Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. Flaire

    Crufts 2009

    Ludek, miałaś wspaniały pomysł z tym filmikiem! :) Bo u mnie net działa, ale kulejąco... Więc jak już pewnie wszyscy wiedzą, wczorajsze dwa super przebiegi Magdy dały jej bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji łącznej, ale to posłużyło tylko temu, żeby w finałowym biegu pobiec na końcu. No i niestety tam się nie udało. :( Niemniej całość występu na Crufcie była super, w sumie tylko dwa biegi z bodaj siedmiu były nieudane, więc sumie Magda w czwartek była w łącznej pierwsza (po dwóch pierwszych miejscach), w Slalom Konckout trzecia (Maczek zdemolował hopkę), no i wczoraj - raz trzecia, raz czwarta i raz na dalekim miejscu. Wczorajsze przebiegi były, jak zauważyła Marysia, wśród samych sław, więc sukces naprawdę ogromny. Magdo, gratulacje! :)
  2. [quote name='Ludek']Wydaje mi sie, że nie trzeba. Na formularzu zgłoszeniowym sa tylko pokoje i domki.[/quote] :-o :-o :-o Na formularzu są miejsca namiotowe również i bardzo prosimy o rezerwacje tychże także ;) .
  3. Flaire

    Crufts 2009

    [quote name='Paula&Goofi']Mamy kolejny sukces !!! :multi: [IMG]http://i42.tinypic.com/15oe2yw.png[/IMG] 3 Miejsce !!! :multi:[/quote] Szczególnie, że wśród pobitych niemal same sławy, z Mistrzem Świata 2008 na czele! :) Brawa! :)
  4. Flaire

