-
Posts
2401 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kati
-
Dzisiaj jeszcze raz przestudiowałam wyniki krwi i wiem już wszystko (no moze oprócz tego co oznaczają te tajemnicze literki :roll: ) WBC - 9.5 RBC - 5,3 HGB - 13.10 HCT - 37.1 MCV - 70 (norma 80 - 97) MCH - 24.7 (norma 26 - 32) MCHC - 35.3 (norma 31 - 36) RDW - 17.8 (norma 11.5 - 14.5) PLT - 414 (norma 140 - 440) MPV - 9.5 (norma 7.5 - 12) NEU - 2.4 LYM - 87.4 MID - 10.2 ALAT - 69 (norma 0 - 41) ASPAT - 48 (norma 0 - 37) Amylaza - 594 (norma 28 - 100) kreatynina w surowicy - 5.7 (norma 0.7 - 1.4) mocznik w surowicy - 125 (norma 6 - 45) To są całe wyniki krwi, tam gdzie nie ma podanych norm przypuszczam, że wyniki sa prawidłowe.
-
my niedawno wruciliśmy z lecznicy, robiliśmy badania krwi i usg. WBC - 9.50 (norma 6.0 - 11.0) RBC - 5.30 (norma 5.40 - 8.0) HGB - 13.10 (norma 13.0 - 18.0) HCT - 37.10 (norma 13.0 - 18.0) mocznik - 125 (norma 20.0 - 45.0) przed leczeniem było 235 kreatynina - 5.70 (norma 1.0 - 1.7) przed leczeniem - 5.97 (normy ściągłam z postu Pagaj) na usg nerka wygląda troszke lepiej, widać już miedniczki nerkowe (sama widziełam :cool1: (wcześniej była jedna masa). Druga nerka jest w prawie idealnym stanie. Zapalenie nerek i pecherza ustępuje. Dostaliśmy już 4 lekarstwo. Za tydzień jedziemy znowu do weta, "na rozmowe". Dobrze że wet mi nie mówi co bedziemy robić z Raptusem, bo tak żyje w nieświadomości i sie nie denerwuje. No i dziesiaj z lecznicy ja wyszłam najbardziej poszkodowana- podczas przewracania Raptusa na plecy dostałam łapą w oko i teraz mam 2 fioletowe szramy na policzki u przecięta powieke. Ale co tam, czasem trzeba się poświęcić. ;)
-
chwila odpoczynku: [URL=http://imageshack.us][img]http://img528.imageshack.us/img528/1127/tnobraz0012mq.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img510.imageshack.us/img510/8408/tnobraz0029rn.jpg[/img][/URL] spacerek: [URL=http://imageshack.us][img]http://img360.imageshack.us/img360/874/tnobraz0035mc.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/7461/tnobraz0048ky.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/3254/tnobraz0055km.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/6127/tnobraz0066qt.jpg[/img][/URL] i na koniec śniadanie: [URL=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/2429/tnobraz0076ci.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/8818/tnobraz0084hg.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img489.imageshack.us/img489/9980/tnobraz0094kp.jpg[/img][/URL]
-
Swietne świateczne fotki. I widze takie same zabawki jak ma moj pies - piszczący por. :multi:
-
mój pies został zutylizowany, poniewaz nikt nie chciał go przywieźć od weta. :cry: Jednak pozostałe zwierzęta zostały zakopane na działce i tak będzie z kazdym następnym moim zwierzakiem. Na szczęście mam sasiadów, którzy nie interesują sie tym co robię więc nie musze się martwić czy robię coś niezgodnego z prawem.
-
Swietne fotki. widać, że Mikusiowi prezent bardzo sie podobał. 8) Z jakim zapałem rozpakowywał prezent, a później pilnował, żeby nikt nie zabrał.
-
to i ja wstawie kilka ostatnich fotek [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/7597/tnpict09213lm.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/2421/tnpict09227rc.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/5549/tnpict09235jh.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/3231/tnpict09251ex.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/7840/tnpict09262dt.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/8902/tnpict09270jp.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/3632/tnpict09284zr.jpg[/img][/URL] Raptus też ma świeta 8) : [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/2553/tnpict0929a4ba.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/2073/tnpict09317zg.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img485.imageshack.us/img485/6752/tnpict09329lv.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img485.imageshack.us/img485/341/tnpict09339sw.jpg[/img][/URL] Niestety fotki nie są najlepszej jakości i Raptus nie wygląda zbyt ładnie.
