-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Marysia_i_gończy'] U[B]n[/B]y :cool1:[/quote]Jej też mam tylko jedno. ;)
-
Marysiu, dziękuję za piękne Locie!!! Jakby ktoś miał Misiastą, to będę wdzięczna - bo niestety to będą raczej ostatnie jej zawody. :( Mnie nigdy nie przeszkadzało, że ona biegała powoli, dopóki biegała chętnie i radośnie. Ale teraz ta radość z biegania pojawia się rzadko, a na zawodach - prawie nigdy. Więc czas na emeryturkę. :( Ja nie mam żadnych zerówek, mam tylko jedno ostre zdjęcie Umy (która biegała tuż przede mną - to zdjęcie jest z przebiegu, z któego Misię wycofałam), ale za to mam sporo openowych pyrków i chyba sporo Piegowatej. Ale kiedy ja to wszystko obrobię, to nie wiem. :(
-
[quote name='myriad']Jesli ktos sie nie odznaczy, to do widzenia, traci przebieg.[/quote]A jeśli się odznaczy, a potem nie stawi się w odpowiednim momencie? Bo to chyba z tym właśnie mamy tu problem... Generalnie rzecz biorąc, celem jest usprawnienie przejść ze startu jednego zawodnika na drugiego. W Bydzi Magda próbowała to robić upewniając się, że kilku następnych zawodników było w okolicy startu. Ale ewidentnie to nie wszystkim się podobało, jak również nie działało tak, jak zamierzono - bo np. ja zawsze byłam w okolicy startu, gdy byłam wołana, ale ponoć nie zawsze stawiałam się tak, jak Magda oczekiwała... To mogło być spowodowane np. tym, że ja nie sadzam Misi na starcie - i gdy wchodzę na ring, nie chcę tam czekać, aż np. zostaną podniesione tyczki, tylko chcę od razu biec. W sumie więc, pomimo że wchodzę na ring później, to i tak startuję wcześniej niż osoba, która usadzi psa na starcie, a potem musi jeszcze kilka razy go poprawić... ;) Ale gdy mnie nie ma na ringu tuż przed startem (bo stoję tuż przy wejściu, gdzie mogę Misię karmić kiełbasą czekając, aż obsługa toru zejdzie z ringu - po wejściu na ring już nie mogę), to może się wydawać, że się spóźniam, gdy w rzeczywistości jestem na czas i czekam, aż tor będzie gotowy... To jest mój przykład z Misią - jest wiele innych przykładów, ale chodzi mi o to, że ja byłam przekonana, że stawiałam się na czas, a po zawodach dowiedziałam się, że Magda uważała, że niekoniecznie... Więc do osób, które uważają, że ta dyskusja ich nie dotyczy - ja też tak myślałam. ;) Ja mam pomysł, jak te zmiany usprawnić, ale jeszcze nie do końca dopracowany i nie wiem, czy dobry. Jak go dopracuję, to dam znać. :)
-
[quote name='NNL-BC'] Nikt nie tracil swojej kolejki, po prostu startowal pozniej. Dzialalo idealnie.[/quote]Czyli osoba, która spóźniła się na start była wynagrodzona możliwością startowania kiedy jej było wygodnie, jednocześnie wprowadzając komplikacje dla tych, którzy byli obecni (ale nie koniecznie gotowi do startu) wcześniej. :roll: [quote name='NNL-BC']Inny problem to psy zgloszone ale nieobecne.[/quote]W Bydgoszczy to nie był inny problem, tylko dokładnie ten sam - czy nieobecny, czy tylko nieobecny na starcie we właściwym momencie - nie było różnicy, bo tak czy siak, następni po prostu startowali wcześniej. [quote name='NNL-BC']Czasem nie mamy wplywu na to ze sie spozniamy, bo de facto to nie my sie spozniamy tylko starty sie 'przyspieszaja'.[/quote]Czasem rzeczywiście tak jest. Ale (bez wymieniania nazwisk) każdy, kto brał udział w organizowaniu zawodów wie, że niektórym konkretnym osobom takie sytuacje zdarzają się wyjątkowo często... Może to kwestia wybitnego pecha - a może niektórym po prostu nie bardzo zależy na tym, żeby być na czas, bo jak się spóźnią, to albo się na nich poczeka, albo wystartują później, kiedy im będzie wygodniej. :roll:
-
A, i jeszcze jedna sprawa - dla mnie bardzo ważna. Pomimo, że generalnie rzecz biorąc, pogoda była super, to chwilami robiło się w słońcu bardzo gorąco. Przy wejściu na ring nie było ani źdźbła cienia, a było wymagane, żeby tam stać tak ze trzy psy naprzód. W przypadku jednego z Misinych startów to znaczyło, że tuż przed jej startem stałam z nią prawie 5 minut w pełnym słońcu, czaprak był gorący w dotyku, a pies zaczął ziać. Więc ja bym jeszcze poprosiła, że jeśli na starcie ma być rzeczywiście kolejka kilku psów, to żeby było tam również jakieś zadaszenie.
