-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='aga_ostaszewska']Kochani, błagam o kciuki od 10.30 do 12.00... :placz:[/quote]Spoooookoooo... ;-) Ja będę w domciu ok. 12:30 jeśli chcesz wpaść oblać zwycięstwo lub utopić troski. ;-)
-
W statystykach dotyczących występowania dysplazji u psów różnych ras, na drugim miejscu jeśli chodzi o największy procent psów z dysplazją znajduje się mops - 61,7% przebadanych psów tej rasy wykazało dysplazję. Na 14 miejscu jest buldożek francuski (32,5%), a na 16 - norfolk terrier (30,8%). Czyli - dysplazja to choroba nie tylko dużych psów. Statystyki dostępne [URL="http://www.offa.org/hipstatbreed.html"]tutaj[/URL].
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego'][B]Flaire[/B], ale te "idealnie proste słupki" się przycina nożyczkami?[/quote]Ja nie przycinam. -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='czapla']Marta - gratulacje dla Ciebie i Devisa:multi: choc ja zawsze mowie, ze 4 miejsce, to najbardziej wkurzajaca lokata, tak niewiele brakuje do pudla:lol: ;) [/quote]Ale w tym przypadku to punktowane miejsce w Pucharze Polski... :-) Gratulacje ogromne! Dla Sasanki również, no i Mieszka. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura']Potem pani dopowiedziała, ze znała sznaucra, który chyba rzeczywiście byl jakoś potwornie potraktowany przez fryzjera. [/quote]Może ktoś jej powiedział, że fryzjerzy uszy do stołu pinezkami przytwierdzają... :lol: Pamiętacie to? ;-) -
[quote name='stereo']Nie mówię o przykrywaniu psa, tylko o podłożeniu kocyka pod psa. :evil_lol:[/quote]No ja wiem. Tylko ja myślę, że pod psem powinna być warstwa bardziej izolująca niż kocyk, bo kocyk na ziemi pomoże tylko trochę (spanie na ziemi to zupełnie inna sprawa niż na podłodze).
-
[quote name='stereo']Z tym zimnem to nie przesadzajcie, bo to już prawie lipiec będzie, poza tym kocyki psom weźmiemy.:evil_lol:[/quote]Psa w namiocie przykrywać w lecie na pewno nie trzeba, natomiast ziemia bardzo psa chłodzi. Moje psy w namiocie zawsze spały na karimatach.
-
[quote name='betty_labrador']Karolina w ogloszeniu na alegro o tym namiocie jest super rysunek :lol: [IMG]http://stemplariusz.pl/allegro/20.rysunek.05.gif[/IMG] te postacie spiace wygladaja jak egipskie mumie :megagrin:[/quote]Tia, a jak się przyjrzeć wymiarom namiotu, to wymiary tych postaci też są jak egipskich mumii: każda mumia ma ok. 1,50m długości i mniej niż 40 cm szerokości...
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
zach, planuje do Ciebie zadzwonić, ale to dopiero będzie możliwe za kilka dni. Jakbyś wiedziała coś konkretnego na temat swojej wizyty - to pisz. A na razie mam dla Ciebie prezent ;-). Dzisiaj była u mnie Api, żebym mogła ją podskubać. No i przy okazji zauważyłam, że te przejścia na łokciach wyglądają u niej całkiem przyzwoicie, więc je ufociłam. :-) Kilka włosków sterczy i chyba nie do końca ostro, ale co tam! Zbliżenie: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/lokciefordogo.JPG[/IMG] I efekt bardziej "całościowy" - niestety obiektyw tak był ustawiony, że łeb zrobił się wielgachny! :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/lokcie2fordogo.JPG[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']Z rozróżnianiem gatunków nie mam problemów :diabloti:[/quote]A jak ktoś by miał, to jako podpowiedź dodam, że [B]nie[/B] wystarczy policzyć, na ilu łapach się poruszają ;-). -
