nigdzie nie piszę - wręcz przeciwnie, wytłuściłam nawet w poprzednim poscie słowa, dlaczego tego nie popieram, bo miałam nadzieję, że to pomoże w odpowiednim odbiorze tego, co napisałam... Więc powtórzę jeszcze jeden tylko raz i jeśli to nie pomoże, to widocznie nie potrafię mojego stanowiska odpowiednio wytłumaczyć. [B]Nie uważam, że ten sędzia postąpił odpowiednio. Nie popieram jego postępowania. Jeśli uzasadnieniem nie przyznania tego CWC był tylko i wyłącznie fakt, że nie ma konkurencji, to moim zdaniem jest to niezgodne z regulaminem i nie powinno się było wydarzyć[/B]. Natomiast również uważam, że wymaganie konkurencji samo w sobie nie musi prowadzić do absurdu, jak sugerowała Ali, a teraz chyba i Ty (choć nie jestem pewna). To, co prowadzi do absurdu jest fakt nieprzestrzegania regulaminu, a nie fakt wymagania konkurencji. Bo, jak napisałam, są kraje, gdzie konkurencja jest wymagana regulaminowo i nie notuje się tam sytuacji absurdalnych. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
INA, dla mnie on nie był "taki" chudy, tylko po prostu chudy... Niektóe psy tak mają... Dla mnie on nie wyglądał na chorego, ale oczywiście Ty go znasz najlepiej i Ty wiesz, jaki jest normalnie. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='INA']Wkleje dziś pewnie niewiele napewną obiecaną Lotkę i Sasankę na Kerrekach zepsuła mi się myszka i słabo działa komp mam zamulony i najważniejsze denerwuje się Vigo jednak jest coś nie tak... [/quote]INA, dzięki za zdjęcia, ale co Vigusiowi dolega? Jakie ma objawy? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Ali26762']Bo dojdziemy do takiego absurdu, że pies sam w klasie w ogóle nie będzie oceniany z braku materiału do porównania ;)[/quote]No bez przesady. ;-) Oceniany jako jedyny w klasie oczywiście może być, bo przy ocenie porównywany jest ze standardem, a nie z innymi psami. To samo, moim zdaniem, dotyczy CWC - wedle polskiego regulaminu, liczba konkrentów nie powinna mieć znaczenia, czy CWC będzie przyznane, czy nie, bo tutaj znów, jak już pisała niedźwiedzica, pies ma być porównywany ze standardem i sędzia ma zdecydować, czy ten pies jest godny tutyłu Championa Polski - wtedy przyznaje CWC - czy też nie jest - wtedy nie przyznaje. Ale trzeba sobie zdawać sprawę, że polski system przyznawania championatów nie jest jedynym słusznym systemem. Są również inne, gdzie liczy się właśnie czy pies pokonał jakichś konkurentów czy nie i gdzie pies nie może zostać championem, jeśli pewniej ilości (i to nawet niekiedy całkiem sporej) konkurentów nie pokonał. Nie prowadzi to do żadnych specjalnych absurdów (w każdym razie nie do gorszych od tych, które mamy w naszym systemie ;-) ), tylko stanowi inny system przyznawania championatów, to wszystko. Dla jednych system lepszy, dla drugich gorszy, nie o to chodzi - po prostu nie udawajmy, że nasz polski system jest jedynym nieabsurdalnym. Część towarzystwa, które chodzi u nas po ringach z tytułem championa w ogóle nie powinno się na ringach pojawiać, moim zdaniem. Bodaj Fuka napisała kiedyś, że z każdym psem, który ma cztery nogi, w naszych rasach (ale już niekoniecznie w goldenach!) można wyjeździć championat i pewnie z niejednym trzy nożnym również. ;-) Gdyby te psy musiały w drodze do championatu pokonać jakąś konkurencję - pewnie byłoby taki championat wyjeździć chociaż troszkę trudniej. Tak więc jeśli ten sędzia rzeczywiście nie przyznał CWC tylko dlatego, że nie było konkurencji, to ja się z nim zdecydowanie nie zgadzam, bo [B]moim zdaniem nie sędziuje według obowiązującego regulaminu[/B]. Ale takie sędziowanie samo z siebie (czyli wtedy, gdy jest zgodne z regulaminem) do żadnych absurdów nie doprowadzi - może jedynie trzoszkę podnieść poprzeczkę odnośnie tego, co może zostać championem. (NB, nikit1, jak na pewno wiesz, daleka jestem od zarzucania pięknemu Borysowi, że nie jest godny tego tytułu - co do tego, że godny jest, moim zdaniem nie ma wątpliwości, zresztą niejednokrotnie już to udowadniał i pokonywał konkurencję, w tym interchampionów :-) . Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że takie podejście sędziego, pomimo że nie jest zgodne z obowiązującymi przepisami i zwyczajami, to na pewno nie prowadzi do żadnych absurdów). -
[quote name='mjola']Raz też spotkałam na wystawie sympatycznych mieszkańców Łodzi jak wystawiali pieska, niestety okoliczności sprawiły, ze nie wzięłam telefonu, miałam nadzieję, ze może zaglądają tutaj i się odezwą:lol: .[/quote]Wystawiali w Łodzi w tym roku -- rozmawiałam z nimi. Mają chyba dwa Dandie, oba z Czech (o ile dobrze pamiętam). Ich adres jest niewątpliwie w katalogu - jeśli chcesz, to mogę Ci go wysłać na priv.