    Crufts 2009

    [quote name='Delya']Magda była 4, my oglądamy i komentujemy na forum:lol:[/quote]To było w Slalom knockout (rozwalili hopkę), ale w KC International byli pierwsi w Jumpingu, pierwsi w Agility i... UWAGA UWAGA! PIERWSI ŁĄCZNIE! Brawa! :)
  5. [quote name='gorcorgi']:oops: Nie 150 Euro za kwatere tylko 150 litów blisko Starówki ja mam wynajętą a 110 na Rosie. jest wolna dwuosobowa. wiadomość 786 17 25 /022/ irena[/quote]Próbowałam do Ciebie dzwonić, ale odzywa się automat. Zostawiłam wiadomość...
  6. Ja byłabym bardzo bardzo zainteresowana taką ofertą. Z tym że jadę z jednym psem, ale dosyć sporym (AT) i musiałabym wziąć klatkę i stół (składają się, ale jednak zajmują miejsce). Ewentualnie jestem gotowa dopłacić coś za ten bagaż. Mogę dojechać sama do Olsztyna, pod warunkiem, że miałabym tam gdzie zostawić samochód.
  7. A my dzisiaj CWC, BOB, a potem drudzy na grupie! :) Pierwszy w nasze grupie był yorkuś, a trzeci - AmStaff. Jestem bardzo dumna z mojego dzikusa. :) Jeśli ktoś ma fotki bądź filmiki z grupy (3), to byłabym wdzięczna. :)
  8. [quote name='PATIszon']A jak sie pokazal? :cool3:[/quote] Już chyba pisałam - na BISie bardzo fajnie (bo w rasie i grupie to tak nie za bardzo - za to je wygrał, a na BISie nic nie ugrał :lol: ).
  9. CambeliMegi, śliczne fotki! :) Słuchajcie, czy ma ktoś może filmiki z BISa? To była pierwsza polska wystawa mojego psa i chciałabym pokazać jego hodowczyniom i współwłaścicielkom w USA jak się pokazał i jak to się u nas odbywa...
  10. [quote name='Cambel&Megi']Ahhh, to Wy! [/quote] No tak, my, chociaż po wyczynach Guinnessa w sobotę to może nie powinnam się do niego przyznawać. :oops: Niemniej w niedzielę byłam z niego zadowolona, więc jakby ktoś miał jakieś jego zdjęcia z niedzieli, albo filmik z BISa, to byłabym ogromnie dżwięczna ;).
  11. My też mielismy niezłe, niezapomniane przeżycia... Mój Guinness, w swoim polskim debiucie (wylądował ze Stanów trzy tygodnie temu i jest jeszcze nieco dzikusem, a w dodatku mnie jeszcze praktycznie nie zna :roll:), CACIB, BOB, i BOG! :shock: A potem był niezły obciach, bo dał dyla z pudła... :oops: :shock: No i ja nawet żarcia dla psów nie wzięłam żeby móc zostać na niedzielę na BISy... Ale nic, żarcia dokupiłam i Gienek na BISie pokazał się już ślicznie :) , więc mam nadzieję, że teraz będzie już coraz lepiej. :) Gratulacje dla wygranych, szczególnie haszczaka-weterana! :)
  12. [quote name='Blue of Blues']Z tego co wiem to zgłoszenia musza być wysłane w WORD tak mi napisali i kazali ponownie zgłosić..[/quote]Ale w tym wordzie to ma być jakiś formularz, czy po prostu wszystkie dane? Edit: znalazłam formularz w Wordzie na ich stronie, więc pytanie już nieakualne. Dzięki za pomoc.
  13. A jaki formularz zgłoszeniowy wypełniliście?
  14. [quote name='Elitesse']w klasie championow wystarczy 1 x CAC, dla pozostalych 2 x CAC i tyle ;)[/quote] Dzięki! Czyli raczej poczekam z wyjazdem do Luksemburga , że mój pies będzie w klasie championów. :)
  15. A czy ktoś może podać zasady championatu Luxemburga? Jeśli byłby jakiś bus jadący na sobotę, to ja może bym się dołączyła...
  16. [quote name='Sajko']A widziałaś słońce na październikowych warszawskich zawodach? I nawet jednej kropelki deszczu mimo poprzedniego i następnego weekendu w deszczu?? No przecież samo z siebie się nie wzięło:evil_lol:[/quote]I dokładnie dlatego Cię mianowałam na to Ważne Stanowisko! :lol:
  17. [quote name='Sajko']po przedostatnim Pucharze Ras [...] w skwarze [...], po ostatnim w duchocie a później w burzy i błocie po kolana [/quote]Sajko, ja Ciebie mianuję Kierowniczką do Spraw Meteorologicznych! Możesz zacząć załatwiać pogodę. :)
  18. [quote name='PARSONRK']Pytanko mam małe, a nawet dwa :) co z sukami cieczkowymi ? Czy startować mogą, czy nie?[/quote]Mogą. [quote name='PARSONRK']hmmm czy ew można - oczywiście przed terminem 1 kwietnia- zmienić zgłoszonemu psu klasę np z zerówek na jedynki ? [/quote]Klasę można zmienić nawet po terminie zgłoszeń, bo przecież niektóre psy pomiędzy 1.4 a 14.6 mogą przejść z jednej klasy do drugiej... ;)
  19. [quote name='Junka']Ja dopiero teraz zobaczyłam, że to jest!! Ja się zgłoszę dopiero jak wróce z pracy do domu, mam nadzieje, że miejsca jeszcze będa :roll: No a mam pytanko bo się za bardzo nie wgłębiałam do kiedy by trzeba było zapłacić??[/quote] Do zamknięcia zgłoszeń, czyli do 1.04.
  20. [quote name='LALUNA']Jak nie uprawiaja? Chyba każda osoba z podkomisji ag ma psa i od czasu do czasu bierze udział w zawodach czy w kwalifikacjach :roll:[/quote]Tylko że ja nigdzie nic nie pisałam o członkach podkomisji... bo to nie oni starają się obecnie na siłę uzdrawiać PP. Natomiast pisałam już dwukrotnie o członkach GKSP. Czyli wychodzi na to, że nie czytasza tego, co piszę...:( [quote name='LALUNA']Chętnie ja poznam. Powiesz?[/quote]Po co, skoro i tak wychodzi na to, że nie czytasz? Sorry, ale to dla mnie koniec dyskusji. :(