[quote name='campanulla']no to juz prawdopodobnie jestesmy we trojke + 2 piesy ale to wciaz malo... kto jeszcze? :razz:[/quote]Jak Was za mało, to mogę użyczyć psa. Na pewno obroni :roflt:, a Mokka będzie szczęśliwa, że ma jeszcze jednego psa do biegania i wygra mi nową komórkę. :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']Mojej Luce piłka w paszczy nie przeszkadza. :evil_lol: A rozstać się z piłką z tak błahego powodu jak kupcia? W życiu! :lol:[/quote]No mi trudno powiedzieć, jak to będzie, jak Lotka dorośnie, ale obecnie, przy tylko trzech wykształtowanych szarych komórkach, trudno jest robić dwie rzeczy na raz (tj. trzymać piłkę i wydalać ;-) ). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']A w Poznaniu znów leje :mad: piekielnie zimno, mokro. Własnie w radio mówili,że jest "aż" 14 stopni :crazyeye:i podobno temeratura rosnie ??? Ma osiągnąc kosmiczna wartośc 18 stopni :angryy: [/quote]No to i tak macie ciepło... Ja na wczorajszy trening ubrałam się tak, jak się ubierałam na treningi w zimie. Tylko długich kalesonów pod spodniami nie miałam - reszta identycznie jak w mrozy. Wiatr był, zimno, mokro, be! Ale Loci trening poszedł nienajgorzej - mogło być lepiej, ale nie narzekam. Po pierwsze, na torze już nie leci na oślep, tylko gdy ma do wyboru kilka przeszkód, to się na mnie ogląda, żeby zobaczyć, gdzie lecieć. A po drugie, jak zgubiła w czasie treningu piłeczkę w głębokiej trawie (bo musiała się na gwałt zatrzymać na kupcię, a kupcię z piłeczka w paszczy niewygodnie się robi) to myślałam, że piłeczkę trzeba będzie na straty spisać... Ale po treningu poszłam tej piłeczki szukać, było już ciemnawo, więc wzięłam Lotkę, bo myślałam, że jest większa szansa, że ona znajdzie tę piłkę nosem niż ja moimi ślepymi oczami. No i znalazła! Bardzo byłam z niej dumna :-) bo wiem, że to nie łatwo... Z Apcią kiedyś piłki pół godziny szukałyśmy... :roll: -
CHI, dzięki wielkie za Misię na huśtawce! Ona dopiero co się nauczyła tej przeszkody i to był jej hustawkowy debiut - a teraz mam z niego pamiątkę! :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
My z Locią też bawimy się na dwie piłki. Co prawda jeszcze nie zawsze nam to wychodzi, bo ona próbuje jeszcze czasem operować na zasadzie "lepszy wróbel w garści", ale już coraz częściej stosunkowo ładnie się wymienia na piłeczki. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']Jak tak patrzę na te łokcie Waszych piesków, to wyglada na to, że za nisko skubiecie :cool3: [/quote]Ha! Gdyby to było takie proste! ;-) Trzeba skubać nisko - bo tak naprawdę, to trzeba skubać wszędzie. Kluczoew jest tylko KIEDY skubać tuż nad łokciem. Jeśli pies ma tam takie wklęsłe miejsce - a większość w mniejszym czy większym stopniu ma - to trzeba to robić wcześniej niż np. łopatkę, żeby włos miał szansę urosnąć dłuższy i wypełnić to miejsce. Misia obecnie była skubana na cłym ciele jednocześnie, więc zdecydowanie nie jest dobrym przykładem; poszukam, czy mam jakąś inną, lepszą Misię lub Api - ale to jest po prostu trudne. :eviltong: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A propos rozwianych uszastych: [IMG]http://img361.imageshack.us/img361/4408/10085533bs.jpg[/IMG] -
[quote name='campanulla']toz poza tym na innych watkach coraz czesciej widuje fotki w wiekszych rozmiarach i chce sie upewnic jak to w koncu jest.. ;)[/quote]dogomania rośnie i modzi nie nadążają... A dogomaniacy testują, żeby "sie upewnic jak to w koncu jest.. ;)". Więc zmień swój post, please...