-
Świetne fotki, nie wiadomo kto kogo maltretuje :flasings: ale najważniejsze jest lezeć na dywaniku. :jumpie:
-
Piękny dog i na dodatek moje ulubione umaszczenie. :bigok:
-
[URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/7597/tnpict09213lm.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/2421/tnpict09227rc.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/5549/tnpict09235jh.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/3231/tnpict09251ex.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/7840/tnpict09262dt.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/8902/tnpict09270jp.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/3632/tnpict09284zr.jpg[/img][/URL] Raptus też ma świeta 8) : [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/2553/tnpict0929a4ba.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img509.imageshack.us/img509/2073/tnpict09317zg.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img485.imageshack.us/img485/6752/tnpict09329lv.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img485.imageshack.us/img485/341/tnpict09339sw.jpg[/img][/URL] Raotus bardzo schudł, teraz wygląda jak pit w najlepszej formie sportowej :jumpie: Chciałabym, żeby szybko nabierał masy i zaczoł normalnie wyglądać, bo teraz ma wszystkie żebra i kręgosłup na wierzchu. Tylko nie wiem jak długo to będzie trwało, bo o za bardzo nie chce jeść. Raptus wolałby dostawać same puszki :eating: , ale ja prędzej zbankrutowałabym :puppydog:. Trudno, musi jeść to co ma (suchą karme :flasings: )
-
Kikla nowych fotek: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img507.imageshack.us/img507/2396/tnpict09150bo.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img507.imageshack.us/img507/5233/tnpict09162qh.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img452.imageshack.us/img452/9412/tnpict09171ri.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img452.imageshack.us/img452/4936/tnpict09194vn.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img452.imageshack.us/img452/7461/tnpict09209lc.jpg[/IMG][/URL]
-
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziekujemy za życzenia.
-
[quote name='Mrzewinska']Kati, z Bedzina do Krakowa nie jest daleko, nie ma sprawy, przyjedz i zobacz maliniaczke nakrecona na prace - Kate M. ma jeszcze blizej. Mozecie sprobowac zmeczyc praca moja psice - ja bede miala wtedy dzien rozkosznego lenistwa...Ja sobie pospaceruje bez wymyslania co by tu jeszcze robic...:jumpie: A Wy zajmiecie sie malinka, a ona Wami:jumpie: Zofia[/quote] Maliniaki parę razy widziałam podczas pracy i byłam pod wrażeniem. Może kiedyś spróbujemy z Kate M. ;-) Co do owczarków holenderskich, znam je jedynie wirtualnie.
-
Pagaj, ja będe na wystawie przez trzy dni, więc na pewno będzie szansa się spotkać. :)
-
Pagaj, trzymajcie się, jeszcze bedzie lepiej. :bigok: My na razie skończyliśmy z kroplówkami, Raptus dostaje tylko tabletki, a po świętach kolejne badanie krwi i usg. Ciekawe jak wyjdą te badania, ale na razie jest dobrze, chociaż wet nas uprzedził, ze całkiem dobrze juz może nigdy nie będzie, bo na usg nerka wyglądała bardzo źle.
-
Alicja, Daga, dziękuję Wam za sliczne kartki świąteczne i życzenia. :x-mas: Wszystkim zaglądającym do naszej galerii życzę Wesołych Świąt. :x-mas: [URL="http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka2000.swf"]http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka2000.swf[/URL] Dzisiaj mamy pierwszy dzień od prawie 2 tygodni bez kroplówki. :jumpie: Na święta dostaliśmy zapas tabletek i dopiero po świętach na badania krwi i usg. Dopiero wtedy dowiemy się co dalej będzie z Raptusem. :flasings:
-
Przyczyny uszkodzenia nie znam, ale podejrzewam, ze to jest spowodowanie zapaleniami pęcherza (nieleczonymi, bo i ja i wetka to bagatelizowałyśmy to tłumacząc cieczkami), aż w końcy przeszło na nerki. Tym razem zaczeło się od nerek i przeszło na pęcherz. Nerka na usg wygladala bardzo zle, kora byla bardzo rozmyta i nie bylo widac gdzie sie konczy a zaczyna narka. No i jaszcze ta tajemnicza dziura. Jutro jadę do weta o innej godzinie i będzie miał więcej czasu na tłumaczenie mi wszystkiego. Dokładnie powie mi co robić, żeby to sie nie powtórzyło, a jak sie powtórzy to zacząc leczenie wczesniej.