  21. [quote name='LALUNA']Bo mniejsza waga jednego i drugiego? :lol:[/quote]Nie, z wielu zupełnie innych powodów. Na przykład - eliminacje do MŚ co roku są prowadzone według reguł różniących się znacząco od reguł agility. Natomiast tutaj punkty do championatu są zdobywane według normalnych regu sportuł. [quote name='LALUNA']Ja wiem czy sie tak niezgadzaja? A te osoby jeżdzą na wszystkie zawody PPA ?[/quote]Nie jeżdżą na żadne, bo nawet nie uprawiają agility (większość z nich nie uprawia chyba żadnego sportu kynologicznego). Ale ewidentnie pomimo to mają opinię, jak naprawić PP - opartą na ich opinii, dlaczego PP umiera. [quote name='LALUNA']Wystarczy dokonac analizy ze statystyki.[/quote]Ze statystyki uzyskasz tylko fakt, że ludzie nie jeżdżą, a to i tak wiemy bez żadnej dodatkowej analizy. ;) Natomiast żeby coś zmienić to moim zdaniem trzeba najpierw wiedzieć, dlaczego ludzie nie jeżdżą. A tego nie wiemy - tu mamy tylko rozmaite opinie, w tym Twoją opinię, opinię ludzi z GKSP (różniącą się od Twojej), moją opinię (jeszcze inną) i nie wątpliwie wiele innych. :) [quote name='LALUNA']Kolejna sprawa tytuł Ch P który ma być tak samo wazny do zdobycia jak PP Ag. [/quote]Że co??? To jest zupełnie innego rodzaju tytuł - skąd wzięłaś o tej ważności? [quote name='LALUNA']Od roku jest możliowsc zdobywania ChP bo jest to w komunikacie. No i powiedz co ma zachcecic aby ludzie nie cwiczyli na zawodach. Czy podwojenie tytułu Ch P zwiekszy ich chec?[/quote]Myślę, że z czasem może się tak stać, ale nie natychmiast. Każdy nowy pomysł potrzebuje czasu, żeby się przyjąć, więc ten również.
  22. Obecny regulamin wystawowy FCI dopuszcza uczestnictwo suk z cieczką. W wielu innych krajach suki z cieczką uczestniczyły w wystawach od dawna w niektórych od zawsze. W Polsce nadal regulamin wystawowy wyklucza suki z cieczką, ale jesteśm tutaj w zdecydowanej mniejszości.
  23. [quote name='LALUNA']Pewnie. Skoro wzór na kwlaifikacje na M Swiata co roku próbujemy nowy i okazauje sie ze jest zły i wzór wzorem i na koniec nie stosujemy się do zworu, bo okazał sie zły to czemu i tego nie spóbowac.[/quote]Czy naprawdę uważasz te dwie sytuacje za analogiczne? Bo dla mnie są różne jak dzień i noc... :roll: [quote name='LALUNA'] - bo Tytuł Mistrza Polski jest tytułem prestiżowym, a zdobywca PP Agility widac nie.[/quote]Jeśli tak rzeczywiście jest, to powiedz jeszcze, dlaczego? Tak czy siak, to jest nie analiza, tylko Twoja opinia - z która ewidentnie nie zgadzają się na przykład osoby z GKSP, które próbują obecnie PP uzdrowić, oczywiście z kolei na podstawie swojej - różnej od Twojej - opinii, na temat co w nim jest nie tak. ;)
  24. [quote name='LALUNA'] Obawiam się ze Chamion Agility nawet x 20 nie będzie mieć siły przebicia dla samego x 10 czy powiszenia na stronie internetowej.[/quote]Ale tak naprawdę to nie wiemy, dopóki nie spróbujemy, prawda? ;) Ja wiem, że w USA to się sprawdza, pomimo że nie ma żadnych konsekwencji hodowlanych. Bo ludzie lubią mieć tytuły, lubią mieć potwierdzenie umiejętności swojego psa - dlatego właśnie zależy im, żeby przejść z klasy A1 do A2, czy z A2 do A3. Egzaminów na poziomie A1 czy A2 nikt nie traktuje treningowo, bo zależy im na przejściu do następnej klasy (czyli, innymi słowy, uzyskanie bardziej prestiżowego tytułu). Problem polega na tym, że obecnie, jak już są w A3, to nic nie mają dalej do osiągnięcia poprzez biegi w egzaminach - więc traktują je jako biegi treningowe. Chodzi o to, żeby jakoś stworzyć możliwość dalszych osiągnięć. Tematem do dyskusji jest dokładnie w jaki sposób to zrobić. Co do Pucharu Polski, to mnie się wydaje, że nie została przeprowadzona żadna analiza, dlaczego raczej mało komu na tym tytule zależy. Zaaplikowano tylko jedno lekarstwo, mające na celu "uzdrowić" PP we wszystkich dyscyplinach. Niestety leczenie w ciemno rzadko kiedy jest skuteczne.
  25. [quote name='OlaAB']co to oznacza? ktoś będzie miał tytuł "Champion Agility" a inny "Dwukrotny, Trzykrotny... Champion Agility"? [/quote]Z grubsza - tak. [quote name='LALUNA']To byłoby dziwne. 2 x Ch P NAwet w wystawie nie ma czegoś takiego.[/quote]Ale w USA w sporcie - jest i bardzo fajnie się sprawdza. Ale nawet u nas ludziki często chwalą się w podobny sposób o sukcesach wystawowych właśnie, pisząc o swoich psach, np. 8xCACiB. To miałoby być coś podobnego. Chodzi o to, żeby dac psom w A3 jakąś motywację do ukańczania tych torów, bo obecnienie ma żadnej... Rauni, bardzo dobre sprawozdanie. :) Jeszcze tylko zapomniałaś o apelu Magdy do wszystkich o pomoc przy Pucharze Ras, który ma się odbyć w przyszłym roku w Polsce, i który będzie największymi zawodami agility, jakie dotąd się w Polsce odbyły. Niektórzy z nas już spać nie mogą na samą myśl o ogromie potrzebnej prac... :roll:
×
×
  • Create New...