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Chcę Wam opowiedzieć o Misinej przypadłości przed zawodami. :roll: A więc w piątek Misia obudziła mnie o 5 rano domagając się wyjścia na dwór. Przetrzymałam ją do 6 myśląc, że fochy stroi, ale potem zlitowałam się nad suką i poszłyśmy na dwór. Spodziewałam się biegunki, ale zamiast tego, Misia zrobiła śliczną wzorową kupę, tyle że co najmniej 5 razy większą niż normalnie. :eek: Na razie jeszcze specjalnie się nad tym nie zastanawiałam, wróciłyśmy do domu i psy dostały śniadanie. Zaraz po śniadaniu patrzę - kolejna OGROMNA kupa na PODŁODZE!!! :crazyeye: To się Misi nie zdarza - a na pewno nie była to kupa Lotki... I wtedy dopiero skojarzyłam to ze zdarzeniem z poprzedniego wieczoru... W czwartek wieczorem byłyśmy na treningu agility. Misia czekała na swoją kolejkę przywiązana do płotu. Nagle patrzę - suki nie ma! :eek: Zaczynam ją wołać - a ona wyłazi ze spuszczonym łbem i ogonem zza baraku... Za barakiem jest koński padok. W padoku jest pełno już wiecie czego. Misia to traktuje jak najdoskonalsze rarytasy i UWIELBIA wcinać - a wie, że Pańci się to niepodoba. No więc było jasne, że sobie podjadła. :mad: Ale to jej się czasami zdarza, więc długo nad tym nie myślałam, tylko trenowałyśmy dalej. Dopiero w piątek, gdy zaczęły się te kupska, zdałam sobie sprawę, że tym razem, Misia miała dostęp do tego końskiego g przez dłuższy czas - nie wiem dokładnie, jak długo, bo nie wiem dokładnie, kiedy uwolniła się z uprzęży - byłam zajęta ustawianiem toru i nie zwracałam na nią zbytnio uwagi. W kazdym razie nieźle sobie pojadła, o czym świadczy fakt, że w piątek zrobiła 9 (słownie: dziewięć!) kup :crazyeye: , a w sobotę - kolejne 5 czy 6 (normalnie robi jedną dziennie). W piątek wyraźnie nie czuła się najlepiej, ale w sobotę było już nie najgorzej. W niedzielę wszystko wróciło do normy. Nie wiem do końca, jaki tym morał, ale chyba mam odpowiedź na pytanie mojej babci: gdyby dać Misi wolny dostęp do jedzenia, ile by zjadła? Odpowiedź: za dużo. :angryy: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']Flaire, bez obrazy, ale Misia wygląda jakby ją zmuszano do wykonywania tych ewolucji... Zero zaangażowania. :lol:[/quote]Wojtek, daleko mi się obrażać, powiem Ci tylko, że to wrażenie jest raczej mylne - musiałbyś zobaczyć ją na żywo. ;-) Zaangażowana jest nawet i bardzo, ale ona ma swoisty sposób biegania... Biega powoli, z ogromnym skupieniem - bardzo się koncentruje. Takie mam przynajmniej komentarze od większości osób, które ją znają i widzą biegającą - chociaż niewątpliwie są inni, którzy uważają inaczej. W każdym razie jedna jest prawda - psa zmusić do agility jest bardzo trudno, raczej musi chcieć. ;-) Na jednym z filmików, które kiedyś wstawiałam, na początku były jej tańce przed startem - obroty dookoła własnej osi i poszczekiwania "no już, już, lećmy!" - niestety zdaje mi się, że zostały wycięte aby film skrócić... :-( -
Gratulację dla Cześki! A kto w Płocku sędziował grupę?
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Ali26762']Za to Ludwiniowi precel się prostuje jak wchodzi na prędkości ponaddźwiękowe :D[/quote]Ster...:ylsuper: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Mokka']A czy to nie jest feler? Zawsze mi się wydawało, że mają byc klapnięte, a ta Miśka tak sobie pozwala :cool3:[/quote]Ee tam, od razu feler :roll:. Jak się biega szybko pod wiatr, to i uszy się rozwiewają - Tobie nie? :cool3: Tu jeszcze raz maksymalnie rozwiane uszy: [IMG]http://img261.imageshack.us/img261/7061/misia10px.jpg[/IMG] Tutaj pomagają jako skrzydła: [IMG]http://img55.imageshack.us/img55/8168/misia29az.jpg[/IMG] A tutaj już wsklepiają się w opływowy kształt, coby się przez norę przecinąć: [IMG]http://img55.imageshack.us/img55/2633/misia37xo.jpg[/IMG] Powyższe trzy zdjęcia autorstwa Rauni, której jeszcze raz bardzo dziękuję za ich udostępnienie. A Misia kazała podziękować Cioci Mocce za udostępnienia jej swojego posłania, coby sucz w nocy miała miękkość. :-) -
PARSONRK, dziękujemy za Misię! Pozostałym fotografom już chyba dziękowałam, ale warto jeszcze raz: ogromniaste dzięki za bezinteresowne użyczenie nam Waszego talentu i wielkiej ilości Waszego czasu :user: i pokazanie nam naszych pupili w akcji! Jesteście wielcy! :klacz: :cool2:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Fuka. Elmiasty na tych zdjiach wyglada cudnie! Gratuluję zwycięstwa! A tak przy okazji, to [IMG]http://i5.tinypic.com/11jm1bq.jpg[/IMG] jak widać z powyższego zdjęcia (Miszczu ;-), wybacz), nie tylko ja i zach mamy problemy z odpowiednim wytrymowaniem przejścia przy łokciach... ;-) To naprawdę trudno zrobić dobrze. A powinno wyglądać to z grubsza tak: [IMG]http://serendipityairedales.tripod.com/PETEWEB1.JPG[/IMG] (Copyright Ashby Photo)