-
[quote name='LALUNA'][quote name='Zielsko'] Czyli jesli nie stawisz sie punktualnie na start, to po prostu ktos inny startuje na twoje miejsce...[/quote] I ja bym była za tym.[/quote]Tak było tutaj - jeśli ktoś nie był gotowy, to startowała następna osoba - i mnie to kilkakrotnie zbiło z tropu. No bo ja rozumiem, że niektórzy mają psy, które po prostu w każdej chwili są gotowe do startu. Ale moje psy takie nie są - ja potrzebuję trochę czasu, żeby je przygotować, ale jednocześnie nie może to być zbyt wiele czasu, bo wtedy tracą koncentrację. Więc wyliczyłam sobie już dosyć dawno, na ile psów naprzód muszę wyjąć mojego psa z klatki. Ale tu to było nic nie warte, bo okazywało się albo że jest przedskoczek - albo nawet dwa - które nie były początkowo ogłoszone, więc startuję później niż planowałam, albo że jakiś pies, który miał startować wcześniej - właśnie spóźnił się, więc ja startuję wcześniej. I kończyło się na tym, że pomimo że zawsze byłam w odpowiednim momencie tuż przy wejściu na ring, to i tak wchodziłam nie wtedy, kiedy potrzeba i z psem, który nie był gotowy do startu. :( Więc ja byłabym może za tym, żeby osoby, które się nie stawią - traciły przebieg (bo wtedy myślę, że będą się bardziej pilnowały), ale nie za tym, żeby startowała następna osoba, a osoba spóźnialska startowała później - bo to po prostu dezorientuje kolejnych na liście. I jeszcze - jeśli chce się, żeby następna osoba była gotowa w momencie, kiedy poprzednia kończy przebieg, to jest naprawdę ważne, żeby wejście było gdzie indziej niż wyjście, i żeby nikt nie próbował wychodzić wejściem. Mnie się zdarzyło, że tuż za moim psem na starcie przeszedł schodzący z ringu pies i to na pewno też nie pomaga w skoncentrowaniu i tak bardzo łatwo rozpraszającego się psa. Dodam, że to, co napisałam, nie ma być w żadnym wypadku krytyką tych zawodów - powtórzę, że było naprawdę super! Ale skoro już zaczęliśmy dyskusję, jak usprawnić stawianie się na starcie, to zdecydowałam, że się wypowiem. :)
-
Dla osób błagających o zdjęcia -[url=http://www.galeria.bydgoszcz.com/php/index.php?param=7&mc=5&gal=aqility]tutaj[/url] jest całkiem sporo. :)
-
[quote name='Magda i Saga'] Sędziemu podobała się atmosfera zawodów, wzajemna życzliwość wśród zawodników[/quote]Tak, powtarzał to kilkakrotnie. :) Odjechał z wrażeniem, że w Polsce są sami bardzo mili ludzie. :) Ja muszę powiedzieć, że mnie również zaimponowała bardzo atmosfera tych zawodów i wzajemna życzliwość zawodników. Wielokrotnie widziałam, jak bardziej doświadczeni zawodnicy i trenerzy pomagali osobom mniej doświadczonym - i to nie tylko ze swoich własnych klubów! Wielkie brawa za to - na tym właśnie polega prawdziwy sport! :) Magdo - dzięki wielkie za wspaniały tydzień!
-
Czy gdyby nie problem szczekania pod drzwiami, to chcielibyście sunię zatrzymać? Czy też są jeszcze jakieś inne powody/problemy (np. brak czasu, nadmierna jej żywiołowość, itp.), dla których chcecie ją oddać?
