-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
UWAGA UWAGA WAŻNE OGŁOSZENIE !!! Misia dostała cieczki!!!!!!!!
-
Nadal jestem bardzo zainteresowana, tylko nie wiem, jakie materiały Ci podrzucić. I jak. No to chyba muszę się również wziąć za tłumaczenie stron Cavano... :D
-
Mokka, spójrz w Galerię. U mnie jak wcześniej pisałam, to nie było, ale teraz już jest. A ja mam nadzieję, że dział Nowinki jest na Twojej liście, Sajko :D .
-
Wind, a gdzie Ty widzisz te zdjęcia? Bo ja nie widzę! :evil:
-
elena, byle byś do przyszłej zimy skończyła, bo teraz już wiosna idzie :wink: !
-
A czy już jest całkiem wybudzona? Bo jak się psiaki wybudzają, to często tak popiskują.Nie martw się - będzie dobrze!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Masz na myśli same stopy, tak? Chodzi o te "kocie łapki"? (Bo z nóg wyrywa się niewiele - raczej tylko się wyrównuje i te najdłużesze kudły wyciąga, żeby stale mogły nowe rosnąć - i większość psów nie ma obiekcji co do tego). Więc jeśli chodzi o same łapy, to masz rację - psy niespecjalnie to lubią. Ja zaczynam od tego, że masuję łapki i wsadzam palce pomiędzy paluszki psa, żeby go przyzwyczaić do tego, że coś się dzieje przy łapach, bo niektóre psy nawet tego nie lubią i od razu panikują. No a potem skubnę coś od czasu do czasu. I tak coraz więcej. Przy okazji przyzwyczajam je w ten sposób do obcinania pazuró, czego większość psów też nie lubi. :( -
Jeszcze raz bardzo uprzejmie proszę o nie wydawanie opini o szkołach, z którymi nie mamy osobistego doświadczenia. Rafka, ta prośba dotyczy również Ciebie. I jeszcze raz z góry dziękuję za Waszą współpracę w tej sprawie. Wasz Mod
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ela, Twoje kciuki już podziałały, bo Iksia zaszczekała, że chce wyjść, a potem na dworze zrobiła siusiu! Teraz jeszcze trzymaj za Atosa! :D -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ela, dzisiaj mam się spotkać na Paluchu z Panią, która być może jest zainteresowana Atosem z emblematu. Więc trzymaj kciuki. Jeśli chodzi o sunię wyżlicę, to teraz niepokoi mnie to, że ona odkąd jest u mnie (12 godzin) w ogóle nie siusiała. Zaczęłam czytać trochę w internecie o powodach niesiusiania i nie wygląda to dobrze :( . Więc też trzymajcie kciuki za siuśki Iksi :( . -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Bogula, Ty chyba jakimś jasnowidzem jesteś, albo inną czarownicą!Od wczoraj jest u mnie suczka Iksia. Jest to szorstkowłosa niemiecka wyżlica, po jakimś wypadku - ma rozoraną, bezwładną przednią łapę, którą pewnie trzeba będzie amputować (chociaż jest jeszcze nadzieja, że da się uratować - w poniedziałek zobaczy to chirurg i zdecyduje). Chapsio znalazla ją gdzieś u siebie na wsi, podobno raz na tydzień ktoś do niej przyjeżdżał i ją karmił. Suńka poza łapką ma rozmaite guzy i narośle i zagrzybiałe uszy ale chyba nie jest stara - może 6-8 lat. Wzięłam ją do weta, prześwietlili łapkę, ale co z łapką dalej będzie musiał zdecydować chirurg. Nie jest to uraz nowy, więc na chirurga poczekamy do poniedziałku (przy koazji te guzy też obejrzy). Narazie przemyli rany (sunia podpiera się tak jakby nadgarstkiem i zamiast skóry miała tam otwarte rany) i opatrzyli. Sunia jest bardzo przyjazna, ogon chodzi jej cały czas. Chapsio przywiozła dla niej klatkę - sunia ewidentnie jest przyzwyczajona do klatki, bo natychmiast do niej wlazła i tam przespała całą noc. Myślimy, że może była kiedyś psem myśliwego - w każdym razie jest przyzwyczajona do mieszkania w domu (ładuje się na łózko i kanapy), jazdy samochodem (ładuje się na siedzenie i kładzie łeb na kolanach), bez lęku wchodzi do windy, w ogóle nie ma żadnych lęków. Nawet u weta była dosyć grzeczna (nie chciała tylko leżeć spokojnie jak łapę prześwietlali, zdjęcie wyszło poruszone i pewnie trzeba będzie je powtórzyć). No i tyle. Chapsio będzie dla niej chyba szukała domu, więc jeżeli znacie kogoś, kto chciałby taką miluśną wyżlicę - to kontaktujcie się z Chapsiem. Oczywiście dowieziemy gdzie trzeba. P.S. Dlaczego Iksia? U weta spytali się mnie, jak się nazywa; ja na to, że jest u mnie od 15 minut, więc jeszcze się nie nazywa. Więc wpisali ją do kompa jako X i zaczęli na nią mówić Iksia. Po powrocie do domu, jak Chapsio i jefka przyjechały z klatką dla niej, opowiedziałam im o tym, Chapsio zawołała na nią "Iksia!" a sunia zareagowała odwracając się do niej, tak jakby to zawsze było jej imię. Bardzo żeśmy się uśmiały. Więc już chyba na razie zostanie Iksia. -
A jak skończysz, to nam wstawisz zdjęcie, prawda? :D
-
MUSICIE :wink: !!!