-
[quote name='wiki_2006']Regulamin znam,mam nawet ogrinalny regulamin FCI ze wzmianka o mozliwosci od 2005 wystawiana suk w cieczce.[/quote]wiki_2006, to jeszcze proszę uprzejmie o zapoznanie się z treścią regulaminu dogomanii - już raz prosiłam o to na priw. Tym razem przewinięciem są zbyt wielkie wstawione zdjęcia. Po zapoznaniu się z regulaminem, proszę o zmniejszenie tych ze zdjęć, które są za duże, bądź zmienienie ich na linki. Z góry dziękuję. A co do wystawiania suk z cieczką... Ja osobiście uważam ten zapis w polskim regulaminie za idiotyczny. Są kraje - bardziej "kynologiczne" ;-) niż Polska kraje - gdzie wystawianie suk z cieczką to norma i nikomu do głowy by nie przyszło, że jest w tym coś dziwnego, nieodpowiedniego, czy trudnego dla kogokolwiek. Niemniej bez względu na moje zdanie ;-), polski regulamin zabrania wystawiania suk w cieczce. Natomiast zapis w regulaminie FCI, na który się powołujesz, brzmi: [quote][FONT=Arial]Bitches on [sic] heat are allowed to participate [B]subject to the show regulations of the organisers[/B]. [/FONT][/quote] [FONT=Arial][FONT=Verdana][SIZE=2]A u nas, organisers, czyli ZKwP, tego zabrania - i wg regulaminu FCI, to właśnie jest decydujące. Czyli na dzień dzisiejszy, w Polsce wystawiać suk w cieczce nie wolno. To tak gwoli wyjaśnienia. ;-)[/SIZE][/FONT][/FONT] [quote name='wiki_2006']Ale mi nie o to chodzi.Nasza Urka nie miala cieczki ani w Sopocie ani w Toruniu ani nie bedzie jej miala we Wroclawiu.Jesli Pan Marek uwaza ze miala to czemu nie podszedl do nas w Sopocie osobiscie[/quote]Marek nie wymienił, o kogo chodzi i ja osobiście nie miałam pojęcia aż do Twojego postu... Jeśli również na wystawie z Wami o tym nie rozmawiał, to skąd właściwie wiesz, że w jego poscie chodziło o Ciebie? Bo on przecież nawet rasy nie podał... Coś mi się kojarzy jakieś przysłowie o uderzaniu w stól, czy jakoś tak ;-). Ja osobiście, pomimo że nie popieram tego punktu regulaminu, to uważam, że dopóki ten punkt figuruje, to jako wystawca muszę go przestrzegać. I przestrzegam, pomimo że wiem, że mało kto to robi... Już chyba ze dwa czy trzy razy przegrałam CACIBa na rzecz suki z cieczką i oczywiście nic nie mówiłam, oceny nie zaskarżyłam, bo nie chciałam sobie robić wrogów... Jednocześnie, wielokrotnie nie uczestniczyłam w wystawie, bo suka akurat dostała cieczki - z tych, najboleśniejszy był wyjazd do Wilna, który skasowałam, bo Misia dostała cieczki trzy dni przed wyjazem... To mnie kosztowało 90 euro. :-( Ona zawsze wybierała na te cieczki najmniej dogodne momenty... Natomiast Apcia, wnusia moja ukochana :loveu: , dostała cieczki dwa dni po Katowicach, tak żeby skończyć przed Opolem! :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
borsaf, dzięki za super zdjęcia! :-) To ja tylko szybciutko, bo dopiero wróciłam, a muszę jutro raniutko wstawać. NB, wracając jechałam przez najintensywniejszy deszcz, w jakim w życiu miałam okazję prowadzić samochód! :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: W AT rasę wygrał Prima ZEFIR, a suki - GINGER Poezja ruchu. Lotka była bezkonkurencyjna ;-) w młodzieży, więc wygrała Zw. Mł. i Najlepszy Junior. Ani Lotka, ani Zefir-Kefir nic dalej nie wywalczyli. Lotka ma w opisie "bardzo młoda suka o jeszcze szczenięcym wyrazie"... No i tak jest. Nie tylko zresztą wyrazie, ale również zachowaniu - przy ocenie biegała ładnie, ale na