-
[quote name='Junka'] Mam pytanko czy to jest Rodezjan?? [URL]http://i158.photobucket.com/albums/t120/Junka_89/P5100334.jpg[/URL] [/quote] Taki tam przerośnięty jamnik! :evil_lol:
-
[quote name='ŁukaszK'] dla zainteresowanych moge tylko powiedziec ze jeszcze co nieco z lodzi sie pojawi..[/quote]Ech, w Łodzi też nas nie było. :(
-
Łukasz, zdjęcia - cuda!!! Gdybym wiedziała, że Ty tam będziesz, to pal licho wizytę Taty z Hameryki - zgłosiłabym tylko dla zdjęć! ;)
-
[quote name='yassue']no tak ale wg regulaminu jest to odmowa wiec do poprawieniaPoprawia się tylko to, co sędzia zasygnalizuje jako odmowę. Jeśli poprawisz coś, co wg regulaminu jest odmową, ale co sędzia (z przyczyn tylko jemu znanych ;) ) zasygnalizował jako błąd, to dostaniesz najprawdopodobniej detkę... :( Więc jeśli ma się wątpliwości, to trzeba niestety zerknąć na sędziego. :)
-
A ja dziękuję raz jeszcze za Leokadię! :) wendka, Twoje foty są SUPER!!! :)
-
[quote name='Magda i Saga']No dziękuje za miłe słowa, a swoją drogą to mam nadzieje, że zgłoszenia zaczną wpływać, bo narazie to faktycznie niewiele. [/quote]No ja tam nie wiem - sypnęło zgłoszeniami w zerówkach S i w dwójkach L!!! :-o Misiasta będzie się musiała postarać. ;)
-
Ten pies jest stosunkowo zadbany - to, plus ten płacz przemawiałoby za tym, że nie jest bezdomny - może się zgubił i ktoś go szuka? lolka - dowiedz się jego historii - przede wszystkim, czy ma tatuaż (w uchu albo w pachwinie), jaka płeć, z grubsza w jakim wieku, od kiedy tam jest i jak tam trafił. Czy ma kopiowany ogon? Moim zdaniem, w pierwszej kolejności trzeba spróbować znaleźć właściciela, szczególnie że jeśli schronisko jest na odludziu, to może tam nie trafić...
-
[quote name='Mokka'] A tak a'propos, popieram Flaire - Monia miodzio :loveu:[/quote]Nawet widać, że Pańcia pazurków nie pilnuje... :diabloti:
-
Wando, Twoje zdjęcia są fantastyczne! Monia naprawdę nie jest łatwym modelem, a u Ciebie - miodzio! :)
-
[quote name='Flaire']Ogólnie bardzo dużo detek.[/quote]Dizisiaj podobno jeszcze gorzej... :roll:
-
[quote name='Asti']Flaire - to szkoda, że się nie widziałysmy, moi rodzice mieli z Tobą rozmawiać o obozie.[/quote]No właśnie... Jak ja się dowiedziałam, że byliście w Łodzi, to już Was chyba nie było... ;)
-
[quote name='ewka i haker']moze jakies zdjecia widomosci??[/quote]Ja byłam wczoraj bez aparatu. :( Torki bardzo techniczne. Z tego co pamiętam (a widziałam i wiedziałam bardzo niewiele, bo po wystawie latałam), Large wygrał Gutek w pięknym stylu (1 w Agility i 1 w Jumpingu - więc 1 w łącznej). Druga CHYBA Grendelka. W Medium w łącznej pierwszy był Blue, druga Monia. Nutka chyba cos wygrała w S-kach, ale nie pamiętam, co. Rajka ma pierwszy wpis do A2. Watażka przeszedł do A2. Ogólnie bardzo dużo detek.
-
[quote name='Ludek']Niedzieli jeszcze nie zgrałam, ale chyba nie mam:( Niedzielne filmiki są w większości autorstwa cavanowiczek. Ja nie miałam weny.[/quote]O, to szkoda. :( Bo w niedzielę Lotka ładnie biegała (a w sobotę kiepsko). Ale dzięki i za to. :)
-
Ludek, dzięki za Lotkę z soboty! :) Masz może jakąś niedzielę? A i fotografom jeszcze raz bardzo dziękuję za moje serdelki! :)
-
Jakby ktoś miał filmiki z niedzielnych przebiegów Leokadii, bądź z sobotniego jumpingu, to byłabym bardzo dźwięczna!!! :)
-
[quote name='yassue']Najwiecej oczywiscie moge powiedziec o torkach zerowkowych ktore podobaly mi sie i kazdy z nich byl jakims nowym wyzwaniem. [/quote]Też tak sobie myślę, z perspektywy czasu, że te zerówkowe torki były wyjątkowo udane! Każdy z nich miał jakiś trudniejszy element, ale raczej tylko jeden i do tego w każdym torku inny. :) To bardzo imponujące, że sędzia zagraniczny, z kraju, w którym nie ma zerówek, tak dobrze te zerówki czuł! :)