-
INA, tak jak pisałaś: zacznij go przyzwyczajać od początku. On jest już prawie dosłym psem, więc może być trochę trudniej niż ze szczeniątkiem. "gałąź" - zdecydowanie odradzam zostawianie z gałezią do gryzienia, szczególnie airedala, a jeszcze szczególniej, chorego airedala. Pies rozgryza gałąź na drzazgi, które potem albo klinują się w pysku (u Misi już dwa razy, raz wymagało interwencji weta i długaśnego leczenia), albo są połykane i kaleczą kiszki.
-
Tygrysku, to nie jest moja stronka - ja ją znalazłam w necie. Dzisiaj rano mnie też nie chciała się otwierać, ale teraz otworzyła się. Więc spróbuj jeszcze raz. A poza tym masz teraz również kombinezon od eleny! Powodzenia z szyciem.
-
Yoko, po pierwsze, trzeba mieć na uwadze, że źle zrośnięte złamanie może powodować problemy w dojrzałym wieku - więc ta decyzja nie koniecznie była wyłącznie estetyczna (może była, a może nie -- nie wiemy). A po drugie, to było u rottka, gdzie względy estetyczne są tochę inne. W mojej odpowiedzi chodzi mi tylko o to, żeby nie wszczynać tutaj kolejnej dyskusji na temat tego, czy kopiowanie ogonów ma sens, czy nie, bo takie dyskusje były już gdzie indziej, a tutaj temat jest inny - nikt nie proponuje kopiować ogonów u huski :wink: .
-
Ja bym proponowała żeby wydawać opinie, i te dobre, i te złe, tylko o ośrodkach, z którymi mamy osobiste doświadczenie. Opinie "ze słyszenia", nawet od osób, którym całkiem ufamy, po prostu nie są tak miarodajne, jak opinie bezpośrednie. Z góry dziękuję! Wasz Mod
-
Yoko, chyba u huskiego nikt nawet nie pomyślałby o amputacji "ze względów estetycznych"! Przynajmniej mam taką nadzieję :wink: .
-
Małe wyjaśnienie: rodzaj powięzi nie ma nic wspólnego z tym, czy kolano skrzypi, czy nie. Po prostu niektóre skrzypią, a inne nie. Moje też było odbudowane z powięzi naturalnej, a skrzypi bardzo; niektóre zdrowe stawy, nigdy nie operowane, też skrzypią.
-
No to super! Znów będzie świetna sesja zdjęciowa bez Misi. Nie będzie jej na żadnych zdjęciach, a w końcu wyrzucicie ją z Cavano za nadmiar nieobecności :( .P.S. Wezmę aparat.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
czapla, z tego co pamiętam, to Włocławek ma jakiś super klub agility, byli mistrzem Polski, czy coś takiego. A ja odkryłam, że bez Misi w ogóle się nie nadaję do życia :( . A od Misi wiem, że goni ptactwo, szczeka na dzikie indyki, bawi się z psami, sierść jej rośnie (będzie ją ktoś tam trymować, żeby mi całkiem nie zarosła), ale cieczki nie widać :bigcry: -
Że jest dla Majki piłeczka na sznurku!
-
Mokka, a ile psów Ty przyprowadzasz? Bo ja zero :cry: :bigcry: :cry:
-
O tym ogonie tomek1906 pisał na Pielęgnacji, w topiku "Problemy z ogonikiem". Również pisze na pozostałych terierach. Ale najlepiej chyba napisz do niego na priv.
-
Ja obiecałam Elce, że mogę przyjść na Was pokrzyczeć :wink: .