grupie zdecydowała, że fajnie jest podgryzać mi nogawki, a gdy wyraziłam dezaprobatę, przerzuciła się na ringówkę. :angryy: Więc tak naprawdę powinnam schować ją do szafy aż trochę zmądrzeje i wydorośleje (fizycznie i psychicznie). Ale z drugiej strony, jak nie dam jej szansy jeszcze poćwiczyć wystawiania się i w Poznianiu też mi będzie szaleć na ringówce, to nie będę zbyt szczęśliwa... Tak naprawdę to potrzebuję dla niej lekcji handlingu oraz tzw. "match shows", czyli wystaw, które się nie liczą i służą tylko do nabycia doświadcznia... Rozpisałam się na nudny ale bliski mi temat... sorki Z ciekawych nowinek... [SIZE=5][COLOR=darkorchid]czapla z Sasanką były drugie na grupie!!![/COLOR][/SIZE] [COLOR=black]To była pierwsza "dorosła" wystawa Sasanki. Gratulacje, czapluniu![/COLOR] A Makaron nie wygrał dzisiaj. :-( Zdjęcia zidentyfikuję jutro, bo teraz padam... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Chyba o 10... -
[quote name='coztego']Telewizor masz?[/quote]Mam. [quote name='coztego']TVN Meteo odbierasz? :cool3: [/quote]Nie. :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Qrcze, dlaczego ja potrafię dzisiaj znaleźć mapę Łotwy i plan Manhattanu, a nie potrafię znaleźć mapy Polski ani planu Torunia? -
Lepsze duże, ale malutkie lepsze niż nic...
-
A ktoś wie może, jaka jest prognoza? Sprawdzałam w internecie i jakoś tak nie mogę nic konkretnego wywnioskować z tego, co widzę... :roll:
-
nikit1, o której wyjeżdżacie? I czy masz w domu agrafki, a jeśli tak, to c zy mogłabyś zapakować kilka, bo ja nie mogę znaleźć, a potrzebuję? (bos sugerował, że to po to, żeby Lotce ogon przypiąć, ale w rzeczywistości to w innym celu :roll: ).
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Mili moi, bardzo bedziecie na mnie źli, jak troszkę pooffuję ??? własnie z meczu Polska -Japonia wróciłam , emocje jeszcze mi buzuja, foty ogladam i chyba wam takie "terriery" biało-czerwone, zajadłe jak licho wstawię :evil_lol::evil_lol:[/quote]A offuj, offuj! :-) Ja tam lubię siatkówkę! :-) A priva ode mnie dostałaś? :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
bos, super zdjęcia! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='bos']jakaś wielka góra czy [B]ANNAPURNA :loveu: :lol: :lol: [/B][/quote]W sumie, jak ją tak nazwałam, to trudno się dziwić, że duża urosła! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
bos, na podstawie Twoich zdjęć ;-) zgłosiłam dziś Lotkę na światówkę. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='bos']I już ....puściłem przez żabę, widzisz.....?[/quote]tinypic'a nie, ale obok "żabskiego" siedzącego Gamblera - i owszem! Dzięki! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
bos, ten ostatni Gambler z tinypic mi się nie otwiera :-( -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Locia! :loveu: :loveu: :loveu: :multi: :multi: :multi: :loveu: :loveu: :loveu: Głupołek mój słodziuchny! :loveu: -
[quote name='bos']Cieszę się że się podobają. Wstawiłem pierwszą część fot na erdelach .....oglądałaś........:multi: :lol: :lol: :lol: ;)[/quote]No jasne! :loveu: Oglądam na bierząco. Nawet komentuję! :cool3:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='bos'] :lol:taki mały a już się brał za adorowanie Heksi od niedźwiedzicy, a jak się elegancko przyodział na te zaloty[/quote]Toż to jego mamusia! Chłopak chciał się mamusi przypodobać! :cool3: