Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. :o :o :o Tak z nosem przy ziemi??? Na czworaka?? A w krzyżu Ci od tego nie strzyka?
  2. Nnnno nnnieee wiem, gdzie jest. Może w Hameryce, może w Zielonowie, a może i w stolicy. Ale tak od razu od leniuchów...
  3. Znaczy siem istnieje gdzieś we wszechświecie, ale czy w zasięgu Cavano??? :niewiem: Ja z Hameryki też siem udzielałam, ale na zebranie to bym nie zdążyła...
  4. A skąd wiesz, że jest? Może właśnie jej nie ma! :D
  5. Nie wasz? :o A czyj? To znaczy nasz z pochodzenia, ale nie z obecnej przynależności drużynowej. Niuka i Lenka przeniosły się na "zieleńsze pastwiska" :wink: Fortu.
  6. Mami, co to za potfur na Twoim avitarku? Zamieniłaś Raisę na to-to??? :wink:
  7. Czyli tak jak w baseballu. A myślałam, że baseball to jedyny sport, który opiera się wkroczeniu do XXI wieku!
  8. Właśnie miałam na ten temat pisać. Jak zapewne się domyślasz, z rozmaitych powodów nie wyrobię się dzisiaj :( . Tak że rurex i tartak odłożony, niestety.Seeya na zebranku. Coś przynieść?
  9. Flaire

    STERYLIZACJA

    To trochę zależy od tego, jak wcześnie wykryjesz i jakiego typu guz. Małe, zwarte guzy wyczuwa się jak ziarnko ryżu pod skórą, później jak ziarnko grochu. Jeżeli czujesz coś jak mleko w sutkach, to guz jest duży i niezbyt zwarty, czyli ma z reguły gorszą prognozę. Ja swoje suki regularnie macam, żeby jak najwcześniej coś takiego wykryć. Tak samo.
  10. Nie jesteś panikara - ja pisałam, żeby się nie zamartwiała do Cockerka, której psu drżą łapy tylko podczas snu. Dużo bardziej bym się martwiła, gdyby drżały po obudzeniu, tak jak u Twojego.
  11. Pozostawiam bez komentarza.
  12. Mokka, Ty przestań pisać w tym samym czasie, co ja i się przede mnie wpychać :evil: . Tylko dlatego, że masz szybszego psa to już nie znaczy, że zawsze musisz być pierwsza :evilbat:
  13. aaa, cosik mi się przypomniało, że może we Wrocławiu coś jest?
  14. Nigdzie się nie pakujesz - jak wyraźnie wiesz, u nas wszystkie teriery są mile widziane. :wink: A co do IALu, to myślisz o tym zjeździe klikerwoców w Alternatywie? Czy o czymś innym (o czym nie wiem, bo i tak nie mam psa, a w ogóle to jestem kiepsko poinformowana)?
  15. Wypraszam sobie, ja też chwalę! Przecież napisałam, że ładny jamnik! :lol:
  16. Więc problemu nie ma, przynajmniej na razie. Wielu psom drżą łapy podczas snu. Jeżeli drżą tylko we śnie, to nie ma sie czym przejmować. Jak sama napisałaś, "po prostu sobie drżą", a atak się nie powtórzył, więc spoko.
  17. Flaire

    STERYLIZACJA

    JoannaP, w USA wielu hodowców rutynowo sterylizuje suki po ostatnim planowanym miocie, więc znam wiele przypadków suk przebywających z "cudzymi" maluchami po sterylce. I prawdę mówiąc nigdy nie słyszałam, żeby ten zabieg miał jakikolwiek wpływ na to, jak suka odnosi się do maluchów. W ogóle, wpływ sterylki na zachowanie się suki, o ile czasem jest zauważalny, to z reguły jest bardzo niewielki. Co do tego, czy obydwa zabiegi robić na raz, to oczywiście musisz skonsultować z wetem, ale jedna z moich suk miała tak robione i znam inne przypadki również. Z drugiej strony, w tej chwili przebywa u nas starsza suka-znajda z wadą serca, która będzie miała operowane guzy sutka i jeszcze chorą łapę i do tego weterynarz już sterylki dorzucić nie chciał (choć tylko sutki i sterylkę by zrobił - ale łapa ważniejsza).
  18. To ten jamnik ma pręgę??? :lol:
  19. Flaire

    Kleszcz!!!!!!!!

    W Stanach Advantix jest od dawna i kiedyś to używałam, ale zmieniłam na Frontline, bo nie lubię jednego z dwóch składników (zresztą tego samego, który ma Exspot). (Po angielsku nazywa się permethrin, nie wiem, jak po polsku). (Drugi ze składników jest okej, ale nie jest skuteczny przeciw kleszczom).
  20. LUDZIE go nie słyszą :wink: .
  21. Przepraszam, Wind, ja chcę tylko jedną rzecz wiedzieć, zanim zaczniesz innym wymyślać od przeszkód i obowiązków: gdzieś Ty była dzisiaj jak miałaś być na sekcji? Bo ja tam specjalnie pognałam, żeby się z Tobą spotkać i Majeczkę Pani Chwalibóg przedstawić...
  22. Ależ ja się wcale nie denerwuję! jako mod, przypominam tylko reguły fair play w recenzjach. Konkretne doświadczenia z pierwszej ręki - jak najbardziej mile widziane. A ogólnikowe pogłoski od znajomych - mniej :wink: .Mnie się wydaje, że najlepiej coś znajdziesz, jeżeli po prostu pójdziesz i poobserwujesz różne szkoły i różnych szkoleniowców, i tych związkowych, i innych. Związek nie wymaga, żebyś była zapisana zanim przyjdziesz na zajęcia, więc możesz sobie przyjść, popatrzeć i zdecydować. Różni ludzie mają różne wymagania i preferencje dotyczące szkolenia, więc i tak najlepiej zdecydować samemu, co się podoba, a co nie. Myślę że i na związkowych szkoleniach, jedni szkoleniowcy podobaliby Ci się bardziej, a inni mniej.
  23. Flaire

    Kleszcz!!!!!!!!

    To źle przetłumaczyli. Właśnie przeczytałam oryginalną ulotkę i tam jest napisane, że na kilogram psa potrzeba 6 do 12 psiknięć ... Czyli na Kenię, 195 do 360 psiknięć. Kiepska właścicielka jesteś, PATI :lol: :lol: :lol:
  24. adda, jak będę w Związku, to postaram się coś takiego zdobyć (byłam wczoraj, szkoda, że nie wiedziałam :( ). I jeszcze jedna rzecz, o której ciągle zapominam napisać: warszawskie szkolenie związkowe ma swój adres mailowy, gdzie możecie pisać po informacji na temat tego szkolenia. Jeśli ktoś chce, to proszę pisać do mnie na priwa i podeślę ten adres.
  25. adda, a czego konkretnie chciałaś się dowiedzieć? Może mogę pomóc.
×
×
  • Create New...