-
Dzisiaj już tak fajnie nie było. Raptus tak się zestresował, że cały czas strasznie dyszał i trząsł się ze strachu. Jutro jedziemy tylko na zastrzyki i dowiem się wszystkiego o dalszym leczeniu. Na święta będziemy mieli tylko tabletki. Nie wiem tylko jak długo będziemy jeszcze Raptusa leczyć, ale już chyba nigdy nie będzie całkiem dobrze, bo nerki bardzo się uszkodziły i chyba nie będą w 100% funkcjonować.
-
[quote name='Robull']Niestey nie :([/quote] Szkoda, mnie się marzy malonois, ale owczarek holenderski bardziej mi się podoba z wyglądu.:x-mas: Miałam nadzieję, że tak samo sa chętne do pracy. ;-)
-
Ja już nie moge sie doczekać zawodów i wystawy w Katowicach. Jak co roku bede wszystkim kibicować. :bigok:
-
Z Raptusem jest już całkiem dobrze, dzisiaj na spacerze przeciągnął mnie przez wszystkie krzaki - tak mu siły wróciły, ale jeszcze nie możemy iść pobiegać, bo ma w łapie wenflon. :x-mas: Dzisiaj bedziemy robic badania kontrolne, wiec mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. :x-mas: Anetta, takie grzeczne leżenie w domu z kroplówką to nic. U weta ponad godzinę stoi na stole z kroplówką i nawet nie musze go trzymać chociaz co chwilę koło nas przechodzą inni pacjenci. :-D
-
Iv, jakie śliczne zwierzaczki, dzięki. Raptus czuje się dużo lepiej, chociaż jeszcze jest słaby. Chociaż podczas badania USG nie wyglądał na słabego ;-) Nie wiem jak długo jeszcze będziemy go leczyć, ale z każdym dniem widać poprawe.:bigok: Wczoraj zaatakował go na spacerze jakiś kot:vamp: i ma na nosie szrame. :nonono2: No i przy okazji wstawie kilka fotek 8-) : Zaczne od papuga Rikiego: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img393.imageshack.us/img393/2149/tnobraz0013jr.jpg[/IMG][/URL] A reszta to fotki Raptusia: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/9230/tnobraz0059wx.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/4420/tnobraz0070df.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/6547/tnobraz0089zy.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/9327/tnobraz0099sm.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/4696/tnobraz0193uc.jpg[/IMG][/URL] Raptus podczas zjadania pająka - zabawki: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/5188/tnobraz0109lw.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/7688/tnobraz0120ht.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/8296/tnobraz0135kr.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/2187/tnobraz0140ws.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/74/tnobraz0158rq.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/3280/tnobraz0168ot.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/4630/tnobraz0170zf.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/8003/tnobraz0185du.jpg[/IMG][/URL] Raptus przebrany za Mikołaja: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img471.imageshack.us/img471/9707/tnobraz0023ox.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/5409/tnobraz0030ty.jpg[/IMG][/URL] przygotowania do sylwestra: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/3082/tnobraz0209xd.jpg[/IMG][/URL] Raptus chory: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/7946/tnobraz0040nm.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/4167/tnobraz0068ke.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/1032/tnobraz0212xo.jpg[/IMG][/URL]
-
Ja jestem na etapie leczenia psa z zapalenia nerek i pęcherza. Na początku były chore same nerki, ale po nieudolnym leczeniu weta przeszło jeszcze na pęcherz. Zapalenie pęcherza objawia się częstym sikaniem (w dużych ilościach) i ropna wydzielina. Na początku były wymioty, biegunka, więc zrobiliśmy badania krwi i moczu. Wyniki były bardzo złe, podwyższkna kreatynina i mocznik (kazdy wet robi przerażoną mine widząc te wyniki). Pies dostawał kroplówki, ale jak się stan pogorszył trafiliśmy na innego weta, zrobiliśmy usg i dopiero wtedy dowiedzieliśmy się o zapaleniu. Leczymy psa kroplówkami i zastrzykami i od razu widać poprawe.
-
Dzisiaj jest już całkiem dobrze. :-D gdyby ktoś teraz zobaczył Raptusa to nigdy by nie pomyślał, ze jest chory. No moze tylko straszni chudy jest, ale już je normalnie to szybko wróci do dawnej formy. Jeszcze częściej śpi niż normalnie, ale jak nie śpi to zachowuje się normalnie.